jak to jest z drugą ciążą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-16, 21:08   #1
Anoushka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 18
Question

jak to jest z drugą ciążą?


Od pewnego czasu myslę o drugim dziecku i obawiam się, jak bedąc w ciąży poradzę sobie z tym urwisem, którego już mam zwłaszcza jesli ta ciąża byłaby z jakiegokolwiek powodu trudniejsza niz pierwsza. czy mogłybyście napisac mi, jak to było u Was? Interesuje mnie wszystko: jak się czułyście fizycznie i psychicznie, co się zmieniło, ile przybrałyście na wadze, jak przebiegł poród - jak to było w pierwszej ciąży, a jak w drugiej. Chciałabym wiedzieć, czego mogę się spodziewać
Anoushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 11:36   #2
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: jak to jest z drugą ciążą?

Cytat:
Napisane przez Anoushka
Od pewnego czasu myslę o drugim dziecku i obawiam się, jak bedąc w ciąży poradzę sobie z tym urwisem, którego już mam zwłaszcza jesli ta ciąża byłaby z jakiegokolwiek powodu trudniejsza niz pierwsza. czy mogłybyście napisac mi, jak to było u Was? Interesuje mnie wszystko: jak się czułyście fizycznie i psychicznie, co się zmieniło, ile przybrałyście na wadze, jak przebiegł poród - jak to było w pierwszej ciąży, a jak w drugiej. Chciałabym wiedzieć, czego mogę się spodziewać
Generalnie to nie wiadomo, czego można się spodziewać bo ciąże bywają rózne. Jestem pod koniec drugiej i jest ona diametralnie różna od poprzedniej. W pierwszej 17 kg i trochę mdłości bez wymiotów, w drugiej tylko 8 kg i 3 miesiace wymiotowałam. Potem samopoczucie już miałam lepsze, dużo energii i w jednej i drugiej. Mój syn ma 3 lata, ale od czerwca przychodzi do niego opiekunka [do tej pory zajmowałam się nim sama] bo to wulkan energii. Od początku synkowi tłumaczyłam, że będzie miał rodzeństwo, pozwalałam dotykać brzuszka i się przytulać, opowiadam co się będzie działo jak się maleństwo urodzi i że będę go nadal tak samo kochać - na razie wszystko jest w jak najlepszym porządku, nie widać symptomów zazdrości, zobaczymy co będzie dalej . Każdego dnia rano po obudzeniu wita sie z brzuszkiem, sprawdza czy dzidzia kopie i czy ja się dobrze czuję - komiczny widok !
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 13:07   #3
Anoushka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 18
Dot.: jak to jest z drugą ciążą?

Ilonko, gratuluję synka ! z tego co piszesz to musi być przekochany )) Ja tez mam synka, ale ma dopiero 1,5 roku. Też jest bardzo żywy, i tez zajmuję się nim sama. Chcielibysmy z mężem mieć drugie (najlepiej córeczkę ) w przyszłym roku, więc jesli się uda to mój synek będzie miał ok. 2,5 roku. Niestety na opiekunkę raczej nie będzie nas stać.
Czyli jesli chodzi o Twoją drugą ciążę, to wyglada na to, że oprócz mdłosci wszystko dobrze, a nawet lepiej - w przypadku wagi.Tez bym tak chciała... Pozdrawiam
Anoushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 13:57   #4
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: jak to jest z drugą ciążą?

To wcielone diablę z autentycznymi rózkami i ogonkiem [w kogo to poszło? pewnie w mamusię!]
Faktycznie wyszło że oprócz wymiotów [-2kg] czuję się w tej duzo lepiej - ale te upały, szkoda słów!
Opiekunka to 17-latka i tylko na kilka godzin - głównie chodzi z nim na spacery i szaleje, bo ja już nie mogę!!!
Też chciałam córeczkę i wygląda na to że będzie!
Trzymam kciuki za Was!
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 15:43   #5
mumu
Raczkowanie
 
Avatar mumu
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 462
Dot.: jak to jest z drugą ciążą?

U mnie bardzo podobnie. Synek skończył 2 lata a za tydzień mam termin drugiego porodu (jeszcze nic ). W pierwszej przytyłam 13kg, w drugiej 11kg. Nudności w drugiej większe. Druga ciąży już tak mnie nie cieszyła jak pierwsza i wogóle NICZYM z nią związanym się nie przejmowałam, za bardzo absorbował mnie strasznie ruchliwy synek spod znaku lwa! Mama mieszka bardzo daleko, mąż cały dzień pracuje i dużo jeździ po regionie. Zimą było ciężko, bo mieszkamy na szczycie góry i wszędzie pod górkę, nie dopchałam się wózkiem po zakupy; dookoła domu nie mam ogrodzenia , z dwóch stron przepaść a z trzeciej ulica. Dziecko bardzo ucieka i zapomina się rozglądnąć czy jedzie auto. Wiosną było jeszcze gorzej, bo zaraz po przebudzeniu, bez śniadania wybywał z domu i musiałam gonić za nim. Wiele razy niosłam go z powrotem pod górę, na drugim ramieniu rowerek a przed sobą duży brzuch. Aż wylądowałam w szpitalu z rozwarciem w 7 m-cu. Mama musiała przyjechać na kilka tygodni. Latem synek sam zapoznał sąsiadkę, licealistkę i tak ją pokochał, że co dzień do niej chodzi. Zaproponowałam jej, żeby odpłatnie bawiła się z nim i dzięki temu przetrwałam upały, bo nie musiałam wychodzić na podwórko. Tylko co ja zrobię w roku szkolnym? Nie wiem też jak to będzie z dwójką dzieci. Dopiero zobaczę i wiem, że pomysł się znajdzie. Bo nie ja pierwsza i nie ostatnia, wiele matek to przeżywa i wszystko mija. Osobiście nie planowałabym kolejnych dzieci w tak krótkim czasie, dla mnie najlepsza różnica wieku to 10 lat, bo śmiało można takiemu powierzyć opiekę a mój syn lubi najbardziej takie starsze dzieci. Nie mam czasu dla siebie ani dla męża i liczę na to, że jak dzieciaki pójdą do przedszkola to zajmę się hobby- sztuką czego mi bardzo brak.
Pozdrawiam!
mumu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 14:26   #6
anulka321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10
Dot.: jak to jest z drugą ciążą?

Witam serdecznie!
Ja jestem w ciąży po raz drugi. Pierwszy synek ma niecałe 4 latka.
Jeśli chodzi o samopoczucie to teraz czuję i czułam się znacznie lepiej niż w pierwszej. Mam na uwadze fakt, że po pierwsze całą ciąże pracowałam (teraz dopiero poszłam odpocząć przed samym porodem - termin mam za tydzień;-))
PO DRUGIE - obowiązki domowe spoczywają na mnie, po trzecie URWIS , któremu trzeba poświecić nie mało uwagi i czasu.
Tak więc ....Ilonko - odwagi i działać ;-) . Ja też miałam niemałe obawy no ale... nie jest tak źle. W każdej sytuacji człowiek sobie poradzi.
Nie wiem jak będzie wyglądać moja figurka po wszystkim, ale myślę że będzie ok. . Przytyłam tyle samo jak nie mniej. Teraz zamiast przybywać bo końcówka to chudnę - ciekawe prawda?? ale generalnie nie jest źle.
Jedyne co naprawdę mnie przeraża to poródPierwszy razem miałam cesarkę, wspominam ją jak jeden wielki koszmar... tak mnie znieczulili że wszystko czułam ... tak więc sama widzisz że mam powody ku obaw, tym bardziej że istniej duże prawdopodobieństwo drugiej cesarki . Ale ... co ma być to będzie .... mam nadzieję ze wszytsko będzie ok.
Pozdrawiam gorąco Anulka321
anulka321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 17:22   #7
izomax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 6
Dot.: jak to jest z drugą ciążą?

Zajście w ciąze z drugim dziecikiem jak i jej przebieg jest do przyjecia. Przeszłam to... Nikt nie pisze ze okres pierwszych 2ch lat bedzie cieżki z 2ką dzieci. Moja córka miała 2,5roku jak urodził sie jej braciszek. Mały skonczył 2latka wiec najtrudniejsze za mna. Jeżeli masz pomoc i wsparcie to wspaniale. Różnica wiekowa byłaby naprawde idealna
izomax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-22, 14:52   #8
soley1
Raczkowanie
 
Avatar soley1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 293
Dot.: jak to jest z drugą ciążą?

Z pierwsza ciaza super na poczatku im dalej tym gorzej ,pod koniec szpital, z druga poczatek mdlosci ale im dalej tym lepiej . jestem w 29 tygodniu i mam 3 letnia corcie. Jest w przedszkolu do 16:00 wiec mam troche wytchnienia. Mala jeszcze sobie nie zdaje sprawy ze bedzie miala siostrzuyczke, tzn rozumie ale jakos trudno jej to sobie wyobrazic. Lubi moj brzuch ale chyba bardziej w formie zabawy, ze sie do niego przytula, mowi i glaszcze.
Fakt, piersza ciaze bardziej przezywalam i bardziej o siebie dbalam teraz to juz takie zwykle ze jestem w ciazy zadna rewelacja.
Jezeli chodzi o corke to czesto musze ja brac na rece i zabiera mi cala energie, ale zauwazylam ze im wiecej energi mi zabiera tym wiecej jej mam czasem sie wogole nie czuje ze jestem w 7 miesiacu i zapominam ze mi duzy brzuch z przodu wystaje.hihi
Z pierwsza ciaza bylam bardziej zmeczona i malo energiczna. Duzo tez przytylam 28 kg. Teraz przytylam znacznie mniej ale to na pewno dzieki temu ze duzo sie ruszam, dzieki malemu szkrabowi, ktory caly czas potrzenbuje mojej uwagi.
Ale inaczej sobie tej ciazy nie wyobrazam i naprawde jestem zadowolona ze zdecydowalismy sie na nia teraz.
Poza tym dzieki temu ze juz jest jedno juz i absorbujace dziecko, ominely mnie doly ciazowe, myslenie o kilogramach o zmianie sylwetki itp. nie mam na to poprostu czasu i to jest najlepsze, bo psychika w ciazy jest rownie wazna jak regularne posilki.
Jak bardzo chcesz nastepne dziecko to sie nie zastanawiaj tylko do dziela. Kazda pora jest dobra na nastepnego brzdaca.
soley1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 19:19   #9
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: jak to jest z drugą ciążą?

Moja druga ciąża byłą bardzo podobna do pierwszej - przytyłam w normie, czułam się dobrze, pracowałam do samego końca. Jedyna "wpadka" to zniesienie ze schodów 4-latka jak był chory i jechaliśmy na pogotowie, a potem regularne skurcze (w 33 tyg.), ale na szczęście minęły.
Dzidziuś jest za to zupełnie inny od 1-ego. Jest po prostu spokojny, a z pierwszym myślałam, że dostanę kociokwiku (zresztą tak jest do teraz).
Pierwsza i druga ciąża rozwiązana przez cc nieplanowane, a tak bardzo chciałam urodzić naturalnie (chociaż jak leżałam z kilkunastym skurczem partym na sali porodowej to modliłam się, żeby się pośpieszyli z tą cesarką ).
Życzę powodzenia i bez obaw - my kobietki jesteśmy bardzo silne.
betty_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 13:45   #10
Anoushka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 18
Dot.: jak to jest z drugą ciążą?

Wielkie dzięki dziewczyny ) Właściwie to już się na to drugie dziecko zdecydowałam - przecież JAKOS sobie poradzę Byłam nawet u mojej lekarki na kontrolnej wizycie, a ona pierwsze co zapytała:" To kiedy drugie?" i kazała nam działać
No a z tego co piszecie, to nie jest tak źle, a czasem lepiej. Ja najbardziej boję się zmęczenia (w pierwszej ciąży cierpiałam na bezsenność), mdłości i nadmiaru kilogramów (bo zupełnie nie umiem się odchudzac).
Mój syn spokojny bynajmniej nie jest, ale tez słyszałam, że drugie dzieci zwykle są spokojne - chyba że pierwsze takie było, wtedy jest na odwrót ;( Ale na to absolutnie nie bedę sie nastawiać
Pozdrawiam Was wszystkie i mam nadzieję że niedługo będę mogła się pochwalic, że się udało.
Anoushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 19:55   #11
Meme
Zadomowienie
 
Avatar Meme
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: bielsko- biała
Wiadomości: 1 030
GG do Meme
Dot.: jak to jest z drugą ciążą?

Anoushka, my tez będziemy mieli drugiego dzidziusia, mimo, ze raczej go nie planowaliśmy w tej chwili i podobnie jak Ty jesteśmy "w posiadaniu" małego ( dosłownie) 8 miesiecznego urwisa! Tak więc, natura sprawiła nam niepsodziankę, mam nadzieję, ze tym razem bedzi płci pięknej a jeśli chodzi o samopoczucie, to na razie jestem w 9 tyg, mdłosci konkretne, zresztą jak w poprzednije ciazy, bóle głowy, odrzuca mnie od mięsnych potraw i słodyczy. Też jestem śpiąca i zmęczona. W 1 ciazy przyszło mi 9kg, teraz na razie waga stoi w miejscu. A co bedzi dalej - obaczymy - termin mam na 09.05.2007...

powodzenia!
__________________
Kategorycznie odmawiam dalszego rozmnażania

FILIPEK
http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...pek+ma+już.png

MADZIA
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbu...+Madzia+ma.png
Meme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-05, 09:36   #12
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: jak to jest z drugą ciążą?

Cytat:
Napisane przez Meme Pokaż wiadomość
Anoushka, my tez będziemy mieli drugiego dzidziusia, mimo, ze raczej go nie planowaliśmy w tej chwili i podobnie jak Ty jesteśmy "w posiadaniu" małego ( dosłownie) 8 miesiecznego urwisa! Tak więc, natura sprawiła nam niepsodziankę, mam nadzieję, ze tym razem bedzi płci pięknej a jeśli chodzi o samopoczucie, to na razie jestem w 9 tyg, mdłosci konkretne, zresztą jak w poprzednije ciazy, bóle głowy, odrzuca mnie od mięsnych potraw i słodyczy. Też jestem śpiąca i zmęczona. W 1 ciazy przyszło mi 9kg, teraz na razie waga stoi w miejscu. A co bedzi dalej - obaczymy - termin mam na 09.05.2007...

powodzenia!
Meme, gratulacje!!!
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 12:13   #13
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: jak to jest z drugą ciążą?

Meme - również gratulacje.
Czemuż mnie taka miła niespodzianka nie chce spotkać?
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 15:08   #14
Anoushka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 18
Dot.: jak to jest z drugą ciążą?

Meme, ja też serdecznie gratuluję!
Zaczęłam już starania o drugiego dzidziusia, ale najwyraźniej nie przyjdzie od razu na pierwszego tez musielismy poczekać, więc widac tak juz mam. Pozdrawiam gorąco!!
Anoushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 08:05   #15
siasia_31
Raczkowanie
 
Avatar siasia_31
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 54
Dot.: jak to jest z drugą ciążą?

Tez strasznie chce mieć drugie dziecko . W pierwszej ciąży od 6-go miesiaca prawie cały czas spałam, byłam na zwolnieniu więc nie było problemu, ale teraz przy moim 3,5 letnim synusiu nie widze możliwości na odpoczynek. Boję się zazdrości z jego strony, żeby nie wpadło mu do główki zrobienie małej dzidzi krzywdy.
siasia_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 10:18   #16
anulka321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10
Dot.: jak to jest z drugą ciążą?

Hmm ja już mam małego człowieczka, ;-), z czego jesteśmy bardzo szczęśliwi, za wyjątkiem mojego pierwszego synka. Ma 4 latka, a zaczął się zachowywać jakby miał roczek. Akty zazdrości są na porządku dziennym, protesty, złości....itp, itd.Bardzo się zmienił, nie podejrzewałam , że fakt pojawienia się braciszka na świecie, przewróci jego cały świat. Jest mi ciężko nawet bardzo, no ale ... myślę i mam nadzieję że z czasem wszystko wróci do normy, bo inaczej ZWARIUJĘ!!!!)))
anulka321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 21:52   #17
siasia_31
Raczkowanie
 
Avatar siasia_31
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 54
Dot.: jak to jest z drugą ciążą?

Cytat:
Napisane przez anulka321 Pokaż wiadomość
Hmm ja już mam małego człowieczka, ;-), z czego jesteśmy bardzo szczęśliwi, za wyjątkiem mojego pierwszego synka. Ma 4 latka, a zaczął się zachowywać jakby miał roczek. Akty zazdrości są na porządku dziennym, protesty, złości....itp, itd.Bardzo się zmienił, nie podejrzewałam , że fakt pojawienia się braciszka na świecie, przewróci jego cały świat. Jest mi ciężko nawet bardzo, no ale ... myślę i mam nadzieję że z czasem wszystko wróci do normy, bo inaczej ZWARIUJĘ!!!!)))
Właśnie tego się obawiam, że moj synek będzie zazdrosny do kwadratu, zwłaszcza że teraz nawet nie chce słyszeć o rodzeństwie.Jest synusiem mamusi ,tylko by się przytulał i przytulał a jak trzeba będzie się mną podzielić to nie wiem co będzie.Zresztą o tatusia pewnie też będzie zazdrosny. Najśmieszniej zawsze odpowiada na pytanie czy chciałby mieć rodzeństwo:
- nie chce ani siostry, ani BRATKA!!!
siasia_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 11:39   #18
soley1
Raczkowanie
 
Avatar soley1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 293
Dot.: jak to jest z drugą ciążą?

A mnie sie wydaje to tylko kwestia dobrego nastawienia i przygotowania dziecka.Wiadomo ze jak cos sie dzieje nagle jest wiekszym szokiemi reakcja moze byc najrozniejsza.Dziecko nie jest zazrosne same z siebie tylko wtedy jest gdy je do tego sprowokujemy. Np, obcalowujac nowe malenstwo zapominajac ze jest jeszcze drugie ale starsze.
Mam corke 3 lata, i jestem w 9 miesiacu ciazy.Juz teraz nie moze sie doczekac mlodszej siostry. Przez cala ciaze tlumaczylam malej co jest w brzuszku , dlaczego rosnie, glaskalysmy razem , razem tez chodzilysmy na sluchanie serduszka do poloznej... Caly czas tez malej powtarzalam ze bedzie drugie malenstwo i takie bezbronne , trzeba bedzie sie nia opiekowac , delikatnie obchodzic itp.Zeby nie czula sie odtracona a przede wszystkim zeby zdaawala sobie sprawe Z tego ze wszyscy razem tworzymy rodzine i musimy sie nawzajem troszczyc o siebie i nie ma konkurencji.
W momencie przyjscia na swiat drugiego dziecka , trzeba kochac jeszcze bardziej te starsze. Kazde zmiany zachodzace w zyciu sa dla dziecka trudne a co dopiero taka zmiana. Trzeba w tym czasie okazywac jeszcze wiecej ciepla i czulosci , przytulac kiedy tylko bedzie chcialo i ile chcialo zachecac do opieki ,do pomocy mamie i tacie zeby to dziecko czulo sie jeszcze bardziej potrzebne a nie odtracone i zostawione samemu sobie.
Wiem ze to bedzie trudne zwlaszcza na poczatku gdy sie jeszcze zle czujemy, noce nie przespane ale warto sprobowac.I nie martwic sie na zapas ze cos pojdzie nie tak.
soley1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 23:39   #19
sylwiamaria
Rozeznanie
 
Avatar sylwiamaria
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 670
Wyślij wiadomość przez ICQ do sylwiamaria GG do sylwiamaria
Dot.: jak to jest z drugą ciążą?

Meme , ja takze chcialam Ci pogratulowac ciazy. powodzenia.
__________________

    1. " W życiu niewiasty rozróżnić można siedem okresów: niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta."
George Bernard S

sylwiamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-28, 20:25   #20
monikax
Raczkowanie
 
Avatar monikax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 300
Dot.: jak to jest z drugą ciążą?

Moja córcia w tym tygodniu skończyła 2 latka i jest największym skarbem w moim życiu. Tego, że będzie miała siostrzyczkę lub braciszka jestem całkowicie pewna. Sama jestem jedynaczką i choć ma to swoje zalety to jednak chciałabym mieć rodzeństwo. Początkowo z mężem chcieliśmy, żeby różnica między dzieciakami wynosiła 2 latka. Niestety zycie płata figle ... W zeszłym roku rozpoczęlam studia i decyzję o drugim dziecku odłożyliśmy na później - mieliśmy popracować nad tym we wrześniu, bo chciałam, żeby urodziło się na początku lata... niestety mąż nie chciał Doszedł do wniosku, że najpierw powinnam skończyć studia i znaleść pracę, żebyśmy byli zabezpieczeni finansowo (chociaż on nie zarabia najgorzej a ja narazie mam rente rodzinną). Ja nie uważam jego argumentów za ważne, ale są pewne rzeczy, które chciałabym zmienić zanim urodzę drugie dziecko ... chciałabym np. rozbudować nasz dom. Teraz mieszkamy w piętrowym domu na wsi. na dole mieszka brat mojej mamy z żoną i dzieckiem, a ja z mężem i córką na górze - mamy 3 pokoje i kuchnię. Jeden pokój jest zajęty, bo mieszka u nas moja babcia. Dlatego marzy mi się rozbudowanie domku ( mam taką możliwość ponieważ obok naszego domu stoi pusta działka) tak, aby dzieciaki miały swoje pokoje.

Chciałbym, żeby różnica wiekowa między moimi dzieciakami była jak najmniejsza i żeby drugie dziecko urodziło się mniej więcej w maju... Ten maj już niestety odpada no a w następnym kończę studia tak więc nie wiem czy to dobry pomysł...

Dziewczyny ta sytuacja streasznie mnie męczy... nie wiem co robić...
monikax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 10:16   #21
soley1
Raczkowanie
 
Avatar soley1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 293
Dot.: jak to jest z drugą ciążą?

A moim zdaniem jezeli chcesz druga dzidzie to nie powinnas czekac, a juz zwlaszcza na po studiach kiedy moze otrzymasz fanja oferte pracy i dopiero bedziesz miala problem. Nie zbyt fajnie jest zaczynac nowa prace od urlopu maciezynskiego.
soley1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 09:39   #22
monikax
Raczkowanie
 
Avatar monikax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 300
Dot.: jak to jest z drugą ciążą?

Cytat:
Napisane przez soley1 Pokaż wiadomość
A moim zdaniem jezeli chcesz druga dzidzie to nie powinnas czekac, a juz zwlaszcza na po studiach kiedy moze otrzymasz fanja oferte pracy i dopiero bedziesz miala problem. Nie zbyt fajnie jest zaczynac nowa prace od urlopu maciezynskiego.
Całkowicie się z tobą zgadzam - sama też o tym myślałam... No ale jest jeszcze jeden problem, bo mój mąż narazie nie chce drugiego dziecka... Jest przyzwyczajony do tego, ze nie brakuje nam pieniędzy i obawia się, że jeśli nie będę pracowała to on sam przy 2-ce dzieci nie da rady utrzymać naszego dotychczasowego poziomu życia. A dla mnie nie jest, aż tak ważne, żeby żyć w luksusie... uwazam, że to co on zarabia zupełnie nam wystarczy na "porzadne" życie... Tylko, ze on chce żeby nasze dzieci miały firmowe ubrania i najdrozsze zabawki.... AQ to nie jest najważniejsze
monikax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 11:58   #23
Meme
Zadomowienie
 
Avatar Meme
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: bielsko- biała
Wiadomości: 1 030
GG do Meme
Dot.: jak to jest z drugą ciążą?

ja też uważam że nie ma co czekać. Prawda jest taka, ze zawsze jest "to coś" ważniejszego, pzrez co trzeba pzrenieść decyzję o dozecku na później: u ciebie to studia, potem praca, a potem, pewnie bedzie wam juz tak wygodnie rzem w trójkę, że nie bedzie wam siechciało tego zmieniać. A potem moze byc juz za późno. Czasem lepiej, by los zdecydował, teraz tak mówię, bo akurat mnie - nas to spotkało. Mamy 8,5 mies. synka a w maju urodzi nam sie drugie dziecko, jestem pczątkiem 13 tyg. Planowalismy 2 dziecko, ale nie teraz! To był dla nas szok! Też planowałam zmienic pracę, zaczeło nam sie fajnie żyć, znowu bardzije na luzie, Dzidzia troche podrosła a tu bach! Znowu ciaża! Na poczatku nie bardzo sie cieszyłam ,ale dosłownie w pzreciagu kilku tygodni okazało sie ,ze to tylko lepiej dla nas. Owszem ,wiem ,ze bedzie cieżko, ale dzieci beda sie chować razem, miedzy mna i moim bratem jest 5 lat różnicy - za duzo na dory kontakt, teraz jest ok, ale wcześniej...w miedzy czasie wyszło wiele problemów z wiazanych z moja obecna pracą, z opieka do dziecka...zostałam w domu na L4,bo źle sie czuję w ciaży, problem opieki nad straszym synkiem sie rozwiazał, i inne kłopty jakos dzieki Bogu też sie roziwązują. Nie chce pzrez to powiedzieć, że dziecko rozwazuje problemy, absolutnie, ale jeśli chcesz tego dziecka, to bym sie na twoim miejscu nie zastanawiała. To naprawdę dobry czas.
__________________
Kategorycznie odmawiam dalszego rozmnażania

FILIPEK
http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...pek+ma+już.png

MADZIA
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbu...+Madzia+ma.png
Meme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 22:29   #24
agusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 342
Dot.: jak to jest z drugą ciążą?

pierwsza ciąża przeleżana od połowy -skracająca sie szyjka macicy, 5 tyg. przeleżane przed samym porodem, zastój lewej nerki, problemy z pęcherzem, jak sie córka urodziła - kolki, bolesne ząbkowanie, problemy z jej pęcherzem, szpital, zabieg, bieganina po lekarzach - urlolog, nefrolog, pediatra, alergolog, ciągle zwolnienia lakarskie, ciaganie babć do pomocy, w miedzy czasie praca i żłobek - zarzekałm sie że żadnych więcej dzieci!! ja chorowałam głównie gardło-anginy, zapalenie krtani i tchawicy non stop ...... córka skończyła dwa lata ...i zachcialam świadomie drugiego dziecka różnica miedzy córkami 3,5 roku.
druga ciąża- na zwolnieniu lekarskim od 3 mca, w jednym i drugim przypadku cc druga córka przeciwieństwo pierwszej - rozkrzyczanej i rozbrykanej 4 latki.
tak na marginesie marzy mi sie synek
agusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:58.