Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-01, 11:12   #91
Kulkaaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Kulkaaga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wybrzeże
Wiadomości: 2 742
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

No to może teraz moja kolej:
- cera wybitnie sucha i wrażliwa,
- bez wyprysków, zaskórników,
- rozszerzone pory od skrzydełek nosa w dół do kącików ust

Zależy mi na działaniu przeciwzmarszkowym - najbardziej denerwujące dwie poziome linie na czole, kurze łapki i linie mimiczne przy ustach (moje największe zmartwienie)

Po lekturze wymyśliłam (i nie wiem czy dobrze):
- Ystheal+ na noc około 2-3 razy w tygodniu
- Active C na noce bez Ysthealu
- Emulscja 50 Avenki lub mleczko 40 też Avene
- HOR Avene jako nawilżacz
- micel Avene lub Sensibio Biodermy do mycia

Myślicie że wystarczy???
__________________
Szymek 26.04.2012
Kulkaaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 11:57   #92
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Kulkaaga Pokaż wiadomość
No to może teraz moja kolej:
- cera wybitnie sucha i wrażliwa,
- bez wyprysków, zaskórników,
- rozszerzone pory od skrzydełek nosa w dół do kącików ust

Zależy mi na działaniu przeciwzmarszkowym - najbardziej denerwujące dwie poziome linie na czole, kurze łapki i linie mimiczne przy ustach (moje największe zmartwienie)

Po lekturze wymyśliłam (i nie wiem czy dobrze):
- Ystheal+ na noc około 2-3 razy w tygodniu
- Active C na noce bez Ysthealu
- Emulscja 50 Avenki lub mleczko 40 też Avene
- HOR Avene jako nawilżacz
- micel Avene lub Sensibio Biodermy do mycia

Myślicie że wystarczy???
Witaj Kulkaaga!

Dobrze sobie wszytsko wymyśliłaś, gratuluję! Ystheal wybierz raczej do cery suchej nie mam się do czego przyczepić
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 12:11   #93
Kulkaaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Kulkaaga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wybrzeże
Wiadomości: 2 742
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Witaj Kulkaaga!

Dobrze sobie wszytsko wymyśliłaś, gratuluję! Ystheal wybierz raczej do cery suchej nie mam się do czego przyczepić
No to super - widzę że moje kilkugodzinne czytanie Biochemii jedak coś dało
__________________
Szymek 26.04.2012
Kulkaaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 12:12   #94
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Kulkaaga Pokaż wiadomość
No to super - widzę że moje kilkugodzinne czytanie Biochemii jedak coś dało
Zdecydowanie nie poszło na marne!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 12:13   #95
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny a co myslicie o tym ze filtry sa toksyczne?
Przeczytalam ze mogą miec zly wplyw przy ciaglym stosowaniu.
z tego co wiem to filtry mineralne ma tylko SVR, wiec chcialam sie spytac czy stosowalyscie filtry SVR i jak wrazenia? Czy maja one jakas lekka forme?
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 12:18   #96
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez anitka7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co myslicie o tym ze filtry sa toksyczne?
Przeczytalam ze mogą miec zly wplyw przy ciaglym stosowaniu.
z tego co wiem to filtry mineralne ma tylko SVR, wiec chcialam sie spytac czy stosowalyscie filtry SVR i jak wrazenia? Czy maja one jakas lekka forme?
Doniesienia o rzekomej toksycznosci filtró pojawiaja sie od czasu do czasu. Nikt tego do konca nie udowodnil, bo 1) badania były na szczurach, 2) szczury byly nimi karmione. Wiadomo, ze filtry przenikaja do krwiobiegu, dlatego neikazdy filtr jest polecany kobietom ciężarnym. Wiadomosci o tym są w watku "Biochemia w ciąży".

Filtry mineralne ma jeszcze Avene - takie w białych opakowaniach.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 13:03   #97
anka!
Rozeznanie
 
Avatar anka!
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK/South East
Wiadomości: 565
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam Biochemiczki!
Ja również proszę Was o pomoc w ocenie mojej pielęgnacji, bo mam straszne problemy z cerą i sama sobie nie radzę.
Mam cerę hmm... i tu pojawia sie problem bo właściwie każde określenie do niej pasuje: jest sucha, wrażliwa ale po użyciu kosmetyków typu krem nawilżający czy lekki podkład świeci sie i przetłuszcza.
Mam trochę przebarwień po trądziku (takie czerwone kropki i plamki) oraz blizny (takie dołki i nierówności) - to na policzkach.
Często pojawiają się sporych rozmiarów wypryski, takie gule na lini żuchwy i brody. I też zastanawiałam się nad badaniami hormonalnymi. Jest też troche zaskórników.
Dodam jeszcze, że rok temu przechodziłam kurację Izotekiem, lekarz obiecywał cuda a tu takie rozczarowanie. Dlatego może z Waszą pomocą uda się coś zaradzić.
A to mój plan pielęgnacji:
oczyszczanie: żel Ziaja Calma HLC
na dzień:
nawilżanie: krem Ziaja Calma HLC
filtr: Iwostin +50
staram sie unikać podkładu ale bez niego ciężko wyjść z domu i pokazać sie ludziom - aktualnie Max Factor LP ale chcę sie przerzucić na coś lżejszego
na noc: (planuję wprowadzić bo narazie kończę tubkę Differinu)
na zmianę: Acne Derm, Effaclar K, nawilżacz
Co mogę poprawić albo wprowadzić aby pozbyć sie tych okropnych blizn i przebarwień i powstrzymać pojawianie się tych wyprysków? Na tym mi najbardziej zależy.
Bardzo dziękuję za pomoc
__________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference"
anka! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-01, 13:20   #98
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez anka! Pokaż wiadomość
Witam Biochemiczki!
Ja również proszę Was o pomoc w ocenie mojej pielęgnacji, bo mam straszne problemy z cerą i sama sobie nie radzę.
Mam cerę hmm... i tu pojawia sie problem bo właściwie każde określenie do niej pasuje: jest sucha, wrażliwa ale po użyciu kosmetyków typu krem nawilżający czy lekki podkład świeci sie i przetłuszcza.
Mam trochę przebarwień po trądziku (takie czerwone kropki i plamki) oraz blizny (takie dołki i nierówności) - to na policzkach.
Często pojawiają się sporych rozmiarów wypryski, takie gule na lini żuchwy i brody. I też zastanawiałam się nad badaniami hormonalnymi. Jest też troche zaskórników.
Dodam jeszcze, że rok temu przechodziłam kurację Izotekiem, lekarz obiecywał cuda a tu takie rozczarowanie. Dlatego może z Waszą pomocą uda się coś zaradzić.
A to mój plan pielęgnacji:
oczyszczanie: żel Ziaja Calma HLC
na dzień:
nawilżanie: krem Ziaja Calma HLC
filtr: Iwostin +50
staram sie unikać podkładu ale bez niego ciężko wyjść z domu i pokazać sie ludziom - aktualnie Max Factor LP ale chcę sie przerzucić na coś lżejszego
na noc: (planuję wprowadzić bo narazie kończę tubkę Differinu)
na zmianę: Acne Derm, Effaclar K, nawilżacz
Co mogę poprawić albo wprowadzić aby pozbyć sie tych okropnych blizn i przebarwień i powstrzymać pojawianie się tych wyprysków? Na tym mi najbardziej zależy.
Bardzo dziękuję za pomoc

Anka, z tego co widzę, to Effaclar i AD powinny sobie poradzic z wypryskami i zaskórnikami.
Co do tych uporczywych wyprysków - krem Ziaji może zapychać, on jest dusyć treściwy, sprónuj odstaqwic na jakis czas i poobserwowac skórę. Natomiast zel Calma jest super (ja bardzo lubię).

Jeśłi chodzi o spłycenie blizn, to tu juz trzeba sie porządnie złuszczyc - albo wybierzesz peeling kwasowy (patrz wątek o peelingach kwasowych) albo coś z retinoidami, i to raczej z tych preparatów na receptę (Zorac, retin A).
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 13:42   #99
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Doniesienia o rzekomej toksycznosci filtró pojawiaja sie od czasu do czasu. Nikt tego do konca nie udowodnil, bo 1) badania były na szczurach, 2) szczury byly nimi karmione. Wiadomo, ze filtry przenikaja do krwiobiegu, dlatego neikazdy filtr jest polecany kobietom ciężarnym. Wiadomosci o tym są w watku "Biochemia w ciąży".

Filtry mineralne ma jeszcze Avene - takie w białych opakowaniach.
Doczytalam ten watek o biochemii w ciazy i widze ze filtry LRP sa bezpieczne tzn nie maja tych filtrow przenikajacych, inaczej ma sie sprawa z pomaranczowa seria Avene te zawieraja filtry chemiczne przenikajace..alem tez ciekawa czy faktycznie po latach stosowania codziennego filtry dadza wiecej korzysci czy tez jakies skutki uboczne
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 13:44   #100
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez anka! Pokaż wiadomość
Witam Biochemiczki!
Ja również proszę Was o pomoc w ocenie mojej pielęgnacji, bo mam straszne problemy z cerą i sama sobie nie radzę.
Mam cerę hmm... i tu pojawia sie problem bo właściwie każde określenie do niej pasuje: jest sucha, wrażliwa ale po użyciu kosmetyków typu krem nawilżający czy lekki podkład świeci sie i przetłuszcza.
Mam trochę przebarwień po trądziku (takie czerwone kropki i plamki) oraz blizny (takie dołki i nierówności) - to na policzkach.
Często pojawiają się sporych rozmiarów wypryski, takie gule na lini żuchwy i brody. I też zastanawiałam się nad badaniami hormonalnymi. Jest też troche zaskórników.
Dodam jeszcze, że rok temu przechodziłam kurację Izotekiem, lekarz obiecywał cuda a tu takie rozczarowanie. Dlatego może z Waszą pomocą uda się coś zaradzić.
A to mój plan pielęgnacji:
oczyszczanie: żel Ziaja Calma HLC
na dzień:
nawilżanie: krem Ziaja Calma HLC
filtr: Iwostin +50
staram sie unikać podkładu ale bez niego ciężko wyjść z domu i pokazać sie ludziom - aktualnie Max Factor LP ale chcę sie przerzucić na coś lżejszego
na noc: (planuję wprowadzić bo narazie kończę tubkę Differinu)
na zmianę: Acne Derm, Effaclar K, nawilżacz
Co mogę poprawić albo wprowadzić aby pozbyć sie tych okropnych blizn i przebarwień i powstrzymać pojawianie się tych wyprysków? Na tym mi najbardziej zależy.
Bardzo dziękuję za pomoc
No i tez tak mysle ze nie ma sensu klasc czegos tresciwego pod filtr ktory i tak sam w sobie powinien nawilzyc, lepiej np Active C ktory polepszy wchlanialnosc filtra, rozjasni przebarwienia i dodatkowo wspomoze kuracje zluszcajaca kwasami
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 13:51   #101
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Doczytalam ten watek o biochemii w ciazy i widze ze filtry LRP sa bezpieczne tzn nie maja tych filtrow przenikajacych, inaczej ma sie sprawa z pomaranczowa seria Avene te zawieraja filtry chemiczne przenikajace..alem tez ciekawa czy faktycznie po latach stosowania codziennego filtry dadza wiecej korzysci czy tez jakies skutki uboczne
Filtry które stosuje Abene - Tinosorby to chyba najnowocześniejsze obecnie filtry. Róznie to bywa, za 10 lat moga wynaleźc jeszcze lepsze, albo i nie. Nie potrafię odpowiedziec na Twoje pytanie

Zawsze mozna wybrac filtry mineralne albo nieprzenikające. Albo zupełnie rzucic filtry i ryzykowac uszkodzenie DNA skóry. Każdy musi wybrać sam.


Powiem tylko że filtruje sie od 2005 r. i w tym czasie miałam 2 albo 3 razy robione badania hormonalne, które wyszły bardzo dobrze. Moge na tej podstawie stwierdzic, ze 3 letni okres niemalże codziennego filtrowania się , w tym filtrami przenikającymi, nie wpłynął na moje hormony.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-01, 13:56   #102
anka!
Rozeznanie
 
Avatar anka!
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK/South East
Wiadomości: 565
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

L_V i Marea dzięki wielkie za wskazówki.
Pomyśle nad tym kremem nawilżającym tzn jakim go zastąpić (juz sie roglądałam na wizażu)a co do blizn to jest tak, że ciągle pojawiają sie jakieś wypryski więc się zastanawiam czy jest sens porządnie sie złuszczać teraz czy zaleczyć buzię i poczekać trochę.
__________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference"
anka! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 13:56   #103
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez anka! Pokaż wiadomość
L_V i Marea dzięki wielkie za wskazówki.
Pomyśle nad tym kremem nawilżającym tzn jakim go zastąpić (juz sie roglądałam na wizażu)a co do blizn to jest tak, że ciągle pojawiają sie jakieś wypryski więc się zastanawiam czy jest sens porządnie sie złuszczać teraz czy zaleczyć buzię i poczekać trochę.
Najpierw zaleczyć
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 14:00   #104
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

A mialam sie Ciebie L_V o cos jeszcze spytac..jako ze lubisz filtry Avene...dziewczyny trabia w watkach ze filtry mineralne nalezy pozostawic aby same wchlonely i nie rozsmarowywac ich bo sie zatrze itp itd.... ale jak to sie ma do mineralnych avenek przeciez one zostawiaja biala maz..ktora przy wklepywaniu lekkim i pozostawieniu tego tak robi cos w rodzaju....uhm jak to okreslic obrazowo...zaschenietej spekanej lawy jesli jeszcze nalozyc na to odrobine skrobii wyglada to strasznie nieestetycznie jak b sucha skora popekana i zniszczona
Czy ty wsmarowujesz je ladnie tak by stanowilo to gladka ladna powierzchnie i wtedy pozostawiasz do wyschniecia?
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 14:24   #105
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
A mialam sie Ciebie L_V o cos jeszcze spytac..jako ze lubisz filtry Avene...dziewczyny trabia w watkach ze filtry mineralne nalezy pozostawic aby same wchlonely i nie rozsmarowywac ich bo sie zatrze itp itd.... ale jak to sie ma do mineralnych avenek przeciez one zostawiaja biala maz..ktora przy wklepywaniu lekkim i pozostawieniu tego tak robi cos w rodzaju....uhm jak to okreslic obrazowo...zaschenietej spekanej lawy jesli jeszcze nalozyc na to odrobine skrobii wyglada to strasznie nieestetycznie jak b sucha skora popekana i zniszczona
Czy ty wsmarowujesz je ladnie tak by stanowilo to gladka ladna powierzchnie i wtedy pozostawiasz do wyschniecia?
Powiem tak - ja uzywam filtrów chemicznych. Miałam dwie próby aplikacji filtrów mineralnych:
number 1 - biała minerlana Avenka - wyglądałam jak gejsza
number 2 - mineralny tonujący SVR - wyglądałąm jakbym sobie rozsmarowała na twarzy koncentrat pomidorowy ze śmietaną.

Od tamtej pory minerlane omijam szerokim łukiem.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 14:38   #106
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Powiem tak - ja uzywam filtrów chemicznych. Miałam dwie próby aplikacji filtrów mineralnych:
number 1 - biała minerlana Avenka - wyglądałam jak gejsza
number 2 - mineralny tonujący SVR - wyglądałąm jakbym sobie rozsmarowała na twarzy koncentrat pomidorowy ze śmietaną.

Od tamtej pory minerlane omijam szerokim łukiem.
hehe do tonujacych nawet nie startuje min wlasnie z tych powodow, ale Avenki mineralno-chemiczne tez ciutke pobielaja...choc ladnie sie do nich skrobia lepi i wszytsko pieknie sie stapia...do DP z LRP wlasnie nie bardzo..chyba az za bardzo sie wchlania..uhm
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 14:49   #107
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

To ja sie wypowiem odnosnie filtrow mineralnych bo lubie SVR 50 ktory w moim przypadku zastepuje rowniez podklad szczegolnie w zimne i mrozne dni.Pod SVR 50 potrzebuje jedynie dobrego nawilzacza ale sam filtr rozprowadzam w normalnej ilosci,czyli tyle ile uwazam za stosowne bo inaczej efekt tapety murowany pozniej czekam ok.10-15 min i omiatam twarz jedwabnym Hauschka lub zasypka Rossmannowska-to jednoczesnie rozjasnia nalozony filtr i jest ok

Mineralna Avene uzywam pod oczy i jednoczesnie staje sie korektorem jest zbyt trupia bym dala ja na cala twarz,nie wyobrazam sobie zreszta tego.Zrobilam tylko maly test i przerazilam sie bo nawet brazer nie poradzil sobie z maskowaniem takiej bladosci.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 14:56   #108
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Po kilku wypowiedziach znow wszytsko sprowadza sie do puenty....przetestuj sama i wybierz co dla Ciebie najlepsze...bo faktycznie co kazda osoba to inna opinia...

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
To ja sie wypowiem odnosnie filtrow mineralnych bo lubie SVR 50 ktory w moim przypadku zastepuje rowniez podklad szczegolnie w zimne i mrozne dni.Pod SVR 50 potrzebuje jedynie dobrego nawilzacza ale sam filtr rozprowadzam w normalnej ilosci,czyli tyle ile uwazam za stosowne bo inaczej efekt tapety murowany pozniej czekam ok.10-15 min i omiatam twarz jedwabnym Hauschka lub zasypka Rossmannowska-to jednoczesnie rozjasnia nalozony filtr i jest ok

Mineralna Avene uzywam pod oczy i jednoczesnie staje sie korektorem jest zbyt trupia bym dala ja na cala twarz,nie wyobrazam sobie zreszta tego.Zrobilam tylko maly test i przerazilam sie bo nawet brazer nie poradzil sobie z maskowaniem takiej bladosci.
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 15:13   #109
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Po kilku wypowiedziach znow wszytsko sprowadza sie do puenty....przetestuj sama i wybierz co dla Ciebie najlepsze...bo faktycznie co kazda osoba to inna opinia...
Standard Ja jedno, Hex drugie...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-01, 15:17   #110
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam!Podczytuje was od dawna, korzystam z rad, pierwsze zakupy u Thanatosa i na BU juz za mna Poprosze rowniez jak kolezanki o ocene mego planu pielegnacji. Dodam, ze mam 27 lat, cere raczej normalna, nigdy nie mialam z nia problemow, jednakze jak sie przyjrze widze rozszerzone pory(tuz przy nosie), pojedyncze przebarwienia, a takze pierwsze zmarszczki.
  • mam zamiar zaczac stosowac retinoidy na noc, na poczatek Arretin(ze wzgl. na cene )-juz zamowiony w aptece, tak co 3 noc, w pozostale nawilzanie
  • rano przemywam twarz hydrolatem, na to na zmiane serum z wit C i z zielona herbata z BU , no i dojda filtry( do tej pory ich nie stosowalam-tylko te,zawarte w kremach)-na razie jestem zaopatrzona w liczne probki, bede szukac swego KWC
  • oczyszczanie twarzy(niestety tylko wieczorkiem, od rana do nocy nie ma mnie w domu) to zel Malwa Terapie Urody(mam zamiar wyprobowac olejek z BU), hydrolat +demakijaz oczu
  • w makijazu stosuje zarowno podklad jak i puder, zobaczymy jak beda harmonizowac z filtrami. Moze na wiosne zrezygnuje z podkladu na rzecz ziemi egipskiej
pozdrawiam

Edytowane przez moriam
Czas edycji: 2008-02-01 o 17:00
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 15:24   #111
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Po kilku wypowiedziach znow wszytsko sprowadza sie do puenty....przetestuj sama i wybierz co dla Ciebie najlepsze...bo faktycznie co kazda osoba to inna opinia...
Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Standard Ja jedno, Hex drugie...

Testy,testy,testy oraz......osobiste upodobania

Filtry to trudny temat i najgorsze,ze nie ma gotowych odpowiedzi-ostatnio maziam sie Avene Cleanance Solaire SPF 40 i wbrew wielu opiniom jestem nim zachwycona
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 15:29   #112
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Testy,testy,testy oraz......osobiste upodobania

Filtry to trudny temat i najgorsze,ze nie ma gotowych odpowiedzi-ostatnio maziam sie Avene Cleanance Solaire SPF 40 i wbrew wielu opiniom jestem nim zachwycona
Ja niestety nie...dostatalam z wizazowej wymiany okolo polowy opakowania...na testy i strasnzie tlusty jest...o niebo bardziej niz mleczko Avene i DP z LRP i chyba mnie po nim wysypalo...a niby do tradzikowej..zaleczam brode wlasnie bo tragedia byla...przestalam go uzywac i nic nowego nie wychodzi....
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 15:31   #113
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Powiedz prosze jak sie spisuje to serum z zielona herbata porownujac je z serum z wt c? zamowilam je wlasnie oba naraz ale ciekawam opinii ?!

A tak w ogole to program ladniutki..zreszta sama powinnas widziec po buzce czy zmienia sie na lepsze i to najlepszy dowod dobrej pielegnacji

Cytat:
Napisane przez moriam Pokaż wiadomość
Witam!Podczytuje was od dawna, korzystam z rad, pierwsze zakupy u Thanatosa i na BU juz za mna Poprosze rowniezjak kolezanki o ocene mego planu pielegnacji. Dodam, ze mam 27 lat, cere raczej normalna, nigdy nie mialam z nia problemow, jednakrze jak sie przyjze widze rozszerzone pory(tuz przy nosie), pojedyncze przebarwienia, a takze pierwsze zmarszczki.
  • mam zamiar zaczac stosowac retinoidy na noc, na poczatek Arretin(ze wzgl. na cene )-juz zamowiony w aptece, tak co 3 nac, w pozostale nawilzanie
  • rano przemywam twarz hydrolatem, na to na zmiane serum z wit C i z zielona herbata z BU , no i dojda filtry( do tej pory ich nie stosowalam-tylko te,zawarte w kremach)-na razie jestem zaopatrzona w liczne probki, bede szukac swego KWC
  • oczyszczanie twarzy(niestety tylko wieczorkiem, od rana do nocy nie ma mnie w domu) to to zel Malwa Terapie Urody(mam zamiar wyprobowac olejek z BU), hydrolat +demakijaz oczu
  • w makijazu stosuje zarowno podklad jak i puder, zobaczymy jak beda harmonizowac z filtrami. Moze na wiosne zrezygnuje z podkladu na rzecz ziemi egipskiej
pozdrawiam
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 15:36   #114
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

marea-to jest dopiero plan wdroze go jak do apteki dojdzie Arretin i przyjdzie paczka z BU-nie mam jeszcze tego serum, sama gojestem ciekawa, wczesniej mialam tylko to z wit. C.
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 16:00   #115
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez moriam Pokaż wiadomość
marea-to jest dopiero plan wdroze go jak do apteki dojdzie Arretin i przyjdzie paczka z BU-nie mam jeszcze tego serum, sama gojestem ciekawa, wczesniej mialam tylko to z wit. C.

Ahhh rozumiem

No ja tez zamierzam to z zielonej herbaty uzywac na zmiane z serum z wit c, aczkolwiek ja np pod serum z wit c nie stosuje hydrolatow, rano myje buzke olejkiem z BU ktory sam w sobie zostawia buzka nawilzona...hydrolacik jak wracam z pracy po zmyciu buzki uzywam na to nawilzacz lekki a wieczorem znow myje buzke i albo cos z kwasami albo z retinoidami albo hydrolacik do tonizowania i olejek jakis jako nawilzacz jako ze te ostrzejsze rzeczy(kwasy, retinoidy) co 2 dni srednio
Staram sie nie laczyc hydrolatow z wit c i z kwasami, retonoidami...glownie z tego wzgledu ze nalezalo by odczekac ok 30min miedzy hydrolatem a powyzszymi a jak juz robie toalete wieczorna to nie mam sily tyle czekac i zwyczajnie zasypiam czekajac
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 16:01   #116
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dziekuje za wskazowki
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 18:18   #117
Satis
Raczkowanie
 
Avatar Satis
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 162
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

to teraz ja poproszę o ocenę
skóra: gruba, mieszana, naczynek: brak, wypryski:rzadko - przed okresem jak już, mam podziurawiony nos (rozszerzone pory) i podziurawione policzki ale tylko pod oczami - blizny po trądziku. i tych dziur właśnie chcę się pozbyć. Od 4 miesięcy używam Effaclaru K, od miesiąca maseczka aspirynowa, może ładniej wyglądam, ale dziur się nie pozbyłam i postanowiłam wprowadzić Diacneal:

Dzien1:
Diacneal
Dzien2:
Humektan
Dzien3:
Effaclar K
Dzien4:
Oliwka Hipp (tutaj właśnie nie wiem czy tak się powinno oliwki używać czy coś jeszcze poza nią)
Dzien5:
Diacneal......

do tego codziennie rano:
Active C (co drugi dzień) a na to Avene krem 50+
twarz rano i wieczorem myję na zmianę Physiogelem albo Lirene Beauty Care Nawilżająco Kojący żel.

pomoże mi to choć trochę spłycić blizny? (po czasie)
i jeszcze co do tej oliwki: używać jej profilaktycznie czy dopiero jak zacznie ze mnie skóra schodzić?
używać przy tej pielęgnacji jeszcze tą maseczkę aspirynową?
dodatkowo zakupiłam Peeling enzymatyczny Calma HLC Ziaja, gdybym się mocno łuszczyła
Satis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 19:23   #118
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Satis Pokaż wiadomość
to teraz ja poproszę o ocenę
skóra: gruba, mieszana, naczynek: brak, wypryski:rzadko - przed okresem jak już, mam podziurawiony nos (rozszerzone pory) i podziurawione policzki ale tylko pod oczami - blizny po trądziku. i tych dziur właśnie chcę się pozbyć. Od 4 miesięcy używam Effaclaru K, od miesiąca maseczka aspirynowa, może ładniej wyglądam, ale dziur się nie pozbyłam i postanowiłam wprowadzić Diacneal:

Dzien1:
Diacneal
Dzien2:
Humektan
Dzien3:
Effaclar K
Dzien4:
Oliwka Hipp (tutaj właśnie nie wiem czy tak się powinno oliwki używać czy coś jeszcze poza nią)
Dzien5:
Diacneal......

do tego codziennie rano:
Active C (co drugi dzień) a na to Avene krem 50+
twarz rano i wieczorem myję na zmianę Physiogelem albo Lirene Beauty Care Nawilżająco Kojący żel.

pomoże mi to choć trochę spłycić blizny? (po czasie)
i jeszcze co do tej oliwki: używać jej profilaktycznie czy dopiero jak zacznie ze mnie skóra schodzić?
używać przy tej pielęgnacji jeszcze tą maseczkę aspirynową?
dodatkowo zakupiłam Peeling enzymatyczny Calma HLC Ziaja, gdybym się mocno łuszczyła
Dobry program Oliwka - już jak wolisz, możliwe, ze okaże sie za tłusta, ale jeśli zaczniesz sie łuszczyć, to będzie jak znalazł.

Diacneal powinien wygładzić powierzchnie skóry i spłycić blizny

Nie wiem czy będzie potrzeba stosowania maski aspirynowej - masz przecież Effaclar.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 19:24   #119
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Może i ja poprosze o ocenę mojej pielęgnacji - zastanawiam się czy aby nie za dużo tego wszystkiego - czy może coś ograniczyć? Wiele dziewczyn na forum wypowiada się, że im mniej tym lepiej i już sama nie wiem - po 2 miesiąc widzę poprawę stanu skóry, ale też nie jest to to czego bym oczekiwała.

CERA: mieszana - strefa T bardzo tłusta, policzki normalne w kierunku suchych. rozszerzone pory na nosie i na policzkach pod oczami (niestety jeszcze nie do konca oczyszczone), na brodzie i policzkach zaskórniki zamknięte, podskórne. naczynka wokół płatków nosa widoczne po naciągnięciu skóry, bez naciągania widac po prostu zaczerwienienie.

PIELĘGNACJA

RANO: hydrolat różany/oczarowy
serum C+E+HA na zmianę z serum z 2% Niacynamidem
filtr - klorane mleczko lub avene krem

WIECZOREM: demakijaż robię w kilku krokach od momentu, gdy poczytałam trochę o pielęgnacji Japonek (Bioderma sensibio --> olejek BU --> delikatna pianka lirene bez sls --> hydrolat)

1 noc: Effaclar K
2 noc: AcneDerm
3 noc: nawilżanie - jakiś olej plus HA plus jedwab
4 noć: Effaclar itd...

Raz w tygodniu robie tez maseczkę z glinki zielonej i w razie potrzeby peeling z bromeliany i papainy.

Dodam, że właśnie jestem na etapie myślenia zmiany acne dermu na diacneal - mam dziwne wrazenie ze AD nic z moja buzia nie robi a jest taki maśćiowaty ze nie wiem czy czasem mnie nie zapycha diacnealu chciałabym używać na czoło brodę i boczne partie policzkow tam gdzie mam te podskórne zaskórniki a wiem, że są to obszary niezagrożone pod względem pękających naczynek. byłoby tak dobrze?
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 19:37   #120
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
Może i ja poprosze o ocenę mojej pielęgnacji - zastanawiam się czy aby nie za dużo tego wszystkiego - czy może coś ograniczyć? Wiele dziewczyn na forum wypowiada się, że im mniej tym lepiej i już sama nie wiem - po 2 miesiąc widzę poprawę stanu skóry, ale też nie jest to to czego bym oczekiwała.

CERA: mieszana - strefa T bardzo tłusta, policzki normalne w kierunku suchych. rozszerzone pory na nosie i na policzkach pod oczami (niestety jeszcze nie do konca oczyszczone), na brodzie i policzkach zaskórniki zamknięte, podskórne. naczynka wokół płatków nosa widoczne po naciągnięciu skóry, bez naciągania widac po prostu zaczerwienienie.

PIELĘGNACJA

RANO: hydrolat różany/oczarowy
serum C+E+HA na zmianę z serum z 2% Niacynamidem
filtr - klorane mleczko lub avene krem

WIECZOREM: demakijaż robię w kilku krokach od momentu, gdy poczytałam trochę o pielęgnacji Japonek (Bioderma sensibio --> olejek BU --> delikatna pianka lirene bez sls --> hydrolat)

1 noc: Effaclar K
2 noc: AcneDerm
3 noc: nawilżanie - jakiś olej plus HA plus jedwab
4 noć: Effaclar itd...

Raz w tygodniu robie tez maseczkę z glinki zielonej i w razie potrzeby peeling z bromeliany i papainy.

Dodam, że właśnie jestem na etapie myślenia zmiany acne dermu na diacneal - mam dziwne wrazenie ze AD nic z moja buzia nie robi a jest taki maśćiowaty ze nie wiem czy czasem mnie nie zapycha diacnealu chciałabym używać na czoło brodę i boczne partie policzkow tam gdzie mam te podskórne zaskórniki a wiem, że są to obszary niezagrożone pod względem pękających naczynek. byłoby tak dobrze?
Właśnie miałam Ci doradzać zmianę AD na Diacneal. AD nie poradzi sobie z podskórnymi zaskórnikami, za to Diacneal robi z nimi porządek. Poza tym, Diacneal w połączeniu z Effaclarem daje naprawdę dobre rezultaty. Diacneal wyciąga podskórne zanieczyszczenia, wygładza skórę, Effaclar domyka pory.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:23.