Kwas salicylowy BHA w kosmetykach - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-11, 20:01   #151
Dalissime'80
Raczkowanie
 
Avatar Dalissime'80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 207
Dot.: stezenie kwasu salicylowego

Może to glupie, ale co myslicie o tym http://www.vena-vita.pl/produkt,id,18542,salicylol+100g
Dalissime'80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 20:21   #152
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: stezenie kwasu salicylowego

No 5% to nie jest już tyle co 20%, ale nadal sporo
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 13:41   #153
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: stezenie kwasu salicylowego

kwas salicylowy w stężeniach do 2% dziala keratoplastycznie czyli reguluje nieprawidlowe rogowacenie sie naskorka a w stezeniu 5% dziala juz keratolitycznie czyli usuwa zrogowacialy naskorek.
Olej rycynowy ma dzialanie zdecydowanie natluszczajace i regenerujace, czesto jest stosowany na roznego rodzaju wytwory rogowe (paznokcie, wlosy).
Podany przez Ciebie preparat na pewno jest skuteczny w lupiezu ale nie odwazylabym sie zastosowac go na twarz tak jak i zreszta pisza w ulotce.
Zreszta jest to lek o czym nie mozna zapomniec.
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 16:20   #154
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Viviean, CONTROL THERAPY EXFOLIANT GEL BHA 2%

wyciągam ten wątek z czeluści; może któraś z Was używała tego kremu/żelu i chciałaby podzielić się swoimi wrażeniami?

czy nadal ma w swoim składzie Ftalan dietylu?

Edytowane przez yeah
Czas edycji: 2007-11-06 o 16:50 Powód: dopisek
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 18:48   #155
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Kwasy BHA

Podbijam stary wątek żeby nie tworzyć nowego
Jakie kremy oprócz effaclaru zawierają kwas BHA? Używam effaclaru już od prawie 4 miesięcy i chciałabym przerzucić się na coś innego- a nuż efekty będą lepsze

I jeszcze mam takie pytanie odnośnie retinoidów. Na co one działają? Czy przeciwzmarszczkowo czy na trądzik? Może pytanie jest trochę głupie ale ja się w tym wszystkim jeszcze ne za bardzo orientuje
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 19:38   #156
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Kwasy BHA

o BHA za wiele nie wiem, wiem tylko ze mozna kupic zestaw do zrobienia toniku z bha na biochemii urody oraz skladniki do toniku na mazidlachi u thanatosa

a co do retinoidow...z tego co mi wiadomo dzialaja i przeciwzmarszczkowo i na tradzik
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 19:43   #157
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Kwasy BHA

Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
o BHA za wiele nie wiem, wiem tylko ze mozna kupic zestaw do zrobienia toniku z bha na biochemii urody oraz skladniki do toniku na mazidlachi u thanatosa

a co do retinoidow...z tego co mi wiadomo dzialaja i przeciwzmarszczkowo i na tradzik
Oj robienie toników to nie dla mnie:d Zbyt wygodna jestem
Hmmm więc retinioidy byłyby dla mnie zbawienne Tylko czy można jest stosować przy skłonności do rozszerzonych naczynek
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-03, 11:06   #158
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: stezenie kwasu salicylowego

A co myślicie o rozcieńczeniu tych specyfików, tak aby otrzymać 2% steżenie BHA?

Chodzi mi o:
Salicylol: kwas salicylowy 5%, olej rycynowy
(na pewno można by to rozcieńczyć olejem rycynowym ale czy smarowanie tym twarzy nie spowoduje wzmożonego porostu np. wąsów? czy można dodać innego oleju?)

Saliderm: Kwas salicylowy 10%, vehiculum (cóż to w ogóle jest?)

Chcę wyprodukować coś z BHA na bazie ogólnodostepnych produktów.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 11:46   #159
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: stezenie kwasu salicylowego

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
A co myślicie o rozcieńczeniu tych specyfików, tak aby otrzymać 2% steżenie BHA?

Chodzi mi o:
Salicylol: kwas salicylowy 5%, olej rycynowy
(na pewno można by to rozcieńczyć olejem rycynowym ale czy smarowanie tym twarzy nie spowoduje wzmożonego porostu np. wąsów? czy można dodać innego oleju?)

Saliderm: Kwas salicylowy 10%, vehiculum (cóż to w ogóle jest?)

Chcę wyprodukować coś z BHA na bazie ogólnodostepnych produktów.
olejem rycynowym nie radzę rozcieńczać, ponieważ ma zdolność wysuszania skóry
Cytat:
vehiculum (constituens) – nielecznicza substancja która pełni rolę podstawy (np. rozpuszczalnika) i nadaje lekowi postać.
niestety ponadto nie jestem w stanie pomóc
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 23:23   #160
SubRosa1985
Raczkowanie
 
Avatar SubRosa1985
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 135
Dot.: BHA, PHA a może Diacneal do cery mieszanej i naczynkowej?

Ja też mam CHYBA (sic!) cerę naczynkową, tzn. w dużym stopniu 'zaleczony' trądzik różowaty, ale została tendencja do czerwienienia policzków na mrozie, w upale, pod wpływem emocji czy wypiciu winka (to naczynkowa jest czy nie??? hm...). W stanie "normalnym" zaś skóra nie ma widocznych bardzo zaczerwienień, jest mieszana, ma rozszerzone pory i czasami straszy krostkami. Baaaaardzo byłam chętna na kupno Diacnealu, który pomógłby mi zapewne na większość moich problemów ze skórą, ale ..... czy mogę go stosować przy rodzaju mojej cery - tzn. naczynkowa (?)????

Proszę was bardzo o poradę czy mogłabym stosować Diacneal, a jeśli nie - to jaki 'bezpieczny' zamiennik tego kremu byłby dla mnie odpowiedni, bo już sama nie mam pojęcia co wybrać
__________________
To i owo, a ściślej: CiuchOWO/kosmetykOWO http://szafa.pl/profil/SubRosa_ zapraszam
SubRosa1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 16:06   #161
annie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 102
Kwas salicylowy

Dziewczyny pomóżcie proszę!

Już od dłuższego czasu szukam toniku z kwasem salicylowym (kiedyś używałam Loreal Pure Zone, ale zawierał alkohol, a ja nie chcę już więcej używać alkoholu w pielęgnacji).
Widziałam na serwisach typu BU, że tonik taki można zrobić samemu,ale jednak boje się, że coś nie tak mi wyjdzie i boje się eksperymentować.
Dużo toników aptecznych oprócz kwasu ma też alkohol co mi bardzo nie odpowiada.
Może znacie jakiś dobry tonik z kwasem salicylowym bez alkoholu????
Czekam na odpowiedzi! Pozdrawiam
annie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-10, 18:36   #162
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Kwas salicylowy

Cytat:
Napisane przez annie89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie proszę!

Już od dłuższego czasu szukam toniku z kwasem salicylowym (kiedyś używałam Loreal Pure Zone, ale zawierał alkohol, a ja nie chcę już więcej używać alkoholu w pielęgnacji).
Widziałam na serwisach typu BU, że tonik taki można zrobić samemu,ale jednak boje się, że coś nie tak mi wyjdzie i boje się eksperymentować.
Dużo toników aptecznych oprócz kwasu ma też alkohol co mi bardzo nie odpowiada.
Może znacie jakiś dobry tonik z kwasem salicylowym bez alkoholu????
Czekam na odpowiedzi! Pozdrawiam
kwas salicylowy rozpuszcza sie w alkoholu lub tłuszczach, , może zrób sobie olejek z kwasem salicylowym np z mazideł
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 18:49   #163
Olenka_16
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Najpiękniejsze miejsce na ziemi:))
Wiadomości: 871
Wink Dot.: Kwas salicylowy

A dlaczego szukasz akurat takiego toniku?..dlaczego nie opowiada ci alkohol? w większości kosmetyków jest,ale co uczula cię czy jak?;-) może popytaj w aptece opatrz w drogeriach..idz do Rossmanu jak masz w pobliżu)
Olenka_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 08:54   #164
annie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 102
Dot.: Kwas salicylowy

Szukam bez alkoholu bo dużo naczytałam się, że za bardzo wysusza cerę i tylko wzmaga np.wypryski czy przetłuszczanie się. No ale już sama nie wiem.
A może możecie polecić jakieś dobre toniki z kwasem salicylowym???
annie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 17:33   #165
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Kwas salicylowy

Cytat:
Napisane przez annie89 Pokaż wiadomość
Szukam bez alkoholu bo dużo naczytałam się, że za bardzo wysusza cerę i tylko wzmaga np.wypryski czy przetłuszczanie się. No ale już sama nie wiem.
A może możecie polecić jakieś dobre toniki z kwasem salicylowym???
ja wole migdałowy - kupuje w mazidlach i dodaje do normalnego toniku, moze by z salicylowym sie tak dało? tylko chyba trzeba by podgrzac zeby sie rozpuscił, albo najpierw rozpuscic w oliwie i zrobic tonik dwufazowy
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 18:21   #166
Olenka_16
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Najpiękniejsze miejsce na ziemi:))
Wiadomości: 871
Wink Dot.: Kwas salicylowy

Cytat:
Napisane przez annie89 Pokaż wiadomość
Szukam bez alkoholu bo dużo naczytałam się, że za bardzo wysusza cerę i tylko wzmaga np.wypryski czy przetłuszczanie się. No ale już sama nie wiem.
A może możecie polecić jakieś dobre toniki z kwasem salicylowym???
Właśnie jak jest tonik ktory wysusza o to chyba dobrze bo wysusza wypryski..a po toniku smarujesz buzie kremem i jestt ok;P
Olenka_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 13:27   #167
Misia.m
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 195
GG do Misia.m
Dot.: Kwas salicylowy

Kwas salicylowy ma właściwości też złuszczające,może podrażniać.A może lepiej poszukać toniku z oczarem ,szałwią,torfem,olejkiem herbacianych,greifrutowym czy innym składnikiem w miarę naturalnym?
__________________
Moje wzorki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=85963
Misia.m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 11:43   #168
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Kwas salicylowy

Witam,

Czy kwas salicylowy jest w stanie zmniejszyć zmarszczki mimiczne ? Uzywam go na całą twarz ale na zmarszczki boje sie poniewaz obawiam sie, że wysuszy w tym miejscu skóre a przesuszona skóra = bardziej widoczne zmarszczki.

Pomózcie prosze bo o ile nie boje sie o zbyt wczesne zmarszczki starcze (ze względu na ochronę UV) o tyle nad zmarszczkami mimicznymi nie mam zadnej władzy. Moge jedynie ograniczac mimike twarzy ale musiałabym sie w ogole nie usmiechac i nie mówic najlepiej

Prosze o pomoc.
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 12:16   #169
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kwas salicylowy

Do walki z delikatnymi zmarszczkami bardziej odpowiednie są kwasy AHA. Regularnie stosowane stymulują fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu oraz glikozaminoglikanów (GAG) i przyczyniają się do zwiększenia grubości skóry właściwej. Kwas salicylowy - o czym niezwykle rzadko się pisze - może prowadzić do zmniejszenia grubości skóry właściwej (informacja na ten temat znajduje się w najnowszych opracowaniach autorstwa Yu i Van Scotta, największych autorytetów w dziedzinie badań nad kwasami hydroksylowymi).

A tak swoją drogą, bez zmiany nawyków mimicznych trudno oczekiwać poprawy nawet po zastosowaniu najlepszych środków przeciwzmarszczkowych.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-11-19 o 03:32
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-20, 10:42   #170
sonia2227
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: Kwas salicylowy BHA w kosmetykach - ZBIORCZY

kwas salicylowy, jest obecny w toniku z rossmana. Rival de Loop. I nie posiada alkoholu. Jest super, jezeli ktos chce delikatny tonik oczyszczajacy i w dodatku bardzo tani.
sonia2227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 00:17   #171
natiii90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 103
tonik z kwasem salicylowym

Znacie jakiś tani tonik z kwasem salicylowym? Będę wdzięczna
__________________
http://naattka.blogspot.com/
natiii90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 16:25   #172
karoo21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 23
Dot.: Kwas salicylowy BHA w kosmetykach

Kontynuujmy temat!
Jakie znacie/polecicie kremy na noc, które zawierają kwas salicylowy? Nie chodzi mi tu o ogromne stężenie, gdyż jak wiemy zbliża sie czerwiec i chciałabym go móc stosować bezpiecznie w wakacje (oczywiście w połączeniu z filtrem). I czy Effeclar K zawiera ten kwas? Czy bardzo nierozsądne byłoby jego stosowanie latem?
karoo21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 04:35   #173
Pixuella
Przyczajenie
 
Avatar Pixuella
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Troon, Szkocja
Wiadomości: 26
GG do Pixuella
PYTANIE DO ZAAWANSOWANYCH CHEMICZEK. Rozpuszczanie kwasu salicylowego

Witajcie wiżażanki!

Ostatnio próbowałam zamienić się w małego chemika. Jakoby że od dłuższego czasu używam oleju z kokosów do mycia mojej facjaty (typowe OCM) w związku z tym chciałam zapytać o troche ulepszoną wersję tego oto sposobu na piękną twarz. Otóż chciałam po zabiegu OCM przemywać twarz tonikiem z kwasem salicylowym.

Ponieważ mam trochę ograniczony dostęp do takich oto kosmetyków w drogerii zastanawiam się czy sama mogłabym coś stworzyć. Nawet nie już sam tonik (przeraża mnie to, że robiąc sama wiem, że kwas salicylowy rozpuszcza sie tylko w oleju >stąd idea oleju z kokosów i łączenia go< i alkoholu, nie chcę oleistego toniku, ale na słowo ''alkohol'', wzdrygam się) ale już w procesie mycia twarz dostanę ten mini peeling i wszystko to piękne co oferuje ten kwas.

Miałam zamiar kupić kwas salicylowy sama i go połączyć. Jest. Dwadzieścia gram sproszkowanego kwasu. I co teraz? Jak to połączyć, żeby nie wypaliło mi twarzy (bo się jeszcze okaże, że będę używać codziennie oleju z kokosów + 40% kwas )

Jak rozpuścić 20 g, 100% kwas salicylowego w 260 mililitrach
oleju z kokosów żeby wyszedł mi roztwór 5-10%?

Albo czy może znacie jakiś przepis na tonik z kwasem który nie wysusza twarzy (ten alkohol...) ?

CZEKAM!
__________________
Ścinać - nie ścinać? W końcu się zdecyduje

Cel - NIKON D70(s) lub Olympus XZ-1 lub Panasonic GF2
Pixuella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 09:54   #174
izusek
Rozeznanie
 
Avatar izusek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 833
Dot.: PYTANIE DO ZAAWANSOWANYCH CHEMICZEK. Rozpuszczanie kwasu salicylowego

Olej kokosowy ma ciężar właściwy 0,918 g/ml, stąd Twoje 260 ml oleju to 239 g. Rozpuszczając w tym 20 g kwasu salicylowego uzyskasz stężenie 7,72% (bo 20/(239+20)=0,0772).
Jednak ja bym nie dodawała kwasu do preparatu myjącego, ponieważ po pierwsze może dostać się do oczu albo podrażnić delikatną skórę wokół nich a po drugie będzie miał zbyt krótki kontakt ze skórą aby zadziałać (chyba że w ocm pozostawia się olej na twarzy na kilka minut? Nigdy nie stosowałam więc nie wiem).
Moim zdaniem lepiej ukręcić sobie jakiś tonik z salicylem, np taki jak w mazidłach: http://mazidla.com/component/virtuem...&product_id=43 (wejdź w zakładkę "formulacje")
izusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 17:16   #175
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Kwas salicylowy BHA w kosmetykach

Jakiś czas temu kupiłam tonik z Rival do Loop ze składem:
Aqua, Glycerin, Panthenol, Salicyl Acid, Butylene Glycol, Sodium Hydroxide, Cucumis Sativus Fruit Extract, Ginko Biloba Leaf Extract, Pantolactone, Citic Acid, CI 16035
Używałam go 2 razy dziennie i w pewnym momencie zauważyłam łuszczenie niczym po kwasie migdałowym, który kiedyś używałam. Myślicie, że zawartość kwasu salicylowego w zwykłym drogeryjnym toniku może być tak duża, że daje mocno spektakularne efekty? Bo zauważyłam rzeczywistą poprawę stanu skóry niczym po migdale.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-12-07 o 12:24 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 12:34   #176
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kwas salicylowy BHA w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez oh! Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu kupiłam tonik z Rival do Loop ze składem:
Aqua, Glycerin, Panthenol, Salicyl Acid, Butylene Glycol, Sodium Hydroxide, Cucumis Sativus Fruit Extract, Ginko Biloba Leaf Extract, Pantolactone, Citic Acid, CI 16035
Używałam go 2 razy dziennie i w pewnym momencie zauważyłam łuszczenie niczym po kwasie migdałowym, który kiedyś używałam. Myślicie, że zawartość kwasu salicylowego w zwykłym drogeryjnym toniku może być tak duża, że daje mocno spektakularne efekty? Bo zauważyłam rzeczywistą poprawę stanu skóry niczym po migdale.
Stężenie kwasu salicylowego nie musi być wysokie, żeby działał skutecznie. W kosmetykach drogeryjnych jest najczęściej do 2%. Stosując 2x dziennie, można się łuszczyć dość intensywnie, choć oczywiście to zależy od predyspozycji cery.

Cytat:
Napisane przez izusek Pokaż wiadomość
Jednak ja bym nie dodawała kwasu do preparatu myjącego, ponieważ po pierwsze może dostać się do oczu albo podrażnić delikatną skórę wokół nich a po drugie będzie miał zbyt krótki kontakt ze skórą aby zadziałać
Wykazano skuteczność kwasu salicylowego także w preparatach myjących.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-12-07 o 12:49
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 13:18   #177
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Kwas salicylowy BHA w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Stężenie kwasu salicylowego nie musi być wysokie, żeby działał skutecznie. W kosmetykach drogeryjnych jest najczęściej do 2%. Stosując 2x dziennie, można się łuszczyć dość intensywnie, choć oczywiście to zależy od predyspozycji cery.
Dziękuję za odpowiedź
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 10:20   #178
ssdziuniass
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 213
Kwas salicylowy

W jaki sposób z proszku przeinaczyć go w tonik do twarzy? W czym przechowywać? Czym wymieszać? Na opakowaniu mam napisane, żeby dodać trochę oleju i w nim sie rozpuści, jednakże u mnie to nie działa...
ssdziuniass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 21:29   #179
RealHappy91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 53
Kwas Salicylowy, filtr i czestotliwosc stosowania

Witam,chciałbym się zapytać czy stosując tonik z kwasem salicylowym na bazie alkoholu potrzebny jest filtr ? chodzi mi dokładnie o ten:
Wystarczy stosować raz dziennie ? Chciałbym stosować na noc.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-10-09 o 19:27 Powód: Link do bloga
RealHappy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 12:07   #180
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Kwas Salicylowy, filtr i czestotliwosc stosowania

Pytanie bardziej na Biochemię Przy kwasach należy regularnie się filtrować, a już tym bardziej przy kwasie salicylowym, który jest fotouczulający. Tonik nakładaj maksymalnie raz dziennie wieczorem, a rano już tylko dobry filtr
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-23 09:38:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:12.