reklamacja butów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-09, 12:05   #1
strzyga77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 477

reklamacja butów


Kupiłam w kwietniu buciki, niestety jakiś czas potem dorwał mnie deszcz i nieestetycznie odbarwiły mi się obcasy.
Niestety nie chcą uznać mi wady bo nie wystąpiła w przeciągu 2 miesięcy od dnia zakupu. Kto ma rację sklep czy ja?ktoś miał może taki przypadek jak ja
strzyga77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 14:44   #2
katia84
Zakorzenienie
 
Avatar katia84
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 6 792
GG do katia84
Dot.: reklamacja butów

oczywiście, że Ty masz rację! nie ma takiego prawa, które pozwala reklamować buty tylko 2 m-ce od zakupu! masz na to przynajmniej rok
katia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 16:38   #3
drcron
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 410
Dot.: reklamacja butów

ja mialam podobny przypadek po zakupie butkow dopadl mnie deszcz skorka zamszowa zrobila sie ble mimo ze wczesniej butki zaimpregnowalam spreyem zakupionym w tym samym sklepie ale mneijsza o to jak bylam na imprezie potknelam sie i lapiac rownowage nacisnelam na obcac od tylu ktory pod wplywem mojej wagi < 60 kg > odkleil sie od buta < obcas i podeszwa to jedna calosc> butki byly dosc drogie kosztowaly ponad 300 na drugi dzien zanioslam butki do sklepu by je zareklamowac na co Pani stwierdzila ze to kategorycznie moja wina ze takie rzeczy nie podlegaja reklamacji i ze moge u nich zakupic nowe butki zalamana poszlam do szewca ktory doprowadzil moje butki do pozadku zrobil cos ze zacieki poznikaly butki sa dalej miekkie a obcas sie trzyma
kolezanka z pracy poradzila mi zeby posc do rzecznika praw konsumenta ale w moim przypadku juz bylo zapozno ale radzilabym Tobie z nim sie skontaktowac na reklamacje odziezy i obuwia masz 1 rok czasu na sprzet agd jelsi umowa nie mowi inaczej 2 lata czy cos takiego
__________________
I w taką piękną wiosnę przyleciał do nas bociek, i przyniósł maleńką dziecinę, a razem z nią - sto pociech.
Juleczka 08.04.2010
nasz mały wielki cud TP 05.11.2013

drcron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 16:57   #4
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: reklamacja butów

2 lata są na reklamacje obuwia i odzieży ogólnie

btw. zazwyczaj wystarczy przytoczenie im odpowiedniego przespiu prawnego i postraszenie rzecznikiem praw konsumenta wiec zajrzyj tam jeszcze raz
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 19:28   #5
kukimonster
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 057
Dot.: reklamacja butów

Cytat:
Napisane przez strzyga77 Pokaż wiadomość
Kupiłam w kwietniu buciki, niestety jakiś czas potem dorwał mnie deszcz i nieestetycznie odbarwiły mi się obcasy.
Niestety nie chcą uznać mi wady bo nie wystąpiła w przeciągu 2 miesięcy od dnia zakupu. Kto ma rację sklep czy ja?ktoś miał może taki przypadek jak ja
Chyba ich źle zorzumiałaś. Kupiłaś buty w kwietniu i po dosć niedługim czasie Ci się coś stało z nimi a do reklamacji pewnie poszłaś dopiero teraz... reklamację można zgłosić do 2 miesięcy od wystąpienia szkody (nie zakupu!). Jak przyjdziesz po pół roku to już po fakcie. Inna sprawa, że nikt nie wykryje, czy to sie stało 2 czy 3 mies temu
kukimonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 20:02   #6
strzyga77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 477
Dot.: reklamacja butów

kukimonster, dokładnie tak było;p sama sobie jestem winna bo nie poczytałam, że taki przepis istnieje. Uczciwie przyznałam się w sklepie kiedy miałam "deszczową przygodę". Niestety pani sprzedawczyni mi nie podpowiedziała...tak więc nie ma solidarności jajników ale jak znam życie bata na pewno by coś wymysliła w rezultacie i tak nie uznając reklamacji. Mogę tylko odradzić zakupy w tym sklepie kiepska jakość buty tylko do samochodu , no chyba, że ktoś ma szczęście i trafi mu się wyjątkowo trwały model
strzyga77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:32.