SQUATY - ćwiczenia plyometryczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-18, 10:06   #1
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735

SQUATY - ćwiczenia plyometryczne


Przeczytałam ostatnio w jakimś zakurzonym czasopiśmie "Shape" o ćwiczeniach plyometrycznych - squatach, które podobno są cudownym lekarstwem na szczupłe nogi, jędrne pośladki, brzuszek i plecy.
Generalnie trudno uwierzyć, że jedno ćwiczenie - w zasadzie zwykły przysiad i wyskok w górę, a tyle zastosowań... Chociaż w tym samym Shapie pisze, że trzeba je robić w ilości dwukrotnej masy ciała. Mi się udało w ramach próby około 20-stu i padłam, a gdzie tu jeszcze brakujące 100

Czy może któraś z Was ćwiczyła w ten sposób?
Czy efektem jest wyszczuplenie, czy rozrost tkanki mięśniowej?
Czy można to ćwiczenie traktować jako samodzielne i po tych 120 przysiadach (o ile kiedykolwiek tyle zrobię) skończyć, czy jest to tylko jeden element?

Tak się zastanawiam, czy nie dołączyć tych przysiadów do swojego treningu, bo po ciążach niestety przybyło mi tu i ówdzie, ale gdybym miała dokładać wszystkie rekomendowane i fajnie wyglądające ćwiczenia, to musiałabym na nich spędzać po 5 godzin dziennie
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 12:31   #2
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: SQUATY - ćwiczenia plyometryczne

możesz dołącz ten rodzaj przysiadu do treningu . to jest to jeden z elementów treningów na pewno nie jest to rodzaj treningu. cudowne lekarstwo ? hm jak każdy przysiad działa na nogi , tyłek ale od tego czy ktoś chudnie, tyje jest zależna dieta. na pewno od tego jednego ćwiczenia nogi nie staną się szczupłe. myslę , że warto dodawać ilość powtórzeń , nie od razu 120 jak wspomniałas najlepiej poszukać treningu który sprawia nam frajdę , nie zmuszamy się w tedy i efekty będą lepsze i szybko się nimi nie znudzimy.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 15:58   #3
Lydia2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2
Dot.: SQUATY - ćwiczenia plyometryczne

Ja mam inne pytanie, jakie robic cwiczenia na nogi, żeby byly większe w obwodzie przy wzroscie 178 cm obwód lydki 29 cm. Czy ktos moze mi coś podpowiedziec.
Lydia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 20:03   #4
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: SQUATY - ćwiczenia plyometryczne

Przede wszystkim dieta-sami ćwiczeniami nie rozbudujesz nóg.
Bilans kaloryczny na lekkim plusie, dużo białka w diecie (białko jest budulcem tkanki mięśniowej)
Co do treningu-ćwiczenia siłowe ze sporymi obciążeniami (oczywiście sporymi-na miarę możliwości Twojego organizmu a nie sporymi tzn 100kg w siadzie, powinno się wykonywać serie na ciężarze w granicach 80-110% ciężaru maxymalnego), zakres powtórzeń z klasycznej masy czyli 6-10, po 3-4 serie (najlepiej kolejno 12-10-8-6 zwiekszając ciężar).
Polecałabym ćwiczenia ogólnorozwjowe na wolnych ciężarach a nie szlifujące na maszynach. podstawą treningu będa:
-wszelkie siady ze sztanga, hantlami
-wykroki
-martwy ciąg na prostych nogach
-wypychanie ciężaru na suwnicy
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:21.