Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-02, 12:41   #3361
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
generalnie od wszystkich kosmetyków złuszczających możesz mieć później przebarwienia. Czy to będzie kwas salicylowy, kwas migdałowy, kwas azelainowy, czy tretinoina. Skóra jest narażona na przebarwienia, bo jest cienka.
Ale niektóre substancje działają fotouczulająco, czyli możesz mieć bardziej podrażnioną i czerwoną skórę itp. Takimi substancjami np. jest tretinoina, a nie jest np. adapalen.
Zdaję sobie sprawę, że każdy z nich może powodować przebarwienia, bo skóra robi się cieńsza, jednak potrzebuję specyfiku, który jest teoretycznie najbezpieczniejszy i w miarę tani, bo na plecy jednak trochę tego schodzi
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-03, 16:30   #3362
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Właśnie przymierzam się do złożenia zamówienia w ZSK i e-naturalne
Mam zamiar m.in kupić produkty na tonik z glukonolaktonem Jestem ciekawa czy sie u mnie sprawdzi i przyniesie jakies pozytywne efekty
Przeglądam produkty w tych sklepach i masakra tyle rzeczy mam ochotę kupić i wypróbować
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-03, 21:45   #3363
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez sillke29 Pokaż wiadomość
polecicie jakiś filtr dostępny stacjonarnie po kawasach? zamówiłam misshe ale trochę potrwa zanim dojdzie, a wczoraj miałam zabieg. Nie chcę za bardzo wychodzić na słońce ale wiadomo jak to jest, 2 tyg nie dam rady siedzieć tylko w domu. Filtrem z przypadku nie chciałabym sobie zaszkodzić...
Ciężko coś polecić, bo filtry z wysokim PPD są z zasady tłuste i ciężkie. Mam na myśli filtry LRP i Biodermę.

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, polecicie nieklejący się krem nawilżający bez zapychaczy? Kupiłam własnie trzeci z rzędu i poleciał do kosza.
A może tonik z glukonolaktonem? Mi służy jako nawilżacz, na noc mieszam go z olejem.

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Właśnie przymierzam się do złożenia zamówienia w ZSK i e-naturalne
Mam zamiar m.in kupić produkty na tonik z glukonolaktonem Jestem ciekawa czy sie u mnie sprawdzi i przyniesie jakies pozytywne efekty
Przeglądam produkty w tych sklepach i masakra tyle rzeczy mam ochotę kupić i wypróbować
Gorąco go polecam, cera jest świetnie nawilżona, gładka i wygląda o wiele lepiej. W sam raz na wiosnę i lato

Też tak miałam na początku, ale teraz nabrałam do tego dystansu. Zobaczysz co Ci służy, i Twój koszyk znacznie się uszczupli
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-03, 22:14   #3364
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość

Gorąco go polecam, cera jest świetnie nawilżona, gładka i wygląda o wiele lepiej. W sam raz na wiosnę i lato

Też tak miałam na początku, ale teraz nabrałam do tego dystansu. Zobaczysz co Ci służy, i Twój koszyk znacznie się uszczupli
Właśnie Twój wpis na blogu i to ,że go tak zachwalasz mnie zachęciło do wypróbowania tego toniku
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-04, 10:55   #3365
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
A może tonik z glukonolaktonem? Mi służy jako nawilżacz, na noc mieszam go

Gorąco go polecam, cera jest świetnie nawilżona, gładka i wygląda o wiele lepiej. W sam raz na wiosnę i lato
a jak wygląda sprawa bez oleju? Tez nawilża czy trzeba go zmieszać?
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-04, 18:55   #3366
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ktoś może tu wie jaki jest kod rabatowy w sklepie e-naturalne .Bo albo jestem ślepa albo oni nigdzie go nie podali ?
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-04, 21:18   #3367
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Ktoś może tu wie jaki jest kod rabatowy w sklepie e-naturalne .Bo albo jestem ślepa albo oni nigdzie go nie podali ?
Chodzi o to -5%/-10%? Wg mnie powinien się naliczyć sam, tak mi wynika z opisu
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-04, 22:18   #3368
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Właśnie Twój wpis na blogu i to ,że go tak zachwalasz mnie zachęciło do wypróbowania tego toniku
A no zachwalam, ale nie bez pokrycia. Efekty mówią same za siebie

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
a jak wygląda sprawa bez oleju? Tez nawilża czy trzeba go zmieszać?
Nawet bez oleju bardzo fajnie nawilża, możesz też spróbować wersji z mocznikiem, ale mi przy dłuższym stosowaniu zaczęła rozpulchniać skórę z przenawilżenia.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 14:12   #3369
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 16:47   #3370
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Chodzi o to -5%/-10%? Wg mnie powinien się naliczyć sam, tak mi wynika z opisu
Dzięki Faktycznie sam się nalicza a myślałam ,że trzeba koniecznie jakiś kod wpisać

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
A no zachwalam, ale nie bez pokrycia. Efekty mówią same za siebie

Dokładnie . Śledzę Twój blog na bieżąco
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.

Edytowane przez Wenus21
Czas edycji: 2014-05-05 o 17:00
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 17:56   #3371
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta


Czyli jednak Epiduo jest ok dla Ciebie Pamiętam, że miałaś z nim różne przejścia.

Miałam puder z Aknicare, mam go nawet w wątku wymiankowym.
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-05, 19:56   #3372
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
ich filtr (SPF 30) to mój ulubieniec, po nim jako jedynym nie wypryszcza mnie tak strasznie jak po innych filtrach, jest lekki, szybko się wchłania i w ogóle już duuuużo razy go chwaliłam na tym wątku.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 20:54   #3373
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Dzięki Faktycznie sam się nalicza a myślałam ,że trzeba koniecznie jakiś kod wpisać

Dokładnie . Śledzę Twój blog na bieżąco
Ooo, jest mi bardzo miło

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jesteś w stanie używać oleju kokosowego na twarz?
Miałam filtr Aknicare, miło go wspominam, ale kurczę... to nie było to
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 11:44   #3374
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 18:46   #3375
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Ooo, jest mi bardzo miło
Zaraz idę chyba wypróbuje peeling z sody
Trochę się tylko boje ,że mi w którymś miejscu wyżre skóre
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 09:46   #3376
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Też bardzo lubię Ziaje matującą, ale moim zdaniem lepsza jest nowa wersja antyoksysdacyjna. Już nie będę chwalić się tym na fejsie - znowu mi ją wykupili w moim mieście

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Zaraz idę chyba wypróbuje peeling z sody
Trochę się tylko boje ,że mi w którymś miejscu wyżre skóre
Przeczytaj uważnie przeciwwskazania.

Kusi mnie ta mechaniczna szczotka do pielęgnacji twarzy z Biedronki i urządzenie do kawitacji (i od razu sonoforezy) z allegro. Chyba ją sobie fundnę
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 16:19   #3377
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Też bardzo lubię Ziaje matującą, ale moim zdaniem lepsza jest nowa wersja antyoksysdacyjna. Już nie będę chwalić się tym na fejsie - znowu mi ją wykupili w moim mieście



Przeczytaj uważnie przeciwwskazania.

Kusi mnie ta mechaniczna szczotka do pielęgnacji twarzy z Biedronki i urządzenie do kawitacji (i od razu sonoforezy) z allegro. Chyba ją sobie fundnę
Zastosowałam maseczke chociaz nie powinnam i miałam buraka na całej twarzy ah ta moja głupota
Szkoda ,że podraznia ta soda bo skóra po niej jest tak fajnie gładka

Jaka szczoteczka? cos w stylu szczoteczki z Clarisonic?
Bo ostatnio właśnie myślałam o jakies ,,podróbie,, tej szczoteczki

Edit: Znalazłam jakies info na temat tej szczoteczki Kurde kosztuje tylko 20zł. Tez sie skuszę jesli znajde ja w biedronce tylko ciekawe czy włosie nie jest twarde w niej
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.

Edytowane przez Wenus21
Czas edycji: 2014-05-07 o 16:23
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 08:38   #3378
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Edit: Znalazłam jakies info na temat tej szczoteczki Kurde kosztuje tylko 20zł. Tez sie skuszę jesli znajde ja w biedronce tylko ciekawe czy włosie nie jest twarde w niej
Dziewczyny, napiszcie proszę, czy ta szczoteczka jakoś teraz ma być w ofercie? Za 20 zł to i ja chętnie spróbuję
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 09:07   #3379
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Dziewczyny, napiszcie proszę, czy ta szczoteczka jakoś teraz ma być w ofercie? Za 20 zł to i ja chętnie spróbuję
Jest od dzisiaj

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Zastosowałam maseczke chociaz nie powinnam i miałam buraka na całej twarzy ah ta moja głupota
Szkoda ,że podraznia ta soda bo skóra po niej jest tak fajnie gładka

Jaka szczoteczka? cos w stylu szczoteczki z Clarisonic?
Bo ostatnio właśnie myślałam o jakies ,,podróbie,, tej szczoteczki

Edit: Znalazłam jakies info na temat tej szczoteczki Kurde kosztuje tylko 20zł. Tez sie skuszę jesli znajde ja w biedronce tylko ciekawe czy włosie nie jest twarde w niej
A no widzisz, mówiłam - czytaj przeciwwskazania Ja robię sobie maseczkę peelingującą z sody na stopy, tyle że nakładam grubą warstwę i trzymam 20-25 minut.

Ja nie wiem czy mi nie wykupią tych szczoteczek, bo będę mieć czas dopiero po 20:30. Mam nadzieję, że zdążę, bo żal nie wziąć
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-08, 09:42   #3380
BeataR89
Rozeznanie
 
Avatar BeataR89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 950
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cześć

Postanowiłam napisać jak ja pokonałam trądzik. Mam 25lat trądzik miałam od 14roku życia. Nigdy nie przykładałam dużej wagi do pielęgnacji używałam byle czego. Pół roku temu byłam u deramtologa przepisał mi Zineryt po 5 tygodniach używania tego leku nic się nie poprawiło jedynie szybciej goiły sie wypryski. Postanowiłam postawić na pielęgnację i zlikwidowałam ze swojej diety słodycze.
Rano przemywam twarz pianką z wyciągiem z drzewa herbacianego http://www.sr-skincare.co.uk/ultra-m...50ml-253-p.asp
Następnie nakładam krem Epivit multiwitaminowy krem na dzień z liposomami
No i robiłam makijaż
Wieczorem
Demakijaż płynem micelarnym z biedronki
Myję twarz mydłem aleppo
Co drugi dzień aplikuję tonik 5% kwas salicylowy zmywam go wodą po kilku minutach
Na koniec nakładam olejek http://unicacosmetics.com/face/oil/Evergreen.php

Moja twarz jest gładka bez żadnych wyprysków ( oczywiscie raz w miesiącu wyskoczy mi jedna czy dwie krostki) Teraz muszę zacząć pozbywać się lekki przebarwień potrądzikowych. Może komuś to może, chociaż wiadomo że na każdego to samo nie działa.
Na koniec wstawiam fotke jak wygląda teraz moja cera
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 54.jpg (84,1 KB, 68 załadowań)
__________________
MAJA 7.04.2010r
BeataR89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 10:09   #3381
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Czesc dziewczyny! Moge polecic Wam sposoby na tradzik, ktore mi pomogly. Mam 21 lat, a tradzik meczy mnie od czasow podstawowki/gimnazjum. Pomagal mi dermatolog, a teraz lecze sie sama. Mam tradzik wrazliwy, cera zaczerwieniona, delikatna, uczulona na slonce i sklonna do zapychania.


W pielegnacji hitem sa dla mnie kosmetyki MINERALNE, albo chociaz dobre BB cremy. Naprawde o niebo lepsze dla cery niz zapychacze z drogerii (a juz na pewno wyrzuccie ciezkie revlony colorstay, dermacole i inne zapychajace smieci). Moja cera je pokochala


SAVON NOIR, czarne mydlo. Koniecznosc w mojej lazience, swieeetnie pielegnuje cere, peelinguje ja, nawilza... Wspanialy do oczyszczania i jako maseczka. Polecam kazdemu.


No i moj ostatni hit , MIOD NATURALNY ! Ktory stosuje jako antybiotyk i nawilzacz. Nakladam maseczki codziennie rano i wieczorem, na przynajmniej 10 minut. Mysle ze nie zaszkodzi trzymac miodu "ile sie da". Gdyby sie ciezko rozprowadzal, mozna polozyc go na jakis fajny hydrolat czy wode termalna.

Pieknie wyciagnal mi wszystkie zanieczyszczenia, juz po kilku dniach stosowania mialam wysyp, a teraz wszystko blyskawicznie sie goi. Juz widze ze cera bedzie gladziutka. Uspokaja cere, zmniejsza zaczerwienienia, wygladza i LECZY. Trzeba tylko uwazac zeby kupic naturalny miod, a nie jakies sztucznosci. Na pewno nie kupujcie miodow w tubkach, z ktorych sie go wyciska jak ketchup, bo miod sie krystalizuje i kiedy jest naturalny, jest sprzedawany tylko i wylacznie w sloikach z normalnym wieczkiem. To produkt naturalny, wiec moze uczulac - gdyby wystapilo mocne zaczerwienienie, pieczenie i inne nieprzyjemne dolegliwosci - nalezy przestac i poszukac czegos innego

Powodzenia w walce z tradzikiem!

Jak mi sie przypomni cos jeszcze, napisze.
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 11:12   #3382
qualcosa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja tez się chętnie podzielę swoja kuracją 15 lat trądzik( bez wykwitów ropnych, ale mnóstwo zaskórników, grudek i wągrów, czasami podskórne gule w okolicach żuchwy)... Raz lepiej, raz gorzej ( gorzej- zwłaszcza po odstawieniu tabletek). A teraz jest pięknie . Rok temu przeszłam kurację Artedermem ( ok 7 miesięcy). Uparcie czekałam na efekty, ale było coraz gorzej... Widocznie dla jednych to cudowny lek , a dla drugich zbyt mocne złuszczanie. Dlatego radzę obserwować swoją skórę, a nie bezgranicznie wierzyć wszystkim pozytywnym komentarzom. Pół roku nic nie robiłam z cerą, tylko podstawowa pielęgnacją. ( Cały czas mnóstwo zaskórników, wągrów... rozszerzone pory ) Aż w końcu zebrałam siły, by znów powalczyć o lepszą cerę! Ale do rzeczy! Co mi pomogło

- DIETA: odstawienie mleka i unikanie śmieciowego jedzenia
+ dużo warzyw ( zwłaszcza awokado) , ryby, olej lniany, owoce, nasiona, migdały i nerkowce jako przekąski do tego herbatki ziołowe

- LEKKIE (!!!) ZŁUSZCZANIE- KWASY ( ale konsekwentne)
RAZ w tygodniu PEELING MIGDAŁOWY ( ja zakupiłam na allegro- tańsza opcja niż o kosmetyczki). I tak przez ok. 6 tygodni. TERAZ ( po odstawieniu migdałka) MASECZKA - PEELING K+K FITOMEDU ( na bazie kwasu mlekowego) ( cudowny produkt ) Peeling stosuj ok 2 razy w tygodniu, a na przebarwienia stosowałam codziennie ( teraz po tygodniu są o wiele bledsze). W planach chcę też przetestować Alpha - H, Liquid Gold, albo https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...la.html&next=1 - oba na bazie KWASU GLIKOLOWEGO. Wszytko zalezy czy mi te paskudne przebarwienia będą ładnie znikać.

- FILTRY NA DZIEŃ

- NAWILŻANIE!!! Rano: Krem nawilżający https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...ie.html&next=1 ale szukam jakiegoś innego
Ze względu na mój wiek na noc stosuję serum, które dostałam w prezencie (Estee Lauder, Advanced Night Repair) ale nie codziennie plus czasami rano serum flavo C pod krem ( ale one akurat bardziej pomagają w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej i ładnie rozświetlają cerę)

- Przy silnym zanieczyszczeniu skóry pomagają mi też od czasu maseczki (Glinka Ghassoul zmieszana z mydłem savon noir albo glinka zielona- glinki mieszam z różnymi olejkami). Chociaż od jakiegoś czasu w ogóle ich nie stosuję- nie muszę .

- Do mycia twarzy używam Estee Lauder, Perfectly Clean ( też dostałam w prezencie w zestawie z serum) i też się świetnie u mnie sprawdza

- woda termalna dla ukojenia cery po kwasach ( przed nałożeniem kremu)

- STARANNY DEMAKIJAŻ

W końcu pokochałam swoją cerę! I pamiętajcie nie zawsze silne złuszczanie jest dobre... u mnie świetnie sprawdzają sie delikatne kwasy, po których nie muszę siedziec trzy dni w domu... i mogę swobodnie założyć podkład. "Nie maltretujcie" swoich buziek. Delikatnie je oczyszczajcie, złuszczajcie naskórek (lekkie kwasy, ale stosowane konsekwentnie) a do tego "rozpieszczajcie" delikatnymi kremami nawilżającymi.

Powodzenia! Wam też się uda!

qualcosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 08:54   #3383
Safu
Raczkowanie
 
Avatar Safu
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 196
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

A ja dodam tylko, że warto jest zwrócić uwagę na olejek z drzewa herbacianego. Kiedyś używałam kosmetyków z serii Tea Tree TBS i doskonale pamiętam, jaką zauważyłam wtedy poprawę. Jednak zapomniałam na dłuższy czas o większości drogeryjnych kosmetyków i ostatnio, kiedy robiłam (moje pierwsze!) zakupy na ZSK zwróciłam uwagę na olejek z drzewa herbacianego. Odrazu rzypomniał mi się zapach tamtych kosmetyków i postanowiłam go wypróbować
Używam go rano i wieczorem wsmarowując w zanieczyszczone obszary twarzy (punktowo) i efekt jest powalający. Po dwóch tygodniach mam znacznie mniej małych krostek, zaskórników zamkniętych i przebarwień. Dodaję olejek również do maseczki ze spiruliny.

Naprawdę godny uwagi produkt dla cery tłustej i zanieczyszczonej. Jako składnik kosmetyków i samodzielny czarodziej
__________________

Safu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 23:13   #3384
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Też bardzo lubię Ziaje matującą, ale moim zdaniem lepsza jest nowa wersja antyoksysdacyjna. Już nie będę chwalić się tym na fejsie - znowu mi ją wykupili w moim mieście
Kusi mnie ta mechaniczna szczotka do pielęgnacji twarzy z Biedronki i urządzenie do kawitacji (i od razu sonoforezy) z allegro. Chyba ją sobie fundnę
a w czym konkretnie jest lepsza ziaja antyoksydacyjna? może wchłania się lepiej? <rozmarzyłam się>
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 07:40   #3385
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

.
Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Jest od dzisiaj

Ja nie wiem czy mi nie wykupią tych szczoteczek, bo będę mieć czas dopiero po 20:30. Mam nadzieję, że zdążę, bo żal nie wziąć
Kupiłam tą szczoteczkę jak za taką cene jest całkiem fajna.Raczej dla cierliwych bo jest mała wiec trochę czasu umycie nią buzi zajmuje
Najważniejsze ,że mocno nie podrażnia a tego się obawiałam
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 11:24   #3386
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
a w czym konkretnie jest lepsza ziaja antyoksydacyjna? może wchłania się lepiej? <rozmarzyłam się>
Dla mnie jest nieco lżejsza i ma lepszy wpływ na moją skórę. No i tak bardzo się nie klei, taka ulepszona wersja matująca.

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
.

Kupiłam tą szczoteczkę jak za taką cene jest całkiem fajna.Raczej dla cierliwych bo jest mała wiec trochę czasu umycie nią buzi zajmuje
Najważniejsze ,że mocno nie podrażnia a tego się obawiałam

A mi bardzo pasuje, zrobiłam sobie nią peeling przed peelingiem enzymatycznym i maseczką algową. Dziś mam niesamowicie gładką skórę Mam nadzieję, ze szybko się nie popsuje i trochę mi posłuży Teraz czekam na wypłatę i kupię sobie jeszcze urządzenie do domowej kawitacji.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 16:17   #3387
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Dla mnie jest nieco lżejsza i ma lepszy wpływ na moją skórę. No i tak bardzo się nie klei, taka ulepszona wersja matująca.
to jest ta Sopot Sun, tak? pora odwiedzić sklep ziaji

Mówicie o szczoteczce do twarzy, takiej jak szczoteczka do zębów, tylko większej, którą się po prostu szoruje twarz? miałam kiedyś taką z Rossmanna, ale niestety pogarszała stan mojej cery, nie wiem czemu. Peelingi mechaniczne bardzo lubię, ale szczoteczkę musiałam wyrzucić.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 16:39   #3388
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Nie.Mowa jest o szczoteczce elektrycznej takiej w stylu clarisonic
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-12, 14:13   #3389
pomorzanka77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 126
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

ale ta clarisonic chyba jednak czyści ultradźwiękowo? czy nie?

bo jeśli to faktycznie tylko kręcąca sie szczoteczka to coś takiego kupowałam kilka lat temu w polskim rosmannie za grosze. była też zupełnie bezwartościowa, zwyczajna szczoteczka z miękkim włosiem, którą można kupić za grosze w kiosku, tyle że sama się kręciła (bardzo wolno zresztą, cholery można było dostać)
pomorzanka77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 09:12   #3390
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

witaj znow differinie... nie wiem co o tym myslec, skoro izotziaja niewiele pomogla (wzgledem krostek, bo wzgledem zmniejszenia porow i przetluszczania to moj kwc ) to jak adapalen ma pomoc? no nie wiem, nie wiem... no i te praktycznie 2 opakowania ktore mi zostaly to tez nie mam pojecia co z nimi zrobic. Mieszac? Raz izotiaja raz differin? mozna tak?
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:42.