brak zawiązków czwórek i piatek stałych zebów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-20, 19:39   #1
beata_k5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2

brak zawiązków czwórek i piatek stałych zebów


Witam
Moja 16 letnia córka urodziła sie bez zawiązków czwórek i piatek stałych zebów. za jakieś pół roku zaczniemy leczenie ortodontyczne a póżniej ...... no właśnie co mam dziecku zaproponować? tak abym finansowo podołała a i ona była zadowolona.
Czekam na Wasze porady.
beata_k5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 20:56   #2
jaketi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1
Dot.: brak zawiązków czwórek i piatek stałych zebów

Ja nie miałam zawiązków dolnej piątki, na dodatek szóstka po leczeniu kanalałowym całkowicie sie rozpadła. Lekarz załozył mi most. Bylo to jakieś 7 lat temu. Aktualnie mam załozony apart stały, aby wyprostować pozostałe zęby.
jaketi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 23:18   #3
kasiajakasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7
Dot.: brak zawiązków czwórek i piatek stałych zebów

ja nie miałam zawiązków dwójek górnych i nosiłam aparat, a teraz mam zrobiony most, niestety na moich opiłowanych jedynkach, ale na implanty nie było mnie stać. Myślę, że w przypadku córki najlepiej będzie jak wypowie się lekarz, ale myślę, że albo most na opiłowanych trójkach i szóstkach, albo most na implantach, w sensie po każdej stronie po jednej śrubce i na niej dwa połączone zęby, co jest rozwiązaniem na pewno lepszym, bo nie trzeba piłować zdrowych zębów, ale i bardziej kosztownym. Choć implanty to dopiero za kilka lat, bo 16 lat to za młody wiek na to, można więc w czasie noszenia aparatu odkładać
kasiajakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 09:00   #4
makiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 102
Dot.: brak zawiązków czwórek i piatek stałych zebów

skoro to czwórka i piątka to nie ma jeszcze tragedii, ja mam taki problem z dwójką zdecydowałam się na implant (ale zdaję sobie sprawę, że to jeden ząb do zrobienia a nie kilka, a wtedy koszty znacznie się zwiększają...), aktualnie mam założony implant (tytanową śrubę w kości), ona przez pół roku będzie sie zrastać z kością, potem będę miała zakładaną koronę,
uważam, że to lepsza opcja niż most bo do mostu trzeba spiłować sąsiednie zdrowe zęby, a trochę szkoda, szczególnie u nastolatki
przy sąsiednich zębach można dwie korony umocować na jednym implancie (tak jak pisze kasiajakasia)
to troche kosztowne, ale zauważ, że dziewczyna ma wtedy tę sprawę rozwiązaną już do końca życia
aha, i na czas gdy implant zrasta się z kością dostaje się taką wyjmowaną nakładkę, która udaje zęba i nie trzeba świecić tymczasowymi brakami w uzębieniu
makiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:17.