Studia UK - 2013/2014 - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-10, 17:57   #91
suzie_
Raczkowanie
 
Avatar suzie_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 39
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez WhyMustICry Pokaż wiadomość
To na artystyczne kierunki również wymagają 3 rozszerzeń? Ugh, myślałam, że dla nich największą rolę odgrywa interview/portfolio...
Na szczęście, jeśli załatwia się rekrutację przez polskie Episteme, to wystarczy jedynie rozszerzona maturka z angielskiego, czyli da się ominąć ten nieszczęsny certyfikat IELTS/TOEFL, który za darmo wiadomo, że nie jest (zawsze jakieś pocieszenie, że może nie będzie tak trudno )
Aktualnie rozważam koreański/japoński albo course łączący oba języki. Ten uniwerek nie jest chyba zbyt oblegany przez Polaków, bo szczerze mówiąc to nie spotkałam się z kimkolwiek, kto by się tam wybierał Chyba nie pozostaje mi nic innego jak wysłać do nich maila.
Episteme chyba tylko na Middlesex załatwia, że nie trzeba certyfikatu (chociaż wydaje mi sie że Mdx ogólnie nie wymaga egzaminu, nie ufam tym wszystkim organizacjom pomagającym w rekrutacji - był przypadek gdzie zapomnieli wysłać kogoś aplikacji, wole to wszystko sama robić). Można znaleźć niezłe uni, które nie wymagają żadnego certyfikatu.

Japoński z koreańskmi z tego co pamiętam jest jeszcze tu:
http://www.sheffield.ac.uk/prospectu...?id=5058312013

Łączony jap/kor ciężko ci będzie znaleźć. Chyba tylko na dwóch uni są. Ale wybór ciekawy
Nie wiem czy szukałaś na UCAS, ale tam można znaleźć wiele ciekawych wariacji np. japoński/filozofia albo japoński/biznes
klik
suzie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 20:29   #92
WhyMustICry
Przyczajenie
 
Avatar WhyMustICry
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 9
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez suzie_ Pokaż wiadomość
Episteme chyba tylko na Middlesex załatwia, że nie trzeba certyfikatu (chociaż wydaje mi sie że Mdx ogólnie nie wymaga egzaminu, nie ufam tym wszystkim organizacjom pomagającym w rekrutacji - był przypadek gdzie zapomnieli wysłać kogoś aplikacji, wole to wszystko sama robić). Można znaleźć niezłe uni, które nie wymagają żadnego certyfikatu.

Japoński z koreańskmi z tego co pamiętam jest jeszcze tu:
http://www.sheffield.ac.uk/prospectu...?id=5058312013

Łączony jap/kor ciężko ci będzie znaleźć. Chyba tylko na dwóch uni są. Ale wybór ciekawy
Nie wiem czy szukałaś na UCAS, ale tam można znaleźć wiele ciekawych wariacji np. japoński/filozofia albo japoński/biznes
klik
Właśnie wysłałam maila do Episteme na jakie to uczelnie załatwiają brak tego certyfikatu, zobaczymy co odpiszą
No właśnie tutaj jest problem, bo najprawdopodobniej będę musiała ograniczyć się do samego Londynu. Anglia wielka i szeroka, mnóstwo uniwerków, ale jednak pomoc ze strony rodziny, która mieszka tam na stałe od kilku lat będzie bardzo duża A właśnie na tym nieszczęsnym SOAS można sobie dowolnie "dobierać"kierunki tzw. combinations, http://www.soas.ac.uk/admissions/ug/progs/ podam, gdyby ktoś przypadkiem był zainteresowany
Mówiąc szczerze to wciąż się waham,czy składać przez Episteme, czy też samodzielnie przez UCAS. Troszkę boję się przez to drugie, bo słyszałam, że to dość skomplikowana procedura, a z moim roztrzepaniem większe prawdopodobieństwo, że to ja coś zawalę, niż pracownicy tej firmy
WhyMustICry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 20:46   #93
domrel94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cześć wszystkim
Ja też planuje podjąć studia w przyszłym roku w Londynie, interesuje mnie geodezja na City University London Rekrutacja jest do końca stycznia, więc trzeba podjąć szybką decyzję i brać sie za to
Jedynie czego sie boje to tego, ze miałabym tam być sama, wszyscy chcą zostać w Polsce, nikogo z rodziny w Anglii nie mam, wiec musiałabym dawac sobie rade sama
Niestety nie mam zadnego certyfikatu, a na tą uczelnie potrzebny jest chyba TOEFL ...
domrel94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 15:40   #94
Oana
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 113
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Heeej. Również jestem zainteresowana rozpoczęciem studiów w UK, miałam nadzieję na następny rok 13/14, ale z tego, co piszecie wynika,że nie dam rady... Skoro już należy się zgłaszać, kurcze Nie dam rady. Jestem świeżo po maturze, nie mam żadnego certyfikatu, z angielskim w miarę ok, ale do takiego certyfikatu trzeba się jednak przygotować, żeby nie zawalić... A jeśli chodzi o certygfikaty... Jakie polecacie? Który byłby najlepszy? Zdawała któraś z Was certyfikat w UK? Jak to wygląda ze strony finansowej? Nie chodzi mi o kurs, bo myślę, że jestem w stanie przygotować się sama. Chodzi mi o sam egzamin, jakie koszty z tym związane?
Z góry dziękuję
Pozdrawiam.
__________________
MÓJ BLOG Dress Up The Bone
Oana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 17:03   #95
suzie_
Raczkowanie
 
Avatar suzie_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 39
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez WhyMustICry Pokaż wiadomość
Mówiąc szczerze to wciąż się waham,czy składać przez Episteme, czy też samodzielnie przez UCAS. Troszkę boję się przez to drugie, bo słyszałam, że to dość skomplikowana procedura, a z moim roztrzepaniem większe prawdopodobieństwo, że to ja coś zawalę, niż pracownicy tej firmy
Aplikowanie przez UCAS to jedna z prostrzych procedur. Każdy da rade to zrobić, nie ma tam nic skomplikowanego + jest pełno poradników jeżeli nie czujesz się pewnie np http://www.slideshare.net/studiawang...s-step-by-step

Cytat:
Napisane przez domrel94 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim
Ja też planuje podjąć studia w przyszłym roku w Londynie, interesuje mnie geodezja na City University London Rekrutacja jest do końca stycznia, więc trzeba podjąć szybką decyzję i brać sie za to
Jedynie czego sie boje to tego, ze miałabym tam być sama, wszyscy chcą zostać w Polsce, nikogo z rodziny w Anglii nie mam, wiec musiałabym dawac sobie rade sama
Niestety nie mam zadnego certyfikatu, a na tą uczelnie potrzebny jest chyba TOEFL ...
hej
Też nie mam rodziny w Anglii i wszyscy w około mi mówią, że jest to rzucanie się na głęboką wodę, ale wole podjąć jedną taką ryzykowną decyzje niż potem po 4 latach studiów nie móc znaleźć pracy w polsce.
Certyfikat możesz zrobić po wysłaniu aplikacji. Wystarczy, że w UCAS zaznaczysz 'TOEFL pending'' i date kiedy jesteś na niego zapisana, wtedy tak samo jak z maturą - możesz dostać conditional offer i będą czekali na wyniki.

Cytat:
Napisane przez Oana Pokaż wiadomość
Heeej. Również jestem zainteresowana rozpoczęciem studiów w UK, miałam nadzieję na następny rok 13/14, ale z tego, co piszecie wynika,że nie dam rady... Skoro już należy się zgłaszać, kurcze Nie dam rady. Jestem świeżo po maturze, nie mam żadnego certyfikatu, z angielskim w miarę ok, ale do takiego certyfikatu trzeba się jednak przygotować, żeby nie zawalić... A jeśli chodzi o certygfikaty... Jakie polecacie? Który byłby najlepszy? Zdawała któraś z Was certyfikat w UK? Jak to wygląda ze strony finansowej? Nie chodzi mi o kurs, bo myślę, że jestem w stanie przygotować się sama. Chodzi mi o sam egzamin, jakie koszty z tym związane?
Z góry dziękuję
Pozdrawiam.
hej
Rekrutacja jest do 15 styczna, więc masz jeszcze kupe czasu. Najlepiej zdać TOEFL, jego cena to 200$ (około 700zł?).
suzie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 20:32   #96
Oana
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 113
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Dzięki za odp Niby czas jest na składanie papierów itp, ale z certyfikatem się nie wyrobię... Jeszcze muszę popytać itp Ale dzięki za info
__________________
MÓJ BLOG Dress Up The Bone
Oana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 22:27   #97
wizmod
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 116
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez Oana Pokaż wiadomość
Dzięki za odp Niby czas jest na składanie papierów itp, ale z certyfikatem się nie wyrobię... Jeszcze muszę popytać itp Ale dzięki za info
czemu sie nie wyrobisz?? masz mnostwo czasu . i generalnie niby lepiej w uk zdawac ieltsa. ja mojego zdawalam 9. sierpnia, chociaz wpisalam w aplikacji czerwiec, ale jakos nawet nie zwrocili na to uwagi. kosztuje to obecnie £125. grunt to wiedziec, jak ten test wyglada. to byl chyba moj najwiekszy blad ^^. poza tym pisalam go po pieciu nockach i wstajac przed 4., a jednak mnie przyjeli, wiec szkoda sie przejmowac glupim certyfikatem.

aplikacje mozna wyslac na poczatku stycznia, wiec na pewno zdazysz. a ps nie ma chyba prawa byc olsniewajacy, bo co mozna zawrzec w 4000? przynajmniej moim zdaniem moj byl tragiczny, pisany w pospiechu, a jednak dostalam wszedzie conditionale.

obecnie jestem nieco przerazona, ze jednak za dwa tygodnie zaczynam studia (hahaha), ale ogolnie naprawde nie ma sie co zastanawiac i warto aplikowac .
wizmod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-12, 14:46   #98
domrel94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6
Dot.: Studia UK - 2013/2014

A gdzie studiujesz?
domrel94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 15:47   #99
Oana
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 113
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez wizmod Pokaż wiadomość
czemu sie nie wyrobisz?? masz mnostwo czasu . i generalnie niby lepiej w uk zdawac ieltsa. ja mojego zdawalam 9. sierpnia, chociaz wpisalam w aplikacji czerwiec, ale jakos nawet nie zwrocili na to uwagi. kosztuje to obecnie £125. grunt to wiedziec, jak ten test wyglada. to byl chyba moj najwiekszy blad ^^. poza tym pisalam go po pieciu nockach i wstajac przed 4., a jednak mnie przyjeli, wiec szkoda sie przejmowac glupim certyfikatem.

aplikacje mozna wyslac na poczatku stycznia, wiec na pewno zdazysz. a ps nie ma chyba prawa byc olsniewajacy, bo co mozna zawrzec w 4000? przynajmniej moim zdaniem moj byl tragiczny, pisany w pospiechu, a jednak dostalam wszedzie conditionale.

obecnie jestem nieco przerazona, ze jednak za dwa tygodnie zaczynam studia (hahaha), ale ogolnie naprawde nie ma sie co zastanawiac i warto aplikowac .
No wlasnie chyba zmienilam zdanie i juz wiem jak zrobie. To jeszcze nic pewnego, bo nie zdobylam na ten temat szczegolowych informacji, ale moja kuzynka polecila mi pojsc na kurs, podczas ktorego wybieram iles tam przedmiotow i decyduje potem, co chce studiowac. Nastepnie robie GCSE i nie musze przejmowac sie ani matura, ani certyfikatem, bo mam ten egzamin z kursu. Fajne rozwiazanie, bo moge zobaczyc i zadecydowac, co mi sie podoba, co chce studiowac, zeby potem nie zalowac.
Tylko jak na razie nie mam pewnosci jak to dziala teraz, bo kuzynka robila to kilka lat temu. Musze poszukac informacji na ten temat Ale rozwiazanie jak najbardziej biore pod uwage.
__________________
MÓJ BLOG Dress Up The Bone
Oana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 19:56   #100
Pani_Kredka
Raczkowanie
 
Avatar Pani_Kredka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 194
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez wizmod Pokaż wiadomość
i generalnie niby lepiej w uk zdawac ieltsa. ja mojego zdawalam 9. sierpnia, chociaz wpisalam w aplikacji czerwiec, ale jakos nawet nie zwrocili na to uwagi. kosztuje to obecnie £125.
Serio lepiej zdawać w UK? A to czemu? I jak to jest - ja go mogę zdać dopiero po tym, jak dostanę ofertę, tak? Czy muszę mieć już certyfikat w chwili wysyłania aplikacji przez UCAS?

Wróce jeszcze na moment do PS. Mam dwa pomysły na napisanie tego (a nie ukrywajmy, że na kierunkach artystycznych PS się baaardzo liczy) i nie wiem, który z nich wybrać. Łzawa historyjka i branie na litość chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem, prawda? Ale z drugiej strony pisanie o sobie, że jest się niemal geniuszem chyba też nie? Jak Wy napisaliście swój PS?
__________________
Kolorowe kredki w pudełeczku noszę.
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki kiedy je poproszę, namalują wszystko, to co chcę.
Pani_Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 22:22   #101
wizmod
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 116
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Oana, pewnie, ze mozna, szczegolnie jak i tak jestes juz w uk ;d. tyle ze mature pewnie i tak zdajesz, wiec tylko od cb zalezy czy zdecydujesz troche dluzej ze studiami poczekac .

Pani Kredka, w sumie chyba mialam cos innego na mysli, a zapedzilam sie, ze lepiej w uk . tzn ja nawet nie bralam innej opcji pod uwage, ale to juz od cb zalezy, jak wolisz ;p.
jak nie masz zdanego, po prostu wpisujesz pending, jak z wynikami matury. bo chodzi tylko o to, zeby wsz warunki spelnic do konca sierpnia. niekt nie wymaga niczego wczesniej.
lepiej napisac, ze jestes geniuszem, bo to bardziej typowe do mniemania angoli ;d. chociaz najlepsza zawsze prawda, nie?
moj statement uwazam za zenujacy, ale moge ci go nawet pokazac, jesli bys chciala .


zaczynam uni w nottingham xd.
wizmod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-12, 23:13   #102
WhyMustICry
Przyczajenie
 
Avatar WhyMustICry
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 9
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Ech, Moi Drodzy, coraz więcej targa mną wątpliwości... Nie po raz pierwszy zresztą, ale tym razem to kwestia tego całego czesnego, które wzrosło do niebotycznych sum. Jestem świadoma, że pożyczka studencka pokrywa w całości koszty studiów, no ale... nie zastanawialiście się, że w przyszłości może być ciężko to spłacić? "Zadłużać się" w tak młodym wieku na taką kwotę? A co jeśli zasady spłacania kredytu ulegną kiedyś zmianom i obejmie to również nas? Już sama nie wiem, czy spełniać marzenia, którymi żyję od dobrych sześciu lat, czy też dać sobie spokój i iść na uniwerek w Polsce...
WhyMustICry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 23:44   #103
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Dziewczyny planuje zacząć studia w 2013 i chciałam sobie "dozdać" j.polski rozszerzony full i j.ang też (ustny i pisemny) +jeszcze jakiś dodatkowy pisemny.Zdawałam maturę w 2010,jedynie podstawowe obowiązkowe i szukam teraz właśnie jak wygląda roszerzony ustny..ALE okazuje się że,cytuje :
przy egzaminach ustnych nie ma podziału na poziom rozszerzony i podstawowy (do 2011 ustny egzamin z języka obcego mógł być zdawany na poziomie podstawowym lub rozszerzonym).
To prawda? Więc mam to teraz napisać uniwersytetowi który tego wymagał i zdawać tylko rozszerzone pisemne? Bo ustne podst. z 2010 to 100% i 95% ,więc tego nie ma sensu już poprawiać.
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 16:49   #104
domrel94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6
Dot.: Studia UK - 2013/2014

hej
w tym roku zdaje mature, i moge Ci powiedziec ze nie ma podzialu na ustny rozszerzony i podstawowy, Jest jeden
Fajnie gdyby byla możliwosc zdania jakiegos egzaminu językowego przed studiami w Anglii, bo teraz nie mam czasu na zaden egzamin
domrel94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 17:31   #105
wizmod
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 116
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez WhyMustICry Pokaż wiadomość
Ech, Moi Drodzy, coraz więcej targa mną wątpliwości... Nie po raz pierwszy zresztą, ale tym razem to kwestia tego całego czesnego, które wzrosło do niebotycznych sum. Jestem świadoma, że pożyczka studencka pokrywa w całości koszty studiów, no ale... nie zastanawialiście się, że w przyszłości może być ciężko to spłacić? "Zadłużać się" w tak młodym wieku na taką kwotę? A co jeśli zasady spłacania kredytu ulegną kiedyś zmianom i obejmie to również nas? Już sama nie wiem, czy spełniać marzenia, którymi żyję od dobrych sześciu lat, czy też dać sobie spokój i iść na uniwerek w Polsce...
nawet jesli sie to zmieni, prawo nie dziala wstecz.

windykatorka, faktycznie nie ma poziomow na zadnym z ustnych.
wizmod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 19:22   #106
Pani_Kredka
Raczkowanie
 
Avatar Pani_Kredka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 194
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez wizmod Pokaż wiadomość
moj statement uwazam za zenujacy, ale moge ci go nawet pokazac, jesli bys chciala .
Oj tam, żenujący. Pochwal się!
__________________
Kolorowe kredki w pudełeczku noszę.
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki kiedy je poproszę, namalują wszystko, to co chcę.
Pani_Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 11:40   #107
athine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 475
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Hej dziewczyny
Ja tez chce studiowac w UK, konkretnie w Szkocji.
Jako ze w tym roku napisalam mature i znam juz swoje wyniki, pisze do uczelni i sie dowiaduje konkretnych informacji, czy musze cos poprwaiac, czy cos.
Marzy mi sie angielski z podstawami hiszpanskiego, ale szczerze powiedziawszy - po co mi to?
Nie mam za bardzo sprecyzowanej przyszlosci w swojej glowie i to mnie niestety martwi

Przylaczam sie niesmialo do watku
athine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 14:19   #108
Izdrathi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
Dziewczyny planuje zacząć studia w 2013 i chciałam sobie "dozdać" j.polski rozszerzony full i j.ang też (ustny i pisemny) +jeszcze jakiś dodatkowy pisemny.Zdawałam maturę w 2010,jedynie podstawowe obowiązkowe i szukam teraz właśnie jak wygląda roszerzony ustny..ALE okazuje się że,cytuje :
przy egzaminach ustnych nie ma podziału na poziom rozszerzony i podstawowy (do 2011 ustny egzamin z języka obcego mógł być zdawany na poziomie podstawowym lub rozszerzonym).
To prawda? Więc mam to teraz napisać uniwersytetowi który tego wymagał i zdawać tylko rozszerzone pisemne? Bo ustne podst. z 2010 to 100% i 95% ,więc tego nie ma sensu już poprawiać.
Informuje lojalnie: zdawalam w tym roku mature, poprawa (pisalam w 2009) i rowniez poprawialam ustne. Jak sie okazalo na sali egzaminacyjnej z angielskiego obowiazuja mnie stare prawa i musialam zdawac rozszerzony angielski z 2009r ;P Bylam pewna ze dostane nowa wersje. Nie do konca pamietam co wypelnilam w tym podaniu o poprawe, no ale mimo wszystko.
Izdrathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 15:48   #109
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Dzięki Izdrathi,mam mętlik w głowie więc piszę do OKE.

Edytowane przez windykatorka
Czas edycji: 2012-09-14 o 15:49
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-14, 18:47   #110
magicalpoint
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 12
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cześć dziewczyny !
Ja mam natomiast takie pytanie: jak macie zamiar się tam utrzymać za granicą na studiach, jeżeli się już na nie dostaniecie?
magicalpoint jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 18:59   #111
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Po pierwsze-po maturach mam zamiar od razu wyjechać za granicę do jakiejś fizycznej pracy,żeby odłożyć jakieś pieniądze i przyjechać dopiero na pierwszy dzień studiów.
Po drugie-dużo wcześniej szukać pracy.Przez znajomych,jakieś strony,agencje,wszystko.M oże opcja au pair live out i dopasowanie grafiku zajęć na uniwersytecie albo opcja live in bez kieszonkowego ale nie płacę za mieszkanie.
Po trzecie to ja osobiście mam też opcje ,które intensywnie rozwijam,pracy w internecie-ebiznesy, ebooki itp.Może warto pomyśleć.

Edytowane przez windykatorka
Czas edycji: 2012-09-14 o 19:01
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 21:23   #112
patka3991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 24
Dot.: Studia UK - 2013/2014

suzie a do jakich uni pisalas jesli moge wiedziec? wiesz ja mam na razie po polsku napisane i zanim napisze po angielsku to jeszcze troche czasu minie do tego musze sie skontaktowac z byla nauczycielka z ang a nie przepadam za nia;p
hmm zaskoczylas mnie ich wymaganiami mam nadzieje ze do chociaz jednego uni do ktorego ja sie wybieram beda podobne wymagania zebym miala pewnosc ze sie dostane bo potem jak by co moge sie przeniesc do lepszego uni i ja tez wole to sama zalatwiac przez ucas..ale na wszelki wypadek przez episteme na middlesex,ale w ogole wie ktos czy tak mozna? czy to nie wchodzi w gre?
dziewczyny na jakie uni mozna aplikowac przez episteme oprocz middlesex?
WhyMustICry jak masz na papierku ze studiowalas w ogole w Londynie to w oczach pracodwcy juz zyskujesz nie tylko w UK,dlatego mi osobiscie zalezy na tym zeby studiowac w stolicy.
domrel94 tez strasznie bym chciala studiowac na City! ale accounting. ciekawe czy jest jakas szansa i generalnie na wszystkie uczelnie jest potrzebny jakis certyfikat..najlepiej zdac IELTS..takze czas zbierac pieniazki a jesli chodzi o Twoje watpliwosci to pamietaj ze na pocatku bedzie bardzo trudno,ale potem coraz lepiej a po studiach taka praca i zycie jak w Madrycie mysle ze nie warto rezygnowac z marzen myslac o przyjaciolach itd,prawdziwi przyjaciele zostana,a rodzina mysle zawsze bedzie jakos wspierac a przynajmniej nie beda miec wyjscia
Oana..tez jestem świeżo po maturze..i wlasnie dlatego od dwoch miesiecy dowiaduje sie wszystkiego odnosnie studiow w UK zreszta juz tu jestem i pracuje zeby nie miec za rok problemu z utrzymaniem sie. i wlasnie sie zastanawiam czy jest sens brac kurs ESOL..moglby sie ktos na ten temat wypowiedziec?
wizmod..ale jesli ktos mial slabe wyniki w maturze albo srednie to wiesz lepiej miec olsniewajacy PS a domyslam sie ze mialas bardzo dobre wyniki a propos na jakie uczelnie skladalas i jakie mialas wyniki z maury? gratuluje Nottingham dobry uni i mi tez sie mozesz pochwalic statement
Pani_Kredko ja osobiscie chyba troche lzawy statement robie moze sie uda
athine hiszpanski to bardzo dobry wybor! jezyk przyszlosciowy ludzie chca sie go uczyc,bedziesz miala na pewno prace po takich studiach.
magicalpoint jak juz pisalam..od dwoch miechow pracuje w UK i odkladam na zapas na studia mimo iz mam zamiar brac pozyczke,chce sobie ulatwic troche zycie ogromnym ulatwieniem jest dla mnie to ze moj tato tu mieszka,ja 5 lat temu tez tu mieszkalam pol roku,a tak to co pol roku przyjezdzam..wiec znam wielu fajnych ludzi i okolice..
windykatorka i na szczescie ja nie musialam szukac pracy przez agencje bo sporo kasy pobieraja i do tego ta praca nigdy do konca nie jest pewna..najelepiej wedlug mnie jest chodzic po fabrykach i osobiscie chodzic na interview i dzwonic po ogloszeniach i najlepiej nie zastanawiac sie nad tym za dlugo! bo wielu ludzi szuka pracy i jak to pracy w internecie..? pierwsze slysze dlatego pytam
patka3991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 21:48   #113
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Pewnie racja z tymi agencjami ,chciałam po prostu powiedzieć ,że tak jak napisałaś-nie ma się co zastanawiać i wybierać,bo będą setki jak nie tysiące poszukujących pracy studentów,trzeba być szybkim.
A praca w internecie to różnego rodzaju rzeczy,trzeba mieć do tego trochę pasji i się tym interesować.Z najbardziej typowych to np. pisanie ebooków,sprzedaż szkoleń itp. Sporo roboty ale robisz co chcesz,kiedy chcesz i gdzie chcesz.
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 22:03   #114
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez patka3991 Pokaż wiadomość
suzie a do jakich uni pisalas jesli moge wiedziec? wiesz ja mam na razie po polsku napisane i zanim napisze po angielsku to jeszcze troche czasu minie do tego musze sie skontaktowac z byla nauczycielka z ang a nie przepadam za nia;p
hmm zaskoczylas mnie ich wymaganiami mam nadzieje ze do chociaz jednego uni do ktorego ja sie wybieram beda podobne wymagania zebym miala pewnosc ze sie dostane bo potem jak by co moge sie przeniesc do lepszego uni i ja tez wole to sama zalatwiac przez ucas..ale na wszelki wypadek przez episteme na middlesex,ale w ogole wie ktos czy tak mozna? czy to nie wchodzi w gre?
dziewczyny na jakie uni mozna aplikowac przez episteme oprocz middlesex?
WhyMustICry jak masz na papierku ze studiowalas w ogole w Londynie to w oczach pracodwcy juz zyskujesz nie tylko w UK,dlatego mi osobiscie zalezy na tym zeby studiowac w stolicy.
domrel94 tez strasznie bym chciala studiowac na City! ale accounting. ciekawe czy jest jakas szansa i generalnie na wszystkie uczelnie jest potrzebny jakis certyfikat..najlepiej zdac IELTS..takze czas zbierac pieniazki a jesli chodzi o Twoje watpliwosci to pamietaj ze na pocatku bedzie bardzo trudno,ale potem coraz lepiej a po studiach taka praca i zycie jak w Madrycie mysle ze nie warto rezygnowac z marzen myslac o przyjaciolach itd,prawdziwi przyjaciele zostana,a rodzina mysle zawsze bedzie jakos wspierac a przynajmniej nie beda miec wyjscia
Oana..tez jestem świeżo po maturze..i wlasnie dlatego od dwoch miesiecy dowiaduje sie wszystkiego odnosnie studiow w UK zreszta juz tu jestem i pracuje zeby nie miec za rok problemu z utrzymaniem sie. i wlasnie sie zastanawiam czy jest sens brac kurs ESOL..moglby sie ktos na ten temat wypowiedziec?
wizmod..ale jesli ktos mial slabe wyniki w maturze albo srednie to wiesz lepiej miec olsniewajacy PS a domyslam sie ze mialas bardzo dobre wyniki a propos na jakie uczelnie skladalas i jakie mialas wyniki z maury? gratuluje Nottingham dobry uni i mi tez sie mozesz pochwalic statement
Pani_Kredko ja osobiscie chyba troche lzawy statement robie moze sie uda
athine hiszpanski to bardzo dobry wybor! jezyk przyszlosciowy ludzie chca sie go uczyc,bedziesz miala na pewno prace po takich studiach.
magicalpoint jak juz pisalam..od dwoch miechow pracuje w UK i odkladam na zapas na studia mimo iz mam zamiar brac pozyczke,chce sobie ulatwic troche zycie ogromnym ulatwieniem jest dla mnie to ze moj tato tu mieszka,ja 5 lat temu tez tu mieszkalam pol roku,a tak to co pol roku przyjezdzam..wiec znam wielu fajnych ludzi i okolice..
windykatorka i na szczescie ja nie musialam szukac pracy przez agencje bo sporo kasy pobieraja i do tego ta praca nigdy do konca nie jest pewna..najelepiej wedlug mnie jest chodzic po fabrykach i osobiscie chodzic na interview i dzwonic po ogloszeniach i najlepiej nie zastanawiac sie nad tym za dlugo! bo wielu ludzi szuka pracy i jak to pracy w internecie..? pierwsze slysze dlatego pytam

Nie sądzę byś po zdaniu matury z angielskiego potrzebowała kursu ESOL
Coś bardziej zaawansowanego raczej

Agencje pracy nie ppobierają opłat od osób poszukujących pracy- tak dla uściślenia.

windykatorka fajnie z tą elastycznością pracy.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 14:49   #115
patka3991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 24
Dot.: Studia UK - 2013/2014

windykatorka aa to fajny pomysl ale ja bym nie miala na cos takiego czasu nawet jesli mialabym do tego smykalke ale dobrze o czyms takim wiedziec
luna co proponujesz zamiast ESOL'a?
i tak AGENCJE NIE POBIERAJA OPLAT ZA SAMO POSZUKIWANIE ale POBIERAJA CO WYPLATE ZA TO ZE SIE PRZEZ NICH DANA PRACE DOSTALO wiec wychodzi troche lipa bo dochodzi do tego tax i insurance,oczywiscie jesli to wasza PIERWSZA PRACA to jakos do 8 tysŁ zarobionych pieniedzy nie pobieraja tax'u ale to tez zalezy od szczescia bo im sie cos popierniczy i zaraz moga po miesiacu pracy nawet pobierac. Do tego nie dostaniecie zadnej pozyczki jesli macie prace przez agencje. I oczywiscie najwazniejsza rzecz to taka ze praca jest niepewna pracujecie przez caly tydzien a np juz w nastepnym tygodniu tylko dwa dni lub wcale a kiedy idziecie osobiscie do fiirmy,to zalatwiacie sobie kontrakt i nic wam nie moga zrobic;p bo wyplate musicie dostac i prace tez musicie miec do tego wszystkiego majac prace przez agencje dostajecie najnizsza mozliwa płace obowiazujaca w danej korporacji itd.
patka3991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 15:40   #116
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez patka3991 Pokaż wiadomość
windykatorka aa to fajny pomysl ale ja bym nie miala na cos takiego czasu nawet jesli mialabym do tego smykalke ale dobrze o czyms takim wiedziec
luna co proponujesz zamiast ESOL'a?
i tak AGENCJE NIE POBIERAJA OPLAT ZA SAMO POSZUKIWANIE ale POBIERAJA CO WYPLATE ZA TO ZE SIE PRZEZ NICH DANA PRACE DOSTALO wiec wychodzi troche lipa bo dochodzi do tego tax i insurance,oczywiscie jesli to wasza PIERWSZA PRACA to jakos do 8 tysŁ zarobionych pieniedzy nie pobieraja tax'u ale to tez zalezy od szczescia bo im sie cos popierniczy i zaraz moga po miesiacu pracy nawet pobierac. Do tego nie dostaniecie zadnej pozyczki jesli macie prace przez agencje. I oczywiscie najwazniejsza rzecz to taka ze praca jest niepewna pracujecie przez caly tydzien a np juz w nastepnym tygodniu tylko dwa dni lub wcale a kiedy idziecie osobiscie do fiirmy,to zalatwiacie sobie kontrakt i nic wam nie moga zrobic;p bo wyplate musicie dostac i prace tez musicie miec do tego wszystkiego majac prace przez agencje dostajecie najnizsza mozliwa płace obowiazujaca w danej korporacji itd.
Nie jest to prawda.
Jedyna osobą ponoszącą koszta z korzystania z agencji pacy jest pracodawca.
Jesli ktokolwiek pobiera opłaty, o których ty piszesz- robi to nielegalnie.

Z Taxem też nie jest tak jak piszesz w każdym bądź razie nie do końca.
Dlaczego wprowadzasz w błąd ?

Agencje również oferują czasami zatrudnnienie kontraktowe np. gwarantowany cały etat na minimum 3 miesiące. Więc nie zawsze jest tak, że pracę się sbukuje z dnia na dzień.

Co do kursu- nie wiem. Ja po Esolu uczyłam się sama. Matury nie zdawałam z angielskiego.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 15:59   #117
suzie_
Raczkowanie
 
Avatar suzie_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 39
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez patka3991 Pokaż wiadomość
suzie a do jakich uni pisalas jesli moge wiedziec? wiesz ja mam na razie po polsku napisane i zanim napisze po angielsku to jeszcze troche czasu minie do tego musze sie skontaktowac z byla nauczycielka z ang a nie przepadam za nia;p
hmm zaskoczylas mnie ich wymaganiami mam nadzieje ze do chociaz jednego uni do ktorego ja sie wybieram beda podobne wymagania zebym miala pewnosc ze sie dostane
Pisałam do: University of Roehampton (może przy okazji ktoś wie jak mam to rozumieć http://i46.tinypic.com/20shv7n.jpg - "70% average across written examinations"? czyli z podstaw obowiązkowych?), Univeristy of Chester, University of Glasgow, Univeristy of Stirling, Middlesex Univeristy, Edge Hill Univeristy, University of Wales Trinity Saint David, University of Bedfordshire, University College Falmouth, University of Portsmouth i University of Westminster.
Pisząc do uni troche się zapędziłam z zamawianiem prospektów i aktualnie posiadam jakieś 30. Mój listonosz mnie nienawidzi. Ale polecam prospekty, bo niektóre szkoły mają naprawdę dobre i mi pomogły w podjęciu decyzji.
suzie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 18:03   #118
domrel94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Bardzo bym chciala pojechac z kimś na początku, zeby nie byc samą ale niestety wszyscy znajomi chca zostac w Polsce a orientujecie sie jakie są koszty wynajecia mieszkania/pokoju/akademika?
chyba trzeba zaczac myslec o TOEFLU
domrel94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 18:09   #119
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez domrel94 Pokaż wiadomość
Bardzo bym chciala pojechac z kimś na początku, zeby nie byc samą ale niestety wszyscy znajomi chca zostac w Polsce a orientujecie sie jakie są koszty wynajecia mieszkania/pokoju/akademika?
chyba trzeba zaczac myslec o TOEFLU
Możesz sprawdzić to na stronach np. roomamatefinder, gumtree albo rightmove. Wybierając region, który cię interesuje.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 18:20   #120
wizmod
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 116
Dot.: Studia UK - 2013/2014

patka, chodzilo mi o to, ze ciezko w tak malej ilosci slow napisac cos olsniewajacego. moim zdaniem niemozliwe ;p.
mialam oferty jeszcze z sussex, essex, bradford i manchesteru, ale tego drugiego [metropolitan, chyba] ;d.
moja matura nie musi miec nic wspolnego z twoim kierunkiem. zaleyz na co sie wybierasz?
wizmod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-14 19:03:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:16.