Edukacja modowa, czas start! Pomożecie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-15, 00:26   #1
201706121151
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 228

Edukacja modowa, czas start! Pomożecie?


Wizażanki drogie, zwracam się do Was z prośbą, szczególnie do maniaczek mody, kobiet obeznanych w temacie . Nieogarniające blogerki, niewidzące świata poza Zarą, proszę o wstrzymanie się z komentarzami i "radami" (nie twierdzę wcale, ze wszystkie blogerki nie ogarniają! )

Do rzeczy. Chciałabym rozpocząć edukację modową. Chciałabym poznać cechy charakterystyczne poszczególnych marek, domów mody, a także różnice między nimi. Chciałabym nauczyć się jak wpływają na obecne trendy. Chciałabym umieć przyporządkowywać nazwiska poszczególnych projektantów do przedstawionych na zdjęciach torebek, butów, ubrań. Chciałabym znać trochę temat.

Proszę o pomoc, jak zacząć? Myślę, że Wikipedia wiele tu nie pomoże . Jeśli chodzi o pokazy mody na YT, to włączam, umieram z nudów, wyłączam. Temat ogólnie mnie interesuje, ale nie mam pojęcia od czego zacząć, co czytać, co oglądać, na co zwrócić szczególną uwagę.

Dziękuję z góry za rady .
201706121151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 11:12   #2
Gysk
Raczkowanie
 
Avatar Gysk
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Masurian Lakes
Wiadomości: 42
Dot.: Edukacja modowa, czas start! Pomożecie?

Sklepy moda... Temat rzeka
Generalnie to mamy kilka wiodących marek:
H&M, Mango, ZARA, Mohito, Reserved, Bershka, Stradivarius, Kappahl
Jak wiadomo część z nich jest naprawdę dobra a reszta próbuje to nieudolnie kopiować. W Mohito beże róże i biel a w Reserved to samo cenowo i wizualnie, lecz jakość okropna. Uderzyło mnie to silenie się na elegancję. Kiedyś był to typowy sklep dla nastolatek a teraz? Ale dział męski nadal jest ok
Stradivarius i Bershka oraz pull&bear to praktycznie to samo. Młodzieżówki z kiepskich materiałów za ciężką kasę.
HM wypada przy nich trochę lepiej chociaż też zaczyna się silić na elegancję. W głębi sklepu są jednak młodzieżówki. Boli jednak to, że na szumnie ogłaszają wyprzedaż rzucili głównie jakieś stare, zmechacone magazynowe ochłapy sprzed paru lat, a mało przecen aktualnej kolekcji

ZARA i mango to moje ulubione sklepy jeśli chodzi o jakość. Jestem bardzo zadowolona z tych ciuchów, szczególnie gdy kupię je za 30% regularnej ceny

pojawiają się też sklepy wysyłkowe np halens bonprix zalando.... Wszystkie duże sklepy tego typu opisałam i umieściłam w rankingu na moim blogu perleparadise.blogspot.co m
zamawiałam że wszystkich opisanych sklepów także oceny są w miarę obiektywne
jeśli chcesz rozpoznawać marki i projektantów gdy zobaczysz jakiś produkt to przeglądaj katalogi internetowe i strony www! Za każdym razem gdy wchodzi nowa kolekcja musisz ją obejrzeć. Jestem wzrokowcem i po takim maratonie po stronach sklepów już rozpoznaje ciuchy jakie mają na sobie przechodnie.
A co do projektantów to wystarczy że rozpoznasz ich logo
Po paru latach zobaczysz jak szybko zmieniają się trendy.

Polecam moje nowe odkrycie Odjii, poszalalam na wyprzedaży i mam świetne alladynki paisley i sweter w zeszłym roku też kupiłam tam sweterek i jeszcze się nie zmechacił mimo częstego noszenia. A sweter z Reserved wyrrzuciłam po 2 tyg
__________________
You are beautiful in every single way

od 28.01.2011 z TŻ
Gysk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 12:04   #3
aguSxD
Rozeznanie
 
Avatar aguSxD
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: drugi koniec świata.
Wiadomości: 507
Edukacja modowa, czas start! Pomożecie?

Polecam ,,od versace do chanel. Style w modzie" na początek


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

To książka, bo zapomniałam napisać


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
I think there is beauty in everything. What ‘normal’ people would perceive as ugly, I can usually see something of beauty in it.
— Alexander McQueen
aguSxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 12:35   #4
zekori
Wtajemniczenie
 
Avatar zekori
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 178
Dot.: Edukacja modowa, czas start! Pomożecie?

Dobrą książką dla Ciebie będzie 'Historia mody' Francoisa Bouchera, czy '100 lat mody' Cally Blackman. Inne tytuły to: 'Luksus. Dlaczego stracił blask?' Dana Thomas,
'Zawsze w pierwszym rzędzie. Anna Wintour' Jerry Oppenheimer, 'Etyka w modzie czyli CSR w przemyśle odzieżowym' Magdalena Płonka.
Sięgaj też po biografie znanych projektantów.

Jest mnóstwo świetnych polskich blogów o modzie, są to m.in.: modologia (http://modologiablog.pl/), muzealne mody (http://muzealnemody.blogspot.com/), harel ( http://harelblog.pl/), efekty uboczne (http://efektyuboczne.blogspot.com/).
zekori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 13:50   #5
201706121151
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 228
Dot.: Edukacja modowa, czas start! Pomożecie?

Dzięki dziewczyny . Na pewno zastosuję się do Waszych rad, czekam na jakieś dalsze wypowiedzi .

Cytat:
Napisane przez Gysk Pokaż wiadomość
Sklepy moda... Temat rzeka
Generalnie to mamy kilka wiodących marek:
H&M, Mango, ZARA, Mohito, Reserved, Bershka, Stradivarius, Kappahl
Jak wiadomo część z nich jest naprawdę dobra a reszta próbuje to nieudolnie kopiować. W Mohito beże róże i biel a w Reserved to samo cenowo i wizualnie, lecz jakość okropna. Uderzyło mnie to silenie się na elegancję. Kiedyś był to typowy sklep dla nastolatek a teraz? Ale dział męski nadal jest ok
Stradivarius i Bershka oraz pull&bear to praktycznie to samo. Młodzieżówki z kiepskich materiałów za ciężką kasę.
HM wypada przy nich trochę lepiej chociaż też zaczyna się silić na elegancję. W głębi sklepu są jednak młodzieżówki. Boli jednak to, że na szumnie ogłaszają wyprzedaż rzucili głównie jakieś stare, zmechacone magazynowe ochłapy sprzed paru lat, a mało przecen aktualnej kolekcji

ZARA i mango to moje ulubione sklepy jeśli chodzi o jakość. Jestem bardzo zadowolona z tych ciuchów, szczególnie gdy kupię je za 30% regularnej ceny

pojawiają się też sklepy wysyłkowe np halens bonprix zalando.... Wszystkie duże sklepy tego typu opisałam i umieściłam w rankingu na moim blogu perleparadise.blogspot.co m
zamawiałam że wszystkich opisanych sklepów także oceny są w miarę obiektywne
jeśli chcesz rozpoznawać marki i projektantów gdy zobaczysz jakiś produkt to przeglądaj katalogi internetowe i strony www! Za każdym razem gdy wchodzi nowa kolekcja musisz ją obejrzeć. Jestem wzrokowcem i po takim maratonie po stronach sklepów już rozpoznaje ciuchy jakie mają na sobie przechodnie.
A co do projektantów to wystarczy że rozpoznasz ich logo
Po paru latach zobaczysz jak szybko zmieniają się trendy.

Polecam moje nowe odkrycie Odjii, poszalalam na wyprzedaży i mam świetne alladynki paisley i sweter w zeszłym roku też kupiłam tam sweterek i jeszcze się nie zmechacił mimo częstego noszenia. A sweter z Reserved wyrrzuciłam po 2 tyg
Napisałam wyraźnie, że sieciówki mnie nie interesują. Pisałam o prawdziwej modzie.
201706121151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 17:13   #6
Gysk
Raczkowanie
 
Avatar Gysk
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Masurian Lakes
Wiadomości: 42
Dot.: Edukacja modowa, czas start! Pomożecie?

Cytat:
Napisane przez LaFleurBlanche Pokaż wiadomość
Napisałam wyraźnie, że sieciówki mnie nie interesują. Pisałam o prawdziwej modzie.
A to sorry, nie zauważyłam nigdzie wyraźnego zaznaczenia, że sieciówki Cię nie interesują.

Poza tym która moda jest wg Ciebie "prawdziwa" ?
Rozwaliło mnie to stwierdzenie.
A to co się nosi na co dzień to jakaś 'fałszywa moda'?
__________________
You are beautiful in every single way

od 28.01.2011 z TŻ
Gysk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 19:06   #7
201706121151
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 228
Dot.: Edukacja modowa, czas start! Pomożecie?

Cytat:
Napisane przez Gysk Pokaż wiadomość
A to sorry, nie zauważyłam nigdzie wyraźnego zaznaczenia, że sieciówki Cię nie interesują.

Poza tym która moda jest wg Ciebie "prawdziwa" ?
Rozwaliło mnie to stwierdzenie.
A to co się nosi na co dzień to jakaś 'fałszywa moda'?
Ale napisałam w drugiej linijce, że fanatyczki Zary i tym podobnych proszę o wstrzymanie się ze swoimi radami.
Bez kitu, czy ktokolwiek uważa, ze tego typu sklepy wyznaczają trendy?
201706121151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-15, 19:10   #8
hotgossip
Raczkowanie
 
Avatar hotgossip
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 114
Dot.: Edukacja modowa, czas start! Pomożecie?

Polecam kanał Radzka na youtubie
hotgossip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:53.