Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-02, 14:35   #1531
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Odstawiłam za ciemny Dermacol, który dawał efekt maski i posmarowałam się Illą 115, która perfekcyjnie mi się wpasowała w karnację, nic się nie odznaczało od szyi ani nic. No i się zaczęło: "Jezu, co ty taka blada?", "Ale ty blada jesteś, dobrze się czujesz, nie chcesz wymiotować?", "Haha, wyglądasz, jakby ktoś cię tynkiem obsmarował", "Weź to zmyj z siebie bo to niedobrze wygląda i smaruj się jakimś ciemniejszym podkładem, twój poprzedni był ok", "Widziałaś tamtą czarną? Wygląda jak trup, masakra, lekka przesada to już".
To ostatnie było już szczytem, OBGADYWAĆ czyjś kolor skóry? Obłęd. Jak dziewczyny chodzą w brązowych maskach wykonanych przez 3 tony za ciemny podkład to nie ma problemu ale jak ktoś dobierze sobie kolor idealny, który jest jasny, to już wielkie halo. Nawet najlepsza przyjaciółka mi mówi że "może powinnam używać czegoś ciemniejszego...".
Sory za te żale ale musiałam to z siebie wywalić.
Bo to jest inne, niż to, do czego społeczeństwo zdążyło już przywyknąć (czyt. tandetne solary i małomiasteczkowa moda na dodę-elektrodę i "opalanie się podkładem" - haha), a że w Polsce jest jedna z najmniejszych na świecie otwartości na nowe doświadczenie, to i takie reakcje. Generalnie mamy tu specyficzne społeczeństwo i bardzo mnie to drażni... Studiuję psychologię, mnóstwo poznanych badań niestety tylko utwierdza mnie w tym przykrym przekonaniu, ale już może nie będę się dalej rozpisywać, bo moje poglądy są dość skrajne Cóż, w innych krajach uznano by Cię za Królewnę Śnieżkę o szlachetnym typie urody, ale nie u nas. Jak pracowałam kiedyś w Sephorze to nie wyrabiałam z moim ideologicznym podejściem, bo niemalże każda klientka chciała podkład za ciemny dla siebie, a moje sugestie odbierane były jako oznaka braku kompetencji. Mnóstwo razy słyszałam, że "chcą wyglądać na opalone" (z ciemną twarzą i białą szyją), "nie chcą być obrzydliwie blade", "białe jak trup" itp., ale już brunatne, czy pomarańczowe jak marchewa, chętniej i nie wiązały tego z tak negatywnymi sformułowaniami. Sama również wiele razy słyszałam, że mogłabym się opalić, bo "okropnie wyglądam", "mam anemię", "jestem chora", "jestem sina" (!) Ważne, żeby ładnie dobrać makijaż, podkreślić nim swoją oryginalność i resztę mieć w dupie... Buziaki i nie przejmuj się, bo ci ludzie żyją w innym świecie, a Twoją zaletą jest, że do niego nie należysz.
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 15:32   #1532
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
Bo to jest inne, niż to, do czego społeczeństwo zdążyło już przywyknąć (czyt. tandetne solary i małomiasteczkowa moda na dodę-elektrodę i "opalanie się podkładem" - haha), a że w Polsce jest jedna z najmniejszych na świecie otwartości na nowe doświadczenie, to i takie reakcje. Generalnie mamy tu specyficzne społeczeństwo i bardzo mnie to drażni... Studiuję psychologię, mnóstwo poznanych badań niestety tylko utwierdza mnie w tym przykrym przekonaniu, ale już może nie będę się dalej rozpisywać, bo moje poglądy są dość skrajne Cóż, w innych krajach uznano by Cię za Królewnę Śnieżkę o szlachetnym typie urody, ale nie u nas. Jak pracowałam kiedyś w Sephorze to nie wyrabiałam z moim ideologicznym podejściem, bo niemalże każda klientka chciała podkład za ciemny dla siebie, a moje sugestie odbierane były jako oznaka braku kompetencji. Mnóstwo razy słyszałam, że "chcą wyglądać na opalone" (z ciemną twarzą i białą szyją), "nie chcą być obrzydliwie blade", "białe jak trup" itp., ale już brunatne, czy pomarańczowe jak marchewa, chętniej i nie wiązały tego z tak negatywnymi sformułowaniami. Sama również wiele razy słyszałam, że mogłabym się opalić, bo "okropnie wyglądam", "mam anemię", "jestem chora", "jestem sina" (!) Ważne, żeby ładnie dobrać makijaż, podkreślić nim swoją oryginalność i resztę mieć w dupie... Buziaki i nie przejmuj się, bo ci ludzie żyją w innym świecie, a Twoją zaletą jest, że do niego nie należysz.
Dokładnie. Przywiązanie do ciemnych podkładów, "słonecznej opalenizny" jest w naszym kraju wręcz niepojęte... Ostatnio babka wciskała mi w Douglasie podkład Chanel, bo jest ciemniejszy i idealny na lato! A ja jej na to, że lato trwa u nas dwa miesiące podczas których i tak się nie opalę, bo wolę swoją jasną karnację . Nie mówiąc już o wykończeniu podkładu, który zwykle starcza na 8-9 miesięcy używania! Kobieta nie ciskała się, po prostu patrzyła na mnie z politowaniem. Jakby to było godne pożałowania. No cóż... Olałam ją i kupiłam to, co chciałam (przy okazji stałam przy pustej kasie z 5 minut, zanim się ktoś mną zainteresował. W końcu podeszła dziewoja, zapytała czy czekam do kasy <a na co miałam czekać, do ciężkiej anielki?! Miałam tam stać dla rozrywki??> i łaskawie mnie obsłużyła)
__________________

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2012-06-02 o 15:33
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 15:53   #1533
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

to ja się pochwalę że kupiłam ostatnio True Matcha N1 i jestem zadowolona
do tego wróciłam do brązowych zapomnianych kresek na oku
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 16:22   #1534
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Odstawiłam za ciemny Dermacol, który dawał efekt maski i posmarowałam się Illą 115, która perfekcyjnie mi się wpasowała w karnację, nic się nie odznaczało od szyi ani nic. No i się zaczęło: "Jezu, co ty taka blada?", "Ale ty blada jesteś, dobrze się czujesz, nie chcesz wymiotować?", "Haha, wyglądasz, jakby ktoś cię tynkiem obsmarował", "Weź to zmyj z siebie bo to niedobrze wygląda i smaruj się jakimś ciemniejszym podkładem, twój poprzedni był ok", "Widziałaś tamtą czarną? Wygląda jak trup, masakra, lekka przesada to już".
To ostatnie było już szczytem, OBGADYWAĆ czyjś kolor skóry? Obłęd. Jak dziewczyny chodzą w brązowych maskach wykonanych przez 3 tony za ciemny podkład to nie ma problemu ale jak ktoś dobierze sobie kolor idealny, który jest jasny, to już wielkie halo. Nawet najlepsza przyjaciółka mi mówi że "może powinnam używać czegoś ciemniejszego...".
Sory za te żale ale musiałam to z siebie wywalić.
Ludzie czasem mnie załamują...
Ale nie ma się czym martwić, u nigdy nie zaspokoisz wymagań społeczeństwa, dlatego warto trwać przy swoim Czy będziesz blada, czy brązowa, niska, wysoka, zawsze znajdzie się krytyka i komuś będzie to nie pasowało. Całe życie można próbować spełniać wymagania wszystkich i nigdy się to nie uda, więc - wystarczy po prostu być sobą i próbować się nie przejmować(choć wiem, że komentarze mogą sprawiać wiele przykrości). Warto to sobie uświadomić.
Nam się bladość podoba
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 16:36   #1535
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Mi się takie ekstremalne sytuacje nigdy nie przydarzyły czasem ktoś z rodziny dalszej skomentuje- normalka. Na ulicach widzę mnóstwo bladziutkich buziek. Ostatnio nawet widziałam dwa takie prawdziwe naturalne ogniste rudzielce z wręcz białą jak mleko cerą i nikt za nim nic nie mówił raczej z podziwem patrzyli bo miały perfekcyjną wręcz alabastrową cerę. Skwarek też jest pełno i z nich się śmieją mam na myśli jakieś ekstremalne fanki opalania a nie zwykła opalenizna Rozumiem że biała cera może budzić sensację na plaży ale na mieście widzę ogromną różnorodność.
Ostatnio w drogerii coś oglądam i słyszę obok rozmowę pani koło 40-stki z ekspedientką. Ta pani mówi : "wie pani ja potrzebuję takiego ciemnego podkładu, bo dużo pracuję i nie mam się kiedy opalić" ekspedientka poleca jej jakiś AA Oceanic (wiecie jakie mają odcienie) bierze kolor najciemniejszy i mówi ten będzie dobry. Wtedy ja w końcu zerkam na ową panią a ona całkiem jaśniutką cerę miała
Mnie najbardziej drażni że na wszystkich kremach brązujących, opalających bądź tonujących o odcieniu oczywiście pomarańczowym nie napiszą że: "brązuje", "nadaje ciemniejszy koloryt", "samoopalający" tylko zawsze jest napisane "poprawia koloryt" jakby jaśniejsza/lub nieopalona cera była taka brzydka ze ją trzeba pomarańczem "poprawiać"
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 17:20   #1536
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Dzięki dziewczyny za wsparcie może jestem zbyt wrażliwa na te komentarze ale serio mnie dołują:/ czasami miałam chwile zwątpienia, czy na serio nie chwycić za podkład mamy(jest śniada z natury) i nie wtopić się w tłum skwarek... Ale utwierdziłyście mnie w przekonaniu że nie warto bo jestem wyjątkowa taka, jaka jestem :P
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 17:41   #1537
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za wsparcie może jestem zbyt wrażliwa na te komentarze ale serio mnie dołują:/ czasami miałam chwile zwątpienia, czy na serio nie chwycić za podkład mamy(jest śniada z natury) i nie wtopić się w tłum skwarek... Ale utwierdziłyście mnie w przekonaniu że nie warto bo jestem wyjątkowa taka, jaka jestem :P
Nie ma sensu chwytać za ciemny podkład. Naturalne i zdrowe jest piękne
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-02, 18:38   #1538
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Nie ma sensu chwytać za ciemny podkład. Naturalne i zdrowe jest piękne
Do większości dziewczyn to nie przemawia i próbują mi wciskać brunatne mazidła "bo przecież wyglądam okropnie, jak trup".
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 18:47   #1539
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Sie wtrace, na ulicy faktycznie same opalone osoby ale wystarczy zerknac na strony sklepow z ciuchami: Orsay, Bershka, Zara, Pull&Bear - same blade modelki, na lookbooku tez mnostwo jasnych karnacji. Moze kiedys i do Polski dojdzie "moda na bladosc".
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 19:09   #1540
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Sytuacja mi się przypomniała. W zeszłym roku koleżanka(ma dość jasną cerę) poszła do kosmetyczki, by ta zrobiła jej makijaż na połowinki. Po wszystkim wyszła a ja wyłupiłam oczy, była beznadziejnie pomarańczowa! Spytałam się, czemu jest umalowana takim ciemnym podkładem(wyraźnie było widać, w jakim miejscu był roztarty-spory kawałek szyi, dekolt jasny...), a ona tylko wzruszyła ramionami i stwierdziła, że "etam, może być, ładniej wygląda taka ciemna buzia"
Widać było dziwną mentalność koleżanki jak i kosmetyczki(ten podkład na bank nie był najjaśniejszym odcieniem, bo nawet najtańsze buble nie są aż tak ciemne).... Szkoda słów.

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

Tzn ok, niech sobie ludzie się smażą, mi to wisi, ale żeby nie czepiali się mnie...
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 20:02   #1541
ForbiddenFruit
Rozeznanie
 
Avatar ForbiddenFruit
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 767
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Ja też nie rozumiem tej mody na ciemną skórę.. Jeszcze podkłady podkładami bo mimo, że moim zdaniem wygląda to śmiesznie to chociaż jest nieszkodliwe dla cery. Ale leżenia godzinami na słońcu bez żadnego filtra albo co gorsza w solarium nigdy nie zrozumiem Jak można dobrowolnie i świadomie tak niszczyć cerę.. Ja ostatnio wzbudziłam wielkie zamieszanie moim balsamem spf 50. Okazało się, że większość z moim koleżanek w życiu nie była posmarowana kremem z filtrem I oczywiście nikt nie zrozumie tego, że mi się po prostu blada cera PODOBA. Zresztą nawet gdybym była fanką ciemnej karnacji - a zdecydowanie nie jestem - w życiu nie robiłabym takiej krzywdy mojej skórze..

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Mnie najbardziej drażni że na wszystkich kremach brązujących, opalających bądź tonujących o odcieniu oczywiście pomarańczowym nie napiszą że: "brązuje", "nadaje ciemniejszy koloryt", "samoopalający" tylko zawsze jest napisane "poprawia koloryt" jakby jaśniejsza/lub nieopalona cera była taka brzydka ze ją trzeba pomarańczem "poprawiać"
Ooo tak baardzo tego nie lubię i to nie tylko w odniesieniu do kremów samoopalających. Ja nie wiem kto ma takie prawo żeby decydować co jest "dobre i fajne" a co jest " be". No kurczę.. Tak jest ze wszystkim.
ForbiddenFruit jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-02, 20:09   #1542
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Dziewczyny popatrzcie: http://uae.makeupandbeauty.com/aliso...swatches-info/
Czy najjaśniejszy kolor nie jest piękny?
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 20:12   #1543
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Dziewczyny, powiedzcie mi - True Match C1 porcelain i C1 golden ivory to pewnie nie jest to samo?
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 20:17   #1544
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, powiedzcie mi - True Match C1 porcelain i C1 golden ivory to pewnie nie jest to samo?
Chyba w1 golden ivory?
C1 ma w sobie odrobinę różu, w1 jest bardzo ciepły. Różnica między nimi jest spora, ale chodzi tu głównie o tonację, a nie stopień jasności.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 20:24   #1545
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Chyba w1 golden ivory?
C1 ma w sobie odrobinę różu, w1 jest bardzo ciepły. Różnica między nimi jest spora, ale chodzi tu głównie o tonację, a nie stopień jasności.
Chyba coś pokręciłam Chodzi mi o to, że np na tej stronie http://www.lorealparis.ca/cosmetics/...celain-w1.aspx i na Allegro nazewnictwo odcieni jest inne. Pewnie chodzi o to, że w USA mają inne odcienie niż u nas i pewnie amerykańskie są jaśniejsze?
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 20:29   #1546
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Dziewczyny popatrzcie: http://uae.makeupandbeauty.com/aliso...swatches-info/
Czy najjaśniejszy kolor nie jest piękny?
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 20:52   #1547
theanna
Rozeznanie
 
Avatar theanna
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 697
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Odstawiłam za ciemny Dermacol, który dawał efekt maski i posmarowałam się Illą 115, która perfekcyjnie mi się wpasowała w karnację, nic się nie odznaczało od szyi ani nic. No i się zaczęło: "Jezu, co ty taka blada?", "Ale ty blada jesteś, dobrze się czujesz, nie chcesz wymiotować?", "Haha, wyglądasz, jakby ktoś cię tynkiem obsmarował", "Weź to zmyj z siebie bo to niedobrze wygląda i smaruj się jakimś ciemniejszym podkładem, twój poprzedni był ok", "Widziałaś tamtą czarną? Wygląda jak trup, masakra, lekka przesada to już".
To ostatnie było już szczytem, OBGADYWAĆ czyjś kolor skóry? Obłęd. Jak dziewczyny chodzą w brązowych maskach wykonanych przez 3 tony za ciemny podkład to nie ma problemu ale jak ktoś dobierze sobie kolor idealny, który jest jasny, to już wielkie halo. Nawet najlepsza przyjaciółka mi mówi że "może powinnam używać czegoś ciemniejszego...".
Sory za te żale ale musiałam to z siebie wywalić.
Nie przejmuj się

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
Bo to jest inne, niż to, do czego społeczeństwo zdążyło już przywyknąć (czyt. tandetne solary i małomiasteczkowa moda na dodę-elektrodę i "opalanie się podkładem" - haha), a że w Polsce jest jedna z najmniejszych na świecie otwartości na nowe doświadczenie, to i takie reakcje. Generalnie mamy tu specyficzne społeczeństwo i bardzo mnie to drażni... Studiuję psychologię, mnóstwo poznanych badań niestety tylko utwierdza mnie w tym przykrym przekonaniu, ale już może nie będę się dalej rozpisywać, bo moje poglądy są dość skrajne Cóż, w innych krajach uznano by Cię za Królewnę Śnieżkę o szlachetnym typie urody, ale nie u nas. Jak pracowałam kiedyś w Sephorze to nie wyrabiałam z moim ideologicznym podejściem, bo niemalże każda klientka chciała podkład za ciemny dla siebie, a moje sugestie odbierane były jako oznaka braku kompetencji. Mnóstwo razy słyszałam, że "chcą wyglądać na opalone" (z ciemną twarzą i białą szyją), "nie chcą być obrzydliwie blade", "białe jak trup" itp., ale już brunatne, czy pomarańczowe jak marchewa, chętniej i nie wiązały tego z tak negatywnymi sformułowaniami. Sama również wiele razy słyszałam, że mogłabym się opalić, bo "okropnie wyglądam", "mam anemię", "jestem chora", "jestem sina" (!) Ważne, żeby ładnie dobrać makijaż, podkreślić nim swoją oryginalność i resztę mieć w dupie... Buziaki i nie przejmuj się, bo ci ludzie żyją w innym świecie, a Twoją zaletą jest, że do niego nie należysz.

Podpisuję się pod tym obiema rękami

Czasem zastanawiam się skąd się ci wszyscy ludzie biorą... serio. Ja nie rozumiem jak można tak komentować czyiś wygląd, a najgorsze jest to, że jeśli nie spełniasz "norm" komentującego to znaczy, że to z tobą jest coś nie tak
__________________

theanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 21:26   #1548
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Chyba coś pokręciłam Chodzi mi o to, że np na tej stronie http://www.lorealparis.ca/cosmetics/...celain-w1.aspx i na Allegro nazewnictwo odcieni jest inne. Pewnie chodzi o to, że w USA mają inne odcienie niż u nas i pewnie amerykańskie są jaśniejsze?
Aaa, tak- kolorki amerykańskich podkładów są jaśniejsze. I bardziej neutralne.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 21:50   #1549
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Dziewczyny popatrzcie: http://uae.makeupandbeauty.com/aliso...swatches-info/
Czy najjaśniejszy kolor nie jest piękny?
Ooooooooo....... Love forever...... ale na zimę raczej w moim przypadku:/
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-03, 01:44   #1550
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Odstawiłam za ciemny Dermacol, który dawał efekt maski i posmarowałam się Illą 115, która perfekcyjnie mi się wpasowała w karnację, nic się nie odznaczało od szyi ani nic. No i się zaczęło: "Jezu, co ty taka blada?", "Ale ty blada jesteś, dobrze się czujesz, nie chcesz wymiotować?", "Haha, wyglądasz, jakby ktoś cię tynkiem obsmarował", "Weź to zmyj z siebie bo to niedobrze wygląda i smaruj się jakimś ciemniejszym podkładem, twój poprzedni był ok", "Widziałaś tamtą czarną? Wygląda jak trup, masakra, lekka przesada to już".
To ostatnie było już szczytem, OBGADYWAĆ czyjś kolor skóry? Obłęd. Jak dziewczyny chodzą w brązowych maskach wykonanych przez 3 tony za ciemny podkład to nie ma problemu ale jak ktoś dobierze sobie kolor idealny, który jest jasny, to już wielkie halo. Nawet najlepsza przyjaciółka mi mówi że "może powinnam używać czegoś ciemniejszego...".
Sory za te żale ale musiałam to z siebie wywalić.
Nie wiem, czemu ciemniejsza skóra wydaje się być zdrowsza. Mi kojarzy się ze wzrostem ryzyka rozwoju najbardziej złośliwego nowotworu... Nie przejmuj się ludzką krytyką. Jak będziesz obracała się wśród ludzi na studiach, więc nieco poważniejszych, to ludzie przestaną się dziwić Twojej bladości. W szkole jest to swego rodzaju sensacja, którą trzeba roztrząsać...
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 09:11   #1551
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
ogniste rudzielce z wręcz białą jak mleko cerą
cudne połączenie, zresztą chyba najbardziej podkreślające bladość
Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Dziewczyny popatrzcie: http://uae.makeupandbeauty.com/aliso...swatches-info/
Czy najjaśniejszy kolor nie jest piękny?
jest
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 09:15   #1552
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Nie wiem, czemu ciemniejsza skóra wydaje się być zdrowsza. Mi kojarzy się ze wzrostem ryzyka rozwoju najbardziej złośliwego nowotworu... Nie przejmuj się ludzką krytyką. Jak będziesz obracała się wśród ludzi na studiach, więc nieco poważniejszych, to ludzie przestaną się dziwić Twojej bladości. W szkole jest to swego rodzaju sensacja, którą trzeba roztrząsać...
Strasznie pyskate i wulgarne robią się współczesne małoletnie solariany. Inna kwestia, że jak ja chodziłam do gimnazjum i nawet liceum, to mało kto śmigał do solarium, bo nas rodzice zaganiali do nauki. Makijaż w moim g-zjum był zabroniony, w LO już była pewna dowolność stroju, ale jako, że ludzie byli raczej kulturalni, to nikt nie komentował cudzej bladości
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 21:50   #1553
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Ech, nie ma w tym świecie zrozumienia dla indywidualistów...:P
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-04, 00:03   #1554
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Strasznie pyskate i wulgarne robią się współczesne małoletnie solariany. Inna kwestia, że jak ja chodziłam do gimnazjum i nawet liceum, to mało kto śmigał do solarium, bo nas rodzice zaganiali do nauki. Makijaż w moim g-zjum był zabroniony, w LO już była pewna dowolność stroju, ale jako, że ludzie byli raczej kulturalni, to nikt nie komentował cudzej bladości
Jest coraz gorzej. Moja przyjaciółka opowiadała mi, że w naszym liceum, do którego teraz chodzi jej brat, notabene, najlepszego w mieście, uczęszczają też panny, które w trakcie zajęć wstają i oznajmiają, że muszą się napić, żeby popić tabletkę antykoncepcyjną.
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-04, 11:48   #1555
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

nie wierzę haha
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-04, 12:15   #1556
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Odstawiłam za ciemny Dermacol, który dawał efekt maski i posmarowałam się Illą 115, .
Sorry że tak nie w temacie ale gdzie można kupić tę Illę? To pełna nazwa podkładu? Jaką on ma konsystencję?
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-04, 12:25   #1557
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Illamasqua. Najbliższe stoisko w UK niestety:/ gęsty, baaaardzo tępo się rozprowadza i trzeba się nieco namachać żeby zrobić to dobrze. Trzeba też dobrać dla siebie idealny odcień, bo ten podkład jest z kategorii tych, co się nie wtapia:P i ważne jest, żeby rozprowadzić cieniutką warstwę i to naprawdę cienką, wielkość groszku na całą twarz wystarczy spokojnie-inaczej maska gwarantowana.

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

PS Illamasqua to firma
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-04, 12:29   #1558
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Illamasqua. Najbliższe stoisko w UK niestety:/ gęsty, baaaardzo tępo się rozprowadza i trzeba się nieco namachać żeby zrobić to dobrze. Trzeba też dobrać dla siebie idealny odcień, bo ten podkład jest z kategorii tych, co się nie wtapia:P i ważne jest, żeby rozprowadzić cieniutką warstwę i to naprawdę cienką, wielkość groszku na całą twarz wystarczy spokojnie-inaczej maska gwarantowana.

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

PS Illamasqua to firma
A gdzie go kupiłaś?
115 to jaki odcien (ciepły, chłodny, neutralny), ma jakieś domieszki różu żółci albo pomarańczu?
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-04, 12:49   #1559
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Ja mam próbkę od miłej Wizażanki ale koleżanka do Anglii jedzie na cały lipiec więc jest jakaś nadzieja na pełnowymiarówkę
nr 115 jest kolorem praktycznie białym z domieszką żółtawego beżu.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-04, 13:00   #1560
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ja mam próbkę od miłej Wizażanki ale koleżanka do Anglii jedzie na cały lipiec więc jest jakaś nadzieja na pełnowymiarówkę
nr 115 jest kolorem praktycznie białym z domieszką żółtawego beżu.
Hm, to chyba coś dla mnie. A znasz regularną cenę tego cuda?
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-18 20:01:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:46.