Niemiecki, ale co prócz tego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-22, 23:36   #1
Werka14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: obecnie studiuję we Wrocławiu.
Wiadomości: 78

Niemiecki, ale co prócz tego?


////

Edytowane przez Werka14
Czas edycji: 2015-12-13 o 14:43
Werka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 16:18   #2
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Niemiecki, ale co prócz tego?

Cytat:
Napisane przez Werka14 Pokaż wiadomość
Witajcie!
Jestem w drugiej klasie liceum i zaczynam myśleć o studiach, bo niestety jak wiadomo czas leci nieubłagalnie.
Myślałam, żeby zdawać na maturze niemiecki rozszerzony, historię rozszerzoną, angielski podstawowy no i polski i matematykę podstawowe....
Tylko na jakie studia? Zawsze marzyłam o prawie, teraz myślę, że to mało możliwe z takimi przedmiotami zdawanymi na matuzre...Chciałam na germanistyke, ale co po niej?
Najbardziej odpowiadałoby mi gdyby niemiecki był połączony na jakiś kierunku z ekonomią, biznesem...tak żeby pracować kiedyś robić jakieś tłumaczenia dla firm polsko-niemieckich czy coś w ten deseń...
Nie wiem jak do tego podejść, szukam na różnych uczelniach w Poznaniu i nie moge znaleźć czegoś odpowiedniego....Co radzicie? :conf used:
skoro marzyłaś o prawie, to może zepnij tyłek i spróbuj przygotować się do matury z wosu, czy tam z rozszerzonego polskiego? masz jeszcze kupe czasu, zdążysz nadrobić zaległości i się nauczyć.
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 17:27   #3
parapluie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 164
Dot.: Niemiecki, ale co prócz tego?

Ale ja nie rozumiem...
Jesteś w drugiej klasie...
Jest dopiero wrzesień...
Czyli masz, no powiedzmy, 1,5 roku do matury...
To w czym jest problem?
No dobra, może jako studenci mamy trochę skrzywiony obraz, bo trzeba do jednej sesji uczyć się tyle co do takiej matury, podręcznik do historii, który w liceum czytało się rozdziałami przez semestr/rok, jakiś czas temu musiałam przeczytać w niecały jeden tydzień, by powtórzyć wiadomości przed egzaminem wstępnym Ale jak dla mnie to przez 1,5 roku to parę razy zdążysz się przygotować do przedmiotów potrzebnych na prawo, więc w czym problem?
parapluie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 23:57   #4
Werka14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: obecnie studiuję we Wrocławiu.
Wiadomości: 78
Dot.: Niemiecki, ale co prócz tego?

Chyba prawo mi przeszło, w sensie, ze zmieniałam priorytety, zanim skończyłabym prawo i aplikacje miałabym 30stke a ja wolałabym skończyć pewniejsze studia nieco wcześniej (założyć rodzine i te sprawy)
Werka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 20:44   #5
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Niemiecki, ale co prócz tego?

Wybrałaś przedmioty i usiłujesz dopasować do nich jakieś studia. Jakiekolwiek. Coś cię tam niby interesuje ale studia to chcesz byle jakie, byle były, byle się za dużo/długo nie uczyć. A zaraz potem chcesz założyć rodzine to najbardziej chyba by ci odpowiadała pedagogika ogólna.

Masz złe priorytety.

najpierw wybierz studia, potem przedmioty na maturę. Studiuj pilnie, pracuj w trakcie studiów i wtedy jakoś się ułoży.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:55.