Jak podkreślić jasną cerę? IV - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-07, 22:06   #2101
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
black-bubu, Lemirka w zwykłym spożywczaku to raczej nie, ale na helfach spokojnie Proszę:
http://www.helfy.pl/olej-musztardowy-ziaren-gorczycy
a zwykła musztarda się nie nada
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-07, 23:02   #2102
* Raboussamai *
Zadomowienie
 
Avatar * Raboussamai *
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 1 854
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
a zwykła musztarda się nie nada
Spróbuj wycisnąć z niej olej

Przy okazji dodaję nową fotkę z podkładami... tym razem w świetle dziennym Jestem dzisiaj po wytestowaniu odcienia n2... boski
Jutro zobaczę w2... szczerze Wam powiem, że każdy z tej trójki, której teraz używam w jakiś sposób mi pasi i nie mam pojęcia na co się zdecydować... ale chyba zakupię buteleczkę n2
W ogóle zauważyłam, że wersja USA True Matcha jest bardziej kryjąca i gęściejsza możliwe to?
* Raboussamai * jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-07, 23:39   #2103
natrix
Rozeznanie
 
Avatar natrix
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 640
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez Klariss Pokaż wiadomość
buu nikt mi nie odpisał
Klariss, może akurat żadna z Dziewczyn, które w ostatnich dniach odwiedzały forum nie testowała tego podkładu i nie chce Cię wprowadzić w błąd swoją niewiedzą. Nie zniechęcaj się, na pewno pojawi się ktoś, kto będzie potrafił Ci doradzić
A tak po prawdzie (moim zdaniem), to i tak zawsze najlepiej samemu przetestować, nawet jeśli wiąże się to z pewnym ryzykiem. Bo każdy kosmetyk zachowuje się inaczej na każdej skórze.
Powodzenia
__________________
CODE UNDER - mój zespół http://www.myspace.com/codeunder - nowy kawałek

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-07, 23:44   #2104
woda sodowa
Wtajemniczenie
 
Avatar woda sodowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 289
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Kicia Wampirzyca go miala, ale dawno jej tu nie widzialam https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1494
woda sodowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 09:11   #2105
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
black-bubu, Lemirka w zwykłym spożywczaku to raczej nie, ale na helfach spokojnie Proszę:
http://www.helfy.pl/olej-musztardowy-ziaren-gorczycy

Do tego kurkuma, trochę soku z cytryny i do dzieła Pożądana "kąsistencja" to taka papka oczywiście

A tak w ogóle to uwielbiam ich reklamy kremów wybielających
http://www.youtube.com/watch?v=F-9tcXpW1DE

no i btw jest dostępny na allegro ten Fair&Lovely
http://www.allegro.pl/item876796466_..._odzywczy.html
boska Uwielbiam Indie i tą kulturę, a bollywood to juz w ogole szał Świetna reklama, ciekawe, czy te kremy naprawdę działają

Swoją drogą tak to jest- w Polsce, kraju gdzie większosc kobiet ma jasna karnację-solariow jak mrówek, a wsrod sniadych hindusek furorę robią kremy rozjaniające
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 10:31   #2106
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Zrobiłam fotki. Nie widzę zmiany od ostatniego razu. Albo musze sie przerzucić na coś mocniejszego niż juvit ( który chyba już nie daje rezultatów) albo zrezygnować... Oceńcie same.

Wrzucał zestawienie całościowe wybieania.
1 - początek - już się nie opalam, ale i nie wybielam
2 - dzisiaj, z lampą błyskową
3 - dzisiaj bez lampy
4- ostatnio, bez lampy
5 ( na samym dole) - ostatnio z lampą.


Ps. trzeba by się zastanowić nad kupnem tego kremu Tylko czy aby na pewno to ten sam co w reklamie? Chocia m o to czy jest indyjski naprawde czy jakas podróba dla białasek
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/

Edytowane przez wilczex
Czas edycji: 2010-01-10 o 10:38
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 11:03   #2107
Srebrnousta
Wtajemniczenie
 
Avatar Srebrnousta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Podczytuję wątek już od jakiegoś czasu i chyba czas zacząć się udzielać

Skórę mam bardzo jasną, lekko różowawą, praktycznie nigdy nie opalaną (no, może w dzieciństwie). Do tego zielono-szare oczy i włosy w odcieniu średni blond z rudym poblaskiem, który, niestety, ociepla mi karnację
Fotek brak, bom wyjątkowo niefotogeniczna Ale chyba jednak będę zmuszona je wstawić, bo potrzebuję małej rady

* Raboussamai *, gratuluję podkładów Ja właśnie czaję się na hamerykańską wersję, ale nie mogę zdecydować się co do odcienia. Czy lepszy będzie N1 (bo teoretycznie neutralny), czy może W1 (którego się nieco obawiam, bo to paleta ciepła, a ja jestem typem zimnym). Pooomożesz?

Btw, czy mi się wydaje, czy w wersji amerykańskiej nie mają palety C? Przeszukałam całe all i nic.
__________________
je t'ai attendu cent ans dans les rues en noir et blanc
tu es venu en sifflant
Srebrnousta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-10, 11:27   #2108
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez Srebrnousta Pokaż wiadomość
Fotek brak, bom wyjątkowo niefotogeniczna Ale chyba jednak będę zmuszona je wstawić, bo potrzebuję małej rady
Za to ja wyglądam na tych fotkach tutaj zaj... fotogenicznie Daj spokój i wrzucaj foty, tu nie chwalimy się urodą( której pewnie Ci nie brak, znając zycie) tylko cerą
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 13:01   #2109
* Raboussamai *
Zadomowienie
 
Avatar * Raboussamai *
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 1 854
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
boska Uwielbiam Indie i tą kulturę, a bollywood to juz w ogole szał Świetna reklama, ciekawe, czy te kremy naprawdę działają

Swoją drogą tak to jest- w Polsce, kraju gdzie większosc kobiet ma jasna karnację-solariow jak mrówek, a wsrod sniadych hindusek furorę robią kremy rozjaniające
Dokładnie... dlatego tak się tam zachwycają i pragną mieć pale skin
Ach... Indie, kochane, szalone Indie...

Co do samego kremu... Hmm Jest wiele opinii na ich temat. Jedni zupełnie je hejtują, bo zawierają szkodliwe substancje co w ostateczności prowadzi do nierównomiernego wybielenia skóry co wygląda jak bielactwo. Inni znowu mówią, że takie "efekty" osiąga się po kremach z tej totalnie niskiej półki, których pochodzenie nie jest do końca znane... Ten krem Fair&Lovely jest produkowany przez Unilever na rynek Indyjski i nie tylko... wszędzie tam gdzie zapotrzebowanie na luksus posiadania jasnej skóry jest w cenie... Czyli moim zdaniem powinno być ok, a co do podróbek... raczej w podróbki takich specyfików się nikt nie bawi - zbyt tanie, żeby jeszcze podrabiać Poza tym dostępny był na helfach, co chyba przekonuje o oryginalności Tak czy siak - ja kupię

Srebrnousta powiem Ci, że w rzeczywistości w jasnych odcieniach True Matcha jakoś niespecjalnie widać tą różnicę między odcieniami neutralnymi a ciepłymi... Ja teraz używam naprzemiennie n2 i w2... i za każdym razem efekt mi się bardzo podoba
Amerykański W1 jest jasny, w końcu nie od parady nazywa się porcelain. Ja tam żadnej żółci nie widzę, neutralny z moich obserwacji może być ok... bo jeśli chodzi o odcienie zimne, to one już w róż wpadają...
A to zdjęcie znalezione na wizażu ze wszystkimi, amerykańskimi odcieniami TM. Porównaj, dobierz odpowiedni...

Niektóre odcienie wyszły na tym zdjęciu bardzo ciemno...
* Raboussamai * jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 13:10   #2110
Srebrnousta
Wtajemniczenie
 
Avatar Srebrnousta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez wilczex Pokaż wiadomość
Za to ja wyglądam na tych fotkach tutaj zaj... fotogenicznie Daj spokój i wrzucaj foty, tu nie chwalimy się urodą( której pewnie Ci nie brak, znając zycie) tylko cerą
No dobrze, dobrze... Ale to za parę dni, bo na razie spędzam po kilka(naście) godzin dziennie nad historią. Z małymi przerwami na Wizaż, oczywiście

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai *
Srebrnousta powiem Ci, że w rzeczywistości w jasnych odcieniach True Matcha jakoś niespecjalnie widać tą różnicę między odcieniami neutralnymi a ciepłymi... Ja teraz używam naprzemiennie n2 i w2... i za każdym razem efekt mi się bardzo podoba
Amerykański W1 jest jasny, w końcu nie od parady nazywa się porcelain. Ja tam żadnej żółci nie widzę, neutralny z moich obserwacji może być ok... bo jeśli chodzi o odcienie zimne, to one już w róż wpadają...
A to zdjęcie znalezione na wizażu ze wszystkimi, amerykańskimi odcieniami TM. Porównaj, dobierz odpowiedni...

Niektóre odcienie wyszły na tym zdjęciu bardzo ciemno...
Fakt, niektóre są bardzo ciemne, zwłaszcza te z gamy C. Za to W1 wygląda przepięknie Chyba jednak się na niego zdecyduję

Pisałaś jeszcze, że masz wrażenie, że wersja amerykańska jest gęstsza niż europejska. A jak z trwałością? Pytam, bo potrzebuję czegoś na studniówkę i zastanawiam się, czy kupować bazę, czy może sprawdzić sam podkład...
__________________
je t'ai attendu cent ans dans les rues en noir et blanc
tu es venu en sifflant
Srebrnousta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 13:52   #2111
* Raboussamai *
Zadomowienie
 
Avatar * Raboussamai *
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 1 854
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez Srebrnousta Pokaż wiadomość
Fakt, niektóre są bardzo ciemne, zwłaszcza te z gamy C. Za to W1 wygląda przepięknie Chyba jednak się na niego zdecyduję

Pisałaś jeszcze, że masz wrażenie, że wersja amerykańska jest gęstsza niż europejska. A jak z trwałością? Pytam, bo potrzebuję czegoś na studniówkę i zastanawiam się, czy kupować bazę, czy może sprawdzić sam podkład...
Tak wygląda W1 USA na twarzy... (link maglowany parę razy, ale cóż... )
http://www.youtube.com/watch?v=AyC5XRTt6w8

Jest gęściejszy, to fakt i na trwałość osobiście też nie narzekam, ale jeśli masz go użyć na studniówkę to ja wolałabym jednak mieć pewność, że nie spłynie, bo nigdy nie masz pojęcia jakie warunki będą tam panować

No i wklej, wklej zdjęcie - łatwiej będzie cokolwiek dopasować
* Raboussamai * jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-10, 14:01   #2112
Srebrnousta
Wtajemniczenie
 
Avatar Srebrnousta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
Tak wygląda W1 USA na twarzy... (link maglowany parę razy, ale cóż... )
http://www.youtube.com/watch?v=AyC5XRTt6w8

Jest gęściejszy, to fakt i na trwałość osobiście też nie narzekam, ale jeśli masz go użyć na studniówkę to ja wolałabym jednak mieć pewność, że nie spłynie, bo nigdy nie masz pojęcia jakie warunki będą tam panować

No i wklej, wklej zdjęcie - łatwiej będzie cokolwiek dopasować
Dziękuję za link

Warunki? Znając życie gorąco i duszno, niestety. Boję się spłynięcia, bo wtedy cały makijaż szlag trafi, ale z drugiej strony, ech... Będę wtedy w trakcie PMSa, co w moim przypadku równa się większej skłonności do zapychania. A bazy pod makijaż zazwyczaj są sylikonowe...
__________________
je t'ai attendu cent ans dans les rues en noir et blanc
tu es venu en sifflant
Srebrnousta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 14:20   #2113
* Raboussamai *
Zadomowienie
 
Avatar * Raboussamai *
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 1 854
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez Srebrnousta Pokaż wiadomość
Dziękuję za link

Warunki? Znając życie gorąco i duszno, niestety. Boję się spłynięcia, bo wtedy cały makijaż szlag trafi, ale z drugiej strony, ech... Będę wtedy w trakcie PMSa, co w moim przypadku równa się większej skłonności do zapychania. A bazy pod makijaż zazwyczaj są sylikonowe...
Nie znam się na tym, bo nigdy nie używałam... ale dziewczyny podobno chwalą Gosha I cena jest całkiem przystępna, jako na kosmetyk używany bardzo sporadycznie...

Eh chociaż sama nienawidzę wydawać pieniędzy na coś, czego na co dzień nie używam i istnieje prawdopodobieństwo, że się szybciej przeterminuje niż zużyję w całości
* Raboussamai * jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 14:33   #2114
Srebrnousta
Wtajemniczenie
 
Avatar Srebrnousta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
Nie znam się na tym, bo nigdy nie używałam... ale dziewczyny podobno chwalą Gosha I cena jest całkiem przystępna, jako na kosmetyk używany bardzo sporadycznie...

Eh chociaż sama nienawidzę wydawać pieniędzy na coś, czego na co dzień nie używam i istnieje prawdopodobieństwo, że się szybciej przeterminuje niż zużyję w całości
I potem taki kosmetyk leży w magicznym pudełku i po kilku miesiącach nadaje się tylko do wyrzucenia... Skąd ja to znam
__________________
je t'ai attendu cent ans dans les rues en noir et blanc
tu es venu en sifflant
Srebrnousta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 14:57   #2115
Saya
Raczkowanie
 
Avatar Saya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 256
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Hey dziewczyny Zgłasza się kolejny bladzioch - raczej z konieczności niż wyboru, ale od jakiegoś czasu przyzwyczajam się (a nawet coraz bardziej lubię do swojego koloru skóry

Srebrnousta - osobiście mogę polecić bazę z Delii Nie wyrządziła mi krzywdy (choć to bardzo indywidualna kwestia) no i utrwaliła makijaż, a do tego jest bardzo tania.
__________________
"Methinks, I see... Where??? In my mind`s eyes..."
Shakespeare

Saya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 15:24   #2116
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

a ja nadal czekam na opinie co do moich "postępów", bo samej to ciężko obiektywnie coś stwierdzić
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 15:29   #2117
pazoorecek
Raczkowanie
 
Avatar pazoorecek
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 33
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

wilczex ciężko coś stwierdzić po zdjęciach w nienaturalnym świetle. lampa błyskowa zawsze chyba rozjaśni twarz a na pewno w jakimś stopniu przekłamie kolor. ale porównując pierwsze z ostatnimi to różnica jest bardzo widoczna. po za tym, jeśli wszystkie tutejsze białasy mówią, że kwasy dają najlepszy efekt rozjaśniający to może lepiej ich spróbuj zamiast juvitu...
o widzę, że mnie ubiegłaś;D

Edytowane przez pazoorecek
Czas edycji: 2010-01-10 o 15:30
pazoorecek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 15:59   #2118
Srebrnousta
Wtajemniczenie
 
Avatar Srebrnousta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez Saya Pokaż wiadomość
Srebrnousta - osobiście mogę polecić bazę z Delii Nie wyrządziła mi krzywdy (choć to bardzo indywidualna kwestia) no i utrwaliła makijaż, a do tego jest bardzo tania.
No to czas poczytać recenzje
__________________
je t'ai attendu cent ans dans les rues en noir et blanc
tu es venu en sifflant
Srebrnousta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 16:17   #2119
Sylwia992
Przyczajenie
 
Avatar Sylwia992
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Różna- chwilowo atakuję Olsztyn
Wiadomości: 25
GG do Sylwia992
Dot.: Blada cera...

Zgadzam się z Sinobrodą... mam podobne problemy ale tragedii nie ma;] jakoś sobie z tym radzę.... jasna cera również jest piękna, a spalanie sie na solarce to delikatna przesada, wierz mi, szkoda Twojej skóry, będziesz wyglądać jak sucha, sparciała, pomarszczona frytka;]

Edytowane przez Sylwia992
Czas edycji: 2010-01-10 o 16:18
Sylwia992 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-10, 16:25   #2120
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Zdjęcia w naturalnym swietle, jesli jest jakieś z lampą to jest to zaznaczone i jest tez wrzucone zdjecie bez lampy .
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 16:25   #2121
vielleicht
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 472
GG do vielleicht
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Witam Was, drogie bladolice
Jako posiadaczka jasnej cery (obecnie revlon colorstay buff i EDM golden fair) pragnę nieśmiało dołączyć do Waszego grona. Mój celibat od opalania trwa już jakiś rok, od tej pory używam też filtrów lirene. W sumie wszystko zaczęło się od przyjmowania retinoidów, wtedy zrezygnowałam z wystawiania się na słońce. Obecnie jestem zadowolona ze swojej skóry i cały czas dążę do jej rozjaśnienia
Cieszę się na myśl, że na studniówce, którą mam za kilka tygodni, będę blada podczas gdy większość moich koleżanek (i kolegów ) zakupuje karnet na solarium. Wybrałam sobie srebrno-granatową sukienkę w stylu retro, która, mam nadzieję, podkreśli jasną skórę.
Cieszę się, że trafiłam na ten wątek, bo naprawdę jesteście skarbnicą cennych porad i wsparcia!
__________________
"Zanotuj: nigdy nie powinienem w siebie wątpić."
Dr House
vielleicht jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 17:13   #2122
* Raboussamai *
Zadomowienie
 
Avatar * Raboussamai *
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 1 854
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez wilczex Pokaż wiadomość
Zdjęcia w naturalnym swietle, jesli jest jakieś z lampą to jest to zaznaczone i jest tez wrzucone zdjecie bez lampy .
Porównując zdjęcia, oczywiście te robione bez lampy - różnica zauważalna jest gołym okiem. Czyli Juvit działa, ale może nie aż tak intensywnie jakbyś tego chciała Może warto przerzucić się jednak na kwasy?

A tak na marginesie... czy przemywanie twarzy sokiem z cytryny może co nieco uszkodzić? Bo ja tak od kilku dni robię... dodałam do toniku ogórkowego z Ziaji dość dużą porcję soku z cytryny i co wieczór i rano sobie używam... podobno witamina c i ogórek rozjaśniają

vielleicht witamy, witamy!

Edytowane przez * Raboussamai *
Czas edycji: 2010-01-10 o 17:14
* Raboussamai * jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 18:52   #2123
Srebrnousta
Wtajemniczenie
 
Avatar Srebrnousta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
A tak na marginesie... czy przemywanie twarzy sokiem z cytryny może co nieco uszkodzić? Bo ja tak od kilku dni robię... dodałam do toniku ogórkowego z Ziaji dość dużą porcję soku z cytryny i co wieczór i rano sobie używam... podobno witamina c i ogórek rozjaśniają
Podłączam się Mam ostatnio przesuszoną skórę (i tak już wygląda w miarę ok) i nie chciałabym jej sobie spsuć
__________________
je t'ai attendu cent ans dans les rues en noir et blanc
tu es venu en sifflant
Srebrnousta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 19:25   #2124
Saya
Raczkowanie
 
Avatar Saya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 256
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Kwasek cytrynowy może wywołać podrażnienie i zaczerwienienie skóry, dlatego nie powinno się z nim przesadzić (tzn. lepiej się nie maziać samym kwaskiem,a go rozcieńczyć wodą, albo jak napisałaś Raboussamai dodać do toniku
I lepiej używać tego z owoców niż kwasku z proszku(niektóre zawierają jakieś dodatki )
Oraz gdzieś czytałam na temat kwasku i było coś na temat pogrubienia się naskórka ...

o mam :

W tym badaniu zastosowano lotion zawierajacy 20% kwasu cytrynowego. Po 3 miesiacach rezultaty wykazaly wzrost glycosaminoglycanow w skorze i pogrubienie naskorka. Nie jego martwych komorek, napisano "viable epidermal thickness", co znaczy "grubosc zywego naskorka". W konkluzji zaznaczono, ze kwas cytrynowy daje efekty podobne do kwasu glicolowego, ammonium lactate i kwasu retinoidowego.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?c...amp;dopt=A bstract

Pacjenci aplikowali lotion zawierajacy 25% kwasu glycolowego, mlekowego lub cytrynowego na przedramie. Na drugie przedramie nakladali placebo. Po 6 miesiacach rezultaty wykazaly 25% pogrubienie skory. Sam naskorek stal sie grubszy, a zmiany w skorze wlasciwej objely : pogrubienie, zwiekszenie mucopolysaccharidow (czyli glycosaminoglycanow, niezbednych w tkance lacznej), poprawe jakosci wlokien elastycznych i pogrubienie kolagenu. Nie zanotowano stanow zapalnych.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?c...amp;dopt=A bstract



Osobiście używam kwasku cytrynowego z wodą i jestem zadowolona, skóra wydaje mi się jakby gładsza i taka hmm promienna
__________________
"Methinks, I see... Where??? In my mind`s eyes..."
Shakespeare


Edytowane przez Saya
Czas edycji: 2010-01-10 o 19:26
Saya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 19:32   #2125
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
Porównując zdjęcia, oczywiście te robione bez lampy - różnica zauważalna jest gołym okiem. Czyli Juvit działa, ale może nie aż tak intensywnie jakbyś tego chciała Może warto przerzucić się jednak na kwasy?

A tak na marginesie... czy przemywanie twarzy sokiem z cytryny może co nieco uszkodzić? Bo ja tak od kilku dni robię... dodałam do toniku ogórkowego z Ziaji dość dużą porcję soku z cytryny i co wieczór i rano sobie używam... podobno witamina c i ogórek rozjaśniają

vielleicht witamy, witamy!
tak na zdrowy chłopski rozum, to przez tą cytrynę chyba właśnie "stosujesz kwasy", tak mi się przynajmniej wydaje - niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę
ja bym gdzieś poczytała, czy to wtedy na pewno może stać poza lodówką, albo ewentualnie mieszać w małych porcjach, żeby stało krótko
a zaszkodzić chyba nie może za bardzo - są przecież jakieś przepisy na tonik cytrynowy, sokiem z cytryny czyści się pobrudzone dłonie, mozna podobno stosować na przebarwienia... tylko pewnie filtry trzeba
__________________



Edytowane przez ruda3d
Czas edycji: 2010-01-10 o 19:34 Powód: literówka
ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 20:39   #2126
Saya
Raczkowanie
 
Avatar Saya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 256
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
tak na zdrowy chłopski rozum, to przez tą cytrynę chyba właśnie "stosujesz kwasy", tak mi się przynajmniej wydaje - niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę
ja bym gdzieś poczytała, czy to wtedy na pewno może stać poza lodówką, albo ewentualnie mieszać w małych porcjach, żeby stało krótko
a zaszkodzić chyba nie może za bardzo - są przecież jakieś przepisy na tonik cytrynowy, sokiem z cytryny czyści się pobrudzone dłonie, mozna podobno stosować na przebarwienia... tylko pewnie filtry trzeba
Nom kwas cytrynowy zalicza się do kwasów AHA.
Ja przygotowuję sobie porcję na 1 raz dlatego niestety nie wiem w jakich warunkach powinno się to przechowywać.
I faktycznie zaleca się stosowania filtrów przy tym.
(ale właściwie nie wiem czy przy cytrynowym też? )

Poza tym znalazłam taki wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=105217&page=5
__________________
"Methinks, I see... Where??? In my mind`s eyes..."
Shakespeare


Edytowane przez Saya
Czas edycji: 2010-01-10 o 20:53
Saya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 21:12   #2127
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez vielleicht Pokaż wiadomość
Witam Was, drogie bladolice
Jako posiadaczka jasnej cery (obecnie revlon colorstay buff i EDM golden fair) pragnę nieśmiało dołączyć do Waszego grona. Mój celibat od opalania trwa już jakiś rok, od tej pory używam też filtrów lirene. W sumie wszystko zaczęło się od przyjmowania retinoidów, wtedy zrezygnowałam z wystawiania się na słońce. Obecnie jestem zadowolona ze swojej skóry i cały czas dążę do jej rozjaśnienia
Cieszę się na myśl, że na studniówce, którą mam za kilka tygodni, będę blada podczas gdy większość moich koleżanek (i kolegów ) zakupuje karnet na solarium. Wybrałam sobie srebrno-granatową sukienkę w stylu retro, która, mam nadzieję, podkreśli jasną skórę.
Cieszę się, że trafiłam na ten wątek, bo naprawdę jesteście skarbnicą cennych porad i wsparcia!
Witamy witamy
wrzuć fotki kiecki - chętnie zobaczę
ja na swojej studniówce też byłam biała w stosunku do koleżanek solarek
a to już było kilka lat temu
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 21:30   #2128
* Raboussamai *
Zadomowienie
 
Avatar * Raboussamai *
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 1 854
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Uuuuu... to ja chyba przesadziłam z proporcjami
Tonik i kwasek cytrynowy ten z buteleczki w proporcji 50/50...
auć

Dodam wody i będzie ok
* Raboussamai * jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 21:46   #2129
Saya
Raczkowanie
 
Avatar Saya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 256
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
Uuuuu... to ja chyba przesadziłam z proporcjami
Tonik i kwasek cytrynowy ten z buteleczki w proporcji 50/50...
auć

Dodam wody i będzie ok
Oj koniecznie, nie fajnie by było gdybyś zaczęła się łuszczyć brr

Mam nadzieję, że to nie będzie offtopic,ale może pomożecie bladolicej koleżance Za tydz. mam studniówkę, wybrałam sobie czerwoną sukienkę, która świetnie podkreśla mój kolo skóry, ale nie wiem co zrobić z makijażem.
Mam czarne oczyska i ciemne włosy, jeżeli zrobię oczka na ciemno wyglądam troszkę jak misiu panda (biało i dwa ciemne placki po środku) a jak usta to wydaje mi się, że czegoś brakuje 'u góry'.
Jak Wy radzicie sobie z makeupem?
__________________
"Methinks, I see... Where??? In my mind`s eyes..."
Shakespeare

Saya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 23:05   #2130
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez Saya Pokaż wiadomość
Oj koniecznie, nie fajnie by było gdybyś zaczęła się łuszczyć brr

Mam nadzieję, że to nie będzie offtopic,ale może pomożecie bladolicej koleżance Za tydz. mam studniówkę, wybrałam sobie czerwoną sukienkę, która świetnie podkreśla mój kolo skóry, ale nie wiem co zrobić z makijażem.
Mam czarne oczyska i ciemne włosy, jeżeli zrobię oczka na ciemno wyglądam troszkę jak misiu panda (biało i dwa ciemne placki po środku) a jak usta to wydaje mi się, że czegoś brakuje 'u góry'.
Jak Wy radzicie sobie z makeupem?
sama chcesz się malować czy iść do kosmetyczki.

są dwie wersje

1) postawisz na oczy - i zrobiła bym np. grafitowego smoka

2) neutralne oczy i perfekcyjne czerwone usta - ale z ustami to kłopot jak się je

zaraz powrzucam jakieś foty

ewentualnie zawsze możesz ciemne usta i oczy


http://1.bp.blogspot.com/_3NptST4arS...d-lips-2-t.jpg

http://z.about.com/d/makeup/1/0/n/5/...ssica_alba.jpg

http://www.snobka.pl/artykul/5205/ma...dymiony_brazem

http://www.snobka.pl/artykul/5205/ma...dymiony_brazem

wrzuć zdjęcie kiecy

no i o jakiej fryzurze myślisz

Edytowane przez Lemirka
Czas edycji: 2010-01-10 o 23:14
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:07.