Ceny leczenia kanałowego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-28, 10:10   #1
alef0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 21

Ceny leczenia kanałowego


Witam.
Po przyjrzeniu się cenom leczenia kanałowego widzę że rozpiętość jest dość duża, średnio od 80 do nawet 200 złotych za kanał albo więcej. Wiem, że cena zależy też od ilości posiadanego sprzętu, ułatwiającego leczenie. Ale czy warto do tego dopłacać, czy to coś daje? Czy jeżeli pójdę do zwykłego gabinetu nie wyposażonego w sprzęt, to wtedy ten ząb będzie gorzej zrobiony?

Kiedyś u jednej dentystki dowiedziałam się że kanałowe u niej kosztuje około 40 złotych za jeden kanał. Zdziwiła mnie tak niska cena. Ogólnie zrobiła na mnie dosyć dobre wrażenie jako osoba. Za wypełnienie też bierze mało w porównaniu do innych. Zastanawiam się czy jakość wykonania nie będzie równie niska, jak cena.
alef0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 09:30   #2
ondatrazibethicus
znaczy piżmak
 
Avatar ondatrazibethicus
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 599
Dot.: Ceny leczenia kanałowego

Lepszy sprzęt i co za tym idzie droższe ceny pomagają w dokładnym przeleczeniu zęba. Ja chciałam zrobić zęba kanałowo u dentystki, u której cena za kanał była przeciętna, niewysoka. Jednak w trakcie robótki okazało się, że nie jest ona w stanie udrożnić jednego kanału do końca. Powiedziała mi to wprost i odesłała do specjalisty z mikroskopem. Stwierdziła, że może jemu się uda, ale gwarancji nigdy nie będzie. Lepszy sprzęt może pomóc. Jeżeli lekarz na miejscu może wykonać rentgen, dokładniej obejrzeć zęba pod mikroskopem, a gdy ma taki sprzęt to zazwyczaj jego specjalizacją bywa endodoncja, jest większe prawdopodobieństwo, że kanały będą wypełnione dokładnie. Można zostawić zęba z kanałami niewypełnionymi do końca, czasem nic się nie dzieje -np. ja tak przechodziłam 10 lat i nic, ale to może grozić różnymi powikłaniami w przyszłości (jakiś ropień, zgorzel, w konsekwencji konieczność usunięcia zęba). Ja miałam zagwozdkę i długo zastanawiałam się co zrobić z takim jednym zębem. Ostatecznie wydałam sporo kasy na dokładne przeleczenie go pod mikroskopem i jestem bardzo zadowolona z efektów.
__________________
We are young, we are here,
So, let's make a deal and try to forget our fear

b.
ondatrazibethicus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 17:20   #3
warzywny_baklazan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: z piekła
Wiadomości: 5
Dot.: Ceny leczenia kanałowego

leczyłam kiedyś kanałowo piątkę u mojej dentystki wyszło to około 300zl w sumie (wyciąganie tego korzenia, zakladanie opatrunku, a na koncu plomba)
kiedys jednak okazalo się, że trzeba mi zatruć dwójkę, co kosztowało mnie już 500 zł co prawda w innym gabinecie, bo moja dentystka była wtedy na wakacjach...
wydaje mi się, że to b. dużo , ale warto było bo z zębem nic się nie dzieje, nawet nie ściemniał, co czesto zdaza sie w przypadku leczenia kanałowego, ale jednak troszę mnie poruszyło wydanie takiej kaski (co prawda nie za jednym razem, no ale jest to dużo) ... z tym, że ja mieszkam w dużym mieście i mam wrażenie, że tutaj oprócz dobrze wykonanej roboty trzeba także słono dopłacać za renomę, obsługę 3 asystentek, przystojnego dentystę, który uważa się za zębowego artystę i każde dłutko ma w innym kolorze itd
wydaje mi się jednak, że na cenę wpłynęło także to, że to była właśnie dwójka i on mi zakładał tam jakieś specjalne wzmocnienie, żeby się ząbek czasem nie połamał.

Edytowane przez warzywny_baklazan
Czas edycji: 2011-09-05 o 17:21
warzywny_baklazan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 00:57   #4
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Ceny leczenia kanałowego

Ceny bywają baaardzo różne, ale moim skromnym zdaniem warto zainwestować w porządne leczenie kanałowe. Bo jeśli ktoś to spartaczy to...za jakiś czas naprawa tego będzie kosztować jeszcze więcej! Powtórne leczenie kanałowe jest bowiem jeszcze droższe - wiem co mówię, wydałam na uratowanie spartaczonej "szóstki" 2 tys! Kanały były niedokładnie oczyszczone, zaczął się robić stan zapalny i trzeba było od nowa to rozgrzebywać. Zwłaszcza, że zamierzałam założyć aparat ortodontyczny i ząb ten był mi koniecznie potrzebny Do akcji wkroczył mikroskop, kamera, ultradźwięki, prześwietlenia - przed, w trakcie, po, znieczulenia, odbudowa zęba, wzmocnienie wkładami z włókna szklanego...i Bóg (albo endodonta :p) wie, co jeszcze! I jeszcze tak jak już tutaj pisano - asystentki, super hiper specjalista od endodoncji, wystrój kliniki... za to też się płaci :p Do tego ząb miał 4 kanały, więc cena za naprawienie go odpowiednio wzrosła...

I chociaż samo leczenie nie było najgorsze - mój doktor jest najlepszy, a do tego budzi takie zaufanie, że zdarzyło mi się zasypiać na fotelu to jednak nie chciałabym więcej przez to przechodzić. Zwłaszcza przez płacenie
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 21:08   #5
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Ceny leczenia kanałowego

mam takie pytanie
bolal mnie zab, poszlam do dentysty zrobili przeswietlenie dali antybiotyk i powiedzieli ze zab do leczenia kanalowego ale najpierw mam wybrac antybiotym (penicylina czyli bakteriobojcza) ale niestety za 2 dni tak mnie bolalo ze nie wytrzymalam poszlam znowu, i powiedzieli ze w takim razie zaczynaja leczenie kanalowe juz, a antybiotyk mam swoja droga skonczyc jak powinnam normalnie.
dostalam znieczulenie, wyborowano cos i takimi iglami mi szorowala w kanalach, powiedziala ze zaklada lekarstwo i mam wrocic za 10 dni i to bedzie juz ostatnia wizyta,
czy wtedy tez bedzie bolec? pytam bo ostatnio kanalowo mialam leczony 7 lat temu i nie pamietam jak to bylo ale wiem ze maialm minimum 3 wizyty i ze jak czyszczono tymi iglami to bolalo jak diabli, a dzisiaj do zniesienie.
wlasnie schodzi mi znieczulenie i zaczynam czuc bol a paracetamol nie pomaga
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 18:45   #6
sarajoanna
Raczkowanie
 
Avatar sarajoanna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Południowa Polska
Wiadomości: 309
Dot.: Ceny leczenia kanałowego

Ja za leczenie kanałowe 1 kanału zapłaciłam 700zł (w cenie zdjęcia i znieczulenie).
sarajoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:52.