OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-15, 16:14   #2101
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Katrina93 Pokaż wiadomość
Z tego co słyszałam kobiety w ciąży nie mogą używać oleju rycynowego doustnie, a do celów kosmetycznych tak, aczkolwiek w 100 % pewna nie jestem, chyba lepiej nie ryzykować

Artykuł na głównej stronie w końcu zachęcił mnie do zastosowania tej metody oczyszczania twarzy.
Jestem właśnie po pierwszej próbie i póki co jestem zadowolona, zobaczymy co bd dalej
heh w ciazy to praktycznie wszystko jest zabronione, i to w wiekszosci tylko dlatego, ze nie bylo przebadane na ludziach, a jak ktos mial by to wszystko przebadac na kobietach w ciazy... no i glownie dlatego na wiekszosci ulotek jest napisane ze wplyw na plod jest nieznany i tyle,,, albo pisze tylko, ze skonsultowac sie z lekarzem,,, tu tez zdania sa podzielone bo pujdziesz do jednego i on ci zabroni, a nastepny powie ze tamten to glupek i ze masz brac dany lek... ja na wszelki wypadek dalam 5% rycynowego olejku do mojej mikstury + oliwa z oliwek, szczerze mowiac podejzewam, ze nafta kosmetyczna tez jest zabroniona w ciazyz reszta witA takze
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 16:17   #2102
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

olejki myjące z BU to masz wyzej link podany.
Moze sprobuje, bo nie mam czym myc twarzy:/

zrobilam sobie OCM rano -70% lniany+30% rycyna. Zagotowalam wode w garnku, troche potrzmalam na wrzatkiem, ale bardzo paaliło, potem wmasowalam oleje, znow chwile nad pare i zmylam za pomoca chusteczki higienicznej maczanej pod dosc ciepla bieżącą wodą, na koniec bardzo zimną.
Niestety krótko potem powyciskałam wągry z nosa, i brody, bo się zdenerwowałam
Czy ta metoda po jakims czasie te głeboko tkwiące pod skóra wągry jakos wyjdą?
I jak lepiej zrobic- parówkę przed nalozeniem olejów, czy po?
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 16:26   #2103
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Wlasnie przeczytalam na jakiejs stronie o ciazy, ze polecaja tam robic maseczki na wlosy z olejku rycynowego i zoltka, wiec chyba jednak nie przenieka przez skore glowy skoro polecaja,,, jeszcze poczytam.


Olejek rycynowy

Olej rycynowy działa jako bariera ochronna skóry, chroni ją przed szkodliwymi warunkami zewnętrznymi. Poprzez swoje działanie łagodzące, natłuszczające i ochronne, przyczynia się do zatrzymywania w skórze wilgotności i łagodzi wiele jej podrażnień. Przyspiesza tym samym gojenie. Olej rycynowy jest bogaty w kwasy tłuszczowe. Posiada wygładzające i zmiękczające właściwości, poprawia nawilżenie skóry. Olej ceniony jest za swoje działanie ochronne w stosunku do naskórka i włosów. Wykazuje wysokie powinowactwo z keratyną. W ciąży może być stosowany jedynie zewnętrznie(na skórę)

Edytowane przez sailormaary
Czas edycji: 2012-04-15 o 16:35
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 17:11   #2104
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez NowaIza Pokaż wiadomość
olejki myjące z BU to masz wyzej link podany.
Moze sprobuje, bo nie mam czym myc twarzy:/

zrobilam sobie OCM rano -70% lniany+30% rycyna. Zagotowalam wode w garnku, troche potrzmalam na wrzatkiem, ale bardzo paaliło, potem wmasowalam oleje, znow chwile nad pare i zmylam za pomoca chusteczki higienicznej maczanej pod dosc ciepla bieżącą wodą, na koniec bardzo zimną.
Niestety krótko potem powyciskałam wągry z nosa, i brody, bo się zdenerwowałam
Czy ta metoda po jakims czasie te głeboko tkwiące pod skóra wągry jakos wyjdą?
I jak lepiej zrobic- parówkę przed nalozeniem olejów, czy po?
Lepiej przed.
Oleje pomogą dobrze oczyścić twarz, a ściereczka w tym pomaga. Chusteczkę higieniczną zamień na ściereczkę(np. mikrofibra z biedronki)
Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
Wlasnie przeczytalam na jakiejs stronie o ciazy, ze polecaja tam robic maseczki na wlosy z olejku rycynowego i zoltka, wiec chyba jednak nie przenieka przez skore glowy skoro polecaja,,, jeszcze poczytam.


Olejek rycynowy

Olej rycynowy działa jako bariera ochronna skóry, chroni ją przed szkodliwymi warunkami zewnętrznymi. Poprzez swoje działanie łagodzące, natłuszczające i ochronne, przyczynia się do zatrzymywania w skórze wilgotności i łagodzi wiele jej podrażnień. Przyspiesza tym samym gojenie. Olej rycynowy jest bogaty w kwasy tłuszczowe. Posiada wygładzające i zmiękczające właściwości, poprawia nawilżenie skóry. Olej ceniony jest za swoje działanie ochronne w stosunku do naskórka i włosów. Wykazuje wysokie powinowactwo z keratyną. W ciąży może być stosowany jedynie zewnętrznie(na skórę)
wg mnie możesz go stosować. Nie zalecają wewnętrznie ze wzgl. na właściwości oczyszczające, bo może to spowodować skurcze. No i co Ty jesz, je dziecko.
Ale przez skórę nie zrobi nic złego.
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 09:52   #2105
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Zussska Pokaż wiadomość
Lepiej przed.
Oleje pomogą dobrze oczyścić twarz, a ściereczka w tym pomaga. Chusteczkę higieniczną zamień na ściereczkę(np. mikrofibra z biedronki)

wg mnie możesz go stosować. Nie zalecają wewnętrznie ze wzgl. na właściwości oczyszczające, bo może to spowodować skurcze. No i co Ty jesz, je dziecko.
Ale przez skórę nie zrobi nic złego.
Ja stosuje od wczoraj ta metode i mam wrazenie ze jest dobrze z moja skora zobaczymy jak bedzie dalej, dodam ze chyba zmniejszylo mi sie pieczenie oczu odwieczny problem mleczek i innych takich Ciekawe czy to sie utrzyma
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 10:59   #2106
haitanka
Raczkowanie
 
Avatar haitanka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 114
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

witam Wszystkich

przeczytałam na stronie głównej Wizażu o Was, poczytałam wątek i OCM wydaje się bardzo interesujące, ale mam pewne wątpliwości.
Mam mieszaną cerę, sporadycznie wychodzą mi krosty, albo wągry. Są dni kiedy cera tłuści się minimalnie i takie, kiedy dosłownie spływam łojem zastanawiam się, czy olejowanie nie pogorszy sprawy i nie będę miała codziennych efektów specjalnych w postaci regularnego łojotoku. Jak myślicie pomoże mi OCM czy lepiej dać sobie spokój?

Proszę nie krzyczcie, bo już sama nie wiem co zrobić, żeby dogadać się z moją skórą. Próbowałam już większości dostępnych na polskim rynku środków do cery tłustej i mieszanej i efekty z reguły były krótkotrwałe lub w ogóle ich nie było
__________________
Każdy jest Kimś

55 - 54 -53 - 52 - 51 - 50 - 49
haitanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 16:06   #2107
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez haitanka Pokaż wiadomość
witam Wszystkich

przeczytałam na stronie głównej Wizażu o Was, poczytałam wątek i OCM wydaje się bardzo interesujące, ale mam pewne wątpliwości.
Mam mieszaną cerę, sporadycznie wychodzą mi krosty, albo wągry. Są dni kiedy cera tłuści się minimalnie i takie, kiedy dosłownie spływam łojem zastanawiam się, czy olejowanie nie pogorszy sprawy i nie będę miała codziennych efektów specjalnych w postaci regularnego łojotoku. Jak myślicie pomoże mi OCM czy lepiej dać sobie spokój?

Proszę nie krzyczcie, bo już sama nie wiem co zrobić, żeby dogadać się z moją skórą. Próbowałam już większości dostępnych na polskim rynku środków do cery tłustej i mieszanej i efekty z reguły były krótkotrwałe lub w ogóle ich nie było
dołączam się do pytania
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-16, 16:44   #2108
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez edyta07 Pokaż wiadomość
dołączam się do pytania
Cytat:
Napisane przez haitanka Pokaż wiadomość
witam Wszystkich

przeczytałam na stronie głównej Wizażu o Was, poczytałam wątek i OCM wydaje się bardzo interesujące, ale mam pewne wątpliwości.
Mam mieszaną cerę, sporadycznie wychodzą mi krosty, albo wągry. Są dni kiedy cera tłuści się minimalnie i takie, kiedy dosłownie spływam łojem zastanawiam się, czy olejowanie nie pogorszy sprawy i nie będę miała codziennych efektów specjalnych w postaci regularnego łojotoku. Jak myślicie pomoże mi OCM czy lepiej dać sobie spokój?

Proszę nie krzyczcie, bo już sama nie wiem co zrobić, żeby dogadać się z moją skórą. Próbowałam już większości dostępnych na polskim rynku środków do cery tłustej i mieszanej i efekty z reguły były krótkotrwałe lub w ogóle ich nie było
Możecie stosować OCM bez obaw o łojotok. Wystarczy dobrze dobrać olej(na pewno nie oliwa z oliwek) - na pierwszej stronie macie info i FAQ i do dzieła! Ten olej nie pozostaje na twarzy, zmywacie go,, a więc nie pozostawia tłustej warstwy. Zamiast tego macie dobrze oczyszczoną twarz, ktora z czasem moze stać się bardziej matowa, normalna. Zdecydowanie warto spróbować
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 19:22   #2109
haitanka
Raczkowanie
 
Avatar haitanka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 114
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Zussska Pokaż wiadomość
Możecie stosować OCM bez obaw o łojotok. Wystarczy dobrze dobrać olej(na pewno nie oliwa z oliwek) - na pierwszej stronie macie info i FAQ i do dzieła! Ten olej nie pozostaje na twarzy, zmywacie go,, a więc nie pozostawia tłustej warstwy. Zamiast tego macie dobrze oczyszczoną twarz, ktora z czasem moze stać się bardziej matowa, normalna. Zdecydowanie warto spróbować
dzięki za odpowiedź, zaraz zaczynam poszukiwania oleju jaki był polecany do tłustej skóry tutaj-> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=437723 , a jutro udam się do sklepu w celu zakupu ściereczki z mikrofibry. Postaram się zrobić zdjęcia i razem ocenimy czy jest jakiś postęp.

P.S. Zussska świetny blog jeszcze nie raz na niego zajrzę
__________________
Każdy jest Kimś

55 - 54 -53 - 52 - 51 - 50 - 49
haitanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 20:06   #2110
metice
Rozeznanie
 
Avatar metice
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 715
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej dziewczyny chciałabym oficjalnie dołączyć do zacnego grona stosujących OCM Wczoraj po raz pierwszy spróbowałam tej zachwalanej wszędzie metody, a z braku rycyny użyłam tylko oleju z awokado.... Wiem, że rycyna jest podstawowym składnikiem w OCM, ale nie miałam jej jeszcze wczoraj, a muszę powiedzieć, że sam awokado świetnie poradził sobie z oczyszczeniem mojej twarzy Dzisiaj zakupiłam już rycnkę także kolejne oczyszczanie będzie już porządne

Mam nadzieję, że OCM mi pomoże, bo od ponad roku dokucza mi trądzik, którego nigdy przenigdy nie miałam Jestem na kuracji dermatologicznej, p.dermatolog chciała przepisać mi nawet retinoidy, ale póki co próbuję metod alternatywnych Trzymajcie kciuki żeby pomogło i pogoniło te wstrętne pryszcze

I jeszcze pytanie - czy OCM pomogło komuś na przebarwienia potrądzikowe???
__________________
Wymianka
metice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 20:18   #2111
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny czy któraś z was używała kremu nawilżająco-matującego ACNE LINE?
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-17, 08:15   #2112
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez metice Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny chciałabym oficjalnie dołączyć do zacnego grona stosujących OCM Wczoraj po raz pierwszy spróbowałam tej zachwalanej wszędzie metody, a z braku rycyny użyłam tylko oleju z awokado.... Wiem, że rycyna jest podstawowym składnikiem w OCM, ale nie miałam jej jeszcze wczoraj, a muszę powiedzieć, że sam awokado świetnie poradził sobie z oczyszczeniem mojej twarzy Dzisiaj zakupiłam już rycnkę także kolejne oczyszczanie będzie już porządne

Mam nadzieję, że OCM mi pomoże, bo od ponad roku dokucza mi trądzik, którego nigdy przenigdy nie miałam Jestem na kuracji dermatologicznej, p.dermatolog chciała przepisać mi nawet retinoidy, ale póki co próbuję metod alternatywnych Trzymajcie kciuki żeby pomogło i pogoniło te wstrętne pryszcze

I jeszcze pytanie - czy OCM pomogło komuś na przebarwienia potrądzikowe???
OCM może pomóc na przebarwienia jeżeli użyjesz oleju, który z nimi walczy, np. oleju z pestek dyni
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 11:03   #2113
aluniaa007
Wtajemniczenie
 
Avatar aluniaa007
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z krainy czarow ;)
Wiadomości: 2 162
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dziewczyny mam cere tlusta w kierunku mieszanej,posiadam oliwke BD,olej kokosowy,olejek herbaciany,oliwe z oliwe i olej z pestek winogron no i olej rycynowy.ktore oleje wykorzystac do OCM do cery tlustej?
__________________
aluniaa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 11:37   #2114
mango_91
Zakorzenienie
 
Avatar mango_91
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 627
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez aluniaa007 Pokaż wiadomość
dziewczyny mam cere tlusta w kierunku mieszanej,posiadam oliwke BD,olej kokosowy,olejek herbaciany,oliwe z oliwe i olej z pestek winogron no i olej rycynowy.ktore oleje wykorzystac do OCM do cery tlustej?
Ja w swej mieszance mam te trzy. A cerę praktycznie taką samą.


Cześć dziewczyny. Podczytuję od dawna, miałam parę podejść do OCM, ale wracam do niego z podkulonym ogonem. Wiem już, co robiłam źle i mam nadzieję, że teraz już będzie ok;-)
Zastanawiam się nad zakupem oleju z krokosza. Któraś z Was wie, gdzie go nabyć poza internetem?
mango_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 21:44   #2115
metice
Rozeznanie
 
Avatar metice
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 715
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
OCM może pomóc na przebarwienia jeżeli użyjesz oleju, który z nimi walczy, np. oleju z pestek dyni
dzięki kochana za podpowiedź póki co zamówiłam z zsk oleje z pachnotki i czarnuszki - słyszałam, że bardzo dobrze leczą cerę trądzikową, ale spróbuję też poszukać z dyni czy taki zwykły sklepowy może być - rozumiem, że musi być zimnotłoczony??
__________________
Wymianka
metice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 21:51   #2116
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez mango_91 Pokaż wiadomość
Ja w swej mieszance mam te trzy. A cerę praktycznie taką samą.


Cześć dziewczyny. Podczytuję od dawna, miałam parę podejść do OCM, ale wracam do niego z podkulonym ogonem. Wiem już, co robiłam źle i mam nadzieję, że teraz już będzie ok;-)
Zastanawiam się nad zakupem oleju z krokosza. Któraś z Was wie, gdzie go nabyć poza internetem?
A co robilaś źle? Może to będzie pomocą i podpowiedzią dla innych
__________________
'' Na seksapil składa się w połowie
to, co kobieta ma, a w połowie to,
co myśli, że ma ''.


Sophia Loren
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 22:52   #2117
morines
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 11
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dziewczyny moje pytanie dotyczy olejku rycynowego mianowicie walcze z owłosieniem na twarzy, czy olejek rycynowy nie wzmocni włosów? chociaz z drugiej strony jeżeli od razu się go zmywa to chyba nie powinien?
morines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 07:12   #2118
mango_91
Zakorzenienie
 
Avatar mango_91
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 627
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
A co robilaś źle? Może to będzie pomocą i podpowiedzią dla innych
Po każdym razie, jak przykładałam ciepłą ściereczkę, znowu przemywałam mieszanką olejową, poza tym dobrze tego później nie zmywałam, tak jak powinnam i mnie zapychało
mango_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 09:36   #2119
haitanka
Raczkowanie
 
Avatar haitanka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 114
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
☠Cera Tłusta:
Olej z orzechów laskowych
Olej jojoba
Olej brzoskwiniowy
Olej z mniszka lekarskiego
Olej z dziurawca
mam pytanko, czy wskazany olej brzoskwiniowy to ten sam co olej z pestek brzoskwiń? Przepraszam, że pytanie jest naiwne, ale nie orientuje się dobrze
__________________
Każdy jest Kimś

55 - 54 -53 - 52 - 51 - 50 - 49
haitanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-18, 12:07   #2120
miki223
Rozeznanie
 
Avatar miki223
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Mazury :)
Wiadomości: 737
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witajcie Dziewczyny
Jestem miłośniczką olejowania już od jakiś 9 mscy, mam ich sporą kolekcję i bardzo sobie wszystkie chwalę, szczególnie jeśli chodzi o włosy. OCM chodzi za mną już od jakiegoś czasu, moje wątpliwości są trochę głupie ale zastanawiam się czy jest sens zaczynać Mam cerę gładką, bez żadnych wyprysków, jedynie z nielicznymi zaskórnikami na nosie i brodzie. Stąd moje wątpliwości czy ta metoda jest najbardziej skuteczna tylko dla osób, które borykają się z problemami z cerą, czy każdy zauważy jej pozytywny wpływ? Uwielbiam babrać się w olejach, dlatego takie dodatkowe zastosowanie bardzo mnie kusi
__________________
Obecna długość: 82cm.

Moja włosowa galeria

Edytowane przez miki223
Czas edycji: 2012-04-18 o 12:08
miki223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 15:38   #2121
popolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 3 523
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez haitanka Pokaż wiadomość
mam pytanko, czy wskazany olej brzoskwiniowy to ten sam co olej z pestek brzoskwiń? Przepraszam, że pytanie jest naiwne, ale nie orientuje się dobrze
wydaje mi sie, że tak bo z pestek wytwarza sie olej

Cytat:
Napisane przez miki223 Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny
Jestem miłośniczką olejowania już od jakiś 9 mscy, mam ich sporą kolekcję i bardzo sobie wszystkie chwalę, szczególnie jeśli chodzi o włosy. OCM chodzi za mną już od jakiegoś czasu, moje wątpliwości są trochę głupie ale zastanawiam się czy jest sens zaczynać Mam cerę gładką, bez żadnych wyprysków, jedynie z nielicznymi zaskórnikami na nosie i brodzie. Stąd moje wątpliwości czy ta metoda jest najbardziej skuteczna tylko dla osób, które borykają się z problemami z cerą, czy każdy zauważy jej pozytywny wpływ? Uwielbiam babrać się w olejach, dlatego takie dodatkowe zastosowanie bardzo mnie kusi
a dlaczego nie, chyba że masz wątpliwości że ocm Ci popsuje, ale wydaje mi sie, że nie jesli dobierzesz olej do swojej cery.
popolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 17:29   #2122
Kasienka1231
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 192
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam, dołączam do wątku. Już kiedyś używałam metody OCM, ale sama nie wiem z jakiego powodu przerwałam, teraz nadszedł czas na powrót do tej metody. Mam nadzieję, że teraz wytrwam w systematycznym jej stosowaniu i pomoże ona mojej cerze.
Kasienka1231 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 19:26   #2123
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mam wrazenie, ze skora mi sie przesuszyla i sie znowu zaczela luszczyc... nie wiem czy mam stosowac nadal metode OCM? czy moze zaprzestac narazie?
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 19:47   #2124
popolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 3 523
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
Mam wrazenie, ze skora mi sie przesuszyla i sie znowu zaczela luszczyc... nie wiem czy mam stosowac nadal metode OCM? czy moze zaprzestac narazie?
a przykładasz do twarzy gorącą ściereczkę ?
popolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 19:57   #2125
Terrorystka77
Raczkowanie
 
Avatar Terrorystka77
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 255
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

bardzo wiele przydatnych informacji
świetny wątek
pozdrawiam

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Cytat:
Napisane przez miki223 Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny
Jestem miłośniczką olejowania już od jakiś 9 mscy, mam ich sporą kolekcję i bardzo sobie wszystkie chwalę, szczególnie jeśli chodzi o włosy. OCM chodzi za mną już od jakiegoś czasu, moje wątpliwości są trochę głupie ale zastanawiam się czy jest sens zaczynać Mam cerę gładką, bez żadnych wyprysków, jedynie z nielicznymi zaskórnikami na nosie i brodzie. Stąd moje wątpliwości czy ta metoda jest najbardziej skuteczna tylko dla osób, które borykają się z problemami z cerą, czy każdy zauważy jej pozytywny wpływ? Uwielbiam babrać się w olejach, dlatego takie dodatkowe zastosowanie bardzo mnie kusi
piękne masz włosy ♥ ♥ ♥
__________________
"Całe życie czekamy na nadzwyczajnego człowieka, zamiast zwyczajnych ludzi przemieniać w nadzwyczajnych. "

Hans Urs von Balthasar

3077
Terrorystka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 22:03   #2126
miki223
Rozeznanie
 
Avatar miki223
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Mazury :)
Wiadomości: 737
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez popolka Pokaż wiadomość
a dlaczego nie, chyba że masz wątpliwości że ocm Ci popsuje, ale wydaje mi sie, że nie jesli dobierzesz olej do swojej cery.
No właśnie nad tym się zastanawiam. Ale zdecydowałam, że spróbuję, będę obserwować jak coś się będzie działo

Cytat:
Napisane przez Terrorystka77 Pokaż wiadomość


piękne masz włosy ♥ ♥ ♥
Dziękuję
__________________
Obecna długość: 82cm.

Moja włosowa galeria
miki223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 23:12   #2127
Terrorystka77
Raczkowanie
 
Avatar Terrorystka77
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 255
Cool Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dziś zamówiłam sobie trzy olejki na zrobsobiekrem.com

  • Olej avocado NATURALNY



  • Olej lniany ORGANICZNY



  • Olej sezamowy ORGANICZNY



i jeszcze olej tamanu mi został do kupienia ;p narazie nie mieli
__________________
"Całe życie czekamy na nadzwyczajnego człowieka, zamiast zwyczajnych ludzi przemieniać w nadzwyczajnych. "

Hans Urs von Balthasar

3077
Terrorystka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 09:36   #2128
Gwen_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 140
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Nie boicie się dziewczyny, że nie domkniecie dokładnie porów po takiej 'parówce' ? Dawno temu jak interesowałam się parówką, taką tradycyjną to czytałam, że w domu niebezpiecznie, bo można pory tylko rozszerzyć.

Jest tu ktoś kto testował ocm na mocno naczynkowej skórze? Może z ominięciem tego podgrzewania spróbuję, wiecie coś o tym?

Pozdrawiam
Gwen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 09:53   #2129
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Może chodziło o to , że pory jako tako nigdy się nie "zamykają" tylko rozszerzają i zwężają?

Pory są tak skonstruowane, że gdy jest ciepło to się rozszerzają, gdy zimno zwężają, nie wiem dokładnie jaki jest w tym sens, ale tak jest. Tak samo rozszerzają ci się pory jak bierzesz prysznic (zakładając że bierzesz ciepły/gorący, a nie zimny ), czy jak jesteś w saunie. Zimna woda pozwala na szybsze zwężenie porów, ale nawet jak są zostawione tak "samopas" to i tak się zwężą do stanu standardowego po czasie (np przez noc).
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 10:48   #2130
metice
Rozeznanie
 
Avatar metice
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 715
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dziewczyny, czy zmywacie OCM makijaż oczu, tusz do rzęs??? Od trzech dni stosuję OCM i codziennie rano budzę sie z zapuchniętymi, pieczącymi oczami, cały dzień czuję się jakbym miała piasek pod powiekami
Olej przy zmywaniu tuszu dostaje mi się do oczu i pomimo, że potem wypłukuję go to i tak następnego dnia widzę jak przez mgłę.

Może nie powinnam zmywać tuszu olejkami tylko stosować micele tak jak wcześniej??? Efekty oczyszczania są super, ale nie wytrzymam kolejnego dnia z pieczącymi oczami
__________________
Wymianka
metice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:44.