Mamy na emigracji- wszystkie kraje łączcie się:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-25, 05:35   #1
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910

Mamy na emigracji- wszystkie kraje łączcie się:)


Hej dziewczyny,
Nie widzę wątku ogolnoemigracyjnego. Jedynie UK jest mocno reprezentowane i Niemcy niezle. A ja bym chciała tez dla innych mam wątek założyć.
Niedługo mąż wyjeżdża do Norwegii a kilka miesięcy po nim ja z małym.
Mam tez od razu pytanie do doświadczonych w tym mam:
Co zabieralyscie dla dziecka z kraju a co wolalyscie kupić na miejscu? Musialyscie mocno ograniczać bagaż czy moglyscie pozwolić sobie na zabranie ☠☠☠☠☠☠☠? Jak z ubraniami? Czytałam, ze nie ma sensu do Norwegii brać polskich ciuchów, bo nie odpowiadają ichniejszym warunkom pogodowym. Mimo, ze tam są sporo droższe, to jednak nie opłaca się zabrać stad za dużo.
I jak mieszkaliscie na początku emigracji? Od razu wynajmowaliacie mieszkanie czy jakieś pokoje we wspólnym domu?
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 08:01   #2
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Mamy na emigracji- wszystkie kraje łączcie się:)

Gratuluje decyzji
My wynajelismy mieszkanie. Nie wiem jakie sa realia w Norwegii,ale byc moze na poczatek maz moze wynajac pokoj lub mieszkanie tymczasowe i spokojnie rozgladac sie za czyms odpowiednim dla calej rodziny. W Szwajcarii min. okresem wynajmu mieszkania jest 12 mcy. Wyjatkiem sa wlasnie takie mieszkania tymczasowe.
Z Polski wzielismy tylko lozka dzieci (byly nowe i szkoda mi bylo) oraz ubrania na dany sezon. Reszte kupowalam tutaj albo zamawialam z pl sklepow internetowych.
Z waznych rzeczy to karta szczepien (z tlumaczeniem),dokumenty wiadomo. No i sporo pieniedzy na poczatek
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 20:29   #3
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Mamy na emigracji- wszystkie kraje łączcie się:)

Nie bardzo pomoge, bo moje dzieci urodzone juz na emigracji sa
Dlaczego akurat Norwegia? Piekny to kraj fakt, brat Tz byl jakis czas temu na wycieczce rowerowej po Fiordach (szalony), zdjecia przepiekne
Powodzenia
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 21:45   #4
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Mamy na emigracji- wszystkie kraje łączcie się:)

Porownalismy sobie standard zycia, zarobki, ilosc imigrantow z Polski i latwosc w znalezieniu pracy. Tak jakos wyszla nam Norwegia z tego Gdyby nie problemy z wystepowaniem po wizy to bylaby Australia, ale kto wie, kto wie? Moze za kilka lat...
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 12:01   #5
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Mamy na emigracji- wszystkie kraje łączcie się:)

Nie ma chetnych do pogadania mam? Jakie kraje mamy na mzk reprezentowane?
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 19:24   #6
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Mamy na emigracji- wszystkie kraje łączcie się:)

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Porownalismy sobie standard zycia, zarobki, ilosc imigrantow z Polski i latwosc w znalezieniu pracy. Tak jakos wyszla nam Norwegia z tego Gdyby nie problemy z wystepowaniem po wizy to bylaby Australia, ale kto wie, kto wie? Moze za kilka lat...
O ludzie, Australia mnie odstrasza ilością jadowitej żywiny, która się podobno pcha do domów

My tu przyjechaliśmy z roczną córką, brałam jej łożeczko (nie wiem po co, jak z niego nie korzystała ) i ciuchy na jeden sezon, resztę kupowałam tutaj.
Zorientuj się jak z lekami, ja niektóre leki (np rutinoskorbin)czy maści (np tormentiol) zawsze mam z Polski.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 17:15   #7
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Mamy na emigracji- wszystkie kraje łączcie się:)

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
Z waznych rzeczy to karta szczepien (z tlumaczeniem),dokumenty wiadomo. No i sporo pieniedzy na poczatek
- karta szczepien tak, chociaz akurat Norwegia idzie innym system szczepienia dzieci ... - poszukam pozniej stronyz ktorj lawtwo mozna przetlumaczyc z norwskiego na co dziecko bylo szczepione.

- pogrubione jak najbardziej .... biorac pod uwage, czy to mieszkanie np z 1 sypialnia - to koszt okolo 7 - 10 tys NOK, z 2 sypialami miedzy 9 a 13 tys NOK, plus Depozyt zawzyczaj koszta 1-2 czynszow ... no i z czegos trzeba zyc do 1wszej wyplaty, wiec oszczednosci jak najabrdziej sie przydadza ... tak sobie mysle ze 10tys NOK powinno wsyatczec na 2 - 3 miesiace jedzenia



Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
.
Zorientuj się jak z lekami, ja niektóre leki (np rutinoskorbin)czy maści (np tormentiol) zawsze mam z Polski.
NIE MA ... w wiekszoci ... ''polskich specyfikow'' - ja wlasnie co rusz z PL worze Gripexy i tym podobne rzeczy - w NOREWGII nawet raka Paracetem umieja wyleczyc - sie tak smieje, bo zawsze go przepisuja .... - dzieci jedza / pija TRAN .. BLEEEE
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-30, 14:07   #8
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Mamy na emigracji- wszystkie kraje łączcie się:)

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
Nie widzę wątku ogolnoemigracyjnego. Jedynie UK jest mocno reprezentowane i Niemcy niezle. A ja bym chciała tez dla innych mam wątek założyć.
Niedługo mąż wyjeżdża do Norwegii a kilka miesięcy po nim ja z małym.
Mam tez od razu pytanie do doświadczonych w tym mam:
Co zabieralyscie dla dziecka z kraju a co wolalyscie kupić na miejscu? Musialyscie mocno ograniczać bagaż czy moglyscie pozwolić sobie na zabranie ☠☠☠☠☠☠☠? Jak z ubraniami? Czytałam, ze nie ma sensu do Norwegii brać polskich ciuchów, bo nie odpowiadają ichniejszym warunkom pogodowym. Mimo, ze tam są sporo droższe, to jednak nie opłaca się zabrać stad za dużo.
I jak mieszkaliscie na początku emigracji? Od razu wynajmowaliacie mieszkanie czy jakieś pokoje we wspólnym domu?
Ja nie-mama, ale mieszkam w NO i mam 2 dzieciate koleżanki z Polski.
Każda inaczej to rozwiązała.
Jedna prawie cała wyprawka z Polski (w tym wózek, fotelik, ubranka),a druga kupiła prawie wszystko w Szwecji lub używane.
Nie wiem gdzie będziecie mieszkać, ale warto rozważyć opcję wyjazdów po zakupy do Szwecji, bo nawet żywność dla dzieci, ubranka, buty itp są tu naprawdę mega drogie. Z drugiej strony ciuszki, śpiworki i inne akcesoria można zakupić za grosze w dobrym często stanie używane na portalu www.finn.no i to rozwiązanie warto rozważyć zwłaszcza na początku.
W wózkach jeżdżą dzieci nawet w przedszkolu, co mnie z początku lekko szokowało
Z paracetamolem niestety prawda...wszędzie i na wszystko wg tutejszych lekarzy działa
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 17:35   #9
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Mamy na emigracji- wszystkie kraje łączcie się:)

A wlasnie, leki. Sama nie wiem co mialabym brac, bo moj syn jeszcze na nic nie chorowal i poza nurofenem przy bardzo ciezkim zabkowaniu to i tak nic nie bral. Ja tez nie lykam niczego, maz rowniez.

Z tym finn to juz siespotkalam w tylu miejscach, ze chyba wszyscy tam wszystko kupuja
Z tego, co na razie nam sie wydaje, to bedziemy mieszkac na poludniowym zachodzie, wiec do Szwecji nieszczegolnie blisko
A czy z Polski ktos moze mi wysylac rzeczy, czy nie wychodzi to oplacalnie?




Sent from my iPad using Tapatalk - now Free
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:23.