Patenty na bycie NAJ :) - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-20, 13:15   #4291
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

wróciłam się parę stron wstecz, ale najwidoczniej jestem ślepa
Przypomniecie mi to cudo z ogórka i mleka?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 14:20   #4292
Pavlinecka_21
Zakorzenienie
 
Avatar Pavlinecka_21
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: PodLasie albo i dalej
Wiadomości: 7 662
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Poza tym jak ja swój wolny czas spędzam w domu z mężem, to siłą rzeczy widzi mnie bez makeupu, maską olejowa na łbie (fuu) lub glinką na ryjku. Tylko w spirulinie mu się nie pokazuje, bo by chyba zszedł na zawał.....
Co to takiego (pogrubione), z ciekawości pytam, bo żem nieuświadomiona

(P.S. - to mój TŻet jakiś inny, uwielbia, kiedy mam oczy pomalowane, sam nawet potrafi mi powiedzieć "kochanie, zrób mi dziś oko". To znaczy, że ja taka ugly-paulinka jestem?)

A co do maseczki ze śmietanki - używała jej moja prababcia (sama śmietanka). Nie stosowała żadnych kremów ( i patrząc na moje obrzydliwe pory miała rację - chociaż ja bez kremów wyglądałabym jak mumia), a buźkę miała gładziutką
Śmietana musi być jak najgęstsza, taka działa najlepiej.
A jak któraś czytała całą serię książek o Ani z Zielonego Wzgórza, tam też wszyscy smarują twarz śmietaną

Mam książkę z 82 ( więc jeszcze dość młoda) o tytule sekrety urody, są tam przepisy na naturalne maseczki, jak ktoś chce mogę przepisać
Ty
Pavlinecka_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 14:25   #4293
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Pavlinecka_21 Pokaż wiadomość

Mam książkę z 82 ( więc jeszcze dość młoda) o tytule sekrety urody, są tam przepisy na naturalne maseczki, jak ktoś chce mogę przepisać
Ty

Chcemy, chcemy !
Jakbyś widziała jakiś fajny patent na maseczkę z dyni to daj znać. Google pisze, że dynia ma właściwości łagodzące przy skórze wrażliwej. Mam jeszcze pół dyni w lodówce i nie wiem co z nią zrobić, domownicy kręcą nosem a wielki garniec zupy po 2 dniach musiałam wylać bo zaczęła puszczać bombelki ;]
Myślę, żeby ta dynie wymieszać ze śmietaną i ewntualnie jakąś mąka jakby było za rzadkie, trzymajcie kciuki żeby mi twarz nie odpadła !
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 14:53   #4294
Pavlinecka_21
Zakorzenienie
 
Avatar Pavlinecka_21
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: PodLasie albo i dalej
Wiadomości: 7 662
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Chcemy, chcemy !
Jakbyś widziała jakiś fajny patent na maseczkę z dyni to daj znać. Google pisze, że dynia ma właściwości łagodzące przy skórze wrażliwej. Mam jeszcze pół dyni w lodówce i nie wiem co z nią zrobić, domownicy kręcą nosem a wielki garniec zupy po 2 dniach musiałam wylać bo zaczęła puszczać bombelki ;]
Myślę, żeby ta dynie wymieszać ze śmietaną i ewntualnie jakąś mąka jakby było za rzadkie, trzymajcie kciuki żeby mi twarz nie odpadła !
A może ją tak zmiksować i po prostu na twarz i już?

To tak, przepisy pochodzą z książki Marii Kędry "Sekrety Urody".
Autorka radzi, by przed nałożeniem maseczki oczywiście oczyścić skórę, dookoła oczu posmarować się kremem ( pod oczy ofc).

Maseczka z siemienia lnianego:
Łyżkę siemienia lnianego zalać szklankę wody i ugotować na gęstą papkę, po ostudzeniu nałożyć na twarz, przykrywając chusteczką, po upływie 20min zmyć chłodną wodą.
Ma oczyszczać pory, zmiękczać naskórek, wygładzać, uelastyczniać, łagodzić podrażnienia.

Maseczka dla cery suchej i wrażliwej:
Trzy pojedyncze herbatki rumiankowe i łyżkę zmielonej szałwii wymieszać z wrzącą wodą, dodać kilka kropel witaminy A, po ostudzeniu nałożyć na twarz na ok. 20 min.

Maseczka dla cery tłustej, o rozszerzonych porach, skłonnej do wyprysków:
Łyżkę bratka (suszonego ), sproszkowanego lub zmielonego skrzypu, łyżeczkę roztartych, świeżych drożdży, dokładnie wymieszać z przegotowaną wodą, nałożyć na twarz, przykryć gazą zmoczoną w gorącej wodzie, trzymać 20min, zmyć chłodną wodą.

Maseczka dla cer zwiotczałych:
Łyżkęrozmarynu i kopru włoskiego zalać wrzącą wodą i pozostawić pod przykryciem kilka minut. Ciepłą papkę nałożyć na twarz i szyję ( A nie rozszerzy dodatkowo porów?), zmyć po 20 min.
Napisano, że powoduje lepsze ukrwienie skóry, wygładza i uelastycznia naskórek.

Dla cery tłustej:
Łyżkę drożdży zmieszać z przegotowaną zimną wodą, dodać kilkanaście kropel soku cytrynowego, zostawić do całkowitego wyschnięcia, następnie rozmasować na skórze ( peeling), na koniec opłukać zimną wodą.
Jest napisane, że oczyszcza pory, usuwa zalegający naskórek i ma działanie wybielające ( ale maseczkę z drożdży już znamy)

Dla cery zmęczonej:
Świeżo ugotowany kartofel rozgnieść, wymieszać z łyżką ciepłego mleka (puree) ciepłą papkę nałożyć na 15 min, zmyć chłodną wodą.

Dla cery normalnej i suchej:
Łyżkę utartej marchwi zmieszać z jednym żółtkiem, łyżeczką twarożku, dodać kilkanaście kropel witaminy A, wymieszać, nałożyć na 20 min.

Ściągająca dla cery tłustej i mieszanej:

Łyżkę zmielonych płatków owsianych i łyżkę skrzypu rozetrzeć na papkę z przegotowaną, gorącą wodą, dodać kilkanaście kropki soku z cytryny, Poczekać aż ostygnie, nałożyć na 15 min.

Wygładzająca dla każdego rodzaju cery:
łyżka zmielonych płatków owsianych, 2 łyżeczki rozgrzanego miodu, jedno żółtko - wymieszać, nałożyć na 20min.

Maseczka wybielająca dla cery tłustej i mieszanej:
Łyżkę soku z ogórka wymieszać z mała ilością świeżych drożdży, zmyć po 15 min.

Maseczka dla cery suchej:
Łyżkę mleka w proszku rozmieszać z przegotowaną letnią wodą, dodać łyżeczkę rozgrzanego miodu, zmyć po 20 min.
Pavlinecka_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 15:06   #4295
małaPaulina
Wtajemniczenie
 
Avatar małaPaulina
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 862
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
no, wszystko pięknie pod warunkiem, że masz ładną cerę. bo jeżeli ja sama na siebie nie mogę patrzeć, to nie chciałabym skazywać na ten paskudny widok nikogo ;|
dokładnie,ja np mogę wyjsc bez makijazu z domu ale potem jak się przeglądam w jakiś lustrach na mieście to jestem przerazona

dziewczyny szukałam tego żelu Paloma
i nie znalazłamw ktorym on miejscuw rossmanie jest?
__________________
13.09.2014 Szymonek

jestem maleństwem i dobrze mi z tym (158cm)
małaPaulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 15:13   #4296
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

było już w wątku Rossmanowskim o tym Jest tam, gdzie wszystkie balsamy np. ujędrniające, nawilżające u mnie w R. jest na końcu takiej półeczki
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 17:13   #4297
Miss O Club
Zadomowienie
 
Avatar Miss O Club
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 060
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
może żel palomy? nakładałam ostatnio kilka razy na twarz... wyglądał fajnie, minerałki dobrze się na nim trzxymały, no ale nie wiem czy to on mnie nie zapchał
mnie też zapchał, i jak już tu pisałam podejrzewam glicerynę. więc najprawdopodobniej to on, a szkoda bo buźka była jakby promienna. kurcze, ale jestem załamana przed użyciem tego żelu miałam ładną buźkę a po nim wyskoczyły mi 3 gule których się pozbyć nie mogę, a bolą.. strasznie słyszałam, że na takie gule dobry jest olejek herbaciany i tak się składa, że akurat mam go w domu ;d dzisiaj zaaplikuje i zdam relację.
Miss O Club jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-20, 17:15   #4298
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Zgłaszam, że zrobiłam sobie dziś maseczkę ze zmielonych płatków oswianych, ciepłego mleka i miodu - polacam

Polecicie mi coś na skórę wokół oczu? Żeby ratowac ją przed starzeniem, wiotczeniem..
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 17:33   #4299
RedApple
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: JapkoLandia
Wiadomości: 3 443
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
było już w wątku Rossmanowskim o tym Jest tam, gdzie wszystkie balsamy np. ujędrniające, nawilżające u mnie w R. jest na końcu takiej półeczki
u mnie w rossmanie też na końcu właśnie tych balsamów, dzis byłam po maseczke i przypomniało mi sie o nim ale póki co muszę skończyć te kosmetyki co mam bo za chwilę będę studiować rossmana i na jedzenie mi zabraknie
RedApple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 18:48   #4300
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Pavlinecka_21 Pokaż wiadomość
Co to takiego (pogrubione), z ciekawości pytam, bo żem nieuświadomiona
Spirulinę można kupić na mazidłach. Po zmieszaniu z jogurtem naturalnym i wodą powstaje obrzydliwie zielona i śmierdząca maseczka (chociaż ja już się przyzwyczaiłam).
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 08:37   #4301
imy
Zadomowienie
 
Avatar imy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: małopolska/ Łódź
Wiadomości: 1 491
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

hej planuje zakupy na mazidlach mozecie mi polecic jakąś "liste zakupów"? co opłaca się kupic tak w kilku zdaniach :P bo nie mam sily znowu przegladac calego wątku wiem napewno mocznik i spiruline
__________________
http://kurmanuel.blogspot.com
blog kulinarny- zapraszam
Koktajl awokado
Zupa krem z dyni
Kurczak curry z ananasem i kukurydzą












imy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-21, 10:11   #4302
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Zgłaszam, że zrobiłam sobie dziś maseczkę ze zmielonych płatków oswianych, ciepłego mleka i miodu - polacam

Polecicie mi coś na skórę wokół oczu? Żeby ratowac ją przed starzeniem, wiotczeniem..
Na skrę wokół oczu stosuję na noc kapsułkę Q10 gala i spisuje się lux
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 13:04   #4303
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez imy Pokaż wiadomość
hej planuje zakupy na mazidlach mozecie mi polecic jakąś "liste zakupów"? co opłaca się kupic tak w kilku zdaniach :P bo nie mam sily znowu przegladac calego wątku wiem napewno mocznik i spiruline
Zastanów się co jest ci potrzebne. Nie da się polecić listy zakupów skoro nawet nie wiemy jaką masz cerę i problemy z nią.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 13:15   #4304
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

moje zdanie co do makijazu jest takie, ze jest on zbawieniem dla osob z tradzikiem! po prostu zbawieniem. i jezeli ma sie duzy tradzik to nie widze przeciwskazan malowania sie zawsze wtedy, kiedy wychodzi sie na ludzi lub przychodzi TZ i po prostu wstydzimy sie swiecic pryszczami przed nim(i). nawilzanie i leczenie swoja droga ale cel jest jeden: miec zdrowo wygladajaca cere. i nie wyobrazam sobie nie malowania sie przy tradzikowej cerze przez np rok (bo leczymy tradzik). przeciez przez ten rok bedziemy wygladac jak g... (wiem, bo sama tak wygladalam okolo 10 lat) i tylko nalapiemy kompleksow.

mama mi zawsze mowila: nie maluj sie bo na starosc bedziesz zle wygladac albo nie uzywaj zadnych suszarek/prostownic itp do wlosow bo sie zniszcza przez lata. super, ale ja chce wygladac dobrze TERAZ i TU. nie przesadzam ze stylizacja ale dla mnie takie 'umartwianie sie' i chodzenie bez makijazu i np nie suszenie wlosow zeby byly zdrowe (kit ze wygladam w niewysuszonych suszarka jak idz stad i nie wracaj) nie ma sensu. co z tego ze w wieku 40 lat bede miala troche lepsza cere i wlosy niz inne kobiety w moim wieku? tylko ze one w wieku 20 wygladaly wystrzalowo a ja chodzilam z pryszczami na twarzy i oklapnietymi wlosami


nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi ale takie mialam ostantio przemyslenia... dlatego teraz nie przesadzam z kosmetykami ale chce wygladac dobrze a nie czekac na niewiadomo co
__________________
WW Start - 16.03.2016r. - 61,3kg
Ważenie 1 - 23.03.2016r. - 60,4kg
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 13:34   #4305
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
moje zdanie co do makijazu jest takie, ze jest on zbawieniem dla osob z tradzikiem! po prostu zbawieniem. i jezeli ma sie duzy tradzik to nie widze przeciwskazan malowania sie zawsze wtedy, kiedy wychodzi sie na ludzi lub przychodzi TZ i po prostu wstydzimy sie swiecic pryszczami przed nim(i). nawilzanie i leczenie swoja droga ale cel jest jeden: miec zdrowo wygladajaca cere. i nie wyobrazam sobie nie malowania sie przy tradzikowej cerze przez np rok (bo leczymy tradzik). przeciez przez ten rok bedziemy wygladac jak g... (wiem, bo sama tak wygladalam okolo 10 lat) i tylko nalapiemy kompleksow.
Rozumiem o co ci chodzi. I zgadzam się.
Jeśli ktoś ma trądzik (cierpię na hormonalny od kilku lat, bywało tragicznie, ostatnio na szczęście jest mniejszy) to bardzo ważne jest, aby poradził sobie z nim psychicznie. Malowanie się przed wyjściem czy przed wizytą kogoś poprawia samoocenę (wie się właśnie, że ludzie nie uciekną na twój widok).
Jednak według mnie nie jest normalne chodzenie od rana do wieczora w podkładzie wtedy kiedy nie musimy, np. siedzimy same w domu czy tylko z rodziną.
Nie wspominając już o tym, że niektórzy używają badziewnych podkładów, które tylko szkodzą, ale nawet mając dobre (czyt. dobrane), TRZEBA znaleźć czas na leki i nawilżanie.
W przeciwnym razie z cerą będzie tylko gorzej i do końca życia będzie się skazanym na tapetę (i to coraz grubszą)..
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 13:57   #4306
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Moze poradzicie mi cos na moj problem.... Mam wlosy szybko przetluszczajace sie, kupilam sobie szampon z ekstraktem z drożdży piwnych i chmielu (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...-i-chmielu.htm) wlosy niby sa oczyszcone, ale sie strasznie plączą, zwlaszzca w jednym miejscu - dokladnie za uchem na calej ich dlugosci... Poradzcie mi czego uzywac by latwiej rozczesac te wlosy, ale zeby ich nie obciazac az tak...
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 14:05   #4307
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
Moze poradzicie mi cos na moj problem.... Mam wlosy szybko przetluszczajace sie, kupilam sobie szampon z ekstraktem z drożdży piwnych i chmielu (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...-i-chmielu.htm) wlosy niby sa oczyszcone, ale sie strasznie plączą, zwlaszzca w jednym miejscu - dokladnie za uchem na calej ich dlugosci... Poradzcie mi czego uzywac by latwiej rozczesac te wlosy, ale zeby ich nie obciazac az tak...
odżywka albo jakiś sprej ułatwiający rozczesywanie
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 14:11   #4308
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Może zanim umyjesz włosy maska z oleju rycynowego by coś pomogła? Właśnie też chciałam kupić szampon Bebydream, ale boję sie tego plątania...
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 20:49   #4309
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Pavlinecka_21 Pokaż wiadomość
A może ją tak zmiksować i po prostu na twarz i już?

To tak, przepisy pochodzą z książki Marii Kędry "Sekrety Urody".
Autorka radzi, by przed nałożeniem maseczki oczywiście oczyścić skórę, dookoła oczu posmarować się kremem ( pod oczy ofc).

Maseczka z siemienia lnianego:
Łyżkę siemienia lnianego zalać szklankę wody i ugotować na gęstą papkę, po ostudzeniu nałożyć na twarz, przykrywając chusteczką, po upływie 20min zmyć chłodną wodą.
Ma oczyszczać pory, zmiękczać naskórek, wygładzać, uelastyczniać, łagodzić podrażnienia.

Maseczka dla cery suchej i wrażliwej:
Trzy pojedyncze herbatki rumiankowe i łyżkę zmielonej szałwii wymieszać z wrzącą wodą, dodać kilka kropel witaminy A, po ostudzeniu nałożyć na twarz na ok. 20 min.

Maseczka dla cery tłustej, o rozszerzonych porach, skłonnej do wyprysków:
Łyżkę bratka (suszonego ), sproszkowanego lub zmielonego skrzypu, łyżeczkę roztartych, świeżych drożdży, dokładnie wymieszać z przegotowaną wodą, nałożyć na twarz, przykryć gazą zmoczoną w gorącej wodzie, trzymać 20min, zmyć chłodną wodą.

Maseczka dla cer zwiotczałych:
Łyżkęrozmarynu i kopru włoskiego zalać wrzącą wodą i pozostawić pod przykryciem kilka minut. Ciepłą papkę nałożyć na twarz i szyję ( A nie rozszerzy dodatkowo porów?), zmyć po 20 min.
Napisano, że powoduje lepsze ukrwienie skóry, wygładza i uelastycznia naskórek.

Dla cery tłustej:
Łyżkę drożdży zmieszać z przegotowaną zimną wodą, dodać kilkanaście kropel soku cytrynowego, zostawić do całkowitego wyschnięcia, następnie rozmasować na skórze ( peeling), na koniec opłukać zimną wodą.
Jest napisane, że oczyszcza pory, usuwa zalegający naskórek i ma działanie wybielające ( ale maseczkę z drożdży już znamy)

Dla cery zmęczonej:
Świeżo ugotowany kartofel rozgnieść, wymieszać z łyżką ciepłego mleka (puree) ciepłą papkę nałożyć na 15 min, zmyć chłodną wodą.

Dla cery normalnej i suchej:
Łyżkę utartej marchwi zmieszać z jednym żółtkiem, łyżeczką twarożku, dodać kilkanaście kropel witaminy A, wymieszać, nałożyć na 20 min.

Ściągająca dla cery tłustej i mieszanej:

Łyżkę zmielonych płatków owsianych i łyżkę skrzypu rozetrzeć na papkę z przegotowaną, gorącą wodą, dodać kilkanaście kropki soku z cytryny, Poczekać aż ostygnie, nałożyć na 15 min.

Wygładzająca dla każdego rodzaju cery:
łyżka zmielonych płatków owsianych, 2 łyżeczki rozgrzanego miodu, jedno żółtko - wymieszać, nałożyć na 20min.

Maseczka wybielająca dla cery tłustej i mieszanej:
Łyżkę soku z ogórka wymieszać z mała ilością świeżych drożdży, zmyć po 15 min.

Maseczka dla cery suchej:
Łyżkę mleka w proszku rozmieszać z przegotowaną letnią wodą, dodać łyżeczkę rozgrzanego miodu, zmyć po 20 min.
fajne te maski, trzeba koniecznie wypróbować
P.S. z jakich rejonów podlasia jesteś??
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-21, 21:26   #4310
Pavlinecka_21
Zakorzenienie
 
Avatar Pavlinecka_21
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: PodLasie albo i dalej
Wiadomości: 7 662
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez nynka87 Pokaż wiadomość
fajne te maski, trzeba koniecznie wypróbować
P.S. z jakich rejonów podlasia jesteś??
Niedaleko mam do przejścia granicznego w Kuźnicy, ale okresowo też Białystok, zależy

Ja dziś siemię mieliłam, nawet ładnie twarz wygląda, ale jakoś bez rewelacji ( ja to bym chciała rewelacji po 1 razie)
Pavlinecka_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 21:42   #4311
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

ja od kilku dni przecieram twarz tym tonikiem z cyrtyny samorobionym i powiem Wam ze jestem bardzo zadowolona. nie wiem czy to jego zasługa bo nic ostatnio nie zmieniałam w pielęgnacji oprócz tego toniku ale twarz w ciagu dnia mniej się przetłuszcza co wyraxnie widać bo mam cere straszliwie tłustą. i makijaż zupełnie inaczej sie trzyma na twarzy..
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 21:49   #4312
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Czy przy witaminie C trzeba stosować filtry? Bo leżą trzy tubki i nie mogę się przybrać do smarowania
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 22:12   #4313
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Czy przy witaminie C trzeba stosować filtry? Bo leżą trzy tubki i nie mogę się przybrać do smarowania
z tego co wiem to przy dużej zawartości witaminy C filtr obowiązkowy a w mniejszych stężeniach to raczej nie trzeba
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 22:15   #4314
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

No to na razie spróbuję toniku cytrynowego, jak doznam nagłego przypływu gotówki to kupię Cevikap. No i maseczka aspirynowa, śmietankowa i z cebuli Tak wygląda mój plan działania na najbliższy okres
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 23:49   #4315
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

--Olka-- racja, jesli tylko rodzinka w domu to warto dac odetchnac skorze
__________________
WW Start - 16.03.2016r. - 61,3kg
Ważenie 1 - 23.03.2016r. - 60,4kg
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-22, 08:18   #4316
ania z wzgórza marzeń
Zakorzenienie
 
Avatar ania z wzgórza marzeń
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 392
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
--Olka-- racja, jesli tylko rodzinka w domu to warto dac odetchnac skorze
własnie zobaczcie
http://deser.pl/deser/1,83453,727854...mikaliami.html
__________________
należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia...

Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem
Nie idź ścieżką, własną depcz, otwórz głowę
Zanim powiesz, zrozum, bądź
Nigdy nie burz, buduj, twórz
Smakuj, milcz, myśl i czuj
ania z wzgórza marzeń jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-22, 10:00   #4317
dwudziestolatka
Zakorzenienie
 
Avatar dwudziestolatka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 704
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
no, wszystko pięknie pod warunkiem, że masz ładną cerę. bo jeżeli ja sama na siebie nie mogę patrzeć, to nie chciałabym skazywać na ten paskudny widok nikogo ;|
Wiem, bo chyba od 6 klasy podstawówki do teraz (a mam 21 lat) leczę się z trądziku. Jeszcze kilka lat temu było dla mnie nie do pomyślenia, żeby nie nałożyć jakiegoś podkładu na twarz...niestety nawet w domu mogłam już nie malować oczu, byle tylko zakryć czymś te okropne krosty nie mogłam na siebie patrzeć. Jak wstawałam rano i widziałam siebie w lusterku, to płakać mi się chciało. Aż któregoś dnia usłyszałam, że moja koleżanka wybiera się do jakiegoś dobrego dermatologa. To ja też poszłam. Niestety, wcale mi nie pomógł. Wprost przeciwnie, po tych maściach od niego zaczęła mi schodzić skóra wyglądałam okropnie. Próbowałam się "zamaskować", makijaż zajmował mi od 30 do 60 minut Rok temu usłyszałam o innej pani dermatolog od przyjaciółki. Mimo, że bardzo długo się czekało w kolejce do niej, poszłam. I to była jedna z moich najlepszych decyzji życiowych - na prawdę. A teraz, jak już mam swojego kochanego TŻ, to całkiem odżyłam świat jest taki piękny i ahh aż chce się żyć może to przez to tak się pięknieje teraz makijaż zajmuje mi 5 czy 10 minut(jak kreska linerem nie wyjdzie)albo wcale się nie maluję. Dlatego doskonale wiem, co to jest trądzik i żeby jak najszybciej się tego pozbyć, wybierz się do jakiegoś DOBREGO dermatologa. Im szybciej tym lepiej na początku będzie ciężko, bo się pogorszy, ale nie poddawaj się i zobaczysz, że z tego można wyjść. 3mam kciuki
ehh się rozpisałam


Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
ja od kilku dni przecieram twarz tym tonikiem z cyrtyny samorobionym i powiem Wam ze jestem bardzo zadowolona. nie wiem czy to jego zasługa bo nic ostatnio nie zmieniałam w pielęgnacji oprócz tego toniku ale twarz w ciagu dnia mniej się przetłuszcza co wyraxnie widać bo mam cere straszliwie tłustą. i makijaż zupełnie inaczej sie trzyma na twarzy..
ja wiem po sobie, że cytryna to chyba likwiduje krostki i w ogóle twarz jakaś taka hmm milutka mam w planach właśnie ten tonik z cytryny

Cytat:
Napisane przez ania z wzgórza marzeń Pokaż wiadomość
__________________
dwudziestolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-22, 13:21   #4318
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Dziewczyny a jak tam sprawuje się wam cevikap? ja już od ponad tygodnia kładę go na oczy i z tego co widzę, to śińce są większe
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-22, 18:12   #4319
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Polecicie mi coś na skórę wokół oczu? Żeby ratowac ją przed starzeniem, wiotczeniem..
1-2 razy w tygodniu smaruje skore pod oczami olejem migdalowym. Sprawuje sie bardzo dobrze

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
moje zdanie co do makijazu jest takie, ze jest on zbawieniem dla osob z tradzikiem! po prostu zbawieniem. i jezeli ma sie duzy tradzik to nie widze przeciwskazan malowania sie zawsze wtedy, kiedy wychodzi sie na ludzi lub przychodzi TZ i po prostu wstydzimy sie swiecic pryszczami przed nim(i). nawilzanie i leczenie swoja droga ale cel jest jeden: miec zdrowo wygladajaca cere. i nie wyobrazam sobie nie malowania sie przy tradzikowej cerze przez np rok (bo leczymy tradzik). przeciez przez ten rok bedziemy wygladac jak g... (wiem, bo sama tak wygladalam okolo 10 lat) i tylko nalapiemy kompleksow.

mama mi zawsze mowila: nie maluj sie bo na starosc bedziesz zle wygladac albo nie uzywaj zadnych suszarek/prostownic itp do wlosow bo sie zniszcza przez lata. super, ale ja chce wygladac dobrze TERAZ i TU. nie przesadzam ze stylizacja ale dla mnie takie 'umartwianie sie' i chodzenie bez makijazu i np nie suszenie wlosow zeby byly zdrowe (kit ze wygladam w niewysuszonych suszarka jak idz stad i nie wracaj) nie ma sensu. co z tego ze w wieku 40 lat bede miala troche lepsza cere i wlosy niz inne kobiety w moim wieku? tylko ze one w wieku 20 wygladaly wystrzalowo a ja chodzilam z pryszczami na twarzy i oklapnietymi wlosami


nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi ale takie mialam ostantio przemyslenia... dlatego teraz nie przesadzam z kosmetykami ale chce wygladac dobrze a nie czekac na niewiadomo co
Ja moze troche nie na temat, ale rozumiem co masz na mysli Makijaz najlepiej robi na psychice...! No dobra, czasem i wygladowi pomaga
Pare lat temu podklad byl moim dobrym przyjacielem, ale nie z powodu tradziku, ale piegow. I zwisalo mi czy na starosc bede wygladala gorzej, liczylo sie, ze w tamtej chwili czulam sie lepiej.
Teraz mi przeszlo, podkladu uzywam tylko od wielkiego swieta, chyba tylko po to, zeby poczuc, ze mam odswietny makijaz
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 18:33   #4320
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

A ja mam pytanko do ekspertek mocznikowych
a mianowicie, ile mocznika moge dodac do 200 ml plynu micelarnego i czy ma to sens- chodzi mi o nawilzenie skory
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:22.