czy farba może polepszyc stan włosów?? Wg mnie - TAK! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-07, 12:01   #1
efa23
Raczkowanie
 
Avatar efa23
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 71
GG do efa23 Send a message via Skype™ to efa23
Thumbs up

czy farba może polepszyc stan włosów?? Wg mnie - TAK!


pewnego dnia postanowilam trochę pogłębić kolor moich brązowych włosów. Do tego celu zakupilam nową farbę. Ach te reklamy w telewizji... I ku mojemu zaskoczeniu zauważyłam że włosy są mega błyszczącei mięciutkie ! ! nie trwało to krótko. po każdym myciu włosy były tak samo ladne.


ale jak to u kobiet bywa - lubimy zmiany. postanowilam zrobić pasemka. byl to kolor czarny i blond. I już nigdy nie popełnie tego błędu. Wystąpił pewien problem. zaczęłam przyglądać się innym dziewczynom czy mają ten sam problem. I to sie zgadzało. włosy wyschły, zrobiły się jak siano. (farby do wykonania pasemek użylam tej od fryzjerki)


"Koniec z tym!"-pomyslalam.

kupilam farbę którą używałam wcześniej i...

włoski są mięciutkie, gładkie, i błyszczące ! !

PS jeżeli ktos chce poznać nazwe farby to prosze dac znac bo nie wiem czy moge podac.

pozdrawiam i zapraszam do wypowiedzenia się na ten temat czy i Wy mialyscie podobne (lub calkowicie odmienne) doświadczenia
__________________
W związku...
PrawoJazdy

Ewa
efa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 12:41   #2
TsaiNu
Rozeznanie
 
Avatar TsaiNu
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 848
Dot.: czy farba może polepszyc stan włosów?? Wg mnie - TAK!

chcemy poznac nazwe, przynajmniej ja chce! moim zdaniem kazda farba w jakim stospniu niszczy czy wysusza wlosy, ale tu juz zaczyna sie rola dobrzej odzywki, szamponu, ewentualnie merz-special- mi pomaga
TsaiNu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 13:31   #3
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: czy farba może polepszyc stan włosów?? Wg mnie - TAK!

A ja uważam, ze każda farba gdy sie wypłukuje, kolor blednie to włosy robia sie juz nie takie ładne........Moim zdaniem farby niszczą włosy okropnie! A juz tym bardziej rozjaśniacze.
Przestałam farbować, zakupiłam dobre odzywki i stan włosów wrócił do normy (nie sa juz jednak takie jak kiedys przed farbowaniem.......)
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 16:24   #4
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: czy farba może polepszyc stan włosów?? Wg mnie - TAK!

Rozjasniacz i farba to dwie różne sprawy i o ile zgadzam sie , że to pierwsze "toto " niszczy, to jednak pozwole sobie zauwazyc, że przez cały okres , kiedy farbowałam a nie rozjasniałam ( tj ok 10 lat) włosy miałam w rewelacyjnej formie. W wiekszości przypadków była to zasługa odżywek ( ale musze przyznac, że farby nie zniszczyły mi włosów!!) natomiast , po jednej z farb zawsze miałam włosy jak marzenie- w moim przypadku była to Polly Color Brillance - choc stosunkowo nietrwała ,sprawiała , że włosy były cudowne. Podobny efekt uzyskiwałam aksamitną noca Safiry ( ale o dziwo tylko tym kolorkiem,widocznie jakis składnik dobrze działam na moje włosy).

Tak więc wbrew jeszcze ogólnej opinii ja nie potwierdzam , że dzisiejsze farby jakos strasznie niszczą włosy . może jestem jednym z wyjatków?? ale przyznac trzeba, że zawsze starałm sie farbowac włosy lepszymi produktami ( nigdy żadne Joanny,bezodżywkowe Garniery , Palette zaś miałam na głowie tylko 2 razy jak zaczynałam farbować)
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 16:26   #5
kasia135
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 194
Dot.: czy farba może polepszyc stan włosów?? Wg mnie - TAK!

efa23 co to za farba?
kasia135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 16:53   #6
Mortycja84
Raczkowanie
 
Avatar Mortycja84
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Rybnik,Śląsk
Wiadomości: 101
Dot.: czy farba może polepszyc stan włosów?? Wg mnie - TAK!

Świeżo pofarbowane włoski faktycznie wyglądaja na zdrowe i lśniące ale u mnie efekt taki utrzymuje się przez około 2 tyg. , tym bardziej teraz kiedy słoneczko tak przypieka Później kolor płowieje i już nie jest taki efektowny niestety. Co do rozjaśniania - to na pewno niesamowicie niszczy włosy. Pamiętam gdy miałam kruczoczarne włosy i zrobiłam sobie platynowe pasemka :/ tragedia! nigdy więcej ! Włosy były naprawdę w okropnym stanie mimo używania najlepszych kosmetyków i ich stan poprawił się dopiero po ponownym pofarbowaniu na ciemny kolor .
Mortycja84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 01:37   #7
Żaneta18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 3
Dot.: czy farba może polepszyc stan włosów?? Wg mnie - TAK!

hej! moim zdaniem farby pozawalaja na chwilowa ( dluzsza badz krotsza chwile) poprawe struktury wlosow gdyz uzywajac farby kolor wnika w strukture gdy sa otware luski wlosa a dodane odzywki do farb maja za zadanie zamnac te luski i to dzieki nim wlosy sa pozniej miekkie i lsniace...codzienne zabiegi jak suszenie prostowanie tapirowanie + kosmetyki ktore je obciazaja powoduja ponowne otwarcie sie lusek.... co do rozjasniaczy to one zawieraja wode utleniona w duzo wiekszej dawce niz farba i niszcza w ten sposob melanine... należy wiedziec/pamietac o tym ze efekt rozjasniania jest trudny do przewidzenia. możemy bardzo zniszczyc wlosy a poza tym czesto zamiast blondu otrzymujemy wlasnie kolor zolty. radykalne rozjasnianie radze stosowac w wykwalifikowanych zakladach fryzjerskich....i oczywiscie zalecam roznego rodzaju odzywki do wlosow farbowanych/ rozjasnianych...z tego co wiem uprzedzam kobiety w ciazy by unikaly farbowania wlosw gdyz szkodliwe skladniki farb przedostaja sie do organizmu poprzez skore glowy. Pozdrawiam wszystkie wizazanki
Żaneta18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-09, 07:42   #8
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: czy farba może polepszyc stan włosów?? Wg mnie - TAK!

ja rozjaśniałam przez lata i mam połowe mniej włosów niż kiedyś kondycja też srednia,poprostu widać że to farbowane włosy,teraz wracam do swojego naturalnego średniego blondu mam już dosć farbowanych kłaków.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 11:37   #9
efa23
Raczkowanie
 
Avatar efa23
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 71
GG do efa23 Send a message via Skype™ to efa23
Dot.: czy farba może polepszyc stan włosów?? Wg mnie - TAK!

Cytat:
Napisane przez TsaiNu
chcemy poznac nazwe, przynajmniej ja chce! moim zdaniem kazda farba w jakim stospniu niszczy czy wysusza wlosy, ale tu juz zaczyna sie rola dobrzej odzywki, szamponu, ewentualnie merz-special- mi pomaga



Brillance shwarzkopf ! ! ale ostatnio zakupilam tez tej firmy farbe (z brillanca nie moglam nigdzie dostać mojego odcienia) - i taki sam efekt dala. nie warto uzywac tanich farb gdyz one to śmierć dla wlosów chociaz trzeba przyznać ze ta tez jakoś nie robi dzióry w budrzecie cena ok 14 zł. wiec warto dorzucic te pare zloty wiecej.



w zalączniku pokazuje ktora to dokladnie farba (akurat nie ten moj odcien

pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg thumb.php.jpg (7,8 KB, 23 załadowań)
__________________
W związku...
PrawoJazdy

Ewa
efa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 11:45   #10
b-maskotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 44
Dot.: czy farba może polepszyc stan włosów?? Wg mnie - TAK!

hmm... faktycznie jakieś dwa tygodnie po farnbowaniu włoski wyglądały lepiej, ale teraz jak jest takie słońce to kolorek mój blednie w zastraszającym tempie i co gorsza przechodzi w coś o odcieniu czerwieni :/ a przynajmniej ma taki połysk (farbowałam najpierw na ciemny a potem na średni brąz) - postanowiłam wrócić do mojego naturalnego średniego (mysiego) blondu przynajmniej na razie)
b-maskotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 12:09   #11
anek86
Raczkowanie
 
Avatar anek86
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 126
Dot.: czy farba może polepszyc stan włosów?? Wg mnie - TAK!

mam pytanko jaka farbe do wlosow byscie mi polecily chodzi mi o kolor czarny aha moje wloski szybko traca blask po farbowaniu a chcialabym go utrzymac dluzej to znaczy przynajmniej 2 tygodnie
anek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-12, 15:20   #12
efa23
Raczkowanie
 
Avatar efa23
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 71
GG do efa23 Send a message via Skype™ to efa23
Dot.: czy farba może polepszyc stan włosów?? Wg mnie - TAK!

Cytat:
Napisane przez anek86
mam pytanko jaka farbe do wlosow byscie mi polecily chodzi mi o kolor czarny aha moje wloski szybko traca blask po farbowaniu a chcialabym go utrzymac dluzej to znaczy przynajmniej 2 tygodnie



Moje koleżanka farbowała tej firmy farbą(mimo że nie lubi farbować) czarną i jest BRADZO zadowolona. jak tylko najdzie potrzeba to powiedziala ze znowu ufarbuje. ale oczywiscie nie zajmuje sie reklamą tej farby. poprostu mi i moim znajomym pasuje ona najbardziej
__________________
W związku...
PrawoJazdy

Ewa
efa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 16:16   #13
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: czy farba może polepszyc stan włosów?? Wg mnie - TAK!

Cytat:
Napisane przez efa23
Brillance shwarzkopf ! ! ale ostatnio zakupilam tez tej firmy farbe (z brillanca nie moglam nigdzie dostać mojego odcienia) - i taki sam efekt dala. nie warto uzywac tanich farb gdyz one to śmierć dla wlosów chociaz trzeba przyznać ze ta tez jakoś nie robi dzióry w budrzecie cena ok 14 zł. wiec warto dorzucic te pare zloty wiecej.



w zalączniku pokazuje ktora to dokladnie farba (akurat nie ten moj odcien

pozdrawiam
Własnie o tej tez pisałam, u mnie tez daje efekt miękich , ślicznych włosów, moim zdaniem ma tylko jedną wadę- szybko schodzi, ale wg mnie to najlepsza farba, a jest przeciez na rynku juz długoooo. Kiedys nie była taka tania
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 16:34   #14
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: czy farba może polepszyc stan włosów?? Wg mnie - TAK!

hmn, jakoś nie wydaje mi się żeby farba mogła zregenerować w jakiś sposób włosy, wiadomo, że zaraz po farbowaniu i użyciu odżywki są śliczne, mięciutkie, lejące itp., ale później ten efekt zanika
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 22:28   #15
efa23
Raczkowanie
 
Avatar efa23
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 71
GG do efa23 Send a message via Skype™ to efa23
Dot.: czy farba może polepszyc stan włosów?? Wg mnie - TAK!

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
hmn, jakoś nie wydaje mi się żeby farba mogła zregenerować w jakiś sposób włosy, wiadomo, że zaraz po farbowaniu i użyciu odżywki są śliczne, mięciutkie, lejące itp., ale później ten efekt zanika


W moim przypadku efekt miekkich wlosów utrzymuje sie dlugo. oczywiscie są slabsze dni, kiedy to wlosy są szorstkie i niemile w dotyku. ja jednak juz sie nie zdecyduje na pasemka, gdzie wlosy są jak siano(tak bylo u mnie). żeby pasemka wyglądały świetnie musialam je prostować(znaczy włosy). to prawda że kolor się zmywa. ale czy spotkałyście drogie panie jakąś farbe która sie nie zmywa. "trwałość" farb to tylko jest napisana na opakowaniu. jedynie to jasne odcienie rozjaśniają włosy a potem szarzeją. pozdrawiam
__________________
W związku...
PrawoJazdy

Ewa
efa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 22:30   #16
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: czy farba może polepszyc stan włosów?? Wg mnie - TAK!

uwazam ze poprawia tylko na poczatku.pozniej matowieje i juz nie jest tak bosko
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:05.