Jaka praca? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-23, 10:46   #1
bozenka345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 114

Jaka praca?


Mam 21 lat, maturę, mówię biegle w 2 językach niemiecki i angielski, kurs pierwszej pomocy, prawo jazdy
Nie mam na siebie pomysłu, mógłby mi ktoś doradzić jaka prace mogę wykonywać z takimi umiejętnościami, jeśli wogole?
Interesuje mnie mało rzeczy, nie mam pojęcia co mogę iść studiować żeby mi sie to przyszłościowo opłacało.
Dziękuje za porady
bozenka345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 14:22   #2
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Jaka praca?

Cytat:
Napisane przez bozenka345 Pokaż wiadomość
Mam 21 lat, maturę, mówię biegle w 2 językach niemiecki i angielski, kurs pierwszej pomocy, prawo jazdy
Nie mam na siebie pomysłu, mógłby mi ktoś doradzić jaka prace mogę wykonywać z takimi umiejętnościami, jeśli wogole?
Interesuje mnie mało rzeczy, nie mam pojęcia co mogę iść studiować żeby mi sie to przyszłościowo opłacało.
Dziękuje za porady
Wydaje mi się, że to trochę mało informacji. Mówisz, że interesuje Cię mało rzeczy, więc może chociaż podaj jakie?
A z kierunkiem studiów, to może oprócz "aby mi się opłacało w przyszłości" powinnaś wziąć pod uwagę do czego masz predyspozycje? Czy chociażby bardziej kierunki politechniczne, czy coś bardziej humanistycznego?
I podaj może swoje preferencje - czy chcesz pracować codziennie 8h za komputerem? Czy może z klientem? Albo zdalnie sama z domu? A może chcesz żeby to było coś bardziej twórczego, albo wymagającego umiejętności manualnych? Czy może jeszcze jakoś inaczej? Pomyśl o tym wszystkim, a dopiero później będzie można coś konkretniej Ci podpowiedzieć.
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 14:41   #3
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Jaka praca?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 20:32
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 16:02   #4
bozenka345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 114
Dot.: Jaka praca?

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że to trochę mało informacji. Mówisz, że interesuje Cię mało rzeczy, więc może chociaż podaj jakie?

A z kierunkiem studiów, to może oprócz "aby mi się opłacało w przyszłości" powinnaś wziąć pod uwagę do czego masz predyspozycje? Czy chociażby bardziej kierunki politechniczne, czy coś bardziej humanistycznego?

I podaj może swoje preferencje - czy chcesz pracować codziennie 8h za komputerem? Czy może z klientem? Albo zdalnie sama z domu? A może chcesz żeby to było coś bardziej twórczego, albo wymagającego umiejętności manualnych? Czy może jeszcze jakoś inaczej? Pomyśl o tym wszystkim, a dopiero później będzie można coś konkretniej Ci podpowiedzieć.

Ani ze ścisłych ani z humanistycznych nie jestem rewelacyjna, tak pół na pół.
Mogę pracować codziennie po osiem godzin, i przy komputerze i z klientem, najlepiej przez telefon.Nie jestem zbyt energiczna, lubie mieć wszystko poukładane i zaplanowane, motywuje mnie układanie planów, mam bzika na punkcie zdrowego odżywiania, trenuje box.
Ludzie mówią ze jestem świetnym słuchaczem, ogólnie mówię mało a jeśli już to konkretnie.

---------- Dopisano o 16:02 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Dzięki za pomysł
bozenka345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-25, 20:06   #5
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Jaka praca?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tylko że na PH wymagane jest doświadczenie, o którym dziewczyna nic nie wspomniała, no i też często wykształcenie wyższe.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-25, 23:23   #6
Maddlenka90
Raczkowanie
 
Avatar Maddlenka90
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 33
Dot.: Jaka praca?

Cytat:
Napisane przez bozenka345 Pokaż wiadomość
Mam 21 lat, maturę, mówię biegle w 2 językach niemiecki i angielski, kurs pierwszej pomocy, prawo jazdy
Nie mam na siebie pomysłu, mógłby mi ktoś doradzić jaka prace mogę wykonywać z takimi umiejętnościami, jeśli wogole?
Interesuje mnie mało rzeczy, nie mam pojęcia co mogę iść studiować żeby mi sie to przyszłościowo opłacało.
Dziękuje za porady
Angielski i niemiecki ? Większość korpo przyjmie Cię z otwartymi rękoma
__________________
You can not always wait for a perfect moment. Sometimes you must dare to jump.
Maddlenka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-25, 23:44   #7
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Jaka praca?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 20:32
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-26, 14:00   #8
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Jaka praca?

Cytat:
Napisane przez Maddlenka90 Pokaż wiadomość
Angielski i niemiecki ? Większość korpo przyjmie Cię z otwartymi rękoma
Bez nawet zaczętych studiów? To ja znam inne korpo...
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 21:06   #9
Stynioow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 3
Dot.: Jaka praca?

Może próbuj swych sił w turystyce?
Stynioow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 19:23   #10
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Jaka praca?

Cytat:
Napisane przez Stynioow Pokaż wiadomość
Może próbuj swych sił w turystyce?
Rozwiń myśl, chętnie poczytam o pracy w powyższej branży jako osoba mająca ten kierunek studiów i nie pracująca w zawodzie
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-31, 09:17   #11
bozenka345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 114
Dot.: Jaka praca?

Ok z tego co piszecie bez studiów sie nie obejdzie. Mam problem, ponieważ nie wiem co chce robic w przyszłości, czy myślicie ze testy zawodowe pomogą mi z wyborem?
bozenka345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-31, 13:39   #12
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Jaka praca?

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Bez nawet zaczętych studiów? To ja znam inne korpo...


+ Denerwuje mnie strasznie, że teraz młodzi ludzie wyjdą z liceum, zdają tą maturę i myślą, że nie wiadomo jaką pracę dostaną. Wybrzydzają w ofertach że tu za małe zarobki, tu weekendy zajęte itd jakby nie wiadomo czym mogli zainteresować przyszłego pracodawcę . Mnie zaraz po maturze nawet przez myśl nie przeszło, żeby aplikować na takiego PH, bo zwyczajnie było mi wstyd z gołym CV.

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Cytat:
Napisane przez bozenka345 Pokaż wiadomość
Ok z tego co piszecie bez studiów sie nie obejdzie. Mam problem, ponieważ nie wiem co chce robic w przyszłości, czy myślicie ze testy zawodowe pomogą mi z wyborem?
Tak
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-31, 16:40   #13
bozenka345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 114
Dot.: Jaka praca?

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość


+ Denerwuje mnie strasznie, że teraz młodzi ludzie wyjdą z liceum, zdają tą maturę i myślą, że nie wiadomo jaką pracę dostaną. Wybrzydzają w ofertach że tu za małe zarobki, tu weekendy zajęte itd jakby nie wiadomo czym mogli zainteresować przyszłego pracodawcę . Mnie zaraz po maturze nawet przez myśl nie przeszło, żeby aplikować na takiego PH, bo zwyczajnie było mi wstyd z gołym CV.

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------


Tak

Nie myślałam o nie wiadomo jakiej pracy, myślałam po prostu ze z dwoma biegłymi językami znajdę coś lepszego niż kelnerka. Pozdrawiam
bozenka345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 13:34   #14
raspberry_19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 109
Dot.: Jaka praca?

Cytat:
Napisane przez bozenka345 Pokaż wiadomość
Nie myślałam o nie wiadomo jakiej pracy, myślałam po prostu ze z dwoma biegłymi językami znajdę coś lepszego niż kelnerka. Pozdrawiam
Pewnie są jakieś miejsca gdzie byś sie załapała. Może tłumaczenia? Jesli jesteś świetna w tych dwóch językach.

Niestety do koropo bez wyższego nie da rady, przynajmniej te korpo która znam i w którym pracuje wymagają wyszżego wykształcenia.
raspberry_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 14:15   #15
Emilcia96
Zadomowienie
 
Avatar Emilcia96
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 312
Dot.: Jaka praca?

Skoro interesujesz się odżywianiem to może technologia żywności?
U mnie na wydziale jak ktoś nie wie na co chce iść to idzie na zarządzanie i inżynierie produkcji ale nie wiem, czy Ciebie to zainteresuje.
__________________
Ćwiczę


40/2017
8/2018

12.12.2015 M
17.12.2017
02.05.2019
Emilcia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 14:35   #16
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Jaka praca?

Cytat:
Napisane przez raspberry_19 Pokaż wiadomość
Niestety do koropo bez wyższego nie da rady, przynajmniej te korpo która znam i w którym pracuje wymagają wyszżego wykształcenia.
Pracowałam w trzech korpo gdzie byli ludzie bez wyższego. I nawet awansowali w nich. Więc da radę
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 14:42   #17
suesueheck
Przyczajenie
 
Avatar suesueheck
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Jaka praca?

rasberry, w jakim mieście szukasz pracy? Z dwoma językami (tak naprawdę wystarcza sam angielski) mogłabyś poszukać pracy na lotnisku, np. przy obsłudze pasażera i odprawie. Nie jestem pewna jak jest w innych miastach, ale w Warszawie jest duża rotacja i ciągle szukają pracowników. Wada tej pracy to kiepskie zarobki, stres i praca na różne dzikie zmiany (na 4, 5 rano, nocki), ale atmosfera jest bardzo fajna, praca jest ciekawa no i wyższe wykształcenie jest niepotrzebne
suesueheck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-02 15:42:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:22.