Głębokie bolące pryszcze, jak się ich pozbyć gdy już się pojawią? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-03, 22:18   #1
Brzoza3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Unhappy

Głębokie bolące pryszcze, jak się ich pozbyć gdy już się pojawią?


Zazwyczaj daję sobie radę z pojedynczym egzemplarzem tego paskudztwa, ale naprawdę straciłam już siłę kiedy na nosie wyskoczyły już trzy.

Okropnie bolą, są twarde, ale nie białe, tkwią gdzieś głęboko i ciężko z nimi cokolwiek zrobić bo bolą pod każdym dotknięciem.

Zazwyczaj staram się je wycisnąć po kąpieli, przez chusteczkę, żeby łój nie rozniósł się po całej twarzy, ale zajmuje mi to dużo czasu, jest nieprzyjemne z e względu na towarzyszący ból i za bardzo znam inny sposób żeby się tego pozbyć.

Rączki mi już opadają. Jedyna metoda jaką znam to nasmarować malutki kawałek twarzy niveą, poczekać aż bąbel urośnie i dopiero wtedy wycisnąć, ale raczej jej nie stosuję.

Proszę jeśli ktoś zna jakiś sposób, żeby POZBYĆ SIĘ już zaistniałego pryszcza byłabym bardzo wdzięczna. Dbam raczej o cerę, ale mimo wszystko jestem w okresie dorastania i zachowanie jej bez żadnych niedoskonałości jest bardzo trudne.

Chętnie też zapoznam się z jakąś konkretną metodą zapobiegania takim potworom. Mam nadzieję, że nie strzeliłam żadnej internetowej gafy (np. powielając wątek chociaż ani w google ani na forum nie znalazłam tego czego szukałam).
Brzoza3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 09:57   #2
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Głębokie bolące pryszcze, jak się ich pozbyć gdy już się pojawią?

Sugeruję dobrego dermatologa...
Może to mało odkrywcze, ale chyba najskuteczniejsze. To co opisyjesz to mogą być czyraki- kiedyś miałam takiego potwora na środku policzka ze 3cm pod okiem. Rano obudziłam się z tak spuchniętą twarzą,że na oko niewiele widziałam. Dostałam od lekarza mocny antybiotyk i ostrzeżenie, iz czyraki występujące na twarzy powyżej linii nosa mogą być niebezpieczne.

Do pielęgnacji codziennej (a właściwie co 2-3 dzień) możesz włączyć maseczkę z glinki -biała, zielona różowa czy czerwona zależnie od rodzaju skóry. Kupuję ją bezpośrednio u dystrubutora marki Argelitz, w pudełkach po 200g chyba. Starcza na baaaaaardzo długo.
Poleciła mi tą metodę kosmetyczka: cienka warstwa różowej maseczki nałożona na kilka minut świetnie wygładziła skórę i wyczyściła pory. Różowa glinka dedykowana jest dla delikatnej naczyniowej skóry

Edytowane przez Śniegowa
Czas edycji: 2011-09-07 o 10:01
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 11:07   #3
marrgosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 170
Dot.: Głębokie bolące pryszcze, jak się ich pozbyć gdy już się pojawią?

Takich pryszcy nie warto próbować wyciskać, powoduje to tylko zaognienie stanu zapalnego. Najlepiej smarować czymś wysuszajacym np. masc Benzacne. Takie pryszcze to bardzo trudna sprawa, cieżko sie powstrzymać i nie dotykać ich, jednak wiem po sobie, że to nic dobrego nie przynosi.
marrgosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 19:11   #4
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Głębokie bolące pryszcze, jak się ich pozbyć gdy już się pojawią?

Też mi czasem takie cuś wyskoczy - ja je wykańczam Amolem, nasączam wacik i trzymam na pryszczu parę minut (ma piec), a potem smaruję kremem nawilżającym żeby uspokoić skórę, bo to jednak spirytus i mogłaby zostać czerwona spalona plama. Parę dni przynajmniej raz dziennie i wchłonie się
A zapobieganie - maseczka z białej glinki - bardzo fajnie pielęgnuje skórę skłonną do niespodzianek
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 05:50   #5
reject
Raczkowanie
 
Avatar reject
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mississauga
Wiadomości: 98
Dot.: Głębokie bolące pryszcze, jak się ich pozbyć gdy już się pojawią?

ja takie coś smaruję maścią ichtiolową - do kupienia w każdej aptece za śmieszne pieniądze
jej zadanie to wyciąganie ropy, więc jak wieczorem posmaruję taką gulę rano jest już na wierzchu i można się go higienicznie pozbyć. chyba, że jest uparty to potrzebuje dwóch dni smarowania.

ps. ostrzegam przed mocnym zapachem tej maści oraz jej brązowym kolorem - mojej cery nie barwi, ale slyszałam różne opinie.
reject jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 19:21   #6
mgds
Raczkowanie
 
Avatar mgds
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 404
Dot.: Głębokie bolące pryszcze, jak się ich pozbyć gdy już się pojawią?

Wiem z czym masz do czynienia, mam to samo. Boli jak nie wiadomo co, więc nawet nie próbuję wyciskać, przede wszystkim z obawy o pozostające później ślady w postaci blizn. Do smarowania proponuję Brevoxyl, który działa- bynajmniej na moim przykładzie. Ponadto przyda się też dużo cierpliwości.
__________________




mgds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:21.