kręcone włosy przyklapnięte u nasady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-27, 12:31   #1
Planet Spa
Raczkowanie
 
Avatar Planet Spa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 253

kręcone włosy przyklapnięte u nasady


Witajcie!

Jako, że czuję wielką potrzebę zmienienia czegoś w swoim wyglądzie chciałabym zadać Wam pytanie.

Mam włosy kręcone do łopatek. Kręcą się dosyć mocno, jak wysuszę z dyfuzorem to mam taką burzę loków ale wiadomo, po chwili to wszystko opada i mimo, że skręt zostaje to u nasady są takie "przyklapnięte".
Wymyśliłam sobie, że chciałabym zrobic cos na zasadzie "trwałej" - nie na cale wlosy (bo nie ma takiej potrzeby) ale tylko na kilku pojedynczych pasemkach u nasady. chcialabym takie małe afro

I tutaj pytanie - czy jest możliwe, żeby zrobić coś takiego i jak najlepiej, żeby nie zniszczyć włosów za bardzo?


Z góry dziękuję za pomoc
__________________


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2012-09-04 o 14:14
Planet Spa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 13:02   #2
MegMakeUp
Rozeznanie
 
Avatar MegMakeUp
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Olecko
Wiadomości: 683
GG do MegMakeUp
Dot.: loki, trwała afro :)

Witaj, hmm... mam ten sam problem - kręcone włosy mega, ale pod koniec dnia przy nasadzie robią się bardzo przyklapnięte.
Chodziłam do fryzjera prosiłam o podcięcie tych włosów które są tak jakby na wierzchy, żeby troszkę się podkręciły bardziej bo myślałam, że są za ciężkie, ale to też nic nie pomogło... przyłączam się do Twojego pytania

Pozdrawiam
MegMakeUp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 13:26   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: loki, trwała afro :)

Cytat:
Napisane przez Planet Spa Pokaż wiadomość
Witajcie!

Jako, że czuję wielką potrzebę zmienienia czegoś w swoim wyglądzie chciałabym zadać Wam pytanie.

Mam włosy kręcone do łopatek. Kręcą się dosyć mocno, jak wysuszę z dyfuzorem to mam taką burzę loków ale wiadomo, po chwili to wszystko opada i mimo, że skręt zostaje to u nasady są takie "przyklapnięte".
Wymyśliłam sobie, że chciałabym zrobic cos na zasadzie "trwałej" - nie na cale wlosy (bo nie ma takiej potrzeby) ale tylko na kilku pojedynczych pasemkach u nasady. chcialabym takie małe afro

I tutaj pytanie - czy jest możliwe, żeby zrobić coś takiego i jak najlepiej, żeby nie zniszczyć włosów za bardzo?


Z góry dziękuję za pomoc
Można robić coś w rodzaju trwałej przy skórze głowy. Robi się to na dużych wałkach i efektem jest uniesienie włosów. Ale robi się to na całej głowie a nie na pojedynczych pasmach.
Może w Twoim przypadku wystaczyłoby zmienić pielęgnację, żeby włosy nie przetłuszczały się u nasady?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 13:45   #4
Planet Spa
Raczkowanie
 
Avatar Planet Spa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 253
Dot.: loki, trwała afro :)

moje wlosy sie nie przetluszczaja, taka ich natura, ze u nasady sie prostuja i sa plaskie, nie pomaga ani sciecie ani stylizacja...
__________________

Planet Spa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 15:11   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: loki, trwała afro :)

Cytat:
Napisane przez Planet Spa Pokaż wiadomość
moje wlosy sie nie przetluszczaja, taka ich natura, ze u nasady sie prostuja i sa plaskie, nie pomaga ani sciecie ani stylizacja...
O, to źle zrozumiałam. Można robić trwałą na odrostach, ale skoro reszta jest kręcona, to może być cieżko dobrać wałki, żeby skręt wyglądał tak samo na całej długości.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 19:24   #6
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: loki, trwała afro :)

Nie rozumiem po co trwała przy mocno kręconych włosach. Nie lepiej zadbać o właściwą pielęgnację?
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 14:38   #7
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: loki, trwała afro :)

Cytat:
Napisane przez Planet Spa Pokaż wiadomość
moje wlosy sie nie przetluszczaja, taka ich natura, ze u nasady sie prostuja i sa plaskie, nie pomaga ani sciecie ani stylizacja...
Cięcie nie wystarcza, gdy włos jest ciężki. Sama mam takie, mogę więc cieszyć się nimi tylko wtedy, gdy sięgają maksymalnie do połowy szyi.
Jednak dobrze wykonane cięcie naprawdę sporo daje. Ponieważ zwykle idzie nam o objętość na czubku głowy, cieniowanie warstwowe spisuje się tutaj najlepiej. I tak jest optymalne dla kręconych - sprawdziłam, wracam do cieniowania

Stylizacja kręconych ma sens, gdy pamiętasz o niej od chwili zmoczenia włosów do mycia. Dlatego właśnie właściwa pielęgnacja, o której pisze Basia, jest taka niezbędna.

Może się tez okazać, że wystarczą zwykłe triki - choćby te opisane w FAQ na uniesienie włosów.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-09, 09:56   #8
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: loki, trwała afro :)

A ja mam odwrotny problem i chyba nie ma na to rady. Unoszą mi się włosy przy nasadzie, z przodu to wygląda nawet ok, ale z tyłu tragedia. Jakbym perukę miała założoną. Są sposoby aby zmniejszyć objętość przy samej głowie?
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:43.