Poszukuję składu INCI - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-18, 19:32   #1
Loczka
Raczkowanie
 
Avatar Loczka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk. !
Wiadomości: 170
Arrow

Poszukuję składu INCI


Kochane wizażanki,
proszę, bardzo proszę nie krzyczeć, jeśli taki wątek był, ale nie potrafię go znaleźć.
Chodzi mi głownie o skład tych kosmetyków i ich ewentualne plusy, jeśli ktoś używał
- Lumene - puder mineralny
- Artdeco - puder mineralny
- IsaDora - puder mineralny w kamieniu.

z góry baaaardzo dziękuję,ponieważ jest mi to po prostu niezbędne do życia


pozdrawiam ;*
__________________
Chcę dzielić z Tobą wszystkie moje sny...

_________________


Studentka Uniwersytetu Śląskiego..


Loczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 20:07   #2
anoka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1
Exclamation Poszukuję składu INCI

Tu prośba do kolezanek z UK, No 7 foundation stay perfect, to jeden z niewielu fluidów które toleruje moja cera, niestety nie mam opakowania i nie znam skladu. A po co mi sklad skoro nie ma problemu- acha... tu schody,zaczne od początku- kilka dni temu odkrylam to cudowne forum szukając inf o kremach z filtrami uv. oj problem byl- ale zakupilam IWOSTIN krem SPF 50, ale teraz okazuje sie ze nie mozna byle czego tzn kosmetyków z zawartością talku itp.klaśc na filtr aby nie zniszczyć parasola1789 itp. pytanie czy ktoś zna sklad fluidu z No7 Stay mate.? prosze o pomoc.
anoka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 22:17   #3
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Arrow Poszukuję składu INCI

W ostatnim czasie notorycznie pojawiaja sie prosby o podanie skladu INCI-ktos poszukuje,nie ma dostepu lub zwyczajnie nie wie gdzie go znalezc wiec uwaqzam,ze watek przyda sie kazdej z Nas.

Jezeli to mozliwe to prosze o wpisywanie skladu-nie wrzucajcie zdjec poniewaz beda one pomocne do watku skladowego czy chocby do uzupelniania KWC.

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 08:35   #4
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Poszukuję składu INCI

Hexxano świetny pomysł!
Dziewczyny szukam SVR Topylase Senstive żelu do mycia bez mydła (sydnet), nie ma go ani na stronie ani w KWC - bardzo proszę o skład i z góry dziękuję.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 15:19   #5
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: Poszukuję składu INCI

Hexxano, pomysł genialny !

Jesli ktos używa i chciałoby się komuś przepisać skład, to bardzo proszę...
Garnier, Skóra Wrażliwa, Krem łagodząco - nawilżający do skóry bardzo wrażliwej
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 09:29   #6
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Arrow Dot.: Poszukuję składu INCI

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Hexxano świetny pomysł!
Dziewczyny szukam SVR Topylase Senstive żelu do mycia bez mydła (sydnet), nie ma go ani na stronie ani w KWC - bardzo proszę o skład i z góry dziękuję.

Werka,mam probke tego ale sklad jest w wersji makro mini patrzalam nawet z lupa ale ciezko jest go przepisac
Na pewno jest gliceryna i kompozycja kwasow tluszczowych.
Tak w skrocie wyglada bardzo ciekawie i dumam nad zakupem poniewaz poj.500ml bardziej do mnie przemawia niz Avene CLEANANCE ktory ma tylko 200ml do tego relcja cena/pojemnosc.Jak dokonam zakupu to wrzuce sklad z pelnowymiarowego opakowania


************************* ************************* *******

Ciesze sie,ze pomysl spotkal sie z cieplym przyjeciem.Dziekuje
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 13:27   #7
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
Nowa linia kosmetyków Lirene Dermoprogram Design Your Style

Jakiś czas temu Eris wprowadził nową linię swych produktów design your style. Interesuje mnie czy ktoś już nabył jakiś krem z tej linii, a głównie chodzi mi o Kremowy mus matujący (z racji mojej tłustej cery), czy matuje przyzwoicie czy nie zapycha i jaki ma skład (czy nie ma popularnych u Eris zapychaczy typu paraffinum liquidum, paraffin, isopropyl, trigliceryde, itp.)
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-30, 15:44   #8
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: Poszukuję składu INCI

Poszukują także składu Lirene Dermoprogram Design Your Style mus nawilżający i będę wdzięczna za info.
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 15:57   #9
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Poszukuję składu INCI

Cytat:
Napisane przez Loczka Pokaż wiadomość
K
- IsaDora - puder mineralny w kamieniu.
Mineral Compact Powder
Talc, Mica, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Silica, Zinc Stearate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Isononyl Isononanoate, Kaolin, Dimethicone, PCA Dimethicone, Cetearyl Ethylhexanoate, Polyperfluoromethylisopro pyl Ether, Chlorphenesin, Trimethylsiloxysilicate, Potassium Sorbate, Diamond Powder, BHT [may contain: CI77891, CI77491, CI77492, CI77499, CI75470, CI77742, CI77163, CI77510, CI77288, CI77289, CI15850, CI19140].

Cytat:
Dziewczyny szukam SVR Topylase Senstive żelu do mycia bez mydła (sydnet), nie ma go ani na stronie ani w KWC - bardzo proszę o skład i z góry dziękuję.
Znam tylko taki, ale jest i na stronie SVR, i w KWC.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17482
http://www.svr.pl/index.php?id=123
http://www.beaute-test.com/gel_surgr...atoire_svr.php


Jest jeszcze inny?
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 20:26   #10
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Poszukuję składu INCI

Jest mentha - ten niestety za mało mi mówi - prawdziwy jest na próbkach i produktach czyli żelu (dzięki Hex za pomoc, postaram się wreszcie próbkę dorwać i przepisać orginalny, który jest napisany mikrusami i dać do KWC). Dlaczego na stronie SVR nie można znaleść tego potrzebnego - za chiny tego nie zrozumiem
Dziękuję za pomoc
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 21:15   #11
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Poszukuję składu INCI

Chciałam się upewnić, czy piszesz o tym, że w katalogu i na stronie nie ma składu, czy nie możesz ich znaleźć w KWC (bo jest to jakaś nowość, czy np. z powodu literówek). Skład INCI (miejmy nadzieję, że aktualny) jest na forum, którego adres podałam wyżej

Aqua (water purified) - Pentylene glycol - Glycerin - Sodium cocoyl apple amino acids - Disodium laureth sulfosuccinate - Ammonium acryloyldimethyl taurate / beheneth-25 methacrylate crosspolymer - Coco-glucoside - Glyceryl oleate - Aminoacids - Cocoyl acid - Arctium majus - Tocopheryl acetate - Sucrose palmitate - Borago (borago officinalis) seed oil - Glyceryl linoleate - Camelina sativa seed oil - Tocopherol - Hydrogenated palm glycerides citrate - Hexylène glycol - Sodium chloride - Citric acid - Maltodextrin - Silica - Disodium edta

Vegusiu, być może jest tam i Twój Garnier. Poszukaj, ja nie pomogę, bo nie znam tej marki.

Lirene, Design Your Style, Kremowy mus nawilżający
Skład: Aqua, decyl oleate, ethylhexyl methoxycinnamate, methyl gluceth-20, PEG-20 methyl glucose sesquistearate, cetyl alcohol, sodium polyacrylate, butyl methoxydibenzoylmethane, cetearyl alcohol, gossypium herbaceum (cotton) seed oil, dimethicone, methyl glucose sesquistearate, ceteareth-20, imperata cylindrica root extract, glycerin, phoenix dactylifera (date) fruit extract, benzyl alcohol, PEG-8, sodium hyaluronate, carbomer, methylparaben, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, parfum, linalool, limonene, Cl 19140, Cl 16035

I przy okazji (może się uda od razu uzupełnić bazę?)

Lirene, Design Your Style, Kremowy mus matujący SPF15
Skład: Aqua, decyl oleate, ethylhexyl methoxycinnamate, methyl gluceth-20, PEG-20 methyl glucose sesquistearate, cetyl alcohol, sodium polyacrylate, butyl methoxydibenzoylmethane, cetearyl alcohol, gossypium herbaceum (cotton) seed oil, dimethicone, methyl glucose sesquistearate, methyl methacrylate crosspolymer, ceteareth-20, hexyldecanol, glycerin, phoenix dactylifera (date) fruit extract, benzyl alcohol, pyrus malus (apple) fruit extract, methylparaben, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, parfum, linalool, limonene, Cl 19140, Cl 4209

Lirene, Design Your Style, Pianka myjąca do twarzy i oczu
Skład: Aqua, Disodium laureth sulfosuccinate, sodium laureth sulfate, coco-glucoside, helianthus annuus (sunflower) seed extract, cocamidopropyl betaine, glycerin, butane, isopropyl myristate, isobutane, glyceryl oleate, propane, gossypium herbaceum (cotton) seed oil, PEG-12 dimethicone, PEG-40 hydrogenated castor oil, parfum, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, polyquaternium-10, linalool, limonene

Lirene, Design Your Style, Aksamitny tonik w żelu
Skład: Aqua, polysorbate 20, glycerin, PEG-40 hydrogenated castor oil, betaine, hydroxyethylcellulose, cyclomethicone, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, allantoin, hexyldecanol, sodium carbonate, phoenix dactylifera (date) fruit extract, gossypium herbaceum (cotton) seed oil, disodium EDTA, pyrus malus (apple) fruit extract, quaternium-15, parfum, linalool, limonene

Lirene, Design Your Style, Krem witalizujący SPF15
Skład: Aqua, cyclomethicone, glycein, methyl gluceth-20, dimethicone, butylene glycol, sodium acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, gossypium herbaceum (cotton) seed oil, isohexadecane, tocopheryl acetate, galactoarabinan, polysorbate 80, glyceryl polyacrylate, polyacrylamide, c13-14 isoparaffin, vinyl dimethicone / methicone silsesquioxane crosspolymer, laureth-7, hexyldecanol, phoenix dactylifera (date) fruit extract, pyrus malus (apple) fruit extract, methylparaben, chlorphenesin, parfum, linalool, limonene, mica, Cl 77891 (titanium dioxide), Cl 16035


Szukam składów:
Bielenda, Eco Care, Solanka bromowo-jodowa - kąpiel bioorganiczna;
Bielenda, Eco Care, Borowina - bioorganiczna kąpiel;
Bielenda, Eco Care, Algi do mycia ciała

Dermika, Meritum, Tonik z AHA do cery dojrzałej;
Dax Cosmetics, Perfecta Oczyszczanie , Płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu

Dax Cosmetics, Perfecta Oczyszczanie, Żel do mycia twarzy delikatny;
Dax Cosmetics, Perfecta Oczyszczanie, Żel do mycia twarzy z mikrogranulkami

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2008-07-01 o 13:25
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-30, 21:35   #12
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Poszukuję składu INCI

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Chciałam się upewnić, czy piszesz o tym, że w katalogu i na stronie nie ma składu, czy nie możesz ich znaleźć w KWC (bo jest to jakaś nowość, czy np. z powodu literówek). Skład INCI (miejmy nadzieję, że aktualny) jest na forum, którego adres podałam wyżej

Aqua (water purified) - Pentylene glycol - Glycerin - Sodium cocoyl apple amino acids - Disodium laureth sulfosuccinate - Ammonium acryloyldimethyl taurate / beheneth-25 methacrylate crosspolymer - Coco-glucoside - Glyceryl oleate - Aminoacids - Cocoyl acid - Arctium majus - Tocopheryl acetate - Sucrose palmitate - Borago (borago officinalis) seed oil - Glyceryl linoleate - Camelina sativa seed oil - Tocopherol - Hydrogenated palm glycerides citrate - Hexylène glycol - Sodium chloride - Citric acid - Maltodextrin - Silica - Disodium edta

Vegusiu, być może jest tam i Twój Garnier. Poszukaj, ja nie pomogę, bo nie znam tej marki.

Szukam składów:
Bielenda, Eco Care, Solanka bromowo-jodowa - kąpiel bioorganiczna;
Bielenda, Eco Care, Borowina - bioorganiczna kąpiel;
Bielenda, Eco Care, Algi do mycia ciała
Tak,to aktualny sklad
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 22:10   #13
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Poszukuję składu INCI

Dziękuję o ten mi dokładnie chodziło!
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 00:44   #14
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: Poszukuję składu INCI

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Chciałam się upewnić, czy piszesz o tym, że w katalogu i na stronie nie ma składu, czy nie możesz ich znaleźć w KWC (bo jest to jakaś nowość, czy np. z powodu literówek). Skład INCI (miejmy nadzieję, że aktualny) jest na forum, którego adres podałam wyżej

Aqua (water purified) - Pentylene glycol - Glycerin - Sodium cocoyl apple amino acids - Disodium laureth sulfosuccinate - Ammonium acryloyldimethyl taurate / beheneth-25 methacrylate crosspolymer - Coco-glucoside - Glyceryl oleate - Aminoacids - Cocoyl acid - Arctium majus - Tocopheryl acetate - Sucrose palmitate - Borago (borago officinalis) seed oil - Glyceryl linoleate - Camelina sativa seed oil - Tocopherol - Hydrogenated palm glycerides citrate - Hexylène glycol - Sodium chloride - Citric acid - Maltodextrin - Silica - Disodium edta

Vegusiu, być może jest tam i Twój Garnier. Poszukaj, ja nie pomogę, bo nie znam tej marki.

Szukam składów:
Bielenda, Eco Care, Solanka bromowo-jodowa - kąpiel bioorganiczna;
Bielenda, Eco Care, Borowina - bioorganiczna kąpiel;
Bielenda, Eco Care, Algi do mycia ciała
Dziękuję, ale chyba nie ma
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 10:16   #15
paulinapaco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4
Dot.: Poszukuję składu INCI

Cytat:
Napisane przez Loczka Pokaż wiadomość
Kochane wizażanki,
proszę, bardzo proszę nie krzyczeć, jeśli taki wątek był, ale nie potrafię go znaleźć.
Chodzi mi głownie o skład tych kosmetyków i ich ewentualne plusy, jeśli ktoś używał
- Lumene - puder mineralny
- Artdeco - puder mineralny
- IsaDora - puder mineralny w kamieniu.

z góry baaaardzo dziękuję,ponieważ jest mi to po prostu niezbędne do życia


pozdrawiam ;*
poszukaj tu: www.shopmania.pl
paulinapaco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 21:41   #16
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Kryolan Anti shine puder matujący

Dziewczyny, posiadaczki tego pudru, bardzo proszę o podanie składu tego produktu, w necie nigdzie nie mogłam znaleźć, mam zamiar go nabyć ale moja kapryśna cera nauczyła mnie, że nie warto nic kupować w ciemno. Będę bardzo wdzięczna.
skapula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 18:40   #17
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Dot.: Poszukuję składu INCI

up
skapula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 15:25   #18
d5e122ca61e6f552e62c3b063bbe18e6104816de_6588c601bcce8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 485
Dot.: Poszukuję składu INCI

Treść usunięta
d5e122ca61e6f552e62c3b063bbe18e6104816de_6588c601bcce8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 11:57   #19
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Jaki skład ma ten krem? OLAY z UK

Witajcie
Nie wiedzialam gdzie zalozyc watek, wiec padło na biochemię.

Otóż.. jakies pol roku temu kupiłam krem w Londynie: (w zalacziku dwie fotki, przód i tył)
Olay double action night cream - sensitive

Niestety opakowanie od razu wyrzucilam, krem uzylam ze 2 razy i potem o nim zapomnialam :P i dzisiaj patrze do kosmetyczki a tam ten oto kremik i tak sobie mysle.. jaki on ma skład???
Wczoraj 3 raz sie nim posmarowalam na noc i przez ten okres nic mi nie wyskoczylo na twarzy, ale jednak ciekawa jestem składu.

Szukałam na necie tego kremu, ale znajduje tylko w słoiczkach ten krem (zalacznik), wiec nie wiem czy to jakas podróba czy co?

Prosilabym o jakies opinie o tym i o podanie składu, bo nigdzie znalezc nie mogę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 41XoDoYTiqL._SS500_.jpg (26,8 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1070389.jpg (56,6 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1070388.jpg (87,9 KB, 15 załadowań)
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-25, 12:53   #20
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Jaki skład ma ten krem?

Znalazlam podobny krem na KWC
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9950
Ale tez sloiczek..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 13:53   #21
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Jaki skład ma ten krem?

Szukałaś na olay.com? Jeśli tam nie znajdziesz swojego kremu, to prawdopodobnie firma zmieniła opakowanie albo zrezygnowała z tej serii.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 13:58   #22
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Jaki skład ma ten krem?

Dlatego byla wyprzedaz w Asdzie.. chyba zmienili opakowanie Dzieki, bo jednak nie znalazlam kremu..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 06:24   #23
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Dla Loczki i Menthy

Lumene Matte Harmony Puder mineralny
INCI: Mica, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Magnesium Silicate, Zinc Stearate, Polymethyl Methacrylate, Cetyl Ethylhexanoate, Boron Nitride, Silica Dimethyl Silylate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Methylparaben, Amethyst Powder, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Parfum (Fragrance). May contain: [+/- Silica, (Cl 7749, CL 77492, Cl 77499) Iron Oxides, (Cl 77891) Titanium Dioxide]

Skład znaleziony na litewskim forum:
http://www.supermama.lt/forumas/inde...=208139&st=264


Bielenda, Eco Care, Solanka bromowo-jodowa, Bioorganiczna kąpiel 'Zdrowie i Uroda'
INCI: Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Polysorbate 20, Propylene Glycol, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Parfum (Fragrance), Citric Acid, Diethylhexyl Syringylidene Malonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Limonene, Linalool, Cl 42090 (Acid Blue 9), Cl 19140 (Acid Yellow 23), Cl 18050 (Acid Red 1).

Bielenda, Eco Care, Borowina, Bioorganiczna kąpiel 'Zdrowie i Figura'
INCI: Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Polysorbate 20, Cocamide DEA, Propylene Glycol, Peat Extract, Parfum (Fragrance), Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Citric Acid, Diethylhexyl Syringylidene Malonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Coumarin, Limonene, Cl 42090 (Acid Blue 9), Cl 18050 (Acid Red 1), Cl 19140 (Acid Yellow 23).

Bielenda, Eco Care, Algi do mycia ciała, Bioorganiczny masaż
INCI: Pumice, Sodium Chloride, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Cake, PEG-40 Sorbitan Peroleate, Spirulina Maxima Powder, Sodium Lauryl Sulfate, Parfum (Fragrance), Olea Europaea (Olive) Oil, S.D.A. 40, Hedera Helix (Ivy) Extract, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), VP/VA Copolymer, Silica, Sodium Benzoate, Cl 42090 (Acid Blue 9), Cl 19140 (Acid Yellow 23).

Do kompletu - składy pozostałych kosmetyków z serii ECO CARE (oprócz dostępnych w Katalogu KWC)

Bielenda, Eco Care, Borwina & Torf do ciała, Bioorganiczny zabieg wyszczuplający 'Antycellulit'
INCI: Aqua (Water), Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Coco-Caprylate/Caprate, S.D.A. 40, Peat Extract, Hedera Helix (Ivy) Leaf Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Camelia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Coffea Robusta (Green Coffee) Seed Extract, Laminaria Digitata Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Hibiscus Rosa-Sinensis Flower Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Shell Extract, Cola Nitida Seed Extract, Camelia Sinensis (Pu-Erh) Leaf Extract, Caffeine, Pentaerythrityl Distearate, Glycerin, Glyceryl Polyacrylate, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Parfum (Fragrance), Coumarin, Limonene.

Bielenda, Eco Care, Miód do ciała, Biorganiczny balsam
INCI: Aqua (Water), Propylene Glycol, Honey Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Coco-Caprylate/Caprate, S.D.A. 40, Equisetum Arvense (Horsetail) Leaf Extract, Pentaerythrityl Distearate, Glycerin, Glyceryl Polyacrylate, Sodium Polyacrylate, Panthenol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Parfum (Fragrance), Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, CI 19140 (Acid Yellow 23), CI 18050 (Acid Red 1).

Bielenda, Eco Care, Mikroglony, Bioorganiczny krem pod oczy 'Anti-Age'
INCI: Aqua (Water), Cyclopentasiloxane, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Dimethicone, Glycerin, Isohexadecane, Glycereth-26, Dimethicone Crosspolymer, Sodium Chloride, Hydrogenated Polyisobutene, Polymethyl Methacrylate, Titanium Dioxide, Alumina, Stearic Acid, Hydrolyzed Elastin, Hydrolyzed Collagen, Chlorella Vulgaris Extract, Palmitoyl Tripeptide-5, Polysilicone-11, Ethylhexyl Hydroxystearate, C18-36 Acid Triglyceride, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum (Fragrance), CI 42090 (Acid Blue 9), CI 19140 (Acid Yellow 23).

Bielenda, Eco Care, Torf & Wodorosty, Bioorganiczny krem 'Anti-Age'
INCI: Aqua (Water), Sorbitan Stearate, Sorbityl Laurate, Triethylhexanoin, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Dimethicone, Propylene Glycol, Peat Extract, Laminaria Digitata Extract, Tocopheryl Acetate, Palmitoyl Tripeptide-5, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Coumarin, Limonene, CI 42090 (Acid Blue 9), CI 19140 (Acid Yellow 23).

Bielenda, Eco Care, Bioorganiczna woda termalna, Demakijaż integralny
INCI: Aqua (Water), Hexylene Glycol, Glycerin, Poloxamer 184, Polysorbate 20, Caprylyl Glycol, Arginine PCA, Sodium Chloride, Potassium Phosphate, Dipotassium Phosphate, Disodium EDTA, Citric Acid, Polyaminopropyl Biguanide, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2008-09-02 o 16:06 Powód: uzupełnienie
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 10:44   #24
ChemTom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2
Dot.: Poszukuję składu INCI

Witam. Wszystkim Paniom polecam oficjalny wykaz UE nazw INCI składników, wraz z polskimi nazwami, pełnionymi funkcjami, numerami CAS i EINECS/ELINCS.
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...pl00010528.pdf
ChemTom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 11:35   #25
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Poszukuję składu INCI

A ja polecam http://www.cosmeticsdatabase.com/ (wystarczy wpisać nazwę składnika w wyszukiwarkę). Ale uwaga! Dłuższe obcowanie z tą bazą danych grozi utratą zaufania do 99,9% kosmetyków!
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 11:47   #26
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Poszukuję składu INCI

Bardzo proszę o analizę składu
Garnier, Podstawa Pielęgnacji, Żel oczyszczający do cery normalnej i mieszanej

Skład: Aqua, Lauryl Betaine, Peg-8, Sodium Laureth Sulfate, Hamamelis Virginiana/Witch Hazel Extract, Mentha Piperita/Peppermint Leaf Extract, Panthenol, Salicylic Acid, Tocopheryl Acetate, Vitis Vinifera/Grapefruit Extract, Citric Acid, Hexylene Glycol, Menthoxypropanediol, Peg-120 Methyl Glucose Dioleate, Propylene Glycol, Sodium Chloride, Sodium Cocoamphoacetate, Tetrasodium Edta, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Limonene, Linalool

[dłuuugi, więc chyba nie za dobrze ...?]
Dziękuję
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 21:25   #27
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Poszukuję składu INCI

moooniaaaa, do analizy skłalu mamy oddzielny wątek, ten służy jedynie do podawania składów
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 21:26   #28
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Poszukuję składu INCI

moooniaaaa, do analizy s mamy oddzielny wątek, ten służy jedynie do podawania składów
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 21:02   #29
Olkaaa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 95
Dot.: Poszukuję składu INCI

Poszukuję składu pudru prasowanego Inglot dokładnie tego https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...prasowany.html
Będę wdzięczna za pomoc
Olkaaa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 22:15   #30
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Poszukuję składu INCI

Inglot Puder prasowany (Nr 05)

Skład (INCI): Mica, Talc, Dimethicone, Zinc Stearate, Lauroyl Lysine, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Palmitate, Tocopherol, Isopropylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Luffa Cylindrica Seed Oil, Fragrance, Hexyl Cinnamaldehyde, [+/-] Boron Nitride, Perfluoropolymethylisopro pyl Ether, Methicone, Cl 15850, Cl 16035, Cl 75470, Cl 77007, Cl 77288, Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-12 23:29:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:52.