Jak powrócić do tematu?Proszę o poradę. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-01, 11:57   #1
sellina
Raczkowanie
 
Avatar sellina
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 53

Jak powrócić do tematu?Proszę o poradę.


Kilka lat temu ukończyłam roczne studium masażu. Przez krótki okres po ukończeniu szkoły miałam kontakt z masażem, odwiedzałam znajomych i znajomych znajomych ćwicząc techniki i zdobywajac doświadczenie. Niestety z braku czasu zaniechałam tych wizyt, z powodów finansowych podejmowalam różne prace-żadna nie miała nic wspolnego z masażami.
Minęło już wiele czasu, a ja patrzę na papier, który mam w szafce i bardzo chciałabym powrócić do tematu-nie ukrywam, że o wielu sprawach już nie pamiętam, z wielu wyszłam z wprawy ( jeśli można w ogóle taki krótki okres doświadczenia nazwać zdobyciem jakiejkolwiek wprawy).
Ponieważ mam życiową zasadę, żeby zabierać się za coś w czym jestem dobra, a nie udawać fachowca, kiedy nim nie jestem, pytam Was, jak powrócić do tematu?
sellina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 16:26   #2
Jul
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3
Smile Dot.: Jak powrócić do tematu?Proszę o poradę.

Jeśli mogę coś doradzic - a sam jestem masażystą i nauczycielem masażu ;-).
Po pierwsze to co sprawdziłem na sobie: finanse idą w ślad za zasadą "rób to co lubisz najbardziej". Oczywiście - trzeba miec okazję,zeby się o tym przekonac. Jeśli to faktycznie nasza droga - a czasem wymaga to wzmocnienia przez tych , którzy doceniają to co robimy- to towarzyszy temu autentyczna radość, święto, jakim jest spotkanie drugiego człowieka, któremu można pomóc, i to na różne sposoby. Nauka masażu nigdy sie nie kończy - to proces, tak naprawdę to ciągła zmiana i poszukiwanie. Mam na kursach ( a uczę hawajskiego Lomi-lomi) wiele osób po kursach klasyki bądz absolwentów AWF i nie tylko. Robili na pół gwizdka, albo wcale. Masażystów jest wielu, pracują, maja klientów i pacjentów, którzy ich polecają. tym nowym, po kursach nie jest łatwo znależć krąg potrzebujących - taki,zeby można było się z tego utrzymac, albo uzupełnic pracę zawodową. Ważne jest aby twój masaż był szczególny, wyjątkowy i dokładnie dla tej osoby z którą pracujesz. W tej chwili np. w W-wie, jest zapotrzebowanie na osoby znające Lomi-lomi, które mają również uprawnienia do klasyki bądz m. leczniczego. I to moim zdaniem jest kierunek rozwoju "branży" . Nie bez powodu powstaje tyle SPA i Wellness. życzę powodzenia
Jul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:33.