Jak podkreślić jasną cerę? część VI - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-14, 10:02   #3151
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Do kosmetyczki chodzę raz na kwartał, czasami częściej - kiedy widzę, że coś się dzieje z cerą... Rzadko wyskakują mi kulfony; zwykle mam tylko zapchane czymś pory (sebum, resztki podkładów, kremów itp.).
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 12:13   #3152
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
jyyli - tylko że koronkowe parasolki nie dadzą ci zbyt dużej ochrony przed uv, bo przepuszczają promienie
Niestety zdaję sobie z tego sprawę Ale że i tak zawsze chodzę wysmarowana filtrem 50+, to parasolka jest dla mnie tylko dodatkową ochroną przed samym opaleniem i przed dotykiem słońca, bo dla mnie to jest skrajnie nieprzyjemne uczucie.


Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
wiesz, jakbyś miała uczulenie na słońce mówiłabyś inaczej ja nie mam fotoalergii, a i tak każde, nawet lekkie opalenie jest dla mnie początkowo bolesne, czerwona skóra, spuchnięta, piekąca... ogólnie poczytaj sobie o fotoalergii - zrozumiesz niektóre z nas, na przykład Loss Lauri

u mnie filtr na twarzy jest niezbędny, bo leczę trądzik, więc jestem narażona na przebarwienia. W tym tygodniu zaniechałam filtrowania, bo byłam zabiegana, przerzuciłam się z minerałów na płynny podkład i ogólnie ograniczałam się z makijażem, bo nie miałam nań czasu. W tym tygodniu będę testować ten filtr SVR Lysalpha i wracam do minerałów, niczego innego nie nakłada się tak łatwo i bezboleśnie na filtr, nie ścierając go

obserwuję ostatnio swoje coraz bardziej opalone koleżanki, i szczerze mówiąc nie mogę pojąć, dlaczego przypieczona niczym kurczak z rożna złota skóra jest tak pożądana z reguły lepiej wyglądają one z naturalnym kolorem skóry. ogólnie uwielbiam ciemną skórę, ale naturalnie ciemną między ciemną cerą a opalenizną jest wielka przepaść.
no i jak dla mnie dużym minusem opalania się jest to, że z reguły nie opalamy całego ciała. [prawie całe ciało złote, a to, co było ukryte pod bikini - białe.... kurcze, nie wygląda to najfajniej nie ma to jak samoopalacz - nie trzeba nigdzie się pojawiać topless
Ja mam i trądzik, i blizny, i alergię, to dopiero wesołe połączenie Wręcz muszę popadać w paranoję, bo inaczej czeka mnie piękny wysyp podskórnych bomb i dwudniowe leżenie pod kocykiem w domciu z kubkiem rozpuszczonego wapna, dziękuję bardzo, codziennie i tak go dużo wypijam No i jak już pisałam, nienawidzę dotyku słońca na skórze. Jakbym mogła, to bym całe lato siedziała w piwnicy

BTW mnie przeraża to, że moje koleżanki mają już zmarszczki pod oczami. Mam 20 lat I jedyne linie na mojej twarzy to te pod oczami, bez których pewnie bym nie mogła mrugać A filtruję się maniakalnie dopiero od dwóch lat, wcześniej po prostu nie leżałam plackiem na słońcu i tyle.
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 12:47   #3153
Nina0007
Raczkowanie
 
Avatar Nina0007
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 51
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Moja twarz jest bardzo wrażliwa, powiedziałabym nawet, że hiperwrażliwa. Blada, ze skłonnością do piegów. No i do niedawna borykałam się jeszcze ze sporadycznymi, ale dosyć poważnymi wypryskami. Wiadomo- na wypryski dosyć źle działają mocno wysuszzające leki, starałam się jakoś nawilzać skórę, ale to nie pomagało, no i czasem solarium- tak antybakteryjnie. Efekt jest taki, że mam teraz wysuszoną cerę i nie poddaje się nawilżaniu, a jeśli tak to tylko na chwilę. Mam wrażenie, że zniszczyłam sobie twarz. Teraz to już martwię się tylko o swoją alergię... i czekam na zmarszczki
Nina0007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 12:56   #3154
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Ja niestety mam taka pionową bruzde na czole - ale to mam od robienia "groźnych" min wiecie - takie marszczenie czoła :P zresztą mam ją odkąd pamiętam :P może się z taką urodziłam

no i mam kurze łapki od śmiechu

przypomniała się mi taka sytuacja z ostatniego tygodnia : spotykam kolegę z gimnazjum, bardzo dobrego zresztą, i małe wprowadzenie - ważę tyle samo od czasów gimnazjum, co do 1 kg ;] i urosłam może z 4 - 5 cm, no i facet : "ooo super wyglądasz, ale zeszczuplałaś itd itd" ja:" ale waże tyle samo co kiedyś, Radek ! " " no co Ty, w gimnazjum byłaś gruba :d " nie ma to jak takt ;] odpowiedziałam, że pewnie poszło mi w cycki dodam tylko, że nie byłam wtedy gruba, ale może to tak wyglądało, bo w porownaniu z moimi koleżankami była bardziej rozwinięta i w wieku 13-14 lat miałam już biust D/E :/ a wiadomo, faceci w tym wieku, to gówniarze troszkę
i potem wlasnie żalę się, że czas leci i mam kurze łapki już, i oczywiście kolega na to, że chyba wszyscy takie mają, no chyba, że nie otwierają oczu i się nie śmieją i że popadam w paranoję
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 13:19   #3155
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
Ja niestety mam taka pionową bruzde na czole - ale to mam od robienia "groźnych" min wiecie - takie marszczenie czoła :P zresztą mam ją odkąd pamiętam :P może się z taką urodziłam
O, też mam zmarszczkę na czole . A mam lat aż 17 . Z tym, że poziomą, od robienia grymasów i strzelania różnych min . Ostatnio zdałam sobie sprawę, że ciągle marszczę to moje czoło. Ale co tam, jesteśmy ludźmi i mamy prawo do tego. Przeciez nie będe się ciągle kontrolować .

A ja już nie wiem jakiego filtra używać - jeden niestabilny, drugi ma filtr przenikający, trzeci parafinę i inne zapychacze lub wysuszacze, a jeszcze inny masę konserwantów. No i muszę moją skórę doprowadzić w końcu do jakiegoś normalnego nawilżenia, prawie każdy filtr mi uwydatnia suche skórki. Soraya tego nie robi, to - uwaga - uczula mnie strasznie, wszystko mnie szczypie (po kilku dniach stosowania). No do głowy można dostać .

Jak wy sobie radzicie z suchymi skórkami i odwodnioną skórą? Ja jak narazie mam w planach "peelingi" ściereczką muślinową, picie oleju lnianego (nie wiem ile łyżek ), oleju z wiesiołka, no i ... jedzenie full warzyw i owoców też. Oprócz tego jem dużo ryb, ryżu, płatki owsiane i takie tam . A jeśli chodzi o kosmetyki, to nie zaszkodzi mi np. taki mocznik, czy podobne substancje? Nie chcę rozleniwiać skóry (chociaż nie wiem, czy wierzyc w to rozleniwianie, czy to mit). I czy da to tylko chwilowy efekt, czy po odstawieniu dalej skóra będzie dobrze nawilżona? Więkoszść osób wypowiada się na temat kremów i tak dalej podczas ich stosowania, a nie wiadomo co się dzieje po odstawieniu.
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar

Edytowane przez Moyraa
Czas edycji: 2011-06-14 o 13:36
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 13:26   #3156
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Nina0007 Pokaż wiadomość
Moja twarz jest bardzo wrażliwa, powiedziałabym nawet, że hiperwrażliwa. Blada, ze skłonnością do piegów. No i do niedawna borykałam się jeszcze ze sporadycznymi, ale dosyć poważnymi wypryskami. Wiadomo- na wypryski dosyć źle działają mocno wysuszzające leki, starałam się jakoś nawilzać skórę, ale to nie pomagało, no i czasem solarium- tak antybakteryjnie. Efekt jest taki, że mam teraz wysuszoną cerę i nie poddaje się nawilżaniu, a jeśli tak to tylko na chwilę. Mam wrażenie, że zniszczyłam sobie twarz. Teraz to już martwię się tylko o swoją alergię... i czekam na zmarszczki
Z alergią maszeruj do alergologa. Moje AZS poskromiły leki antyhistaminowe...
Natomiast buzię intensywnie nawilżaj - popróbuj olejowania; olejem kokosowym, lnianym, olejkiem ze słodkich migdałów, masłem shea. Kosmetyczki mają w ofercie kuracje nawilżające, np. z mocznikiem - warto spróbować Aaa i unikaj oleju parafinowego bo tylko pozornie nawilża.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 14:18   #3157
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

A czy ktoraś z Was chce sie może pozbyć colorstaya w odcieniu Buff ??
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-14, 15:27   #3158
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
Ja niestety mam taka pionową bruzde na czole - ale to mam od robienia "groźnych" min wiecie - takie marszczenie czoła :P zresztą mam ją odkąd pamiętam :P może się z taką urodziłam
moja mama ma coś takiego a ja mam jakieś 2 kreski pod oczami, nie wiem w sumie, czy to zmarszczki ale chyba od mrużenia, bo ślepa jestem.. pomijając fakt, że do okulisty wybrałam się chyba po 2 latach ślepoty to teraz i tak mi się nawet kontaktów zakładać nie chce.. zresztą koniec roku, nie opłacało się już kupować
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 17:26   #3159
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Ja mam bardzo bogatą mimikę twarzy i żywo wyrażam emocje, tak więc mam mnóstwo zmarszczek mimicznych... I podkłady często tam włażą (prym wiedzie Missha)... Kiedyś myślałam o botoksie, ale posiadanie twarzy jak maska mnie zniechęciło
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 17:39   #3160
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Ja też bym się tam żadnym botoksom nie poddawała w przyszłości. A zmarszczek mimicznych nie unikniemy raczej. No chyba, że ktoś stanie się człowiekiem pozbawionym wszelkich emocji . Ale chyba jednak lepiej jest wybrać pierwszą opcję - zmarszczki . Lepiej cieszyć się życiem i czasem "pomarudzić" twarzą niż być też wewnętrznie trupem .
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar

Edytowane przez Moyraa
Czas edycji: 2011-06-14 o 17:42
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 17:44   #3161
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Ja mam bardzo bogatą mimikę twarzy i żywo wyrażam emocje, tak więc mam mnóstwo zmarszczek mimicznych... I podkłady często tam włażą (prym wiedzie Missha)... Kiedyś myślałam o botoksie, ale posiadanie twarzy jak maska mnie zniechęciło
twarz jak maska maja osoby, ktore przegna z botoksem, odpowiednio zrobiony zabieg nie zrobilby z Ciebie mumii, gwarantuje
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-14, 17:51   #3162
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
twarz jak maska maja osoby, ktore przegna z botoksem, odpowiednio zrobiony zabieg nie zrobilby z Ciebie mumii, gwarantuje
Ale po co sztucznie się odmładzać ? Kazdego starosć dopada i taki naturalny proces starzenia wcale nie jest brzydki moim zdaniem. Nie patrzę z urazą np. na moją babcię, czy prababcię. I raczej nie wyobrażam sobie mojej jednej, czy drugiej babci na botoksie .

Edit:
I mamy z resztą też (ma 43 lata) .
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar

Edytowane przez Moyraa
Czas edycji: 2011-06-14 o 17:55
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 19:02   #3163
niczka
Raczkowanie
 
Avatar niczka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
A czy ktoraś z Was chce sie może pozbyć colorstaya w odcieniu Buff ??
Ja mam raz użyte opakowanie Colorstaya Buff, do skóry mieszanej/tłustej. Kupiłam w Douglasie. Kolor niestety za bardzo mi się odcina od szyi

Hmm... chyba jeszcze nie pisałam na tym wątku. Witam wszystkie bladolice
niczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 19:04   #3164
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez niczka Pokaż wiadomość
Ja mam raz użyte opakowanie Colorstaya Buff, do skóry mieszanej/tłustej. Kupiłam w Douglasie. Kolor niestety za bardzo mi się odcina od szyi

Hmm... chyba jeszcze nie pisałam na tym wątku. Witam wszystkie bladolice
Chciałabyś je na cos wymienić? mam 2 watki wymiankowe
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 19:24   #3165
niczka
Raczkowanie
 
Avatar niczka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
Chciałabyś je na cos wymienić? mam 2 watki wymiankowe
Niestety nic mi nie pasuje z kosmetyków (a w ciuchy za małe na mnie ).

Bladolice kochane, czy macie może pomysł, jaki kolor szminki pasowałby do bladej, choć już lekko ozłoconej skóry? Zimą noszę ciemne róże, chłodne czerwienie, ale mam wrażenie, że nie pasują mi latem.
Nie bardzo wiem co wybrać
niczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 21:27   #3166
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Moyraa Pokaż wiadomość
Ale po co sztucznie się odmładzać ? Kazdego starosć dopada i taki naturalny proces starzenia wcale nie jest brzydki moim zdaniem. Nie patrzę z urazą np. na moją babcię, czy prababcię. I raczej nie wyobrażam sobie mojej jednej, czy drugiej babci na botoksie .

Edit:
I mamy z resztą też (ma 43 lata) .
akurat botoks nie jest na "starosc", na to sa wypelniacze zmarszczki mimiczne nawet u bardzo mlodej osoby moga nadawac nieco srogiego, niedostepnego wygladu, czasem smutnego i zmeczonego- jezeli komus pasuje, zeby byl tak odbierany to ok

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

Cytat:
Napisane przez niczka Pokaż wiadomość
Niestety nic mi nie pasuje z kosmetyków (a w ciuchy za małe na mnie ).

Bladolice kochane, czy macie może pomysł, jaki kolor szminki pasowałby do bladej, choć już lekko ozłoconej skóry? Zimą noszę ciemne róże, chłodne czerwienie, ale mam wrażenie, że nie pasują mi latem.
Nie bardzo wiem co wybrać
jezeli to Ty w avku, to zdecydowanie cos koralowego, morelowego, cieplego

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2011-06-14 o 21:30
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 00:07   #3167
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

A ja tam zmarszczki mimiczne uważam za całkiem sympatyczne Sama mam takie od uśmiechania się i nawet mi się podobają, że już nie wspomnę, jak uwielbiam owe zmarszczki u mojego chłopaka, za każdym razem jak je widzę, to cieszę się, że mam takiego pogodnego faceta

Jeśli chodzi o przesuszoną cerę, o której jedna z Was wspominała,
to mi pomogły po stosowaniu L`Oreala Pure Zone, maseczki nawilżające, takie sprzedawane w saszetkach po parę złotych, ja miałam maseczkę nawilżającą z Perfecty i bardzo ją sobie chwalę. Oprócz tego nawilżałam twarz 4 razy dziennie i jadłam dużo cytrusów. Ale ja nie mam nadmiernie wrażliwej cery, swoją przesuszyłam owym specyfikiem.
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 00:18   #3168
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
A ja tam zmarszczki mimiczne uważam za całkiem sympatyczne Sama mam takie od uśmiechania się i nawet mi się podobają, że już nie wspomnę, jak uwielbiam owe zmarszczki u mojego chłopaka, za każdym razem jak je widzę, to cieszę się, że mam takiego pogodnego faceta
mimiczne od usmiechania sie a mimiczne od martwienia sie, zloszczenia, stresu to dwie rozne sprawy.
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 08:03   #3169
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

O tak, poziome bruzdy na czole dodają mi trochę srogości... Nie wyglądają uroczo, tak jak linie pod oczami od śmiechu No i mocno postarzają. Zwykle ich nie widać, chyba że podkład w nie wejdzie albo mam wysuszoną skórę po jakimś silniej działającym kosmetyku. Teraz stosowałam krem matujący i tonik z TBS z algami i chyba ten zestaw mnie przesuszył
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-16, 14:12   #3170
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

a ja kupiłam sobie żel do mycia z vichy normaderm zobaczymy co będzie, ale wolałabym żeby było ok, bo wzięłam od razu 2-pak
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 16:42   #3171
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;27553112]a ja kupiłam sobie żel do mycia z vichy normaderm zobaczymy co będzie, ale wolałabym żeby było ok, bo wzięłam od razu 2-pak [/QUOTE]
Dla mnie jest OK
wzięło mnie znowu na Biochemię, planuję zakup m.in. lekkich kwasów i kremu rozjaśniającego, do tego filtr i kolejne blade lato Powiem Wam, że coraz więcej spalonych skwarek widuję, to nawet nie wygląda na "muśnięcie" słońcem, a całodniowy seans w piekarniku ;|
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 20:09   #3172
whitejenny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 641
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
Dla mnie jest OK
wzięło mnie znowu na Biochemię, planuję zakup m.in. lekkich kwasów i kremu rozjaśniającego, do tego filtr i kolejne blade lato Powiem Wam, że coraz więcej spalonych skwarek widuję, to nawet nie wygląda na "muśnięcie" słońcem, a całodniowy seans w piekarniku ;|
uzywalas kwasu migdalowego?
whitejenny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 20:18   #3173
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez whitejenny Pokaż wiadomość
uzywalas kwasu migdalowego?
Nie, w ogóle żadnych kwasów Na pierwszy ogień planuję tonik BHA 2%.
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 20:21   #3174
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Ja mam kwas glikolowy 12% i aż mnie skręca by wypróbować... Najciekawsze jest to, że kwasy kuszą mnie właśnie w lato. Czyli wtedy kiedy nie powinno się ich stosować
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 20:24   #3175
whitejenny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 641
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Z kwasem glikolowym trzeba bardzo uwazac - z mojego doswiadczenia wiem ze duzo osob mialo po nim podraznienia, szczegolnie z cera wrazliwa i naczynkowa. ja tez mialam po nim podraznienia.
whitejenny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 20:35   #3176
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
A ja tam zmarszczki mimiczne uważam za całkiem sympatyczne Sama mam takie od uśmiechania się i nawet mi się podobają, że już nie wspomnę, jak uwielbiam owe zmarszczki u mojego chłopaka, za każdym razem jak je widzę, to cieszę się, że mam takiego pogodnego faceta

Jeśli chodzi o przesuszoną cerę, o której jedna z Was wspominała,
to mi pomogły po stosowaniu L`Oreala Pure Zone, maseczki nawilżające, takie sprzedawane w saszetkach po parę złotych, ja miałam maseczkę nawilżającą z Perfecty i bardzo ją sobie chwalę. Oprócz tego nawilżałam twarz 4 razy dziennie i jadłam dużo cytrusów. Ale ja nie mam nadmiernie wrażliwej cery, swoją przesuszyłam owym specyfikiem.
Z tymi zmarszczkami - też mam takie samo zdanie. Przynajmniej widać, że ktoś nie jest smutasem .

Z tym nawilżaniem już tyle próbowałam... Przede wszystkim kremów dla dzieci, które w końcu i tak mnie w jakimś stipniu zapychały. Suche skórki mam już od ładnych dwóch lat... Czyli od piętnastki . No tak, tylko jak ja się odżywiałam wcześniej... Nie dziwo, że takie problemy skórne się pojawiły. Chociaż akutalnie jest o wiele lepiej (chyba dzięki filtrom, białej herbacie i wieloetapowym oczyszczaniu ).

Wklejam tu mój post z innego wątku, gdzie nikt się nie odezwał.
"Planuję sobie ukręcić ten tonik:
http://mazidla.com/receptariusz/38-t...ktonem-15.html
A może zmienić czesc glukonolaktonu zamienić na laktobionowy albo w ogóle zacząc od mniejszego stężenia? Nie wysuszy w stężeniu 15%? I czy po odstawieniu toniku z kwasami PHA skóra nie wróci do stanu wyjścia lub, co gorsza, będzie w gorszym stanie? Jakie macie doświadczenia?

Dodam, że mam skórę odwodnioną. Przynajmniej tak ją oceniam - kremy raczej nie wchłaniają się szybko (więc chyba sucha nie jest), mam suche skórki i strasznie łuszczy mi się skóra w niektórych miejscach, ale jednocześnie trochę przetłuszczają mi się nos i broda. Na dodatek jest skłonna do czerwienienia się, ale to raczej wskutek czynników zewn. takich jak temperatura itp. Ale lekki rumień mam już stały. Myślicie, że ten tonik mółgby mi pomóc na dłuższą metę? Chcę uniknąć efektu tymczasowego, bo to raczej mija się z celem. "


Kochane bladolice - doradźcie . Moja nadzieja tkwi w tych kwasach... . Przepraszam, że mój post taki dłuugi.
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar

Edytowane przez Moyraa
Czas edycji: 2011-06-16 o 20:48
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 20:41   #3177
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Wiem, wiem Solidnie penetruje skórę. Chociaż 12% to jeszcze nie jest dużo; salony zwykle zaczynają od 25%. Chociaż wiadomo, co skóra, to reakcja. Póki co nałożyłam go na zgięcie łokcia. Nic w sumie nie czułam oprócz mrowienia. Skóra po zmyciu za to była fajnie wygładzona Miałam też krem z kwasami AHA, BHA 5% ale kompletnie nic mi nie dał Nie poprawił kolorytu skóry, nie wygładził skóry...

W ogóle jakoś nagle mi się przypomniało, że wywar z pietruszki ma działanie rozjaśniające
__________________

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2011-06-16 o 20:43
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 20:50   #3178
whitejenny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 641
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

ja uzywalam na tradzik kwas glikolowy i salicylowy ale okazalo sie ze jestem uczulona, a migdalowy 40% uzywalam na rozjasnienie i mi nie pomogl (robilam serie zabiegow)
whitejenny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 23:37   #3179
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Ja teraz planuję się tylko filtrować, bo uznałam, ze wolę nie ryzykować kuracji rozjaśniających, bo większość, poza kwasem migdałowym, może być groźna, jeśli będzie miała miejsce ekspozycja na światło słoneczne...
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 23:37   #3180
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

ja uzywałam tego kwasu z IsisPharmy, Glyco 12%, ale oprocz tego, że podrażnił, to nic nie zrobił, a miałam nadzieję, że choć trochę rozjaśni przebarwienia... a przez to podrażnienie mam wrażenie, że są one bardziej widoczne;(

już nie wiem, co robić z tą cerą, zastanawiam się poważniem nad kwasem migdalowym u kosmetyczki, zwlaszcza, że przez najblizszy tydzien nie bede musiala wychodzic z domu... co myslicie ?
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:25.