sucha skóra i czerwone powieki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-21, 18:16   #1
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061

sucha skóra i czerwone powieki


Mam cerę trądzikową (teraz generalnie jest ladniejsza,od dluzszego czasu rzadko cos wyskoczy), ale ostatnio prawdopodobnie od pogody, skora zaczęła się łuszczyć i zrobiła się sucha.
Kupiłam na szybko krem nawilzajacy z Iwostinu, ale nie używam go za często bo boję się o reakcję skóry. Tak samo zapoprzestałam używania swojego kremu Pharmaceris Almond Peel 5%.

Dodatkowo mam okropnie czerwone, suche i piekące powieki i skóre wokół nich. Smaruję to maścią z witamina A, dzisiaj kupilam Alantan.
Macie na to jeszcze jakieś sposoby?

ps.1 nie mam możliwości pójść do dermatologa jeszcze w tym roku, dopiro w styczniu
ps.2 nie wiem czy w dobrym dziale umiescilam temat, z gory przepraszam
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 18:59   #2
agapnk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Dot.: sucha skóra i czerwone powieki

Ja też miałam bardzo podrażnioną skórę wokół powiek. Używam retinoidów i wiadomo, że ostro działają na skórę, na skórę wokół oczu nie używałam ale najpierw retinoidy na brodę, później krem pod oczy a coś tam z retinoidu na palcu zostawało. Teraz zmieniłam kolejność i jest ok. Może masz podobnie tyle, że z kremem przeciwtrądzikowym, który wysusza i podrażnia. A co do reszty twarzy to mi też łuszczy się skóra na nosie i zastanawiam się czy nie kupić jakiegoś zimowego kremu ale też się obawiam, boję się wysypu :p
agapnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 20:12   #3
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: sucha skóra i czerwone powieki

Cytat:
Napisane przez agapnk Pokaż wiadomość
Ja też miałam bardzo podrażnioną skórę wokół powiek. Używam retinoidów i wiadomo, że ostro działają na skórę, na skórę wokół oczu nie używałam ale najpierw retinoidy na brodę, później krem pod oczy a coś tam z retinoidu na palcu zostawało. Teraz zmieniłam kolejność i jest ok. Może masz podobnie tyle, że z kremem przeciwtrądzikowym, który wysusza i podrażnia. A co do reszty twarzy to mi też łuszczy się skóra na nosie i zastanawiam się czy nie kupić jakiegoś zimowego kremu ale też się obawiam, boję się wysypu :p
no prawdopodobnie mam to od innych kremow ktore smaruje na twarz, ale chciałabym to teraz w miarę szybko zlikwidowac,bo cholernie piecze i wygląda dosyc nieestetycznie
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 14:37   #4
ambaje
Zawsze jest jakieś jutro
 
Avatar ambaje
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 243
Dot.: sucha skóra i czerwone powieki

Też miałam wieczny problem z zaczerwienionymi powiekami górnymi i dolnymi, żaden krem nie pomagał. Dopiero kiedy zaczęłam smarować powieki i okolice oczu czystym olejem kokosowym, problem zniknął. Rano skóra wokół oczu ma taki kolor jak reszta buźki, nic nie jest podrażnione czy czerwone. Spokojnie mogę pokazać się bez przypudrowanych powiek - wcześniej chcąc wyjść bez makijażu musiałam pudrować powieki, bo tak okropnie to wyglądało. Żaden krem nie pomógł mi tak jak kokos
__________________
"- W co zawsze wierzyłem? Że tak w ogóle, generalnie, jeśli człowiek żył jak należy, nie według tego, co mówią jacyś kapłani, ale według tego, co wewnątrz wydaje się przyzwoite i uczciwe, to w końcu wszystko mniej więcej dobrze się skończy."

Ćwiczę:
Jillian Michaels
Cassey Ho
ambaje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 15:35   #5
Esteella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 479
Dot.: sucha skóra i czerwone powieki

Mnie zawsze pomaga maść z witaminą A. Gdy wiem, że nigdzie nie idę smaruję suche miejsca grubą warstwą tego kremu
__________________
Blog o modzie, podróżach: http://anna-and-klaudia.blogspot.com
Esteella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 11:39   #6
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: sucha skóra i czerwone powieki

no juz coraz lepiej , tzn powieki mi zeszly -smarowalam alantanem i mascia z witaminą A, najgorsze że mam okropnie przesuszone czoło, ale mam krem nawilzajacy wiec kwestia czasu
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 16:29   #7
agapnk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Dot.: sucha skóra i czerwone powieki

Pomaga tez krem Bambino, taka grubsza warstwa pozostawiona do wchłonięcia. A co do ekstremalnego przesuszenia to tez tak miałam z czołem i bardzo pomogły mi peelingi chemiczne, które robiłam przy okazji walki z tradzikiem. A miałam na czole dosłownie Saharę, zaznaczały mi się już zmarszczki od tego przesuszenia. A teraz nie wiem co to suche czoło
agapnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-31, 18:26   #8
AgaJeff
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 7
Dot.: sucha skóra i czerwone powieki

Mam też ten problem.Na noc muszę posmarować powieki maścią Alantan.Krem z wit.A już nie dawał rady.U mnie też czasami powieki potrafią bardzo mocno spuchnąć.Najczęściej jak przeżyję jeden,dwa dni wcześniej jakiś stres.
Na taką opuchliznę to tylko maść Maxitrol.Natomiast codziennie wieczorem maść Alantan (ale nie krem).I jakoś sobie radzę.Najchętniej smarowałabym się tą maścią na dzień,ale wtedy nie mogę pomalować oczu
AgaJeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-31 18:26:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:48.