Kwas salicylowy (BHA) Trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-29, 10:07   #1
Kapel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 15

Kwas salicylowy (BHA) Trądzik


Czy ktoś miał cere bardziej podrażnioną i przez używanie żeli
z kwasem salicylowym poprawił mu sie koloryt i zaczerwienienia zaczęły znikać? Zakupiłem sobie pure zone loreal zel z pompką głęboko oczyszczający. Kiedyś go używałem i był to mój pierwszy żel i najlepszy jaki miałem. Cera tak mi sie poprawiła, że aż sam sie zdziwiłem, że tak wyglądam. Oczywiście przestałem go używać nie wiem czemu. Pare miesiecy temu dermatoloig przepisał mi epiduo, tetralysal i kostke do mycia sebamed. Popsuła mi sie tylko cera. Była oczywiście gładka i bez pryszczy, ale czerwona i strasznie brzydko to wygląda. Od 2 dni zacząłem stosować ten żel a tamte leki odstawiłem. Lekka poprawa troche zaczerwienienia bladsze. Byłem u dermatologa spr. moj stan i zapomniałem sie zapytać co to jest. Na czole miałem kaszke uzywałem epiduo i zrobiły sie czarne łepki i teraz powoli usuwaja sie przez kwas salicylowy. Nos czerwony bez krost,tłusty otwarte pory i blizny lekko wgłębione. pod oczami górne części policzków tłusto, zaczerwienione (chyba bo sie świeci i jak dotkne to takie tłuszczyk) czerwono na brodzie to samo a na policzkach dolnych też pryszcze i ślady po nich. Nawet w brwiach mam pryszcze sporadycznie. Kaszaki 2 pod okiem. Otwarte pory i blizny na policzkach. Z tego co szukałem w necie to mam ACNE SCARS najwyrazniej cera mieszana. Co polecacie jeszcze do żelu żeby powrócił koloryt jak kiedyś?

Edytowane przez Kapel
Czas edycji: 2009-07-29 o 10:09
Kapel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 10:17   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kwas salicylowy (BHA) Trądzik

Cytat:
Napisane przez Kapel Pokaż wiadomość
Co polecacie jeszcze do żelu żeby powrócił koloryt jak kiedyś?
Bana dla Ciebie za niekorzystanie z wyszukiwarki i zakładanie tysięcznego wątku na ten sam temat.

A na twarz krem z filtrem 50 na dzień i na noc krem nawilżający. Przez co najmniej 2 miesiące. Trzeba nie mieć mózgu, żeby w lecie w pełnym słońcu używać Epiduo i Tetralysal bez ochrony filtrowej (bo po co przeczytać chociażby ulotką dołączoną do tych leków).
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 10:37   #3
Kapel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 15
Dot.: Kwas salicylowy (BHA) Trądzik

Więcej sie to nie powtórzy.
A jaki kremik z filtrem 50 polecasz najbardziej do cery mieszanej trądzikowej?
"Co do mózgu to mogłabyś się troche ogarnąć. Jak byłem u dermatologa to mi nic nie mówil o takich filtrach ani o niczym. Przepisał mi popytałem sie o działanie i tyle. Taki z tego morał ze nie jestem dziewczyna i nie surfuje po netach i nie siedze w kosmetykach. Logiczne heh

Edytowane przez Kapel
Czas edycji: 2009-07-29 o 10:54
Kapel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 11:23   #4
Natalion28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Dot.: Kwas salicylowy (BHA) Trądzik

Moje Drogie,
Piszę do Was z prośbą o pomoc w temacie rozpuszczania kwasu salicylowego w oleju, ciągle mam z tym problem.
Ostatnio rozpuszczałam salicyla w oleju słonecznikowym, ciężko mi jednak określić czy on działa na pewno...
opisze jak go robię
5 ml oleju podgrzewam później dodaje 2 ml kwasu powoli nie wsypuje całego od razu chce by mi powstał kwas 20%
jest mleczny mieszam go i mam też kąpiel wodną ciepłą by olej się nie wychładzał.
Następnie nakładam na twarz i jak był mleczny na waciku którym to nakładam kwas na twarz widzę jak się salicyl mi znów krystalizuje.... ostatnio trzymałam 5 minut i szczypało, ale jakoś później mnie nie wysypuje na twarzy.. Nie wiem już sama czy działa..
No nie wiem czy coś robię nie tak?
Pomóżcie
Natalion28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-09 12:23:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:18.