Kolorówka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-04, 18:38   #1021
rozdwojona
Raczkowanie
 
Avatar rozdwojona
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 389
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

K_cieciorka dobrze, że napisałaś o moździerzu , pobiegłam dzisiaj do Pepco i zakupiłam sobie większy. Teraz tylko zakup składników mnie czeka i będę próbować coś ukręcić.
rozdwojona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 19:37   #1022
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Jakiego tlenku dodać, żeby podkład nie był taki... "trupi"
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."

Edytowane przez Burza_1994
Czas edycji: 2014-02-04 o 19:40
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 17:07   #1023
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Hej!
Chciałabym spróbować stworzyć swój podkład mineralny z zestawu z kolorowka.com.
Do tej pory próbowałam podkładu z Annabell Minerals w formule kryjącej i odcień golden fairest był odrobinkę za jasny i mógłby być bardziej żółty...
Mam cerę mieszaną, na policzkach tak średnio się przetłuszcza a reszta bardzo.Jaki zestaw wybrać i jakie pigmenty ?
I gdzie najtaniej dorwać moździerz lub młynek ?

I chciałabym żeby był dość kryjący
__________________

Edytowane przez aaaania1989
Czas edycji: 2014-02-07 o 17:48
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 19:01   #1024
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

aaaania1989, nie żeby coś... ale może przeczytałabyś choć stronę wstecz w wątku, w którym piszesz, lub skorzystała z wyszukiwarki?
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 19:18   #1025
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

aaaania1989 Zapewne Tobie wypada zestaw " do cery tłustej lub mieszanej". Jasność podkładu jest bardzo łatwo skorygować tlenkiem brązowym, (białe jest wszystko w zestawie więc to mało ważne dla nas jaką chcesz jasność ) więc pewnie celujesz w coś między fairest a fair, po prostu stwórz coś nieco ciemniejszego niż ten fairest. Akurat bardziej żółty podkład jest bardzo łatwo zrobić z pomocą żółcieni żelazowej, którą ja raczej unikałam. Jeśli miałby być równie 'szarawy/oliwkowy' co golden, to używamy zieleni chromowej (tej najwięcej użyłam dla siebie a dali jej najmniej ;p). Zgasić pomarańczkę można błękitem. O moździerzu już było stronę temu.. - w pepco jest akurat promocja za 8zł duży (jest b dobry, już sporo w nim utarłam )
Polecam różne tutoriale na internecie, a do podkładu jest dołączona baardzo dokładna instrukcja.
Jeśli się bardzo przetłuszczasz to możesz kupić jakiś słoiczek i dokupić któryś z komponentów osobno jako puder. polecam poczytać tu i tu

Zrobiłam swój podkład jupii! jest cudowny zdjęcie
najwięcej dałam zieleni, na drugim miejscu była żółcień, na trzecim niebieski by trochę zgasić pomarańczkę. Tlenek był pastelowy, czasem dołożyłam brzoskwiniowy
Ciężko stwierdzić po ile czego dokładałam, robiłam to tak stopniowo, że sam niebieski dodałam np 3-4 razy po 2 okruchy. Stosunek to mniej więcej 25 tlenków brązowych, 15 zielonych, 10 żółcieni, 5 niebieskiego. (w okruchach, w czym chcecie )
na następny dzień zostawiłam dwutlenku tytanu tak ze 2 płaskie łyżeczki co było super rozwiązaniem, bo rozcierając z malutką ilością potrzebnych tlenków i gotowym podkładem (sam był za śliski by go ucierać solo), rozjaśnił zbyt ciemny podkład. Łatwiej go dostosować robiąc go za jasny na koniec niż zrobić zbyt ciemny.
Usypałam taką ilość do dużego opakowania, by było tuż pod siatką z dziurkami ( na zdjęciu widać, ile w folii jeszcze zostało gdy byłam w trakcie usypywania) - a z reszty zrobiłam *rozświetlający podkład 10ml (ze 2g, baardzo delikatny), *róż, i *odsypałam 15ml czystego podkładu..
..
te zachwyty na koniec gdy 'produktu ostatecznego' trochę pacnęłam na twarz, były warte wszystkiego. Zobaczymy jak się będzie sprawdzał w dłuższym użytkowaniu
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień

Edytowane przez Alexzus
Czas edycji: 2014-02-07 o 19:24
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 19:35   #1026
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
aaaania1989 Zapewne Tobie wypada zestaw " do cery tłustej lub mieszanej". Jasność podkładu jest bardzo łatwo skorygować tlenkiem brązowym, (białe jest wszystko w zestawie więc to mało ważne dla nas jaką chcesz jasność ) więc pewnie celujesz w coś między fairest a fair, po prostu stwórz coś nieco ciemniejszego niż ten fairest. Akurat bardziej żółty podkład jest bardzo łatwo zrobić z pomocą żółcieni żelazowej, którą ja raczej unikałam. Jeśli miałby być równie 'szarawy/oliwkowy' co golden, to używamy zieleni chromowej (tej najwięcej użyłam dla siebie a dali jej najmniej ;p). Zgasić pomarańczkę można błękitem. O moździerzu już było stronę temu.. - w pepco jest akurat promocja za 8zł duży (jest b dobry, już sporo w nim utarłam )
Polecam różne tutoriale na internecie, a do podkładu jest dołączona baardzo dokładna instrukcja.
Jeśli się bardzo przetłuszczasz to możesz kupić jakiś słoiczek i dokupić któryś z komponentów osobno jako puder. polecam poczytać tu i tu

Zrobiłam swój podkład jupii! jest cudowny zdjęcie
najwięcej dałam zieleni, na drugim miejscu była żółcień, na trzecim niebieski by trochę zgasić pomarańczkę. Tlenek był pastelowy, czasem dołożyłam brzoskwiniowy
Ciężko stwierdzić po ile czego dokładałam, robiłam to tak stopniowo, że sam niebieski dodałam np 3-4 razy po 2 okruchy. Stosunek to mniej więcej 25 tlenków brązowych, 15 zielonych, 10 żółcieni, 5 niebieskiego. (w okruchach, w czym chcecie )
na następny dzień zostawiłam dwutlenku tytanu tak ze 2 płaskie łyżeczki co było super rozwiązaniem, bo rozcierając z malutką ilością potrzebnych tlenków i gotowym podkładem (sam był za śliski by go ucierać solo), rozjaśnił zbyt ciemny podkład. Łatwiej go dostosować robiąc go za jasny na koniec niż zrobić zbyt ciemny.
Usypałam taką ilość do dużego opakowania, by było tuż pod siatką z dziurkami ( na zdjęciu widać, ile w folii jeszcze zostało gdy byłam w trakcie usypywania) - a z reszty zrobiłam *rozświetlający podkład 10ml (ze 2g, baardzo delikatny), *róż, i *odsypałam 15ml czystego podkładu..
..
te zachwyty na koniec gdy 'produktu ostatecznego' trochę pacnęłam na twarz, były warte wszystkiego. Zobaczymy jak się będzie sprawdzał w dłuższym użytkowaniu
czytam wątek ale zaczęłam od początku i jestem na 11 stronie

dziekuje




ja nie mam pojęcia o tych wszystkich odcieniach ...ale zazwyczaj jak nałożę podkład to buźkę mam różowa a szyję jakby żółta
nie mam pojęcia czy jestem ciepła czy zimna

a młynek taki do pieprzu się nadaje ? czy za mały ?
czytam czytam i nie wiem co lepsze moździerz czy młynek ..na taki droższy młynek sobie nie mogę teraz pozwolić
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cera.jpg (40,4 KB, 57 załadowań)
__________________

Edytowane przez aaaania1989
Czas edycji: 2014-02-07 o 19:40
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 19:55   #1027
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Ze zdjęcia ciężko, nie wiadomo jakie światło itd, ale rzeczywiście jest wyraźna różnica między szyją a twarzą. Szyja oliwkowo, lekko żółta, a twarz mocno zaróżowiona. To normalne, że twarz ma inny kolor, nie przejmuj się. Jest bardziej wystawiona na czynniki atmosferyczne, wrażliwsza, częściej złuszczana.
Nie wiem, z czego wynika u Ciebie różowość na twarzy, nie wygląda to na niezdrowe zaczerwienienie. Niemniej, ja bym równała do reszty ciała, czyli starała się dobrać taki podkład, który będzie w kolorze szyi i będzie na tyle kryjący, żeby twarz do niej dopasować. Zaczęłabym od neutralnych i oliwkowych odcieni i kategorycznie unikała róży w podkładzie, żeby nie pogłębiać różnicy.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-07, 20:06   #1028
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Ze zdjęcia ciężko, nie wiadomo jakie światło itd, ale rzeczywiście jest wyraźna różnica między szyją a twarzą. Szyja oliwkowo, lekko żółta, a twarz mocno zaróżowiona. To normalne, że twarz ma inny kolor, nie przejmuj się. Jest bardziej wystawiona na czynniki atmosferyczne, wrażliwsza, częściej złuszczana.
Nie wiem, z czego wynika u Ciebie różowość na twarzy, nie wygląda to na niezdrowe zaczerwienienie. Niemniej, ja bym równała do reszty ciała, czyli starała się dobrać taki podkład, który będzie w kolorze szyi i będzie na tyle kryjący, żeby twarz do niej dopasować. Zaczęłabym od neutralnych i oliwkowych odcieni i kategorycznie unikała róży w podkładzie, żeby nie pogłębiać różnicy.
Często mam rumieńce bo mam naczynkową cerę.W pewnym stopniu może tez od tych wszystkich maści na trądzik którego w końcu się pozbyłam (jak na razie 2 miesiące spokoju) ale zostały blizny .
Zawsze staram się unikać różowych tonów w podkładach.
Z Annabell miałam tez próbki natural fairest i beige fairest i wyglądałam w tym koszmarnie..za jasne no i na twarzy świnka .


http://www.kolorowka.com/254,color-blend-yellow.html
chyba to muszę dokupić ?


To zdjęcie chyba robiłam po umyciu twarzy i troszkę większy rumieniec jest wtedy i po zmyciu filtra biodermy który mnie szczypał i musiałam go zmyć .
__________________

Edytowane przez aaaania1989
Czas edycji: 2014-02-07 o 20:11
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 20:12   #1029
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Nic z tych rzeczy.. kup sobie tlenek pastelowy który zresztą jest w zestawie i od niego stwórz idealny odcień.. jak zrobisz podkład z color blend yellow to wyjdziesz jak chinka, color blendy kupuje się w brązowych odcieniach jak już - są bazową dla całego podkładu
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 20:19   #1030
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
Nic z tych rzeczy.. kup sobie tlenek pastelowy który zresztą jest w zestawie i od niego stwórz idealny odcień.. jak zrobisz podkład z color blend yellow to wyjdziesz jak chinka, color blendy kupuje się w brązowych odcieniach jak już - są bazową dla całego podkładu
Ja myslałam żeby tą żółtą bazę dodać dodatkowo jakby wyszedł za mało dopasowany kolor
Czyli wybrać tlenek pastelowy
dziękuję za rady
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 20:27   #1031
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

A czytałaś co jest w zestawie? Kolory dopasowujesz z pomocą żółcieni żelazowej, czerwieni żelazowej, błękitu ultramarynowego i zieleni chromowej
i wszystko z umiarem. a color blendy, czyli bazy brązowe (dla kogoś kto nie chce mieszać tlenków ale chce kupić gotowca), są takie klkik
Osobiście dla siebie wzięłabym olive - dla Ciebie myślę że też i łatwo byłoby dołożyć żółcieni - ale na ten color blend dziewczyny niestety narzekały, o czym było też ze 2 strony temu. więc pewnie zdecydowałabym się na color blend nude, jako taki neutralny co tlenek pastelowy, tyle że nie chciałam już dopłacać. Co do tlenków brązowych, oprócz pastelowego, zastanawiałam się też nad cynamonowym który wyglądał mi na zamiennik color blend olive, ale ostatecznie poradziłam sobie tylko z jednym, tj pastelowym, który jest dobry na początek. (cynamonowy)
Polecam Ci takie a nie inne tlenki/color blendy, bo wydajesz się mieć bardzo podobny odcień skóry do mojego http://imageshack.com/a/img51/4510/t362.jpg
na szyi, a na twarzy mam podobne zaczerwienienia, na które jednak nie zwracam uwagi dobierając podkład, bo mamy je zakryć. Popatrz na linii żuchwy, skroniach, czole, tam kolor powinien być normalny.
I podkład kręć tylko i wyłącznie w świetle dziennym
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień

Edytowane przez Alexzus
Czas edycji: 2014-02-07 o 20:33
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-07, 20:30   #1032
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
A czytałaś co jest w zestawie? Kolory dopasowujesz z pomocą żółcieni żelazowej, czerwieni żelazowej, błękitu ultramarynowego i zieleni chromowej
i wszystko z umiarem. a color blendy, czyli bazy brązowe są takie klkik
Osobiście dla siebie wzięłabym olive - dla Ciebie myślę że też i łatwo byłoby dołożyć żółcieni - ale na ten color blend dziewczyny niestety narzekały, o czym było też ze 2 strony temu. więc pewnie zdecydowałabym się na nude, jako taki neutralny co pastelowy, tyle że nie chciałam już dopłacać. Co do tlenków brązowych, oprócz pastelowego, zastanawiałam się też nad cynamonowym który wyglądał mi na zamiennik color blend olive, ale ostatecznie poradziłam sobie z tylko jednym.
Tak wiem.Czytałam ale czytałam tez , ze łatwiej wprowadzić niż żółcień ta bazę.No nic muszę jeszcze poczytać dużo chyba ale wezme pod uwagę Twoje rady.Dziękuje jeszcze raz.
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 20:41   #1033
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

W takim razie możesz dokupić, jeśli chciałaś używać zamiast żółcieni żelazowej. Mi tam wszystko jedno bo z moździerzem bez problemu wszystko ucieram aż nie widać jakichkolwiek smug. Może temu łatwiej wprowadzić bo ma również mikę i stearynian magnezu w składzie więc łatwiej jest utrzeć ten color blend yellow z resztą. Mi to lotto i za te 6zł wolałam kupić mikę bo jest ich tam tyyle do wyboru, że każde kolejne 6zł było cenne.
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 18:03   #1034
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Z gotowej bazy zrobiłam podkład i niestety martwi mnie krycie.. pacam hakurem masakryczne ilości proszku i nic nie widać (malując się conajmniej 6ściokrotnie postukam dużym słoikiem w zakrętkę aż sięgam po coś z annabelle z nerwów), nic nie kryje, tracę sporo czasu malując się, a mixem AM korektora z beige fairest i pigmentami od razu zakrywa. Nie wiem czy to problem pędzla czy podkładu, wezmę może jutro AM resztki ze słoiczka i porównam krycie (bo tamto to był głównie korektor, więc nic dziwnego że krył)
Ma ktoś rozwiązanie na beznadziejne krycie? Zrobiłam podkład z zestawu dla suchej
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 18:26   #1035
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
Z gotowej bazy zrobiłam podkład i niestety martwi mnie krycie.. pacam hakurem masakryczne ilości proszku i nic nie widać (malując się conajmniej 6ściokrotnie postukam dużym słoikiem w zakrętkę aż sięgam po coś z annabelle z nerwów), nic nie kryje, tracę sporo czasu malując się, a mixem AM korektora z beige fairest i pigmentami od razu zakrywa. Nie wiem czy to problem pędzla czy podkładu, wezmę może jutro AM resztki ze słoiczka i porównam krycie (bo tamto to był głównie korektor, więc nic dziwnego że krył)
Ma ktoś rozwiązanie na beznadziejne krycie? Zrobiłam podkład z zestawu dla suchej
Ja również narzekam na jego krycie.
Poprzednio miałam podkład z zestawu dla skóry tłustej i mieszanej,ten do ukręcenia w moździerzu i był ok,dobrze krył.
Teraz mam z bazy tej samej co ty i niestety krycie jest dużo gorsze.
Myślę że można by dodac color blend white żeby je zwiększyc ale rozjaśnimy też nieco podkład.
Tlenek cynku tez powinien być ok tylko trzeba by go już utrzeć ,nie wystarczy wymieszanie w torebce.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 19:39   #1036
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Iwona dziękuję za odp, dobrze wiedzieć że nie tylko ja mam ten problem. Ale jestem zła Kolejną kasę wydawać bo tlenku cynku poskąpili
Przy takim zużyciu chyba lepiej dołożyć niż skończyć 12g w miesiąc
Ma ktoś może pomysł, ile tlenku cynku mogą dawać w formule kryjącej AM, bo chciałabym podobne krycie uzyskać i czy to tlenek cynku jest za to odpowiedzialny.. W color blend white piszą "by nieznacznie zwiększyć krycie kosmetyków mineralnych" ja to chcę znacznie zwiększyć
Ile powinnam tlenku cynku kupić i ile sypnąć? Mikronizowany czy nie? Rozjaśnianie nie będzie problemem, tylko stracę kolejny dzień na tarcie podkładu z pigmentami który miał już piękny kolor, suuper
Zresztą pisze na ich stronie, wg formuły suchej jest to podkład średnio kryjący a ten do mieszanej dobrze kryjący. Jak dla mnie jest on nijak kryjący. Widać go tylko nieźle gdy nakładam małymi pędzelkami, ale nie w tym celu kupiłam hakuro by dalej się dręczyć pędzelkami i nakładać tyle czasu, co bez nowego pędzla.. tylko czas rano tracę
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 22:43   #1037
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Alexus, ja bym dała dwutlenek tytanu dla zwiększenia krycia. Tak bym przynajmniej próbowała, po tym, co dotąd wyczytałam, bo sama jestem "zielona". Po dodaniu tytanu będziesz musiała dodać jeszcze trochę swojego tlenku dla koloru.

Czym naprawiłaś korektor z AM? Też chciałabym trochę zgasić zieleń korektora medium. Kolorówka radzi tylko jak zaradzić czerwieniom i pomarańczom, ale skoro zieleń chromowa neutralizuje czerwienie, to może czerwień zielenie? Do korektora dark dodam chyba trochę żółci dla odmiany.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 00:40   #1038
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
czytam wątek ale zaczęłam od początku i jestem na 11 stronie

dziekuje




ja nie mam pojęcia o tych wszystkich odcieniach ...ale zazwyczaj jak nałożę podkład to buźkę mam różowa a szyję jakby żółta
nie mam pojęcia czy jestem ciepła czy zimna

a młynek taki do pieprzu się nadaje ? czy za mały ?
czytam czytam i nie wiem co lepsze moździerz czy młynek ..na taki droższy młynek sobie nie mogę teraz pozwolić
Równaj kolor raczej do szyi. Jeśli masz na całym ciele skórę raczej żółtawą, a zaróżowioną np. na twarzy i rękach, tzn. że powinnaś mieć żółtą wszędzie, a rożowe częsci sa podrażnione lub mają popękane naczynka. Powinna pomóc odpowiednia pielęgnacja, zresztą podkład w żółtawym kolorze pomoże wygasić nieco zaczerwienienia.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 17:37   #1039
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Alexus, ja bym dała dwutlenek tytanu dla zwiększenia krycia. Tak bym przynajmniej próbowała, po tym, co dotąd wyczytałam, bo sama jestem "zielona". Po dodaniu tytanu będziesz musiała dodać jeszcze trochę swojego tlenku dla koloru.

Czym naprawiłaś korektor z AM? Też chciałabym trochę zgasić zieleń korektora medium. Kolorówka radzi tylko jak zaradzić czerwieniom i pomarańczom, ale skoro zieleń chromowa neutralizuje czerwienie, to może czerwień zielenie? Do korektora dark dodam chyba trochę żółci dla odmiany.
To już nie wiem, myślałam że fatalne krycie mojego podkładu to kwestia braku tlenku cynku, który w formule mieszanej jest. Mogę kupić to i to, tylko nie wiem czy wybrać dwutlenek tytanu oil (taki był w zestawie) czy zwykły i czy pozostanie to bez różnicy. Tak naprawdę mi już 'wisi' czy podkład będzie tłustawy bo i tak daję krem pod minerały, więc chyba wezmę wszystko zwykłe.
Dobrze myślisz bo skoro coś jest zielonkawe to ja tak na to patrzę, że trzeba to 'ożywić' więc by naprawić cały zielony korektor to dołożyłam tlenku brązowego (u mnie pastelowy) + brzoskwiniowy (mix żółty i czerwony), sam żółty i trochę niebieskiego (wszystkie byle nie zielony bo tego było już w tej 'bazie' sporo ) Tobie polecam czerwony i żółty (właśnie taki brzoskwiniowy był dla mnie wybawieniem, jak nie chciałam dokładać samego czerwonego, zrażona wszelakimi świnkami i pomarańczkami) żółty dodatkowo lekko ożywi samą czerwień
Mój naprawiony korektor wyszedł nieidealny, bo stworzyłam wręcz szary odcień! co widzę dopiero jak słoiczek stoi na parapecie. Przydałoby się trochę żółtego dołożyć, ale na skórze tego nie widać więc zostawiłam jak jest
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień

Edytowane przez Alexzus
Czas edycji: 2014-02-10 o 17:38
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-12, 13:43   #1040
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Hm, to może napisz do kolorówki, może coś poradzą? Mnie nic nie mówią te odmiany dwutlenku tytanu. Próbowałam się dokształcić, ale dalej nie rozumiem, co dyspersje oznaczają w praktyce.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 14:02   #1041
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Alexzus
która wersja jest dla Ciebie mało kryjąca ?
http://www.kolorowka.com/376,zestaw-...anej-12-g.html
ten ?
__________________

Edytowane przez aaaania1989
Czas edycji: 2014-02-12 o 14:03
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 01:10   #1042
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Nie, ten: http://www.kolorowka.com/377,zestaw-...lnej-12-g.html
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 17:33   #1043
kaludia91
Zadomowienie
 
Avatar kaludia91
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 1 359
GG do kaludia91
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

hej dziewczyny
ja stworzenie idealnego kolorystycznie podkładu mam już za sobą, nie chciałam inwestować w moździerz więc użyłam SM Foundation Base Mix i color blendów, kupiłam ich kilka ale tak 90% dodawałam olive + color blend yellow (mam praktycznie identyczny kolor cery jak aaaania1989 )
Z początku miałam o wiele za małe krycie, więc dodałam kolor blend white i już pozostał tylko jeden problem- jednak trochę za krótko mi się trzyma na twarzy... Jak sądzicie, co warto by było dodać?
__________________
everything I know in life I learnt from wizaż
insta

Edytowane przez kaludia91
Czas edycji: 2014-02-16 o 17:42
kaludia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 21:39   #1044
Gruszko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 67
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Czesc, bardzo proszę o radę, bo jestem raczkująca w temacie samodzielnego przygotowywania kosmetyków kolorowych. Mam puder bambusowy i jedwabny, chciałabym go pokolorowac. Cerę mam mieszaną/ tłustą, czasem przesuszoną, z plamkami po wyciskaniu pryszczy i naczynkami na nosie. Czasem trafi sie pryszcz, ale rzadko. Cera blada i taka raczej będzie (silne filtry w planach). Potrzebuję czegoś, co:

-przede wszystkim nie zapcha porów, a wiele sypkich sklepowych zapycha, a to od talku, a to niewiadomo od czego (mika???)
- zatuszuje przynajmniej w średnim stopniu bez efektu sztuczności
- troszkę zmatowi bo czasem się świecę
- nie zdestabilizuje filtrów
- będzie się przynajmniej parę godzin trzymac, im dłużej tym lepiej, wiadomo
- będzie w bardzo jasnym kolorze, bo blade lico

Jak myślicie, co zamówic z gotowych zestawów i co ewentualnie dobrac, żeby podrasowac? Pisałam do kolorówki, ale nie ma odpowiedzi

Czytam wątek, ale zanim cały przerobie, to mnie maj zastanie
Gruszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 08:18   #1045
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Gruszko Pokaż wiadomość
Czesc, bardzo proszę o radę, bo jestem raczkująca w temacie samodzielnego przygotowywania kosmetyków kolorowych. Mam puder bambusowy i jedwabny, chciałabym go pokolorowac. Cerę mam mieszaną/ tłustą, czasem przesuszoną, z plamkami po wyciskaniu pryszczy i naczynkami na nosie. Czasem trafi sie pryszcz, ale rzadko. Cera blada i taka raczej będzie (silne filtry w planach). Potrzebuję czegoś, co:

-przede wszystkim nie zapcha porów, a wiele sypkich sklepowych zapycha, a to od talku, a to niewiadomo od czego (mika???)
- zatuszuje przynajmniej w średnim stopniu bez efektu sztuczności
- troszkę zmatowi bo czasem się świecę
- nie zdestabilizuje filtrów
- będzie się przynajmniej parę godzin trzymac, im dłużej tym lepiej, wiadomo
- będzie w bardzo jasnym kolorze, bo blade lico

Jak myślicie, co zamówic z gotowych zestawów i co ewentualnie dobrac, żeby podrasowac? Pisałam do kolorówki, ale nie ma odpowiedzi

Czytam wątek, ale zanim cały przerobie, to mnie maj zastanie
wystarczy poczytać kilka stron wstecz i będziesz znała odpowiedzi na to jak kryją poszczególne zestawy, co zrobić żeby zwiększyć krycie, żeby skóra była zmatowiona itp.
A jasny kolor zależy od tego ile dodasz tlenku.
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 20:32   #1046
BiteAddict
Rozeznanie
 
Avatar BiteAddict
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 924
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

A ja mam takie pytanie w sumie techniczne do dziewczyn które już zrobiły własny podkład, zamówiłam tlenek cynamonowy (bo pastelowego 2 razy dostałam gratisy, więc mam go ze 2ml i stwierdziłam, że starczy jak tamten nie podpasuje) i zastanawiam się ile tego tlenku schodzi na 12g podkładu? Najlepiej w ml. Tak orientacyjnie, wiem, że nikt mi dokładnej ilości dla mnie nie poda :P Się zastanawiam czy te awaryjne 2ml pastelowego starczy jakby co.
Mam jasną karnację, poziom 1 z Meow.

Idzie też próbka bazy do podkładów SM i jedna z brązowych Color Blend, mam nadzieję, że to będzie miało ręce i nogi i coś z tego sensownego się uda ukręcić
__________________
Kotoperz

Edytowane przez BiteAddict
Czas edycji: 2014-03-06 o 20:37 Powód: dopisek
BiteAddict jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 20:48   #1047
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez BiteAddict Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie w sumie techniczne do dziewczyn które już zrobiły własny podkład, zamówiłam tlenek cynamonowy (bo pastelowego 2 razy dostałam gratisy, więc mam go ze 2ml i stwierdziłam, że starczy jak tamten nie podpasuje) i zastanawiam się ile tego tlenku schodzi na 12g podkładu? Najlepiej w ml. Tak orientacyjnie, wiem, że nikt mi dokładnej ilości dla mnie nie poda :P Się zastanawiam czy te awaryjne 2ml pastelowego starczy jakby co.
Mam jasną karnację, poziom 1 z Meow.

Idzie też próbka bazy do podkładów SM i jedna z brązowych Color Blend, mam nadzieję, że to będzie miało ręce i nogi i coś z tego sensownego się uda ukręcić
zdecydowanie wystarczy
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 21:39   #1048
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Tak, chociażby ja głupia domówiłam do naprawy podkładu 5ml zieleń chromową.. nie otworzyłam nawet bo resztka wystarczyła i jeszcze jej zostało..
Będzie zapas na późną starość
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 11:10   #1049
BiteAddict
Rozeznanie
 
Avatar BiteAddict
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 924
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

A próbowała któraś prasować podkłady z kolorowki? Bo wypatrzyłam na tkbtrading bardzo obiecujące wypraski i przezroczyste kompakty do kompletu, na jakieś wyjazdy czy coś mogłoby to być dużo wygodniejsze niż noszenie pudełka z proszkiem
__________________
Kotoperz
BiteAddict jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 13:16   #1050
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dostałam dziś z kolorówki zestawy: sera i krem. Czy dezynfekujecie opakowania przed użyciem?
durka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-15 13:23:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:50.