Opinie o pieluszkach wielorazowych - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-09, 11:10   #1141
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

My na wielo od pierwszego miesiąca, jedynie nocki doszły później, koło 9mca.
Wróciłam do pracy, bez problemu wielo nadal- w zlobku.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 23:16   #1142
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Hmm a co zakładasz na formowankę? Pewnie mała śpi na brzuchu i dlatego się trochę tamtędy wylewa polecam gatki wełniane na wierzch

I dzięki za uznanie Ale powiem Ci że jak wróciłam do pracy to coraz ciężej jest, już i tak dokupiłam pieluch ale i tak ostatnio raz mała była cały dzień na pampach bo po prostu nie ogarnęłam prania na czas...
No muszę się przyznać że właśnie nic nie ubierałam na formowankę ale mam w planach właśnie gatki wełniane kupic , to może dlatego? Tak śpi na brzuszku, w ogóle zasypia na brzuchu to ulubiona jej pozycja 😁 A do tych wełnianych gatek to muszę kupić lanolinę? Dzięki za podpowiedź, pewnie to dlatego że nic nie dawałam na formowankę 😊 muszę się jeszcze sporo nauczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

No ja od stycznia wracam do pracy, będziemy się z mężem zmieniać więc nie wiem czy mąż ogarnie pieluchy wielo 😊 i zobaczymy jak to dalej będzie. Ja mam w planach właśnie na dłuższej wyjazdy kilku dniowe jednorazówki uzywac jednak Dziś ja położyłam w pampku i do czasu jak nie kupię gatek, na noc jej pampa będę zakładać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
My na wielo od pierwszego miesiąca, jedynie nocki doszły później, koło 9mca.
Wróciłam do pracy, bez problemu wielo nadal- w zlobku.
Ja miałam w planach od noworodka używać ale te pampy które są od 4 kg były na nią dużo za duże a juz nie chciałam kupować tych new bornow 😊
Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
My na wielo od pierwszego miesiąca, jedynie nocki doszły później, koło 9mca.
Wróciłam do pracy, bez problemu wielo nadal- w zlobku.
Ja miałam w planach od noworodka używać ale te pampy które są od 4 kg były na nią dużo za duże a juz nie chciałam kupować tych newbornow 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 08:24   #1143
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Ja długo używałam new bornów, bo mój syn ur. 2280g także do OSów dorastał długoooo
W zeszłym roku na wakacjach używaliśmy wielo bez problemu (była pralka).
Co do formowanki, to koneicznie trzeba gatki wełniane do niej, bo formowanka nie ma warstwy nieprzepuszczalnej, więc nic dziwnego, że cieknie...
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 13:42   #1144
karolina220
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 26
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

My używaliśmy bobolider, bardzo fajny artykuł na temat pieluszek wielorazowych - xxxxx. Trochę więcej roboty, ale satysfakcja jest.

Edytowane przez Seona
Czas edycji: 2017-07-11 o 11:31 Powód: reklama
karolina220 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 14:00   #1145
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

A jak sobie radzicie np. w drodze na wakacje
Samochód czy samolot bez znaczenia i tak trudno jest sobie wyobrazić trzymanie przy sobie zasikanej/ zakupkanej pieluchy.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 14:13   #1146
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Są worki PULowe, nie przepuszczają wilgoci i zapachu.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 17:18   #1147
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Ja mam ten worek ale mimo wszystko na wakacje biorę jednorazówki, ja tam nie będę mieć pralki więc nie wyobrażam sobie codziennie prać ręcznie i w ogóle nie wiem gdzie bym mogła suszyć wkłady i pieluchy.

Dotka, dzieki. Czyli kolejny zakup mnie czeka, tak myślałam 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-10, 17:30   #1148
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez basiczek24 Pokaż wiadomość
No muszę się przyznać że właśnie nic nie ubierałam na formowankę ale mam w planach właśnie gatki wełniane kupic , to może dlatego? Tak śpi na brzuszku, w ogóle zasypia na brzuchu to ulubiona jej pozycja 😁 A do tych wełnianych gatek to muszę kupić lanolinę? Dzięki za podpowiedź, pewnie to dlatego że nic nie dawałam na formowankę 😊 muszę się jeszcze sporo nauczyć.

No ja od stycznia wracam do pracy, będziemy się z mężem zmieniać więc nie wiem czy mąż ogarnie pieluchy wielo 😊 i zobaczymy jak to dalej będzie. Ja mam w planach właśnie na dłuższej wyjazdy kilku dniowe jednorazówki uzywac jednak Dziś ja położyłam w pampku i do czasu jak nie kupię gatek, na noc jej pampa będę zakładać.

Ja miałam w planach od noworodka używać ale te pampy które są od 4 kg były na nią dużo za duże a juz nie chciałam kupować tych new bornow 😊
Na formowankę możesz też użyć odpowiednio dużego otulacza z PULu, nie musi być to wełna, z tym że musi on przykryć całą formowankę. No i tak jak napisała Dotka, formowanaka nie ma warstwy nieprzepuszczalnej więc trzeba coś na nią założyć. Wełniane gatki trzeba lanolinowac od czasu do czasu, można kupić albo gotową kuracje lanolinowa albo osobno lanolinę i płatki mydlane.

Mój mąż ogarnia wielo, niania też bez problemu ogarnia, nie przesadzajmy to pieluchy a nie fizyka kwantowa zwłaszcza jak sie ma głównie kieszonki/sio to w zasadzie zakładasz tak samo jak pampka

A ogólnie zapraszam do grupy : https://www.facebook.com/groups/PieluchyWielorazowe/ jest tam mnóstwo informacji na temat wielo

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
A jak sobie radzicie np. w drodze na wakacje
Samochód czy samolot bez znaczenia i tak trudno jest sobie wyobrazić trzymanie przy sobie zasikanej/ zakupkanej pieluchy.
My akurat nie jesteśmy za szczególnie wyjeżdżający ale z tego co widziałam to jeśli jest pralka to nie ma problemu. W drodze ja bym zdwójkowaną pieluchę ogarnęła przy najbliższym możliwym postoju (wyrzucenie kupy do kibelka i przepłukanie pieluchy). No i wiadomo trzymać ją trzeba w worku z PULu
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 08:52   #1149
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Na formowankę możesz też użyć odpowiednio dużego otulacza z PULu, nie musi być to wełna, z tym że musi on przykryć całą formowankę.

A ogólnie zapraszam do grupy : https://www.facebook.com/groups/PieluchyWielorazowe/ jest tam mnóstwo informacji na temat wielo
O dzięki, nie wpadlabym na to a coś się znajdzie w stosiku większego ale gatki i tak kupię w następnym miesiącu 😊
Dzięki za linka do grupy, poczytam i zawsze coś więcej się dowiem 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 12:24   #1150
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Zaczynam przygode z pieluszkami wielorazowymi, na razie jeszcze "na sucho", bo mala powitamy na swiecie pod koniec grudnia, ale od tego miesiaca zbieram informacje i kompletuje wyprawke. Przyznam, ze najciezszy temat to wlasnie pieluszki wielorazowe, ze wzgledu na mnogosc rozwiazan. Dlatego bardzo ciesze sie z tego watku i chcialam was zapytac co myslicie o ofercie firmy Simed. http://www.simed.pl/e-sklep/zestawy-...ysylka-gratis/

Czy zamawialyscie kiedys na tej stronie, albo znacie jakis inny godny polecenia sklep, ktory mialby wlasnie pakiet startowy dla poczatkujacych? Gdzie zamawiacie pieluszki, zalezy mi na dobrym stosunku jakosci do ceny?
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 14:00   #1151
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Nie znam tej firmy, ale pieluszki ze zdjęcia, to chinki. One są duże, na pewno nie na noworodka. Wkłady z kolei najczęściej są mało chłonne.
Nie kupuj zestawów startowych jednej firmy, bo potem nie będziesz wiedzieć, bo Ci pasuje, a co nie.
Na fb poszukaj, są biblioteki pieluchowe, można wypożyczyć różne typy pieluszek i sprawdzić, co nam pasuje przed zakupem.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-01, 11:38   #1152
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Dziekuje.

Biblioteki pieluszkowe to genialny pomysl, nie mialam pojecia o takiej inicjatywie. Niestety nie bede mogla z niej skorzystac, chyba ze dziewczyny, ktore ja prowadza zdecyduja sie wyslac rzeczy do Niemiec.
Chcialabym miec jakas baze wkladow i otulaczy na poczatek. Niedlugo przyjezdzam do kraju i planowalam w tym czasie zamowic pieluszkowa wyprawke.

Dotka90 co bys mi poradzila, albo gdybys miala jeszcze raz tworzyc taki podstawowy zestaw, na jakie produkty bys sie zdecydowala?
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 12:47   #1153
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Wszystko zależy, jak duże urodzi się dziecko. Jeśli będzie standardowe, to kupiłabym kilka otulaczy (najlepiej wełnianych) w rozmiarze nb. Do tego porządna tetra, albo wkłady Mommy Mouse z burtami (super zatrzymują dwójkę przed rozlaniem.
A jeśli wełna wyda Ci się za trudna w obsłudze, to otulacze PULowe. Zalezy tez jak często chcesz prać. Częste pranie = mniej otulaczy potrzebne.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 16:20   #1154
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych



Poczytalam i otulacze welniane wydaja sie lepsze dla dziecka od PUL-owych.
Ile sztuk w rozmiarze nb powinnam kupic, przy zalozeniu, ze moge je prac recznie raz dziennie?
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 22:52   #1155
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Otulacze welniane pierzesz tylko jak oberwą dwójką, jeśli nie,to średnio raz na dwa tygodnie
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-02, 09:59   #1156
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość


Poczytalam i otulacze welniane wydaja sie lepsze dla dziecka od PUL-owych.
Ile sztuk w rozmiarze nb powinnam kupic, przy zalozeniu, ze moge je prac recznie raz dziennie?
Ja bym radziła kupić na próbe i taki i taki np. mi się nigdy nie udało tak zamotać pieluchy żeby otulacz nie oberwał dójką wiec z wełną bym się skichała kompletnie - chyba że bym pod nią tylko formowanki zakładała. Mommy Mouse ma fajny system dla noworodków - wkłady z burtami i otulacze pulowe nb z wycięciem na pępek

A z ekeonomicznych wersji jeśli nie masz problemów z zamawianiem z Aliexpress to są tam też AIO nb, otulacze chyba też.

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

A i jeszcze chciałam dodać że taka wyprawkę nb wielo bez problemu potem sprzedasz a w Niemczech jeśli chcesz wełnę to zobacz firmę Disana
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2017-09-02 o 10:52
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-02, 10:34   #1157
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

viki1988 dzieki za rady.

Wolalabym polskie produkty, wiec raczej pojde w kierunku czestego prania albo przeznacze na zakup wieksza kwote. Generalnie moj pieluszkowy budzet jest elastyczny. Chcialabym kupic ilosciowo w sam raz - nie za duzo, bo jestem zdyscyplinowana i spokojnie moge na biezaco prac, ale tez nie za malo, zeby sie nie stresowac, ze czegos zabraknie.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-02, 10:54   #1158
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
viki1988 dzieki za rady.

Wolalabym polskie produkty, wiec raczej pojde w kierunku czestego prania albo przeznacze na zakup wieksza kwote. Generalnie moj pieluszkowy budzet jest elastyczny. Chcialabym kupic ilosciowo w sam raz - nie za duzo, bo jestem zdyscyplinowana i spokojnie moge na biezaco prac, ale tez nie za malo, zeby sie nie stresowac, ze czegos zabraknie.
Przy wełnie musisz brać pod uwagę ze ona schnie 2-3 dni (nie bardzo można odwirowywać wiec jest bardziej mokra). otulacz PULowy wyschnie przez noc bez problemu. Tak samo wkłady z naturalnych materiałów potrzebują dłuższego czasu schnięcia (1 do 2 dni) niże te z mikrofibry (wysychają przez noc). Z polskich produktów mogę polecić Magabi (z tym że na wełne się czeka ok miesiąca),Ekomajty i wspomniane już Mommy Mouse.

Ja obecne , co prawda przy starszym dziecku, ale mam wszystkiego po trochu na noc wełna, na dzień pule, wkłady z mikrofibry idą w pierwszej kolejności gdy te z naturalnych materiałów schną. I jakoś się to wszystko kręci piorę co 3 dni

A tak btw. uwielbiam Twój podpis
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2017-09-02 o 10:57
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-04, 13:00   #1159
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

viki1988 to juz mam nadzieje ostatnia seria pytan.

Jak wypadaja wedlug ciebie otulacze dla niemowlakow Milova w porownaniu z tymi od Mommy Mouse? Wizualnie bardziej odpowiadaja mi produkty tej pierwszej firmy, nie wiem jak z jakoscia. Wklady z burtami wygladaja super i sa juz teraz pewna pozycja na zakupowej liscie. Czy mozna bez problemu stosowac otulacze jednej marki, a wklady innej? Zastanawiam mnie ta Milova tez na przyszlosc jak mala wyrosnie z newborn.
Zwrocilam rowniez uwage na oferte Puppi i Kokosi, czy mialas z nimi stycznosc?
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind

Edytowane przez amber2046
Czas edycji: 2017-09-04 o 13:05
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-05, 09:38   #1160
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
viki1988 to juz mam nadzieje ostatnia seria pytan.

Jak wypadaja wedlug ciebie otulacze dla niemowlakow Milova w porownaniu z tymi od Mommy Mouse? Wizualnie bardziej odpowiadaja mi produkty tej pierwszej firmy, nie wiem jak z jakoscia. Wklady z burtami wygladaja super i sa juz teraz pewna pozycja na zakupowej liscie. Czy mozna bez problemu stosowac otulacze jednej marki, a wklady innej? Zastanawiam mnie ta Milova tez na przyszlosc jak mala wyrosnie z newborn.
Zwrocilam rowniez uwage na oferte Puppi i Kokosi, czy mialas z nimi stycznosc?
Miałam otulacze i jedną formowanę w rozmiarze nb. Otulacze naprawdę fajne Tylko brak mi porównania do innej wełnianych, bo lata świetlne temu używałam takich robionych na drutach

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

Mowa o Puppi.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 10:50   #1161
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Moim zdaniem, najlepiej mieć pieluchy różnych firm i zobaczyć które będą najlepsze, mi np milovia nie podpasowała bo wolę mm i też nie lubię grovi a dużo dziewczyn ją uwielbia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Wełniaki mam szyte przez dziewczynę z grupy i jestem zakochana w wełnie i w mm sio 😍

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-07, 21:39   #1162
Elayla
Przyczajenie
 
Avatar Elayla
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 5
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Ja bym radziła kupić na próbe i taki i taki np. mi się nigdy nie udało tak zamotać pieluchy żeby otulacz nie oberwał dójką wiec z wełną bym się skichała kompletnie - chyba że bym pod nią tylko formowanki zakładała. Mommy Mouse ma fajny system dla noworodków - wkłady z burtami i otulacze pulowe nb z wycięciem na pępek
Ja peluchuję już kolejne dziecko i używamy prawie wyłącznie wełniaków. I tak: jak otulacz wełniany oberwie kupką mleczną, a własnie to przerabiam, to ja tylko spłukuję bardzo silnym strumieniem wody - mam w wannie obok prysznica zamontowaną jeszcze tzw. "bidetkę", kupiłam na allegro za ok. 30 zł - specjalnie do pieluch wielo. Sprawdza się rewelacyjnie. Nie trzeba zapierać nawet tego miejsca. Jeśli zostanie plama, bo mleczne bardzo farbują to daję na słońce.
Co do wkładów Mommy Mouse to bardzo je lubię za łatwość zmiany, ale mlecznej kupy nijak nie zatrzymują mi te burty, wypływa wszystko, jednak musi być gumeczka, jak w formowance, żeby nie wypływało, bo w pierwszych miesiącach te kupy są pod mega ciśnieniem

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Przy wełnie musisz brać pod uwagę ze ona schnie 2-3 dni (nie bardzo można odwirowywać wiec jest bardziej mokra). otulacz PULowy wyschnie przez noc bez problemu. Tak samo wkłady z naturalnych materiałów potrzebują dłuższego czasu schnięcia (1 do 2 dni) niże te z mikrofibry (wysychają przez noc). Z polskich produktów mogę polecić Magabi (z tym że na wełne się czeka ok miesiąca),Ekomajty i wspomniane już Mommy Mouse.
Jeszcze nigdy żaden otulacz wełniany mi tak długo nie sechł, nawet w deszczowy dzień, suszony w domu, bez żadnego ogrzewania Po prostu po praniu lub lanolinowaniu kładę go na ręczniku, zakrywam drugim i depczę po tym, aby wycisnąć nadmiar wody. Taki otulacz jest juz bardziej wilgotny niż mokry i wysycha w ciagu jednego dnia. A jak się go powiesi w pobliżu grzejnika zima (nigdy na grzejniku!) to już w ogóle wyschnie szybciuteńko. Znacznie dłużej będą schły gatki wełniane.
Oczywiście PUL zawsze wyschnie szybciej, ale osobiście stawiam na naturalne materiały.
Wkłady dopóki nie miałam suszarki bębnowej latem suszyłam na balkonie, a zima na kaloryferach i nigdy problemu z suszeniem nie było.

Edytowane przez Elayla
Czas edycji: 2017-09-07 o 21:44
Elayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 16:05   #1163
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
viki1988 to juz mam nadzieje ostatnia seria pytan.

Jak wypadaja wedlug ciebie otulacze dla niemowlakow Milova w porownaniu z tymi od Mommy Mouse? Wizualnie bardziej odpowiadaja mi produkty tej pierwszej firmy, nie wiem jak z jakoscia. Wklady z burtami wygladaja super i sa juz teraz pewna pozycja na zakupowej liscie. Czy mozna bez problemu stosowac otulacze jednej marki, a wklady innej? Zastanawiam mnie ta Milova tez na przyszlosc jak mala wyrosnie z newborn.
Zwrocilam rowniez uwage na oferte Puppi i Kokosi, czy mialas z nimi stycznosc?
Otulacze i wkłady można raczej dowolnie łączyć, wyjątek to systemy SIO o wówczas napki nie pasują Nam Milovia nie podpasowała, to pieluchy raczej z tych większych wiec osobiście wybrałaym MM ale myślę że warto spróbować i taki i taki, bo to co pasuje jest zależne od budowy dziecka Z Puppi mam wkłady (bambusowe) i mogę polecić, wełny od nich co prawda nie mam ale nie spotkałam się jakąkolwiek negatywna opinią na ich temat Z tego co wiem ich otulacze są z miekkiego merino , czasem trochę sie filcują przy uzykowaniu, natomiast ( z tego co wiem) Kokosi szyje z innej wełny i one są trochę sztywniejsze.
Cytat:
Napisane przez Elayla Pokaż wiadomość
Ja peluchuję już kolejne dziecko i używamy prawie wyłącznie wełniaków. I tak: jak otulacz wełniany oberwie kupką mleczną, a własnie to przerabiam, to ja tylko spłukuję bardzo silnym strumieniem wody - mam w wannie obok prysznica zamontowaną jeszcze tzw. "bidetkę", kupiłam na allegro za ok. 30 zł - specjalnie do pieluch wielo. Sprawdza się rewelacyjnie. Nie trzeba zapierać nawet tego miejsca. Jeśli zostanie plama, bo mleczne bardzo farbują to daję na słońce.
Co do wkładów Mommy Mouse to bardzo je lubię za łatwość zmiany, ale mlecznej kupy nijak nie zatrzymują mi te burty, wypływa wszystko, jednak musi być gumeczka, jak w formowance, żeby nie wypływało, bo w pierwszych miesiącach te kupy są pod mega ciśnieniem

Jeszcze nigdy żaden otulacz wełniany mi tak długo nie sechł, nawet w deszczowy dzień, suszony w domu, bez żadnego ogrzewania Po prostu po praniu lub lanolinowaniu kładę go na ręczniku, zakrywam drugim i depczę po tym, aby wycisnąć nadmiar wody. Taki otulacz jest juz bardziej wilgotny niż mokry i wysycha w ciagu jednego dnia. A jak się go powiesi w pobliżu grzejnika zima (nigdy na grzejniku!) to już w ogóle wyschnie szybciuteńko. Znacznie dłużej będą schły gatki wełniane.
Oczywiście PUL zawsze wyschnie szybciej, ale osobiście stawiam na naturalne materiały.
Wkłady dopóki nie miałam suszarki bębnowej latem suszyłam na balkonie, a zima na kaloryferach i nigdy problemu z suszeniem nie było.
Tez tak robię i u mnie schnie 2 dni minimum z tym że ja mam tylko gatki.
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 20:03   #1164
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Ja ostatnio lanolinowałam wszystkie wełniaki i jak wyjeżdzałam, to nadal były mocno mokre, a schły już drugi dzień.. A właśnie sposób na wydeptywanie.

Basiczek, kto Ci wełniaki szył? Ja mam od Ecodidi, Puppi i ostatnio uszyty przez Martynę Siemieniuk, ale jeszcze nie używalam, bo dopiero zalanolinowałam. Gatki za to wielbię od Podaj Dalej Mamy gatki i longi. Mam też longi od Regatek i zupełnie bez porównania jakościowo, PD wygrywa.

Edytowane przez Dotka90
Czas edycji: 2017-09-08 o 20:45
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-09, 06:07   #1165
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Właśnie Martyna mi szyła otulacz, teraz zamawiałam jeszcze dwa. Nie mam porównania co prawda z innymi wełnami ale bardzo się u nas sprawdza i jestem zachwycona. Lanolina długo trzyma i nie przeciekają. Mam też 2 pary gatek na noc na formowanki też mi szyła dziewczyna z fb. Planuję sobie kupić jeden otulacz od wełniaste ale na razie na planach się kończy 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 21:21   #1166
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych


I ja stosuję wielopieluchowanie u córeczki, która ma 5 miesięcy. U starszego syna (obecnie 6 lat) też stosowałam i to aż do odpieluchowania. Tym razem jednak idzie mi to jakby lepiej

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Zwrocilam rowniez uwage na oferte Puppi i Kokosi, czy mialas z nimi stycznosc?
To ja słówko o Puppi Mam dwa otulacze wełniane OS, sprawdzają się bardzo fajnie nawet u mniejszego dziecka (zaczęłam ich używać, jak córka miała ok. 4,5 kg i nawet nie były zapinane na najciaśniejsze napki, więc to raczej mniejsze OS). Jedyne, czego mi początkowo brakowało, to regulacja na obwodzie przy udach (jest tylko ten jeden rząd napek, dla regulacji w pasie), ale po czasie stwierdzam, że chyba nie ma to większego znaczenia, jedynie pielucha się jakby troszkę gorzej układa jak dziecko powywija nogami. Wełna milutka, dość cienka, ładne kolory, po praniu nic się nie sfilcowało na razie. Schnięcie trwa u mnie na pewno krócej niż dwa dni, ale to pewnie zależy od warunków w mieszkaniu itd. Teraz było ciepłe lato, to luzik Wzięłam też na próbę jeden wkład wpinany i dwa mini boostery - te drugie są świetne - cieniutkie, a robią naprawdę różnicę
Wełniaki lubię z tego względu, że jak nie ma wycieku grubszej sprawy to na moich trzech (mam jeszcze jeden handmade nie wiem niestety od kogo,a szkoda, bo pięknie się układa) i zapasie zwykłych pieluch terowych mogę jechać nawet cały dzień - w razie niepogody czy innej obsuwy z praniem idealne rozwiązanie

Z Kokosi mam sporo wkładów, mikrofibra jak każda inna, za to bardzo lubię te z węglem (ciemnoszare). Po praniu są praktycznie tylko lekko wilgotne, schną szybciutko i mają fajną chłonność, do tego miękka powłoka. Mam podłużny i klepsydrę, szczerze polecam.
Edit: najmocniej przepraszam, coś mi się pomieszało. To, co pisałam o Kokosi, tyczy się Pupus

To teraz ja poproszę o doradzenie:
1. Wełniaki lanolinujecie metodą domową czy gotową kuracją? Ja zrobiłam teraz po domowemu, zobaczę jak pieluchy dają radę wytrzymać, na razie lekko się lepią, ale nie tragicznie, to ponoć normalne

2. Jakie rozwiązania polecacie na noc? Jakiś czas temu odpuściłam i stosuję jednorazówki, bo ciągle były przecieki... Córka zasypia na noc między 20-21, karmię ją jeszcze jak ja się kładę 23-23:30, pobudka koło 2-3, a potem co mniej więcej 2 godziny. Tylko, że ja nad ranem jestem nieprzytomna, karmię ją bez zapalania światła i na śpiocha (to ja jestem tym śpiochem ). Musiałoby być to rozwiązanie, które przetrzyma nockę. Mam formowankę i próbowałam jej używać zanim się poddałam, ale nad ranem zapaszek "myszy" (kto hodował gryzonie to wie o co chodzi ) był okropny Chyba nie da rady bez przebierania nad ranem?
__________________

Joga z rana jak śmietana.

Edytowane przez agnyska81
Czas edycji: 2017-09-11 o 22:16
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 22:20   #1167
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Ja lanolinuję gotową kuracją, działa bez zarzutu.

U nas na noc formowanka ekomajty + gatki/longi od Podaj Dalej.
Jak sik śmierdzi bardzo (u nas kloszardem ), to idą zęby
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 00:47   #1168
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Agnyska, ja kupiłam lanolinę kosmetyczna i sama robię z niej kąpiel lanolinową. Wełniaki się moczą ok 6 h. 1 litr goracej wody na łyżkę lanoliny i mydła szarego czekam do temp 30 i wkładam do takiego roztworu wełniaki.
Co do nocek to ja mam formowankę ekomajty i Petit lulu nocną + gadki wełniane hm. Bardzo sobie chwalę to nocne pieluchowanie bo nic nie przecieka i mloda prześpi cała noc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-14, 18:09   #1169
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ja lanolinuję gotową kuracją, działa bez zarzutu.
A jaką?

Cytat:
Napisane przez basiczek24 Pokaż wiadomość
Agnyska, ja kupiłam lanolinę kosmetyczna i sama robię z niej kąpiel lanolinową. Wełniaki się moczą ok 6 h. 1 litr goracej wody na łyżkę lanoliny i mydła szarego czekam do temp 30 i wkładam do takiego roztworu wełniaki.
To ja też coś takiego zrobiłam, tylko że była Lano maść z Ziai, bo mi została (to 100% lanoliny). A jak kąpiel ostygła to też u Ciebie na powierzchni pływały takie żółte kawałeczki?

No to chyba zaryzykuję dziś nockę z moją handmade formowanką Tylko nie mam gatek, ale wezmę coś najbardziej szczelnego co mam Może nikt nie umrze od tego smrodku nad ranem
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 21:02   #1170
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Urlich Naturlich
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-24 09:20:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:14.