Wymarzona praca czy pewność zatrudnienia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-29, 01:21   #1
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855

Wymarzona praca czy pewność zatrudnienia?


Jak w tytule, pytanie do Was, co byście wybrały: pracę w wymarzonej firmie, w wymarzonym zawodzie ale z ryzykiem że "nie wypali" (firma splajtuje czy coś) czy pracę również dla Was interesującą, również w zawodzie ale gorszą tyle, że z gwarancją zatrudnienia na najbliższe naście lat?

Ja właśnie stoję przed wyborem, 2 firmy złożyły mi fajne oferty

1) Super firma, zajmuje się akwarystyką od A do Z (klejenie akwariów, aranżacja zbiorników, serwis itd) plus ma sklepy zoologiczne, również nastawione na akwarystykę profesjonalną; stanowisko kierownicze (przyjmowanie faktur, zamawianie towaru, ustalanie cen, promocji itd) ALE jeśli sklep się nie rozwinie, mogę stracić pracę PLUS słyszałam pogłoski, że szef ma problemy z terminowym wypłacaniem pieniędzy

2) Typowy sklepik zoologiczny, zarówno pracownicy, jak i klienci średnio "kumaci", kupują co popadnie ALE sklep rozwinięty, sporo towaru, mam pewność zatrudnienia. Stanowisko zwykła ekspedientka, czyli nabijanie na kasę i rozmowa z klientem.

Dziewczyny, którą opcję wybrać? Super wymarzona praca i dobre stanowisko czy praca gorsza, ale też zgodna z pasją?
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 08:24   #2
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Wymarzona praca czy pewność zatrudnienia?

Ja bym wybrała opcje nr 1. Ekspedientka w sklepie zoologicznym to raczej nie jest stanowisko, do którego przywiązywałabym się na najbliższe kilkanaście lat.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 08:40   #3
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Wymarzona praca czy pewność zatrudnienia?

Chcesz przyjąć pracę wiedząc od początku, że "szef ma problemy z terminowym wypłacaniem pieniędzy"?

Rozumiem, że na pieniądzach Ci nie zależy i masz alternatywne źródło utrzymania? Czy liczysz, że to tylko pogłoski, a Tobie będzie płacił?
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 18:11   #4
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Wymarzona praca czy pewność zatrudnienia?

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Chcesz przyjąć pracę wiedząc od początku, że "szef ma problemy z terminowym wypłacaniem pieniędzy"?

Rozumiem, że na pieniądzach Ci nie zależy i masz alternatywne źródło utrzymania? Czy liczysz, że to tylko pogłoski, a Tobie będzie płacił?
Oczywiście, że się tego boję, ale to gościu, który meeega dużo wie i mogę się u niego naprawdę sporo nauczyć.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 19:54   #5
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Wymarzona praca czy pewność zatrudnienia?

Odpowiadając na Twoje pytanie, na pewno nie przyjęłabym pracy gdybym miała podstawy sądzić, że firma nie będzie mi płaciła.

Obojętnie jak fajnie stanowisko by nie brzmiało i obojętnie jak dużo mogłabym się nauczyć.

Istnieją też takie firmy, które nadrabiają kiepskie warunki nazwą stanowiska i abstrakcyjnym "rozwojem". Zaczepiła mnie kiedyś na pewnym portalu kobieta z HRów pewnej firmy oferując pozycję managera (!) pewnego ważnego działu, znacznie wyższe stanowisko niż te, o które sama się wtedy starałam. Podczas pierwszej rozmowy było super i pani była mną zachwycona aż do pytania o zarobki. Okazało się, że temu "managerowi" chcą płacić mniej niż wtedy zarabiałam na stanowisku zdecydowanie niemanagerskim i znacznie poniżej tego, co podobne firmy płacą na podobnych stanowiskach. Ale nazwa stanowiska...! I rozwój!

Potwierdziłabym, że plotki o niepłaceniu mają podstawy i jeśli tak, nie brała tej pracy.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2016-12-29 o 19:56
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 06:14   #6
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Wymarzona praca czy pewność zatrudnienia?

Szlag mnie trafia na niepłacących terminowo januszy biznesu, ale Ty się zastanawiasz, więc powiem tak:

1. Jeśli na obecnym etapie życia nauka jest dla Ciebie najważniejsza, jeśli w dzień wypłaty nie oglądasz co chwilę konta bankowego czekając z utęsknieniem na kasę żeby uzupełnić lodówkę i wiesz, że w razie czego finansami zajmie się ktoś inny (partner, rodzice) - czyli jeśli Twoje zarobki to nie jest "być albo nie być" - to skorzystaj z propozycji i się ucz.

2. Jeśli pracujesz po to, by zarobić na życie i Twoja pensja to w domowym budżecie ważny punkt, to skorzystaj z opcji nr 2, żeby nie pożyczać potem na jedzenie i nie chodzić za szefem, który odprawia Cię z kwitkiem gdy pytasz o swoje pieniądze.

Wszystko zależy od punktu siedzenia.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 22:13   #7
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Wymarzona praca czy pewność zatrudnienia?

Nauka jest dla mnie bardzo ważna zwłaszcza, że nauczę się tam tego, czego nigdzie indziej - co innego czytać w Internecie a co innego obcować z doświadczonym hodowcą i uczestniczyć w jego projektach. Szefem byłby facet mający wielką renomę w branży, ma on na koncie super projekty, m.in. budowę 2 oceanariów. Mogłabym obserwować hodowlę ryb, obcować z gatunkami bezpośrednio z odłowu a to dla mnie nie tylko nauka, ale i duża frajda bo się tym pasjonuję.

W drugim przypadku jest to typowy sklepik. Szefostwo wydaje się bardzo w porządku. Tam mam 100% pewności, że pieniążki będą na czas. Z kolei nic się nie nauczę a jest duża szansa, że zapomnę to, co już wiem.

Jest jeszcze jedna sprawa: KREDYT. Zostały mi 3 raty do spłaty, każda po ok. 450zł.

Plusem dla mnie jest to, że szef z pierwszej firmy zaproponował mi pożyczkę (znamy się kilka miesięcy), żebym mogła to sobie spłacić (wie, że miałam z tym problemy i nawet sprawa trafiła do e-sądu) co nie ukrywam, że byłoby dla mnie bardzo wygodne.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-01, 13:39   #8
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wymarzona praca czy pewność zatrudnienia?

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Oczywiście, że się tego boję, ale to gościu, który meeega dużo wie i mogę się u niego naprawdę sporo nauczyć.
A to jeden jedyny takie w Polsce? zapewne nie. To nie bóg, tylko facet z wiedzą - są też inne źródła zdobywania takowej.


Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Nauka jest dla mnie bardzo ważna zwłaszcza, że nauczę się tam tego, czego nigdzie indziej - co innego czytać w Internecie a co innego obcować z doświadczonym hodowcą i uczestniczyć w jego projektach. Szefem byłby facet mający wielką renomę w branży, ma on na koncie super projekty, m.in. budowę 2 oceanariów. Mogłabym obserwować hodowlę ryb, obcować z gatunkami bezpośrednio z odłowu a to dla mnie nie tylko nauka, ale i duża frajda bo się tym pasjonuję.

W drugim przypadku jest to typowy sklepik. Szefostwo wydaje się bardzo w porządku. Tam mam 100% pewności, że pieniążki będą na czas. Z kolei nic się nie nauczę a jest duża szansa, że zapomnę to, co już wiem.

Jest jeszcze jedna sprawa: KREDYT. Zostały mi 3 raty do spłaty, każda po ok. 450zł.

Plusem dla mnie jest to, że szef z pierwszej firmy zaproponował mi pożyczkę (znamy się kilka miesięcy), żebym mogła to sobie spłacić (wie, że miałam z tym problemy i nawet sprawa trafiła do e-sądu) co nie ukrywam, że byłoby dla mnie bardzo wygodne.
Pogrubione 1 - wiesz, nie wiem skąd masz info o tym,. że facet nie płaci, ale trochę mi się to kłóci z tym, co piszesz - facet z taką renomą i pozwala sobie na niepłacenie? To albo renoma nie taka wielka, albo plotki przekłamane.

2 - nie, nie masz pewności, że właściciele naprawdę ok i naprawdę będą 100% płacić tego nigdy nie wiesz, póki nie zaczniesz pracować. No chyba, że to budżetówka.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-01 14:39:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:28.