Sucha skóra. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-17, 12:43   #391
Dziewczyna z perłą
BAN stały
 
Avatar Dziewczyna z perłą
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 161
Dot.: Dobry krem dla suchej skóry na zime i na noc

Cytat:
Napisane przez kaja-sz Pokaż wiadomość
Emilko podałaś tego mnóstwo, az ciezko cos wybrac
Ja uzywam i porbuje przeorznych ale nic nie ejst idealne dla mojej skory. Jest naparwde sucha przez co po nalozeniu pdokladu robia sie takie skorki, chcoiaz nie uzywam matuacych bo wtedy to jz wogole. Kupilam Ziaje oliwkowa na noc, jest bardzo tlusta, swiece sie starsznie ale mam andzieje ze pomoze.
Chcialabym zebys moze doradzila cos konkretnego, cos co jest naparwde dobre, bo to co pisze na opakowaniach ze dla skory suchej itp w oim przypadku rzadko sie sprawdza
Ziaja oliwkowy naprawde wspaniale dziala na skore,warto wytrwac.Poza tym ja nie wiem czemu dziewczyny zawsze robia tyle krzyku o to,ze sie swieca po kremie- w koncu jesli uzywa sie tego kremu na noc,to chyba poduszcze wielkiej roznicy nie robi czy sie swiecisz czy nie .Ew.polecam lzejsza wersje ziaji- lekki krem oliwkowy, tez bardzo przyjemny, albo garniera czerwony-intensywna pielegnacja suchej skory(taki czerwony w okraglym opakowaniu)
Dziewczyna z perłą jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 21:03   #392
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Dobry krem dla suchej skóry na zime i na noc

nie mialam ziaji wiec nei powiem ale dla cery suchej bedzie odbrym nawilzaczem
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 16:39   #393
blueone
Rozeznanie
 
Avatar blueone
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 545
Dot.: wrażliwa, sucha, naczyńkowa i trądzik?

mam skórę mieszaną,wrażliwą,do tego naczynkową,zaczerwienieni a na nosie i policzkach są dość widoczne szczególnie o tej porze roku. a do tego zrobiły mi sie paskudne zaskórniki na nosie! co robić,jakich konkretnie kosmetyków używać (byłabym wdzięczna za podanie nazwy ) aby pozbyć się tych wstrętnych czarnych punkcików na nosie i jednocześnie nie podrażnic naczynek...?
blueone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 14:25   #394
aniulkaABC
Przyczajenie
 
Avatar aniulkaABC
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: uniejow
Wiadomości: 13
GG do aniulkaABC
Dot.: wrażliwa, sucha, naczyńkowa i trądzik?

ja mamwrażliwą i kupilam la poche rosay - rossalia ale cos zbytnio niepomaga
aniulkaABC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 21:46   #395
ewelina.m18
Raczkowanie
 
Avatar ewelina.m18
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zapomniałam :))
Wiadomości: 53
sucha skóra - co robic?

ostatnio zauważyłam że mam bardzo suchą skórę na całym ciele, żadne kremy ani balsamy nie pomagają co mam robic?
ewelina.m18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 16:50   #396
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: sucha skóra - co robic?

a jakich używasz balsamów, zwykłych nawilżających czy specjalnych do skóry suchej? wzbogać swoją dietę o tłuste ryby (makrela, łosoś, tuńczyk - 2-3 razy w tyg.) lub kup w aptece kapsułki omega 3.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 07:39   #397
xxNiuniaxx
Raczkowanie
 
Avatar xxNiuniaxx
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 426
sucha, szorstka, zaczerwieniona skóra wokół ust

Witam, mam pytanie. Od kilku dni wokół ust pojawiła się dziwna skorupa?, tzn skóra która jest zaczerwieniona, szorstka i sucha do granic możliwości...
Nie mam pojecia co to mogłoby być... zaznaczę, że to nie jest swędzące... Mam zamiar wybrać sie do dermatologa, smaruje to ciągle maścią z wit.A oraz wszelkimi nawilżającymi specyfikami... Nocą zaczerwienienie ustępuje, jednak sucha, szorstka skóra pozostaje.
Proszę specjalistki o pomoc, co to mogłoby być... Chcę się dowiedzieć czegoś na ten temat zanim pójdę do lekarza...
Pozdrawiam.
xxNiuniaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-31, 12:10   #398
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: sucha, szorstka, zaczerwieniona skóra wokół ust

może to być np. zapalenie okołoustne, spowodowane... nadmiernym nawilżaniem.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 12:14   #399
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: sucha, szorstka, zaczerwieniona skóra wokół ust

moze byc spowodowane nadmiernym stosowaniem roznych srodkow, moze byc to uczulenie, moze byc tez od np sterydow
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 13:28   #400
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: sucha, szorstka, zaczerwieniona skóra wokół ust

Skóra ust jst bardzo delikatna i cieńsza niż w innych partiach ciała. Nie ma w niej gruczołów łojowych dlatego jej naturalne warstweka ochornna prawie nieistnieje i tak łatow ją uszkodzić.Zastanów się czy ostatnio nie zmieniałaś kosmetykó, może jakieś nowe kremy albo żele do mycia, może jadłaś coś egzotycznego. Przyczyn może być wiel ale nie ma co gdybyć tylko udać się do lekarza jeśli stna się bedzie dłużej utrzymywał.
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 07:21   #401
saint_molly
Przyczajenie
 
Avatar saint_molly
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 12
Dot.: Re: sucha cera

Z tym ziaja kozie mleko to nie do końca prawda. Ja mam też skórę bardzo suchą, a ten krem tylko na wierzchu zostawia taki nieprzyjemny film, a pod spodem skóra zostaje sucha - jakby nieheblowaną dechę posmarować smalcem. Mi na cerę pomaga picie dużej ilości wody małymi łyczkami, spanie i niedotykanie - ani palcami, ani tym bardziej wacikiem. I w końcu cera się robi ładna - poza wągrami na nosie, na które nie ma sposobu.
saint_molly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-02, 08:33   #402
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: sucha, szorstka, zaczerwieniona skóra wokół ust

Cytat:
Napisane przez xxNiuniaxx Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie. Od kilku dni wokół ust pojawiła się dziwna skorupa?, tzn skóra która jest zaczerwieniona, szorstka i sucha do granic możliwości...
Nie mam pojecia co to mogłoby być... zaznaczę, że to nie jest swędzące... Mam zamiar wybrać sie do dermatologa, smaruje to ciągle maścią z wit.A oraz wszelkimi nawilżającymi specyfikami... Nocą zaczerwienienie ustępuje, jednak sucha, szorstka skóra pozostaje.
Proszę specjalistki o pomoc, co to mogłoby być... Chcę się dowiedzieć czegoś na ten temat zanim pójdę do lekarza...
Pozdrawiam.
Ja chyba też mam podobny problem.Tyle że mi to się robi na skórze wokół kącików ust ( nie na samych ustach!!!). Zaczerwieniona,sucha skóra która się łuszczy. I też mnie to nie swędzi tylko wygląda nieelegancko. Po nocy jest lepiej jak posmaruję jakimś kremem odżywczym. Ale zauważyłam ,że jak wyjdę z domu to na powietrzu znowu to samo mi się robi!
I tak co roku,kiedy tylko przyjdzie zima i niskie temperatury.
Jak się robi ciepło-problem znika.
Nie wiem jak temu zapobiegać...Czekam na wiosnę. I może jekieś pomysły wizażanek.
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 09:59   #403
fructissa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: FrÓktolandia :)
Wiadomości: 3 228
Dot.: sucha cera

ja używam kremu z masłem kakaowym z ziaji (4zł). Jak dla mnie rewelacja. Nie dość że b.dobrze nawilża to jeszcze poprawia koloryt skóry
fructissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 10:02   #404
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: sucha, szorstka, zaczerwieniona skóra wokół ust

Benek23 to co Ty opisujesz bardzo przypomina mi typowe "zajady". Na to pomaga regularnie przyjmowana wit.B complex.
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 11:00   #405
bezja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 183
Dot.: sucha cera

........

Edytowane przez bezja
Czas edycji: 2011-04-27 o 07:08
bezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 11:29   #406
Motylek7
Rozeznanie
 
Avatar Motylek7
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 881
Dot.: sucha cera

Ja używam ziaji CALMA HLC jestem bardzo zadowolona z tego kremiku- niedrogi bo tylko 9 zł a świetnie nawilża ale wiadomo każda skóra lubi co innego
__________________

Motylek7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 15:53   #407
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: sucha cera

Mnie sie skora luszczy nad nosem (czolo) i po bokach nosa u gory (zaraz pod oczami...)...Co do MASKI NAWILZAJACEJ na pracowni kosmetycznej stosowalam maske z profesjonalnej lini Bielenda (Ideal Skin) maska glinkowa nawilzajaca...to dziwne, bo glinki glownie wysuszaja i sciagaja a ta naprawde jako JEDYNA REWELACYJNIE nawilzyla mi skore!! nawet jak po niej nalozylam podklad z talkiem to mi sie nie luszczyla taka maske mozna dostac w sklepach z kosmet. profesjonalnymi lub sprzetem kosmetycznym, ale kosztuje ok.30zl (w Krakowie 28zl) sama zamierzam ja kupic niedlugo
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 15:54   #408
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: sucha cera

Cytat:
Napisane przez Motylek7 Pokaż wiadomość
Ja używam ziaji CALMA HLC jestem bardzo zadowolona z tego kremiku- niedrogi bo tylko 9 zł a świetnie nawilża ale wiadomo każda skóra lubi co innego
Tak, tak! tez rewelacja, ale ja teraz na zime to polecam kremy tluste lub pol tluste, szczegoilnie do przesuszonych skor zima nie zaleca sie stosowania kremow nawilzajacych - one sa na inne pory roku.
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 18:08   #409
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: sucha cera

Polecam Welede Iris na dzien-najlepszy krem jaki mialam-nic lepiej nie nawilza.Efekt widac po 1 zastosowaniu.

Update-Weleda mnie zapchala takze nie polecam dla wrazliwych cer.

Poza tym jak juz jedna wizazanka wspomniala nie myj twarzy woda z kranu -ja dopiero niedawno odkrylam ze woda wysuszala i sciagala mi twarz-uzywaj mleczka bez splukiwania wieczorem a rano wystarczy przemyc twarz tonikiem nawilzajacym.
Oprocz tego maseczki itp-i czytaj sklady(unikaj wysuszajacych skladnikow (sls, alkohol denat itp)
PS-Zjaja kozie mleko niestety zapychala mnie-zostawal tlusty film na skorze wogole sie nie wchlaniala.

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2007-02-11 o 18:18
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-02, 18:26   #410
lalie
Raczkowanie
 
Avatar lalie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Krk i swiat
Wiadomości: 32
Dot.: sucha cera

Ja rowniez borykam sie z sucha skora (szczegolnie w zimie), przetestowalam wiele kremow, az w koncu trafilam na krem Dermedic Hydrain 2 (ok 32 zl w aptece). Teraz z racji braku gotowki zastapilam go najzwyklejszym kremem nivea i o dziwo dziala ;-) Zadne Ziaje na mnie nie dzialaly.
__________________
Trzy slowa, ktore poprawia humor kazdej kobiecie: Kupie Ci To.
lalie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 09:46   #411
saint_molly
Przyczajenie
 
Avatar saint_molly
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 12
Dot.: sucha cera

Kupiłam wczoraj tę Ziaję Calma HLC - twarz mi się po nim klei, ale faktycznie, suche czerwone plamy jakby znikają. No i fakt, że jest tani. Zresztą podobno w drogich i tanich kosmetykach jest dokładnie to samo, tylko że w drogich płacimy za reklamę i dizajn opakowania.
saint_molly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 12:43   #412
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: sucha, szorstka, zaczerwieniona skóra wokół ust

Cytat:
Napisane przez Akszeinga Pokaż wiadomość
Benek23 to co Ty opisujesz bardzo przypomina mi typowe "zajady". Na to pomaga regularnie przyjmowana wit.B complex.
NO COS TY??? Naprawdę?
Ja myślałam, że zajady robią się na samych ustach, a nie na skórze wokół ust.
I to mi się robi z niedoboru wit. B?
A nie wiesz dlaczego zawsze robi mi się to co roku zimą?
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 12:53   #413
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: sucha cera

Cytat:
Napisane przez saint_molly Pokaż wiadomość
Kupiłam wczoraj tę Ziaję Calma HLC - twarz mi się po nim klei, ale faktycznie, suche czerwone plamy jakby znikają. No i fakt, że jest tani. Zresztą podobno w drogich i tanich kosmetykach jest dokładnie to samo, tylko że w drogich płacimy za reklamę i dizajn opakowania.
Bo on zawiera natulany skladnik nawilzajacy skore - kwas hialuronowy dlatego dobry jest nawet do wrazliwej skory...sa 2 wersje tego kremu jedna chyba do cery b.suchej a druga...w sumie sama nie wiem chyba do suchej i normalnej...
Moze byc on dosc gesty i sie lepic, ale wtedy wez 1 warstwke chusteczki higienicznej, przyloz do twarzy i podociskaj delikatnie, nadmiar sie odbije (tlusta warstewka)
Mimo to, na dziej polecalabym bardziej krem tlusty lub pol tlusty...jest zima, wiatr, mroz rano itd...to niszczy skore a krem nawilzajacy jej nie ochroni!!! Moze to zrobic wlasnie tylko krem tlusty/poltlusty. Dlatego tym bardziej z problemami wodnymi skory KONIECZNIE nalezy sie w taki zaopatrzyc!!
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 16:57   #414
caya
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 673
Dot.: sucha cera

Witam ja także mam problem z bardzo suchą skórą a na dodatek z plackami z łuszczącą się skórą na twarzy i w innych miejscach.

Cytat:
Napisane przez Motylek7 Pokaż wiadomość
Ja używam ziaji CALMA HLC jestem bardzo zadowolona z tego kremiku- niedrogi bo tylko 9 zł a świetnie nawilża ale wiadomo każda skóra lubi co innego
Kupiłam Calme HLC, tą na dzień czyli tą nawilżającą i... o matko boska na buzi miałam masakre. Ale dziwne bo to sie stało mniej wiecej w połowie opakowania. Na policzkach wyskoczyło mi zaczerwienienie, no nie wiem inaczej niż szczypiący burak bym tego nie określiła. Calma wylądowała w śmietniku i od tamtej pory nie mam zaufania do Ziaji

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Polecam Welede Iris na dzien-najlepszy krem jaki mialam-nic lepiej nie nawilza.Efekt widac po 1 zastosowaniu.

Poza tym jak juz jedna wizazanka wspomniala nie myj twarzy woda z kranu -ja dopiero niedawno odkrylam ze woda wysuszala i sciagala mi twarz-uzywaj mleczka bez splukiwania wieczorem a rano wystarczy przemyc twarz tonikiem nawilzajacym.
Oprocz tego maseczki itp-i czytaj sklady(unikaj wysuszajacych skladnikow (sls, alkohol denat itp)
PS-Zjaja kozie mleko niestety zapychala mnie-zostawal tlusty film na skorze wogole sie nie wchlaniala.
a nie czujesz po prostu... potrzeby umycia normalnie buzi?? obawiam sie że czułabym sie źle z 'po mojemu nie umytą buzią'. Radzisz spróbowac?

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
Bo on zawiera natulany skladnik nawilzajacy skore - kwas hialuronowy dlatego dobry jest nawet do wrazliwej skory...sa 2 wersje tego kremu jedna chyba do cery b.suchej a druga...w sumie sama nie wiem chyba do suchej i normalnej...
Moze byc on dosc gesty i sie lepic, ale wtedy wez 1 warstwke chusteczki higienicznej, przyloz do twarzy i podociskaj delikatnie, nadmiar sie odbije (tlusta warstewka)
Mimo to, na dziej polecalabym bardziej krem tlusty lub pol tlusty...jest zima, wiatr, mroz rano itd...to niszczy skore a krem nawilzajacy jej nie ochroni!!! Moze to zrobic wlasnie tylko krem tlusty/poltlusty. Dlatego tym bardziej z problemami wodnymi skory KONIECZNIE nalezy sie w taki zaopatrzyc!!
No własnie wrażliwej cery to ja nie mam, jeszcze nigdy nic mnie nie uczuliło jak ta Calma. To co teraz stosować? nie mam kasy na jakieś drogie apteczne kremy
caya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 17:15   #415
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: sucha cera

Caya--> moze sproboj czegos delikatnego np. z AA albo z firmy Oceanic? Nie mowie, ze trzeba miec wrazliwa skore, zeby uzywac kosmetykow dla wrazliwcow i alregikow...takie preparaty poprostu maja malo konserwantow, sa pozbawione alkoholu i substancji zapachowych ktore czesto powoduja wysuszenie skory, zaczerwienienie i pieczenie (co jest czestym objawem skory wrazliwej)... dlatego skore juz wysuszona nalezy baardzo delikatnie traktowac!!
Skoro Ziaja ci nie sluzy sproboj moze z tymi firmami ktore napisalam wyzej?

Aha...i sposob mycia ktory opisuje Czarny elf jest bardzo dobry! czesto nie wiadomo co nam wysusza skore, dlatego warto sprobowac tego sposobu. Nie boj sie, ze skora bedzie zle oczyszczona, bo nie mylas jej woda To, ze umyjesz ja mleczkiem i przetrzesz tonikiem nie znaczy, ze zle ja zmylas... to jest sposob stosowany czesto nawet w gabinetach kosmetycznych

Aha!! (again...) WYPROBOJCIE KONIECZNIE KREM Z MOCZNIKIEM I KWASEM MLEKOWYM!! IDELANIE NAWILZAJA NAWET LUSZCZACA SIE SKORE W KAZDYCH PARTIACH CIALA!! POLECAM NP. Cerkoderm, kosztuje ok 15.zl w aptece i jest rewelacyjny!!
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 18:04   #416
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: sucha cera

Cytat:
Napisane przez caya Pokaż wiadomość

a nie czujesz po prostu... potrzeby umycia normalnie buzi?? obawiam sie że czułabym sie źle z 'po mojemu nie umytą buzią'. Radzisz spróbowac?
Sprobuj-nic nie tracisz-ja trzymam tonik w lodowce i rano spryskuje twarz i przecieram wacikiem az jest czysty-i czuje sie tak samo jak bym myla woda-nawet lepiej bo tonik nie wysusza tak jak woda-widze wielka roznice-twarz nie jest tak sciagnieta,ja mieszkam w Colorado i tu jest strasznie sucho-to wlasnie tutaj skora mi sie zmienila z mieszanej w sucha a woda tu jest strasznie twarda-szcegolnie w gorach-jak jade w gory to nie moge tamtejszej wody wogole uzywac bo straszna jest dla mojej cery.

Aha-calme hlc mialam probke i tez mnie podrazniala-dokladnie tak samo jak Ciebie-twarz byla zaczerwieniona.

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2007-02-03 o 18:44
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 08:07   #417
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: sucha, szorstka, zaczerwieniona skóra wokół ust

Nie jestem 100% pewna czy u Ciebie to sa zajady ale moja koleżanka często miała to co ty opisujesz i dermatolog stwierdził że to zajady. Wit,B Compex jej pomogła. Opakowanie kosztuje ok 6-7 zł więc możesz spróbować, na pewno Ci nie zaszkodzi jak już to pomoże. Zimą częto wyskakuje takie paskudztwo bo spada nasza odporność.
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 11:23   #418
abar18
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 3 603
Dot.: sucha, szorstka, zaczerwieniona skóra wokół ust

czesc ja mailam ten sam problem i poszlam w sobote do kosmetyczki
zbadala mi skore jakims aparatem i sie okazalo ze wokół ust mam strasznie suchą skórę, a cała mieszaną, kazała mi smarowac to mijsce tłustym odzywczym kremem i pomogło
abar18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 20:06   #419
caya
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 673
Dot.: sucha cera

Maripossa, dziekuje, postaram sie wypróbować w najbliższym czasie
z tym myciem to bardziej chodziło mi o samopoczucie, słyszałam o tym sposobie i nawet myślałam żeby spróbować ale jak widze mój żel do twarzy to mówie "a, jeszcze dzisiaj " i nie wychodzi :P kwestia przyzwyczajenia. Ale widze tutaj Czarny Elf wyjaśniła i tym bardziej sie przekonuje

teraz doszła mi nowa sprawa. Podraznienie po chusteczkach, bo byłam chora. No jak na razie gruba warstwa kremu wystarczy ale i tak każde mycie: z wodą czy bez to jedno wielkie szczypanie
caya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 07:15   #420
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: sucha, szorstka, zaczerwieniona skóra wokół ust

Cytat:
Napisane przez Akszeinga Pokaż wiadomość
Nie jestem 100% pewna czy u Ciebie to sa zajady ale moja koleżanka często miała to co ty opisujesz i dermatolog stwierdził że to zajady. Wit,B Compex jej pomogła. Opakowanie kosztuje ok 6-7 zł więc możesz spróbować, na pewno Ci nie zaszkodzi jak już to pomoże. Zimą częto wyskakuje takie paskudztwo bo spada nasza odporność.
Hm... W takim razie kupię wit. B.
Dzięki
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-21 14:52:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:34.