wyniki cytologii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-01, 20:48   #1
wioluusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: pomooorze
Wiadomości: 31

wyniki cytologii


Witam,
piszę , bo jestem załamana, dzisiaj od rana chcę mi się wyć jak małe dziecko...
ale zacznę od początku...
Mam 21lat, 20lutego byłam pierwszy raz u ginekologa, Pani zbadała mnie - powiedziała , że jest wszystko ok, potem badania cytologiczne, nie mogła znaleźć jajnika, ale w końcu powiedziała, że ginekologicznie jest wszystko w porządku , tylko mam lekką nadżerkę, ale to nic takiego, bo jest mała. nie zapisała mi nic na nią, dostalam tylko receptę na tabletki anty.
dzisiaj rano zadzwoniła do mnie położna z przychodni, że są wyniki mojej cytologii, mam grupę 3, przestraszylam się, bo powiedziala, że mogę mieć raka... pobiegłam od razu na przychodnie.. w czwartek idę do ginekologa...
mam pytanie , miała któraś z was coś takiego? jak miałyście leczone itp
drugie pytanie o tabletki, czy mogę je łykać? tzn chciałabym zacząć stosować je od początku kwietnia (od okresu) , bo mój facet wraca pod koniec kwietnia, ale nie chcę sobie niczego gorszego narobić;/
__________________
jesteś jak diament, który zawsze będzie miał wielką wartość dla mnie
wioluusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 22:53   #2
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: wyniki cytologii

Cytat:
Napisane przez wioluusia Pokaż wiadomość
Witam,
piszę , bo jestem załamana, dzisiaj od rana chcę mi się wyć jak małe dziecko...
ale zacznę od początku...
Mam 21lat, 20lutego byłam pierwszy raz u ginekologa, Pani zbadała mnie - powiedziała , że jest wszystko ok, potem badania cytologiczne, nie mogła znaleźć jajnika, ale w końcu powiedziała, że ginekologicznie jest wszystko w porządku , tylko mam lekką nadżerkę, ale to nic takiego, bo jest mała. nie zapisała mi nic na nią, dostalam tylko receptę na tabletki anty.
dzisiaj rano zadzwoniła do mnie położna z przychodni, że są wyniki mojej cytologii, mam grupę 3, przestraszylam się, bo powiedziala, że mogę mieć raka... pobiegłam od razu na przychodnie.. w czwartek idę do ginekologa...
mam pytanie , miała któraś z was coś takiego? jak miałyście leczone itp
drugie pytanie o tabletki, czy mogę je łykać? tzn chciałabym zacząć stosować je od początku kwietnia (od okresu) , bo mój facet wraca pod koniec kwietnia, ale nie chcę sobie niczego gorszego narobić;/
A mialas robione jakieś badania czy w ogole mozesz przyjmowac hormony?
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 12:01   #3
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: wyniki cytologii

Cytat:
Napisane przez wioluusia Pokaż wiadomość
Witam,
piszę , bo jestem załamana, dzisiaj od rana chcę mi się wyć jak małe dziecko...
ale zacznę od początku...
Mam 21lat, 20lutego byłam pierwszy raz u ginekologa, Pani zbadała mnie - powiedziała , że jest wszystko ok, potem badania cytologiczne, nie mogła znaleźć jajnika, ale w końcu powiedziała, że ginekologicznie jest wszystko w porządku , tylko mam lekką nadżerkę, ale to nic takiego, bo jest mała. nie zapisała mi nic na nią, dostalam tylko receptę na tabletki anty.
dzisiaj rano zadzwoniła do mnie położna z przychodni, że są wyniki mojej cytologii, mam grupę 3, przestraszylam się, bo powiedziala, że mogę mieć raka... pobiegłam od razu na przychodnie.. w czwartek idę do ginekologa...
mam pytanie , miała któraś z was coś takiego? jak miałyście leczone itp
drugie pytanie o tabletki, czy mogę je łykać? tzn chciałabym zacząć stosować je od początku kwietnia (od okresu) , bo mój facet wraca pod koniec kwietnia, ale nie chcę sobie niczego gorszego narobić;/

spokojnie nie martw się, równo rok temu też w wieku 21 lat odebrałam telefon z przychodni ze jak najszybciej musze zglosioc sie do lekarza w sprawie wyniku cytologicznego, przez telefon położna nie chciała nic powiedzieć, co teraz uważam za słuszne, w przypadku położnej co do Ciebie dzwoniła uważam ze zachowała się troche z przegęciem, poniewaz 3 gr to jeszcze nie rak! no i poszłam lekarz, ktory mnie uspokoił, ale też wyobrażałam sobie Bóg wie co, potem miałam zrobione w centrum onkologii badanie histopatologiczne pod narkozą , okazało się za mam wirus hpv i cin 1, co oznacza ze sa jakies zaminay, ale jeszcze nierakowe, ktore organizm moze zwalczyc sam lub moze cos z tego sie za pare lat rozwinąć no i cytologia co pol roku zalecona jest, poszlam w tym styczniu na cytologie i okazało sie ze mam II gr, czyli pewnie zmiany sie cofają, ale hpv nadal jest, wiec nie martw sie, wiele kobiet z tym żyje a bardzo dużo w ogole o tym nie wie, my mamy o tyle dobrze ze wiemy i mozemy kontrolowac i gdy zacznie sie cos dziac szybko zareagowac ze rak nie zdąży sie rozwinąć

a o tabletki spytaj ginekologa, ale moim zdaniem jak najbardziej możesz je brać

głowa do góry!
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-02 13:01:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:26.