Pozycjonowanie strony - skuteczność, koszty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-25, 11:54   #1
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723

Pozycjonowanie strony - skuteczność, koszty


Hejka!

Nie jestem do końca przekonana, czy umieszczam to pytanie w odpowiednim dziale (może bardziej pasuje do komputerów?).
Poszukuję informacji nt. pozycjonowania strony. Założyłam działalność gospodarczą, będę miała stronę internetową (czekam na zdjęcia). Stronę robi mój brat, ale on powiedział wprost- nie zna się na pozycjonowaniu.
Wobec tego mam pytanie: czy któraś z Wizażanek korzystała z tego rodzaju usługi? Jaka jest skuteczność pozycjonowania, czy faktycznie strony "wiszą" wtedy wyżej w wynikach? Jakie są koszty usługi i jaką firmę polecacie?
Pytam o koszty orientacyjne tutaj, bo wszędzie w internecie widzę, że sporządzają wycenę, a póki co trudno ją zrobić, jak nie mam jeszcze skończonej strony
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 14:30   #2
myszka2508
Raczkowanie
 
Avatar myszka2508
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 134
Dot.: Pozycjonowanie strony - skuteczność, koszty

Już na tym etapie musisz pamiętać o jej optymalizacji. Sama strona nie będzie się pozycjonowała a dodane linki nie zadziałają. Ja się tym zajmuję. Napisz do mnie na priv to pogadamy
myszka2508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 16:20   #3
ZAKIpl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1
Dot.: Pozycjonowanie strony - skuteczność, koszty

Dokładnie, warto zastanowić się nad strukturą całej strony przed jej stworzeniem, później jest mniej pracy przy optymalizacji. W razie gdyby była potrzebna pomoc mogę pomóc.
ZAKIpl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 08:49   #4
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pozycjonowanie strony - skuteczność, koszty

To prawda, warto się z kimś skonsultować już podczas robienia strony, bo pozycjonowanie nie działa w oderwaniu, trzeba zrobić stronę przyjazną dla robotów Google.

Myślę, że to bardzo ważna sprawa, bo jednak rzadko kto przegląda w wyszukiwarce więcej niż dwie strony. Niestety nie znam żadnej sprawdzonej firmy, ale na pewno warto dopytać, jak to będą robić. Wiele gorszych firm po prostu zasrywa linkami różne mało wartościowe strony, za co przeglądarki potrafią nawet karać.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 10:26   #5
Kwiat_polny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 27
Dot.: Pozycjonowanie strony - skuteczność, koszty

Dobre pozycjonowanie często jest kosztowne, choćby z tego powodu, że oprócz samych procesów, należy również optymalizować stronę. Przynajmniej tak mi mówiła osoba, która się na tym zna W razie czego podam kontakt!
Kwiat_polny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 10:36   #6
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Pozycjonowanie strony - skuteczność, koszty

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Póki co jeszcze nie mam strony Coś brat się obija.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-16, 14:34   #7
Konor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: Pozycjonowanie strony - skuteczność, koszty

Zależy też co chcesz wypozycjonować. Z wiadomych względów się pozycjonuje frazy typu gry xxx a dużo lepiej coś niewielkiego ,jakieś wąskie frazy... warto do tego podejść możliwie realistycznie, tka, aby koniec końców sie człowiek nie przeliczył

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2018-03-16 o 19:50 Powód: Link reklamowy
Konor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-29, 14:57   #8
eryk1234
Przyczajenie
 
Avatar eryk1234
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 8
Dot.: Pozycjonowanie strony - skuteczność, koszty

Pozycjonowanie strony rzeczywiście działa i dobrze wypozycjonowana strona potrafi ściągać mnóstwo wartościowego ruchu z google, a co za tym idzie potencjalnych klientów.

Jest, to jednak proces długotrwały i trzeba sobie dać ( w zależności od branży i słów kluczowych ) nawet rok czasu zanim strona będzie wysoko w wynikach na najbardziej wartościowe frazy.

Znaleźć dobrą firmę lub osobę, która naprawdę zna się na rzeczy i sumiennie podejdzie do tematu pozycjonowania nie jest łatwo.
Oczywiście jest mnóstwo firm, które się ogłaszają, ale takie, które podejdą poważnie i uczciwie do tego tematu nie jest wiele.

Jeśli wybierzesz złą firmę, to możesz stracić rok czasu i strona będzie dalej daleko w tyle lub co gorsza może dostać bana od google
i ciężko będzie temu zaradzić.

Dlatego moja rada - zgłębij najlepiej jak się da temat pozycjonowania lub wybierz się na dobre szkolenie. Może się okazać, że będziesz wstanie sama sobie poradzić z pozycjonowaniem, a nawet jeśli nie masz takich ambicji, to będziesz miała na tyle pojęcia o tym temacie, że będziesz dokładnie wiedziała jak wybrać dobrą firmę, czym się kierować i będziesz potrafiła monitorować działania takiej firmy.
__________________
Zapraszam na Blog o profesjonalnym sprzątaniu
eryk1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-22, 12:25   #9
marain
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 2
Pozycjonujecie może swoje firmowe strony?

Jak rozpoznać wartą uwagi ofertę i jak to w ogóle teraz wygląda, ponoć w ostatnich latach koszty mocno wzrosły? Ja wiem, że wiele zależy od konkretnej strony, ale może jakieś doświadczenia i wskazówki macie?
marain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-30, 09:00   #10
IdaRoza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 3
Dot.: Pozycjonowanie strony - skuteczność, koszty

Usług SEO i pozycjonowania jest teraz strasznie dużo, a cena przeważnie zależy od strony, ale rzeczywiście, przeważnie wiąże się to z dość sporym wydatkiem, szczególnie jeżeli dopiero co otwieramy czy rozkręcamy biznes.
Polecam za to skupienie się na wizytówce firmy w Google Maps - rozwiązanie tańsze i mniej czasochłonne a mimo wszystko skuteczne, bo przecież wizytówka Google'a to pierwsza rzecz na jaką większość z nas zwraca uwagę.
IdaRoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 13:31   #11
Pevll
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 80
Dot.: Pozycjonowanie strony - skuteczność, koszty

Pytanie jakie macie fundusze miesięcznie.

Bo jeśli jest to jakieś 500 zł miesięcznie to nie ma się cokolwiek zabierać za wybór firmy Pozycjonowanie kosztuje.
Pevll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-30, 21:51   #12
Fiskeri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 3
Dot.: Pozycjonowanie strony - skuteczność, koszty

Dokładnie - pozycjonowanie kosztuje, jednak może przynieść ogromne profity. Należy sobie to przekalkulować i jeżeli możemy mieć dużo większy zwrot to warto to robić.
Fiskeri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 14:25   #13
bmalo
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 6
Dot.: Pozycjonowanie strony - skuteczność, koszty

w tym momencie koszty rzeczywiście wzrosły, ale też wzrosła ilość firm oferujących takie usługi. Można spróbować się nauczyć samemu (chociaż nie polecam, bo bardzo łatwo jest zrobić to źle i Google pozycjonuje nas niżej w wyszukiwarce) albo zaoszczędzić i przeznaczyć pieniądze na pozycjonowanie.
Prawda jest taka, że jeśli pójdziesz do konkretnej firmy i powiesz jaki masz budżet, to ona będzie w stanie powiedzieć, bo może za tyle pieniędzy zrobić. Proponuję więc porozmawiać z kimś z takiej firmy, by móc ocenić, jakie działania trzeba podjąć i w jakich kosztach. Niemniej jednak pozycjonowanie jest bardzo ważne, zwłaszcza w tym momencie, kiedy na konkretną usługę jest mnóstwo stron i w Google w pierwszej 10 znajdują się te najpopularniejsze.
bmalo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-22 15:25:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:14.