Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-23, 23:53   #1021
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Mircalla -wszystko źle , ale mam mało danych
Po pierwsze , żeby sprawdzić , napisz jakie chciałaś uzyskać stęzenie peelingu np. 15; 20% . Po co soda do peelingu , peeling to kwas , zazwyczaj ph 1 . Nieużywamy przecinków w kalkulatorze a jest przy sodzie .
Patrząc na pojemność , może chciałaś tonik zrobić , bo to co innego .Podaj więcej szczegułów , co dokładnie chcesz zrobić , jaki procent
Cieszy mnie że uczysz się kalkulatora , jest prosty , załapiesz
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 00:54   #1022
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Mircalla, jesli chcesz zrobic peeling salicylowy, tak jak napisalas w swoim poscie, uzyj tylko alkoholu etylowego i kwasu salicylowego. W wodzie salicyla nie rozpuscisz
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 07:27   #1023
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

A ja nie wiem czy czegoś nie zrobiłam źle. Zrobiła w zeszłym tygodniu 2 razy 10% na twarz, potem raz, w sobotę punktowo na przebarwienia i wypryski istniejące i potencjalne. A dodam, ze akurat wtedy cere miałam wyjatkowo ładną. I się zaczęło. Po tym punktowym nałozeniu skóra zbielała, potem poczerwieniała, do teraz się łuszczy jest czerwona, tak jakbym zdarła z niej strupek, pojawiły sie w tych miejscach wypryski. Wygladam bardzo źle. Mam większe przebarwienia, a właściwie ranki, obok nich wyskakują mi pryszcze. Boje sie je zasuszać, bo tak się łuszcze w ich okolicach, ze nie da się tego zamalować żadnym korektorem. Dodatkowo łuszcyz mi się nos (ciągle mam czewrowny bo zesżło mi juz kilka warstw, czoło i broda. Nie mogę smarowac tych krost punktowo bo bardziej przesusze i mocniej bede sie łuszczyć, smaruję tylko tormentiolem i czasem Lysanelem. Natłuszczać się boję bo nie wiem czym - by nie zapchać. Smaruję się tylko olejem z kocanki i z czarnej maliny zmieszanym z kwasem hialuronowym. Nie wiem czy to nie bedzie przyczyna wyspu pominerałowego? Jestem bezradna
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 10:19   #1024
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Planuję lada moment zakończyć letnią przerwę w stosowaniu kwasów i chciałam najpierw zrobić tonik salicylowy. Ale trochę się boję po ostatnich doświadczeniach, kiedy to stosowanie peelingu salicylowego zbiegło się u mnie ze straszliwym pogorszeniem stanu skóry Do tej pory nie wiem, co było przyczyną takiego stanu rzeczy, bo miałam już skórę doprowadzoną przez dermatologa do porządku. Chciałam tylko pozbyć się przebarwień i małych blizenek. Jak czytam tutaj, że wyskakują Wam po salicylu krostki i inne takie, to waham się coraz bardziej
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 11:10   #1025
Mircalla
Rozeznanie
 
Avatar Mircalla
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 799
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Mircalla -wszystko źle , ale mam mało danych
Po pierwsze , żeby sprawdzić , napisz jakie chciałaś uzyskać stęzenie peelingu np. 15; 20% . Po co soda do peelingu , peeling to kwas , zazwyczaj ph 1 . Nieużywamy przecinków w kalkulatorze a jest przy sodzie .
Patrząc na pojemność , może chciałaś tonik zrobić , bo to co innego .Podaj więcej szczegułów , co dokładnie chcesz zrobić , jaki procent
Cieszy mnie że uczysz się kalkulatora , jest prosty , załapiesz
Ehh Chciałam 20% salicylowy i 30% glikolowy. O sodzie gdzieś wyczytałam, ale nie pamiętam gdzie.
Co do pojemności - chciałam peeling, pewnie masz rację ze to trochę za dużo
__________________
Małymi krokami do dużych celów...


- tym, co stymuluje człowieka najskuteczniej, jest egoizm.
- a miłość?
- miłość wynika z pragnienia, żeby ktoś nas kochał. A to znowu egoizm.
Mircalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 12:21   #1026
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Planuję lada moment zakończyć letnią przerwę w stosowaniu kwasów i chciałam najpierw zrobić tonik salicylowy. Ale trochę się boję po ostatnich doświadczeniach, kiedy to stosowanie peelingu salicylowego zbiegło się u mnie ze straszliwym pogorszeniem stanu skóry Do tej pory nie wiem, co było przyczyną takiego stanu rzeczy, bo miałam już skórę doprowadzoną przez dermatologa do porządku. Chciałam tylko pozbyć się przebarwień i małych blizenek. Jak czytam tutaj, że wyskakują Wam po salicylu krostki i inne takie, to waham się coraz bardziej
Ja nie wiem czy to po salicylu, czy jako efekt przesuszenia (choć na noc smaruję się lanoliną), czy minerałów, ale wyglądam źle. A u ciebie jak objawiało się pogorszenie? Ja po toniku z BHA z salicylem 2% nie miałam takich problemów. Zresztą po migdale też nie nawet jak mnie piekło pobielało przy 20% to potem nie było żadnych niespodzianek
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 16:38   #1027
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Mircalla Pokaż wiadomość
Ehh Chciałam 20% salicylowy i 30% glikolowy. O sodzie gdzieś wyczytałam, ale nie pamiętam gdzie.
Co do pojemności - chciałam peeling, pewnie masz rację ze to trochę za dużo
taki robie 20% peeling salicylowy , może ci to coś ułatwi. 5 ml , wystarczy na 2-3 warstwy na twarzy . Nie widze sensu robić więcej , chyba że na większą powierzchnie ciała . Nie ma potrzeby używać konserwantu , niskie ph + spirytus , tu nie ma się co zepsuć , trzymaj w temp. pokojowej .

nie moge wkleić , przykładu z kalkulatora , nie wiem dlaczego

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-09-24 o 16:54
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-24, 16:42   #1028
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

aliś, u mnie co jakis czas jest taki wysyp że szkoda gadac... co 3-4 miesiace, mysle ze skora ciagle sie oczyszcza. Teraz akurat jest super, a miesiac temu wygladalam tragicznie no nic, trzeba przeczekac. Tez przechodze na mineraly za kilka dni, oby nic sie nie pogorszylo

A tak w ogole robie salipega 20-30%, bo roznie to wychodzi, co 2 dni. Suuuuuper reszta mojej pielegnacji to krem nawilzajacy, wiec nie jest źle. Gdyby nie jedno wielkie przebarwienie
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 15:42   #1029
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Po kwasach nowe wypryski nie powinny się pojawiać. Kwas zasusza i na pewno nie zapycha. Nowe niespodzianki mogą być spowodowane jakimś kremem, nowymi ksmetykami itp. Regularne stosowanie toniku czy kremu z kwasem owszem może chwilowo pogorszyć cerę ale przy peelingu taki efekt nie występuje (a przynajmniej ja się jeszcze nie spotkałam z taką opinią).

Aliś po prostu przesadziłaś. Ja po 10% peelingu na salicylu obdzieram się ze skóry tydzień. Musisz przeczekać, mocno się nawilżac i nie kombinować na razie z kwasem. Dopiero jak skóra się całkowicie zagoi powtórz peeling.

Dziewczyny jest dopiero początek jesieni, słońce jeszcze wysoko więc nie szalejcie z kwasami. Mamy na to całą zimę a teraz przyzwyczajajmy powoli cerę.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 21:41   #1030
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dlatego przesadziłam, że po pierwszym 10% nic sie nie działo, po drugich też..dopiero potem. Po migdale od razu miałam buzię ściągniętą choć łuszczenie też po paru dniach, a tutaj ten brak napiętej skóry mnie zwiódł Wiem, ze nie zapchał, raczej ze jest wysyp oczyszczający. A z nowych prosuktów wprowadziłam właściwie tylko olej z pestek czarnej maliny nakałdany z kwasem hialuronowym. No i minerałki. Na razie się nie kwasze smaruję na noc lanoliną nie maluję i punktowo smaruję tormentiolem (zamiast korektora) i pastą cynkową. Jest odrobineczkę lepiej, choć koło ust wyskoczyła mi kolejna krosta (już chyba 4 taka mała wodna i szczypiąca) - oczywiści ją wycisnęła, bo i tak bym ja zdarła podczas mycia a nawet jedzenia.
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 10:42   #1031
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Uuuu, salipegowanie w narodzie ustało?
__________________
Jeszcze w zielone gramy...
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-09, 10:52   #1032
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Otóż nie, Droga Aniu, ja się właśnie przymierzam
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 11:12   #1033
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja dziś też zamierzam się obsmarować

Jak ktoś jeszcze potrzebuje Peg - niechaj się uda do Lenny z LU - nie dość, że zdobędzie peg to jeszcze pieskom pomoże (przychód Lenna przekazuje na fundację zajmującą się chorymi goldenami).
__________________
Jeszcze w zielone gramy...
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 11:21   #1034
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Heh, dzisiaj się raczej niczym nie obsmaruję, bo TŻ przyjeżdża i nie chcę go burakiem straszyć (salipega jeszcze nie próbowałam, ale PHA mnie wyburacza...). Jak tylko PHA mi się skończy (najpóźniej pod koniec przyszłego tygodnia), to umerdam salipega, a zaraz potem serum RENEW
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 11:40   #1035
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Uuuu, salipegowanie w narodzie ustało?
Bez Ciebie na forum salipeg to już nie było to samo
Fajnie, że znowu się odzywasz
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 14:54   #1036
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dzięki Alka
__________________
Jeszcze w zielone gramy...
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 11:04   #1037
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Salipegowanie narodu nadal trwa. Ale co tu będę pisać skoro wszystko wiem i reakcja zawsze jest taka sama Mrowi, lekko szczypie, po zmyciu buźka lekko czerwona a pory wyczyszczone. Nic tylko się maziać do końca życia
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 12:39   #1038
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Watek troche odzyl, wiec pozwolicie, ze zdam relacje ze swojej salicylowej 'kuracji'. Od prawie 5 tyg stosuje na plecy i dekolt plan podpatrzony na LU - 8 cotygodniowych peelingow 30% na spirytusie, a na codzien 10% tonik. Efekty sa dosyc spore przy zerowym luszczeniu, choc jeszcze nie takie jakich bym oczekiwala. Mialam w tych miejscach sporo zaskornikow, malutkich wypryskow, krostek itp - obecnie wiekszosc tych niemilych niespodzianek poznikala, ale niestety w zamian za to na barkach (ramionach?) pojawilo sie pelno zaskornikow, ktorych nic nie chce ruszyc Narazie postanowilam wytrwac do konca kuracji, a dopiero pozniej bede sie zastanawiac co dodac czy zmienic zeby doprowadzic te miejsca do idealu.

Jesli chodzi o twarz - maziam sie 2% tonikiem z mazidlowego przepisu, dodatkowo co 3-4 dni zarzucam 30% salipeg, ktory mimo przyzwyczajonej skory troszke pali i szczypie przez caly czas kiedy mam go na twarzy. Niestety nie dziala tak spektakularnie jak u Was - nie oczyszcza i nie zweza widocznie porow, chociaz nie powiem bo mordka po nim jest bardzo fajna i miekka i chyba tylko dlatego go nadal stosuje Na lewym policzku pojawilo mi sie kilka drobnych przebarwien po bolesnych gulach i wiekszych wypryskach, ktore nawet nie chca drgnac po tym peelingu i toniku

Uff, ale sie rozpisalam Prosze o jakies wskazowki jesli cos robie zle bo moze dlatego kuracja nie przynosi takich efektow jak bym chciala
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 15:10   #1039
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Witam forumowczki
Dawno mnie nie bylo, nie wiem czy ktos mnie jeszcze pamieta
ale powracam jako dziecko marnotrawne do salipegowania mordki i nie tylko.A jak tam reszta?? czas jesienno zimowy nastal wiec zglaszam pelna gotowosc do kwaszenia sie i atredermowania ktos chetny sie przylaczyc?
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-24, 15:22   #1040
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

tez dzis robie tylko robilam tez latem, drobne przebarwienia na lewym policzku mie przerazaja (choc zawsze mialam tam piegi )
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 16:33   #1041
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

hej dziewczyny, w kwesti kwasow jestem nowa. ten sezon jest dla mnie pierwszym jesli chodzi o kuracje nimi. nie mam zbyt wielu problemow z cera. owszem zdarzaja sie niespodzianki, przebarwien raczej brak, ale denerwuja mnie moje zaskorniki, i pory wiec robie salipeg. jak do tej pory zrobilam go dwa razy (i dwa migdalki ale salbiutkie na poczatek)
chcialam zapytac czy wam po salipegu luszczyla sie troche skora? bo mi zlazi na nosie. a mialo byc delikatniej niz ze spirytusem (ktorego narazie boje sie probowac)
pozdrawiam.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 16:50   #1042
Anula123
Zakorzenienie
 
Avatar Anula123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brwinów
Wiadomości: 8 556
GG do Anula123
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja zrobiłam wczoraj 30% peeling na spirytusie.
Większego stężenia to chyba lepiej nie robić?
__________________
"In running, it doesn't matter whether you come in first, in the middle of the pack, or last. You can say, 'I have finished.' There is a lot of satisfaction in that."
-Fred Lebow, New York City Marathon co-founder
Anula123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 17:11   #1043
jennifer2006
Raczkowanie
 
Avatar jennifer2006
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 311
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Chcę zrobić sobie peeling salicylowy i mam pytanie, bo nie wiem czy dobrze rozumiem. Mam rozpuścić kwas salicylowy a alkoholu etylowym i to koniec przepisu? 10% kwasu i 90% alkoholu? Pierwszy raz będę go robić i nie wiem jakie stężenie będzie dla mnie odpowiednie.
jennifer2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 18:14   #1044
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez jennifer2006 Pokaż wiadomość
Chcę zrobić sobie peeling salicylowy i mam pytanie, bo nie wiem czy dobrze rozumiem. Mam rozpuścić kwas salicylowy a alkoholu etylowym i to koniec przepisu? 10% kwasu i 90% alkoholu? Pierwszy raz będę go robić i nie wiem jakie stężenie będzie dla mnie odpowiednie.
tego nikt nie wie , musisz probować .Kwas rozpuszczasz w alkoholu , to wszystko . Ja zaczynałam od 20% , ale nikogo nie namawiam

---------- Dopisano o 18:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Anula123 Pokaż wiadomość
Ja zrobiłam wczoraj 30% peeling na spirytusie.
Większego stężenia to chyba lepiej nie robić?
i jak było

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:09 ----------

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
Witam forumowczki
Dawno mnie nie bylo, nie wiem czy ktos mnie jeszcze pamieta
witam
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 19:37   #1045
Anula123
Zakorzenienie
 
Avatar Anula123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brwinów
Wiadomości: 8 556
GG do Anula123
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
i jak było
Było ok. Po zmyciu nałożyłam babydream'a, burak nie był wielki i zniknął po ok godzinie. Dziś rano buźka gładka i wogóle super
__________________
"In running, it doesn't matter whether you come in first, in the middle of the pack, or last. You can say, 'I have finished.' There is a lot of satisfaction in that."
-Fred Lebow, New York City Marathon co-founder
Anula123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 22:11   #1046
jennifer2006
Raczkowanie
 
Avatar jennifer2006
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 311
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Tak czytam to forum i może mi ktoś powiedzieć co to jest ten "salipeg"?
jennifer2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 22:19   #1047
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

dziewczyny a może te wasze problemy wynikają ze zbyt wysokich stężeń i zbyt częstego stosowania. kwasy BHA działają efektywnie w stężeniach niższych niż kwasy AHA. więc stężenia rzędu 20-30% są zbyt wysokie. i jeżeli widzicie problemy po kwasie salicylowym to albo odstawcie, albo zmniejszcie stężenie i częstotliwość stosowania.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 22:39   #1048
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez jennifer2006 Pokaż wiadomość
Tak czytam to forum i może mi ktoś powiedzieć co to jest ten "salipeg"?
Peeling na bazie kwasu salicylowego i PEGu-400 (glikolu polietylenowego). To alternatywa dla peelingu na spirytusie, wymyślona chyba na forum Laboratorium Urody
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 23:04   #1049
deterministka
Raczkowanie
 
Avatar deterministka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 54
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Witajcie
Gdzie i czy w ogóle można kupić glikol polietylenowy?
I czy maść (10% kwasu salicylowego) jest dobra na mało agresywne. ale skuteczne pozbywanie się zaskórników?
deterministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 00:08   #1050
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:09 ----------



witam
a jednak ktos mnie pamieta natalia jak tam u ciebie kwaszenie? i efekty przede wszystkim?? ja zrobilam sobie dosc dluga przerwe wakacyjna,ale powracam nie spodziewalam sie ze dzieki salipegowi i atre osiagne tak duzo, ale i tak jest jeszcze nad czym pracowac wiec zabieram sie ostro do roboty i okres jesienno zimowy walcze ostro
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:17.