Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-01-21, 16:09   #421
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: filtry ochronne

krem (creme) do skóry suchej lub bardzo suchej SPF 50+, 50 ml
mleczko (lait) do ciała SPF 50+, 100 ml
emulsja (emulsion) do skóry normalnej lub mieszanej SPF 50+

Wszystkie są w pomarańczowych opakowaniach i zawierają filtry chemiczne i mineralne. W białych opakowaniach mają tylko filtry mineralne.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-21, 16:14   #422
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: filtry ochronne

Ja dziś użyłam próbki SVR 100 krem tonujący. Słyszałam, że ma odcień pomarańczowy - nie sądziłam jednak, że tak dosłownie Nie wiem co miał tonować, ale u mnie nic nie zdziałał - oprócz ochrony oczywiście Konsystencja przyjemna - chyba kupię go w pełnym wymiarze
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-21, 16:55   #423
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: filtry ochronne

Contax, a czy moglabym Cie prosic o napisanie recenzji tego mleczka do KWC? Jest tylko ocena MonikiP. ale dziwna - bo brzmi entuzjastycznie a dala tylko 3 gwiazdki Dodanie Twojej, podsumowujacej to mleczko w porownaniu do emulsji, moze zachecic innych do zastosowania go Przyznam, ze mnie juz zachecilo - nie cierpie kiedy ta emulsja zostawia bialy nalot na buzi! Mam jeszcze cala tubke emulsji i dopiero napoczetego Antheliosa DP ale chetnie poszukam tego mleczka po aptekach!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-21, 17:14   #424
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: filtry ochronne

właśnie, to mleczko Avene, o którym pisze Contax - czy ono takze zawiera wyciąg z pestek dyni?
Pomału wykańczam emulsję Avene 50+ i jestem bardzo zadowolona - nic mnie nie zapycha
Nie wiem czy to te pestki dyni , czy tak ogólnie jest niezapychająca, ale wolałabym aby mleczko miało podobny skład jak emulsja.
Chyba zerknę na KWC i porównam składy bo mnie tu zaraz
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-21, 17:21   #425
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: filtry ochronne

crumb mleczko nie zawira ekstraktu z pestek dyni
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-21, 20:19   #426
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: filtry ochronne

tak przeczuwałam właśnie..Muszę upolować próbkę w związku z tym.

Tylko kurcze czytałam gdzieś na forum, że któraś dziewuszka miała próbkę jakiegoś filtra i po zakupie całego opakowania okazało się, że jednak różni się wchłanialnością i zostawianiem białej warstwy...
Ehh ciężkie życie filtrowaczki
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-21, 21:07   #427
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: filtry ochronne

Ale to dotyczyło chyba Biodermy?!
Z probkami Avene teraz cieniutko.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-21, 21:20   #428
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: filtry ochronne

tak, to chyba była Bioderma

aj nie lubię żebrać o próbki, inna sprawa jak gratis dają, ale to wiadomo, jak w tych aptekach - laski same się smarują...

Poczekam na więcej recenzji tego mleczka chyba..na razie się delektuję żółtą dyńką , nie będę eksperymentować, bo to przedobrzyć można tylko
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-23, 13:48   #429
gabi79
Raczkowanie
 
Avatar gabi79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 80
Dot.: filtry ochronne

Dziewczyny - ja ma Avene + 50 , ale jak teraz sa takie mrozy to nie wiem czy mozna ja stosowac, bo ona pewnie jest nawilzajaca. Jak rozwiazac problem stooswania filtrow w zime kiedy temp. jest ujemna? czy na filtr klasc jakis tlusty krem???
__________________

gabi79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-23, 14:57   #430
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: filtry ochronne

Contax - dziekuje za zrecenzowanie tego mleczka Avene!
Gabi - filtr powinien byc zawsze OSTATNIA warstwa na naszej buzi 9potem jeszcze tylko ewentualnie puder)
Pod emulsje Avene klade grubo Hauschki krem pigwowy (nawilza i natluszcza), odczekuje az sie wchlonie, potem grubo filtr, czekam ze 20 minut az sie wchlonie i...nakladam jeszcze podklad Double Perfection Fluide Chanel (lekko wklepujac), pudruje i jest ok. Na ladnej cerze nawet nie widac jak bardzo jestem wytapetowana ale dobro naczynek i buzi jest priorytetem.
Wszystko dobrze utrwalone pudrem (Clarins sypki) nawet sie nie osadza na szaliku!
A podkladu na dzien, to nie uzywalam juz ponad poltora roku!

Hauszke oczywiscie mozna zastapic kazdym innym kremem poltlustym lub tlustym - ale tu sie ryzykuje, ze rozprowadzimy za mala warste kremu z filtrem. Wg sposobu dr Marii Noszczyk - opakowanie kremu nalezy na godzine wlozyc do zamrazalnika. Jesli krem zamarznie, to wiadomo, ze trzeba przy dziesiejszym - 22 w Krakowie, polozyc na buzie co innego
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-23, 15:12   #431
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Wg sposobu dr Marii Noszczyk - opakowanie kremu nalezy na godzine wlozyc do zamrazalnika. Jesli krem zamarznie, to wiadomo, ze trzeba przy dziesiejszym - 22 w Krakowie, polozyc na buzie co innego
sprawdzasz w ten sposób swoje kremy? zamarzł Ci już jakiś? a plastikowe słoiczki nie popękają w zamrażalniku? z drugiej strony, na pewno nie ma tam -15 czy -25 st. C, więc nie wiem, czy jest to miarodajne... poza tym, każdy krem wodę zawiera, czy zatem nie każdy powinien zamarznąć? i czy liczy się krem całkiem zamarznięty czy wystarczy warstwa lodu na wierzchu słoiczka? zaciekawił mnie ten sposób
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-23, 16:56   #432
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Dot.: filtry ochronne

Też słyszałam o tym sposobie. Tu jest artykuł:http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obc...1,2478900.html Plastik raczej nie pęknie w zamrażarce, rozumeim szkło wypełnione szczelnie wodą ale raczej nie plastik. W zamrażarce w zależności od nastawienia możesz mieć różne temp. od -6 przy jednaj *, do -20 przy ***, niektóre zamrażarki mogą mrozić nawet do 32 stopni. A co do zamarznęcia kremu- w tym artykule jest napisane, że jesli krem zmieni konsystencje, i wytrącą się kryształki wody to jest on nieodpowiedni na mróz.
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-23, 20:07   #433
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: filtry ochronne

To jak, zamroziła już któraś z Was swóje krem? A tak na serio, to czym sie smarujecie pod filt przy takich mrozach???
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-24, 09:21   #434
gabi79
Raczkowanie
 
Avatar gabi79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 80
Dot.: filtry ochronne

ja sie smaruje bubchenem dla dzieci - nazywa sie krem na kazdą pogodę... ( ale tez zawiera wodę niestety w sumei to juz sama nie wiem czym sie smarowac...ale czuje czasem jak mi policzki zamarzają! no i ten sam problem mam w gorach jak jestem na nartach.. wiem ze filtry, ale co pod to???
__________________

gabi79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-24, 11:45   #435
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: filtry ochronne

Z czego wiem to wszystkie obecne kremy jakie są produkowane i to nie ważne czy są nawilżające czy nie nie mogą zamarznąć na zimnie. Ponieważ woda , która jest zawarta w kremie po nałożeniu wyparowywuje (nie wiem jak to fachowo się nazywa). Więc bez sensu jest sprwdzać czy krem w zamrażakce zamrozi się, ponieważ po nałożeniu jego na twarz zmieni swoje właściwości
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-24, 13:13   #436
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: filtry ochronne

pod filtr używam teraz w mrozne dni Exomega A-Dermy. Poza tym dziś mam na twarzy to:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=11751

i jestem zauroczona wprost jego wchłanialnością jak również lekką konsystencją; zastanawiam się nawet czy nie odjąc gwiazdki emulsji Avene którą tak wychwalałam bo rozprowadza się od niej o niebo lepiej, przynajmniej równomiernie..
Pomijam fakt, że odebrałam mleczko Avene ale jeszcze nie próbowałam - z zapachu wydaje się podobne do emulsji, tyle że białe. Sprawdzę konsystencję i jeśli się wnerwię to....Contax uśmiech do Ciebie
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-19, 12:03   #437
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: filtry ochronne

Ja używam Photoderm MAX Fluide Biodermy SPF 100 jak dla mnie jest super i się z nim nie rozstaję.
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 19:35   #438
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Filtry...

Cześć! Jestem tu nowa zalogowałam się przed chwila. Od dłuższego czasu przebywam tu jakos gość. Czytałam wątki o filtrach i to bardzo mnie zainteresowało. Mam 13 lat. Nie uzywam kwasów. Jednak czy moge w tym wieku uzywać filtrów np. z 60 spf?
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 19:39   #439
green_apple
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5
Dot.: Filtry...

Ups... napisałam to z konta kuzynki, bo była dzisiaj u mnie. Ale gafa.. Zabije mnie za to...
green_apple jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-25, 19:40   #440
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Filtry...

Wiek z całą pewnością nie stanowi przeciwskazania do używania filtra. Myślę, że spokojnie możesz, a nawet powinnaś, zaopatrzyć się w tego rodzaju kosmetyk. Najważniejsze to dobrać taki, który dobrze będzie sprawował się na Twojej skórze i nie będzie zapychał porów. Czymś takim naprawde można się zniechęcić, a przecież nie o to chodzi

Jeśli masz jeszcze jakieś nurtujące pytania, to możesz przejrzeć archiwum. Jest tam naprawdę dużo ciekawych i użytecznych informacji
vretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 21:20   #441
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Filtry...

Zgadzam sie z Vretka - im wczesniej zaczniesz tym lepiej, zebym ja bedac w Twoim wieku wiedziala o istnieniu filtrow......ehhhh.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 06:45   #442
mania19
Zadomowienie
 
Avatar mania19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 002
Dot.: Filtry...

Pamiętaj też , że tylko te apteczne filterki są stabilne, za co trzeba płacić .... Co miesiąc kilkadziesiąt złotych na to idzie ... Zważywszy na to ,że codziennie trzeba nałożyć te przepisowe 2 ml ...
mania19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 09:28   #443
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Filtry...

Cytat:
Napisane przez mania19
Pamiętaj też , że tylko te apteczne filterki są stabilne, za co trzeba płacić .... Co miesiąc kilkadziesiąt złotych na to idzie ... Zważywszy na to ,że codziennie trzeba nałożyć te przepisowe 2 ml ...
Dobrym rozwiązaniem może być kupowanie emulsji czy też innych kosmetyków do całego ciała. Wtedy wychodzi nieco taniej, ponieważ można zaopatrzyć się w 100 ml za ok. 50 zł
vretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 12:24   #444
mania19
Zadomowienie
 
Avatar mania19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 002
Dot.: Filtry...

Tak, oczywiście jest to dobre rozwiązanie pod warunkiem, że te filtry dadzą się nałożyć pod oczy. Nie chodzi mi nawet o uczulenie itp. ale na przykład to, że niektóre z nich są zbyt mocne dla oka i powodują niekończące się łzawienie
mania19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 12:31   #445
green_apple
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5
Dot.: Filtry...

No napewno koszt jest trochę wysoki Ale namawiam właśnie mamę, żeby też je zaczęła stosować Mam jeszcze w szafce 60 Atheliosa, bo stosowałam go w lato na dłuższe wypady nad jeziorko Tylko strasznie się boje tego zapychania Mam nadzieję, ze te filtry chcociaż trochę pomoga pozbyc mi się tych syfków ( nie mam jakiegoś wielkego tradziku, tylko parę pryszczy na czole no i apre przebarwień). Tak w ogóle to bardzo Wam dziękuję za wypowiedzi
green_apple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 18:52   #446
Mroofcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 610
Post Dot.: Filtry...

.
__________________
PROFIL ZAMKNIĘTY

Edytowane przez Mroofcia
Czas edycji: 2009-01-30 o 13:34
Mroofcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 19:05   #447
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Filtry...

Cytat:
Napisane przez Mroofcia
polecam krem johnsons, ale co do wyskokich filtrów, jest jeszcze za wcześnie na takie wysokie filtry z tego co mi wiadomo wskazane jest stosowanie od ok 20 roku zycia, zalezy również od cery...
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego stosowanie filtrów przed dwudziestką miałoby być niewskazane. Na pewno nie zaszkodzą, a mogą jedynie pomóc
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 19:13   #448
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Filtry...

Cytat:
Napisane przez vretka
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego stosowanie filtrów przed dwudziestką miałoby być niewskazane. Na pewno nie zaszkodzą, a mogą jedynie pomóc
Mnie też dziwi ten pogląd, ale każdy robi tak jak uważa. Gdyby tak było, nie istiały by chyba filtry dla dzieci typu, np. LRP Dermo-Pediatrics, a z tego co wiem są to filtry z jednymi z najwyzszych faktorów dostępnych na rynku. Generalnie - im skora młodsza tym bardziej ja trzeba chronic przed sloncem.
Dlatego powtórzę jeszcze raz - polecam lekturę Biochemii. Ta strona rozwiewa wieeele mitów nt. pielęgnacji skóry.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 20:43   #449
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Filtry...

Jeśli chodzi o stosowanie filtrów, to sądzę, że im wcześniej tym lepiej. Ja ich używam codziennie dopiero od dwóch miesięcy, ale gdybym miała taką wiedzę i świadomość w wieku 13 lat, to stosowałabym je już od wielu wielu lat. Ja Cię zachęcam do filtrów. Zachęcam również do zajrzenia na wątek "do filtromaniaczek", wypowiadające się tam wizażanki mają dużą wiedzę na ten temat
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 20:53   #450
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Filtry...

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Jeśli chodzi o stosowanie filtrów, to sądzę, że im wcześniej tym lepiej. Ja ich używam codziennie dopiero od dwóch miesięcy, ale gdybym miała taką wiedzę i świadomość w wieku 13 lat, to stosowałabym je już od wielu wielu lat. Ja Cię zachęcam do filtrów. Zachęcam również do zajrzenia na wątek "do filtromaniaczek", wypowiadające się tam wizażanki mają dużą wiedzę na ten temat
Oto i link do wątka:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=89045
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:46.