Pasta cukrowa - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-15, 22:02   #211
jami
Rozeznanie
 
Avatar jami
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 908
Dot.: Pasta cukrowa

ja tez robilam raz..wydawalo mi sie,ze wyszla,ale....
1.ugniatalam i nie chciala przyleic sie do nozki, wiec ugniatalam dalej
2.potem dalo sie przykleic, ale bylo chyca zbyt lejace i byl problem z odklejeniem-nie dalo sie
Nie wiem dlaczego tak...
jami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 22:08   #212
karolina1987
Zadomowienie
 
Avatar karolina1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 203
Dot.: Pasta cukrowa

ja robilam bez wody ale uzywalam tego jak wosku. bez szmatek czy plastrow za nic sie nie chcialo przyklejac i odklejac. ale obie lydki wydepilowalam na reszte zabralko mi checi. mordka
__________________
"Pytania są niebezpieczne,
Nie ruszaj ich, będą spały.
Zapytasz - zbudzisz, i znacznie więcej
Niż myślisz pytań powstanie."
J.C.
karolina1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 22:08   #213
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: Pasta cukrowa

Czy to mozliwe, ze ma sie zbyt grube i mocna wloski na ta metode? Zrobilam wczoraj paste, miala wydaje mi sie dobra konsystencje, ugniatalam ponad 5 minut, kleila sie do skory ale nie wyrywala wloskow.
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 22:13   #214
karolina1987
Zadomowienie
 
Avatar karolina1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 203
Dot.: Pasta cukrowa

Cytat:
Napisane przez chocolate_brown
Czy to mozliwe, ze ma sie zbyt grube i mocna wloski na ta metode? Zrobilam wczoraj paste, miala wydaje mi sie dobra konsystencje, ugniatalam ponad 5 minut, kleila sie do skory ale nie wyrywala wloskow.
jak juz wczesniej napisalam mojej pasty np nie udalo sie tak na zimno uzyc- uzylam jej w plynnej konsystencji ze skladnikow w proporcjach: cukier(1 szklanka), miod(1 duza lyzka) i sok z cytryny( z polowy). i dodatkowow uzylam paskow z jakiejs sciereczki zeby przyklejac na "paste" i odrywac od nogi. moze sprobuj tak. a poza tym nie wydaje mi sie ze mozna miec za grube i mocne wloski na ta metode moze tylko na zimno ale naprawde proponuje zrobic tak jak wosk i na pewn ci wyjdzie. pozdrawiam
__________________
"Pytania są niebezpieczne,
Nie ruszaj ich, będą spały.
Zapytasz - zbudzisz, i znacznie więcej
Niż myślisz pytań powstanie."
J.C.
karolina1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 14:30   #215
kolanko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 40
Dot.: Pasta cukrowa

a ja własnie sobie zrobiłam drugi raz - tym razem na udach i żałuje ze to zrobiłam, na poczatku wyrywało super, ale potem zaczęło sie strasznie kleić, ale spróbowałam jeszcze raz i efekt taki ze mam teraz siniaka na nodze ( za bardzo mi się chyba do skóry przykleiło i mnie az zabolało jak to oderwałam) a za 3 dni wyjeżzam nad morze :-(. Zna ktoś może szybka metode na zlikwidowanie siniaków? Chyba zrezygnuje z tej metody
kolanko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 16:09   #216
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: Pasta cukrowa

hej dziewczyny zrobiłam pastę pierwszy raz i od razu wyszla tak jak trzeba
wziełam szklankę cukru i pol szklanki wody oraz sok z połowy cytryny i gotowałam na malym ogniu, aż się zrobilo brązowe. Nakladalam takie bardzo ciepłe ale nie parzące i faktycznie wyrywa wloski, nie wszystkie od razu, ale tak ze 2 razy nalożyc w to samo miejsce i wyrwie wszystkie, troche boli, ale mniej niż wosk Naprawdę fajna metoda, nie spodziewłam sie, że mi się uda i ti za pierwszym razem, aha i garnek odmyłam bez problemow, siebie nie pobrudziłam i niczego wokół
Pozdrawiam.
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 19:19   #217
Pazurek
Raczkowanie
 
Avatar Pazurek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 124
Dot.: Pasta cukrowa

Ja juz robilam drugi raz i wyszlo mi super jestem zadowolona z tej metody
Pazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-17, 11:56   #218
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: Pasta cukrowa

Cytat:
Napisane przez SCDriver

PS3!!!!!!!. czy oplaca sie to kupic? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56815294 czy to jest lepsze od domowej pasty cukrowej?

PS4. odgrzewam teraz moją zupke :=) mam nadzieje ze dzisiaj wydepilowane 2 udo :P
SCDriver: tutaj możesz też kupić te pastę za 38,70 : http://www.orlane.lumiere.pl/index.p...f73bc38bac175d

Dziewczyny, czy wiecie czy pastę cukrową w formie wosku mogą stosować osoby z żylakami, bo na w/w stronie, przy opisie produktu znalazłam ostrzeżenie: "Nie stosować do nóg w przypadku problemów z krążeniem"???

Pozdro, Wizażanki
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 12:21   #219
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: Pasta cukrowa - co robię źle

Spróbowałam - 3 razy pichciłam i nic Totalna porażka
Zaparłam się na tą pastę, że "o matko" i będę jeszcze próbować. Przeczytałam wszystkie posty w tym wątku dokładnie i robiłam tak, jak dziewczyny, którym się udało, ale chyba jednak coś było nie tak

Za pierwszym razem gotowałam chyba 40 min. Imam na myśli czas samego gotowania. Wyszła zabarwiona woda. Jak stygło robiła się minimalnie gęstsze. Postawiłam na ogień jeszcze raz, żeby troche wody wygotować. Po zdjęciu z ognia i ostygnięciu było trochę gęstsze niż poprzednio, ale i tak nie zrobiłabym z tego kulki . Gotowałam jeszcze 2 razy, studziłam, ale znów to samo - pasta trochę gęstsza niz poprzednio, ale nie chce się gnieść po prostu leje się między palcami ;(

Pomyślałam,że ogień był za mały, więc wczoraj gotowałam na troszkę większym - na powierzchni robił się korzuch białej piany. Gotowałam 40-50 minut i wyszło coś, co było lejęce i po ostudzeniu było bardzo gęste. Wstawiłam wieczorem do lodówki i dziś rano wyjmuję coś co budziło nadzieje na sukces . Niestety, po 2 minutach urabiania w rękach roztopiło isę jak wczoraj i lało się m-dzy palcami .

Dziś gotowałam jeszcze raz. 40 minut, odlałam połowę, resztę gotowałam jeszcze 10 minut. Teraz się studzi, ale mam najgorsze przeczucia. W misce stoi znów woda zabarwiona na ciemnożółto. Nic się nie klei do łyżki. Już nie wiem, co robić

Pomożecie
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 12:41   #220
streptococus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 784
Dot.: Pasta cukrowa - co robię źle

dziewcyzny dostalam oczoplasu ..hehe i chce sprobowac mam juz skladniki wiem ze wsyztsko musi byc lejace taka kosystencja miodku .pozniej wstawic garnek do drugiego garnka z woda aby przy studzneiu za syzbko sie nie zorbila konstystencja stala nastepnie nakladamy paski ...i mam pytanie dlugie te paski tego materialu ?? no i czy bedzie szlo odzyskac ten material czy znow tediz etrzeba ciac nastepne przescieradlo
dlugo sie trzyma ta papke ?na nogach acha no i co nakladam papke i od razu szmtake czy papke jakis czas szmatke i czekac az wystygnie i wtedy trach ??
wiem ze to moze glupio zabrzmeiec ale w moim dotychczasowym zyciu , nie orbilam czegos takiego ino zawsze masyznka a wiecie jak to bywa masyzna .... :| prosze bardzo o odpowiedz dziekuje z gory
__________________
Jeśli do ludzia tuli sie ludź,
to ludź do ludzia musi coś czuć

pozdrovionka

taaadaaaam
streptococus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 12:41   #221
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Pasta cukrowa - do tych, którym się udało

Zeby ulatwić Wam, drogie wizażanki, pomoc mnie ( i nie tylko), mam tu listę pytań o szczegóły (podobno to w nich tkwi diabeł

1. Przyrządzam wg przepisu: niepwełna szkl. wody (ok. 200ml), pół szkl. cukru, sok z pół cytryny. Czy ma znaczenie, że cytryna jest prosto z lodówki, czyli dodaję zimny sok??

2. Czy wlewacie składniki do garnka w jakiejś ustalonej kolejności czy jest to obojętne?

3. Gotuję na małym ogniu - na najmniejszym palniku kuchenki gazowej, przy najmniejszej mocy płomienia. A wy?

4. Podczas gotowania trochę regulowałam moc płomienia - ale minimalnie. Moe jednak pasta nie lubi nawet najmniejszych skoków temperatur??

5. 2 razy gotowałam tak, że z dna garnka wędrowały do powierzchni małe bąbelki powietrza, ale mogłam swobodnie widzieć kolor płynu - nie było żadnej piany na powierz.
Raz nastawiłam płomień ciutkę mocniejszy i masa wrzała tak, że miałam grubą warstwe piany. Musiałam dość często mieszać, żeby mi nie wykipiała z garnka, a kiedy zdejmowałam garnek z ognia dla oceny koloru, parę dobrych sekund czekałam az piana opadnie i bedę mogła zobaczyć kolor płynu.

6. Jak często mieszacie? Cały czas wirujecie łyżką czy tylko np. raz na minutę jedno kółko?

7. Jak długo gotujecie? Chodzi mmi o czas SAMEGO GOTOWANIA, bez podgrzewania skłądników.

8. I chyba najwżniejsze na koniec - KOLOR. Mnie nigdy nie wychodzi taki, jak opisujecie: ciemny bursztyn, jasny brąz. Mam coś jakby ciemnożółty albo bardzo jasny karmel :/, nawet po dłuuuugim gotowaniu (40-50 min)

9. I jeszcze jedno konsystencja na samym końcu gotowania. Czy kiedy zdejmujecie z ognia, to wasza masa jest jak woda czy może już trochę zgęstniała jak płynny karmel.

Ufff... Ale ze mnie gaduła Ale mam nadzieję, że jak już dziewcyny, które wiedzą jak dobrze zrobić pastę, podzielą się swoimi umiejetnościami na forum, to skorzystamy z tego wszystkie.

Może nawet urządzę jakieś małe depilacyjne party

Buziaczki
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-17, 16:12   #222
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: Pasta cukrowa

Robiłam tak: nabierałam na palce trochę i rozprowadzałam na skorze, po chwili odrywalam i ten sam kawałek rozgrzewalam chwilę w palcach, można powiedzieć ze formowałam kulkę i ponownie rozprowadzałam na skorze i tak kilkakrotnie, jak za bardzo wystyglo to do mikrofali i gotowe
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 16:15   #223
majolika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11
Dot.: Pasta cukrowa

Cytat:
Napisane przez kolanko
a ja własnie sobie zrobiłam drugi raz - tym razem na udach i żałuje ze to zrobiłam, na poczatku wyrywało super, ale potem zaczęło sie strasznie kleić, ale spróbowałam jeszcze raz i efekt taki ze mam teraz siniaka na nodze ( za bardzo mi się chyba do skóry przykleiło i mnie az zabolało jak to oderwałam) a za 3 dni wyjeżzam nad morze :-(. Zna ktoś może szybka metode na zlikwidowanie siniaków? Chyba zrezygnuje z tej metody

Spróbuj posmarować Arcalenem, jest dobry na wszelkie siniaki i wylewy podskórne.
majolika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 16:18   #224
streptococus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 784
Dot.: Pasta cukrowa

Heparyna inaczej heparynium zdziala cuda na siniaki ...wiem bo stosowalam i stosuje
__________________
Jeśli do ludzia tuli sie ludź,
to ludź do ludzia musi coś czuć

pozdrovionka

taaadaaaam
streptococus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 11:13   #225
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Pasta cukrowa

To odpowiedź do agniesia_ania.

1. Zrób ze szklanki cukru + pół szklanki wody + sok
2. Obojętne
3. Na większym - będzie szybciej
4. Nie ma znaczenia
6. Czasami mieszam rondelkiem ale nie ma znaczenia, można w ogóle nie mieszać
7. To zależy od ognia. Ja robię na większym, trwa to do 15 min. jak lubisz stać nad garnkiem to możesz robić na minimalnym nawet parę godzin. Tak też robiłam. Nie ma to wpływu na ostateczny produkt
8. Bo bylo za krótko gotowane
9. Widać że jest gęsta. Przelewa się powoli
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 11:33   #226
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Pasta cukrowa

Dziewczyny!!
Powiedzcie tylko jakie dlugie muszą być wloski do depilacji?? ja mam takie po dwóch dniach od golenia i chyba za krótkie co??
Dzięki za odpowiedzi z góry!!
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 12:32   #227
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Pasta cukrowa

Wystarczy sok z połówki ale jeśli chcesz dać z całej też możesz. Niczego to nie zmieni więc po co?
Podgrzewam tylko w łaźni wodnej (wstawiając słoiczek z twardą pastą do wody z wrzątkiem) Nie podgrzewam suszarką bo to gorsza metoda. I nie ma potrzeby podgrzewać tak mocno zeby aż się rozpuściło. Podgrzewam tylko na tyle aby trochę zmiękło i to jest wtedy letnie. Wyciągam ze słoiczka trochę nożem (kulka o wielkości małego orzecha włoskiego, może też być trochę mniej) Wyrabiam w palcach aż zrobi się miękkie i mleczno - mętne. Można tym usuwac zarówno włosy długie jak i krótkie. Najkrótsze mogą mieć ok. 3 mm ale to oczywiście zależy od tego jak mocne są włosy.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 14:14   #228
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Pasta cukrowa

Cytat:
Napisane przez margop
Można tym usuwac zarówno włosy długie jak i krótkie. Najkrótsze mogą mieć ok. 3 mm ale to oczywiście zależy od tego jak mocne są włosy.
No włąsnie moje są mocne, nigdy ich nie depilowałam, zawsze golę i to już kupe lat! No i są strasznie nierówne, jedne dopiero wyrastają drugie już mają z 3 mm, wyrwie się czy mam 'chodować' jeszcze??
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 16:42   #229
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Pasta cukrowa

Żeby się nie zniechęcać to jednak bym wychodowala dłuższe. Wiem ze teraz latem moze to być denerwujące. Łatwiej w zimie kiedy wszystko przykryte. Ale naprawdę warto. Więc niech podrosną, nawet więcej niż pół centymetra bo wtedy wychodzą naprawdę świetnie.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-18, 17:11   #230
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Pasta cukrowa

Cytat:
Napisane przez margop
Żeby się nie zniechęcać to jednak bym wychodowala dłuższe. Wiem ze teraz latem moze to być denerwujące. Łatwiej w zimie kiedy wszystko przykryte. Ale naprawdę warto. Więc niech podrosną, nawet więcej niż pół centymetra bo wtedy wychodzą naprawdę świetnie.
Dziękuję!
Mam nadzieje ze wytrwam bo już mnie korci żeby coś z tymi włosiskami zrobic
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 17:31   #231
karolina1987
Zadomowienie
 
Avatar karolina1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 203
Dot.: Pasta cukrowa

Cytat:
Napisane przez kolanko
a ja własnie sobie zrobiłam drugi raz - tym razem na udach i żałuje ze to zrobiłam, na poczatku wyrywało super, ale potem zaczęło sie strasznie kleić, ale spróbowałam jeszcze raz i efekt taki ze mam teraz siniaka na nodze ( za bardzo mi się chyba do skóry przykleiło i mnie az zabolało jak to oderwałam) a za 3 dni wyjeżzam nad morze :-(. Zna ktoś może szybka metode na zlikwidowanie siniaków? Chyba zrezygnuje z tej metody
rozbij jajko i posmaruj bialkiem siniaka- sprawdzony sposob - mi zawsze po tym siniaki znikaja
__________________
"Pytania są niebezpieczne,
Nie ruszaj ich, będą spały.
Zapytasz - zbudzisz, i znacznie więcej
Niż myślisz pytań powstanie."
J.C.
karolina1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 15:31   #232
Pazurek
Raczkowanie
 
Avatar Pazurek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 124
Dot.: Pasta cukrowa

Jeszcze nie slyszalam o takim sposobie, trzeba kiedys wyprobowac .
Pazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 20:17   #233
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: Pasta cukrowa

dzięki margop
pojutrze będę próbować. Czytałam twoje posty tutaj http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=57463.
Posłucham się kobiety z doświadczeniem . Za 2 dni kolejna próba.

Pozdrówka
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 22:03   #234
Pazurek
Raczkowanie
 
Avatar Pazurek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 124
Dot.: Pasta cukrowa

Pazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 16:56   #235
geda
Przyczajenie
 
Avatar geda
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 13
Dot.: Pasta cukrowa

Kurcze, zaczynam sie zniechecac. tak sie ucieszylam, ze moze w koncu jakas fajna metoda depilacji a tu zonk! juz drugi raz przygotowalam mase, ale wychodzi identycznie. niby wszystko ok, kolor brazowy, zastyga prawie na kamien, podgrzewam w mikrofali, jak jest za gorace nie moge dotknac-wiadomo, czekam az troche ostygnie, ale potem jak wezme troche do reki zeby ugniesc to strasznie szybko twardnieje. przeciez takie cos nic nie wyrwie!!! juz sie naprawde zaczynam denerwowac!! co zle robie? ugniatac za dlugo nie moge, bo az rece bola takie to twarde sie robi, myslalam ze za malo wody, dolalam, podgrzalam, i sie za lepkie zrobilo. plisss pomoz, tak sie napalilam a tu niestety.. porazka. z gory dzieki. pozdrawiam
geda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 20:54   #236
miss.didi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 111
Dot.: Pasta cukrowa

SCDriver, a jak ty to robisz- na paski czy kulke?
Bo zeby zrobic paste na kulke trzeba ja gotowac po kawalku gotujesz, jak jest lekko brazowa to odstawiasz i studzisz. Jesli po wystudzeniu jest miekka to znowu gotujesz kawalek. Az bedzie calkiem twarda(tak jak margop opisywala). I wtedy tylko troszke podgrzewasz, wydlubujesz, ugniatasz o wyrywasz
Ja zrobilam malutko ale wzielam niecale pol szklanki cukru, 2 lyzki wody i cwiartke cytryny. Wymieszalam na zimno,az mi sie cukier prawie calkiem rozpuscil i dopiero zaczelam podgrzewac, a pozniej gotowac na malutkim ogniu. Dogotowywalam pozniej jeszcze bo bylo za rzadkie, az wyszlo.
miss.didi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 21:35   #237
geda
Przyczajenie
 
Avatar geda
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 13
Dot.: Pasta cukrowa

normalnie nie mam juz sil. trzecia proba i chyba polegne. gotowalam teraz krocej, nie wyszedl kolor brazowy, ale taki bursztynowy. ale i tak, jak ostygła, zrobila sie twarda, a jak podgrzalam i chcialam ugniatac, to malo mi sciegna nie pekly, taka twardzizna szyba i koloru wcale nie zmienia. juz nie wiem co robie nie tak. szkoda, tak chcialam zeby mi wyszlo beznadzieja, chyba przeprosze maszynke, pozdro
geda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 14:41   #238
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Pasta cukrowa

Cytat:
Napisane przez geda
normalnie nie mam juz sil. trzecia proba i chyba polegne. gotowalam teraz krocej, nie wyszedl kolor brazowy, ale taki bursztynowy. ale i tak, jak ostygła, zrobila sie twarda, a jak podgrzalam i chcialam ugniatac, to malo mi sciegna nie pekly, taka twardzizna szyba i koloru wcale nie zmienia. juz nie wiem co robie nie tak. szkoda, tak chcialam zeby mi wyszlo beznadzieja, chyba przeprosze maszynke, pozdro
A dajesz cytrynę? Bo to naprawdę strasznie dziwne. Przecież to nie może nie wyjść. Przeczytaj sobie caly post pt. "Eureka!! Pasta cukrowa" Trudno wszystko powtarzać po raz kolejny ale to zawsze wychodzi. Może spróbuj to robić na raty, studzić, sprawdzać czy już dobre. Jeśli za mało gotowane to znowu gotuj. Mnie raz wychodzi trochę ciemniejsze a raz odrobinę jaśniejsze (ale zawsze ma kolor ciemnego bursztynu), podgrzewam w łaźni wodnej i gdy jest miękkie (i dosyć ciepłe ale absolutnie nie parzy) wyrabiam. I tyle. Jak jest lekko letnie to też da się wyrobić ale może troszkę trudniej.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 22:50   #239
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Eureka!! Udało się!!

dzięki margop Jesteś cudowna. Dzięki Twoim radom udało mi się wreszcie .

Zrobiłam pastę ze szl. cukru, pół szkl. wody i pól cytryny. Wlałam do garnuszka - takiego 0,5 l i postawiłam na małym ogniu, ale większym niz do tej pory.
Gdy zaczęło się gotować, wytwarzało taką pianę, że czym prędzej przelałam do większego rondla - tak ok. 1,5 l - i dalej gotowałam.

Odlałam 3 porcje po różnych czasach gotowania: pierwsza była kororu słomkowego (jasnożółty??) i nawet po całkowitym ostygnięciu była za miękka - rozlewała się w palcach.
Druga - wyszła mi taka ciemnobursztynowa - zaraz po przelaniu do naczynia zaczęła twadnieć. Po całkowitym ostudzeniu zrobił się z niej kamień. I to było to !!! Gdy lekko podgrzałam - w naczyniu z gorącą wodą przez ok. pół minuty - z trudem wyciągnęłam łyżką małą grudkę - nie chciała się oderwać od reszty masy . Na początku strasznie opornie ugniata się w dłoni, ale po jakiś 5 min. zmienia kolor na mętno-żółty i coraz bardziej lepi się do rączek. Po prostu do czego dotkniesz, od tego nie odkleisz. Trzeba więc uważać
Ale po paru kolejnych minutach gniecenie ta klejąca się i bezkształtna masa zaczęła się zwijać w takie jakby nitki (jeśli ktoś się kiedyś bawił żywicą z drzew, to wie, o co chodzi). Masa w dłoni nie była już bezkształtna, można z niej urobić ciągnące się pasy.
To właśne nimi wydepilowałam sobie bikini (gładkie teraz, że mniam), paszki (cudo i ręce (też piknie, choć na rękach mam bardzo delikatne włoski i boję się, że więcej sobie pastą urwałam niż wyrwałam). Zostały mi tylko łydki, ale po ostatnim usuwaniu włosów kreme, jeszcze mi nie odrosły.
Ból jest naprawdę nieweilki - może tylko przy bikini musiałam parę razy zagryźć wargi- jednak dużo mniejszy niż kiedy używałam masy cukrowej jak wosku, na paski. Troszkę oczywiście boli, ale naprawdę można się do tak małego przyzwyczaić .

Mogę powiedzieć tylko jedno! Jest to najlepsza metoda, jaką do tej pory stosowałam . Może trochę pracochłonna , ale jeśli starczy mi na 2 tyg. (jak wosk), to odżałuję 2 godz. w łazience i pół przy rondelku.

No właśnie, czas gotowania. Ja tym razem nie przywiązywałam do niego zupełnie wagi. Patrzyłam tylko cały czas na kolor gotującej się masy. Co chwila mieszałam i odgarniałam pianę, która była naprawdę obfita. Ten płyn, z którego wyszła super pasta, to był taki ciemny bursztyn. Ale UWAGA!! Nie moze być za ciemny!!!
Ostatnią próbkę pasty pogotowałam jeszcze z 2 min. po odlaniu tej, która okazała się idealna. Ostatnia wyszla przezroczysto-brązowa. Ale po wystygnięciu okazała się _za_twarda_. Gniotłam kulkę w dłoni - ledwie mogłam zmienić jej kształt, ciągle była twarda i taka lekko lepka. Ale do depilacji absolutnie się nie nadawało . Do niczego nie chciała się przykleić, nawet do palców, którymi gniotłam

Więc uważajcie przede wszystkim na kolor, dziewczyny Żeby wyszedł ciemny bursztyn, ale nie za ciemny. Acha i ugniatać pastę trzeba dosć długo, żeby dało się nią porządnie depilować. Tak z 10 minut.

Pozdrówka dla wszystkich Wizażanek,
a specjalne całusy dla tych,które walczą jeszcze z pastą
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 22:58   #240
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: Pasta cukrowa

Cześć,
moje włoski były "wyhodowane" przez 2 tyg. wiec nie były krótkie. Ale jutro zamierzam spróbować z włoskami na łydkach. Mają na oko 3-5 mm dług. Czytałam, ze pasta za krótkich moze nie złapac. Dziewczyny uzywały wtedy masy jak wosku.
Pozdro i powodzenia w zmaganiach z pastą
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-02 21:21:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:00.