I ja nie wiem ile "dać" na wesele... :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-31, 09:30   #1
AnetaChan
Rozeznanie
 
Avatar AnetaChan
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 515

I ja nie wiem ile "dać" na wesele... :(


Witajcie. Mój kuzyn zaprosił mnie i mojego TŻ na ślub i wesele. Nie wiem jednak zupełnie jakie jest minimum które powinnam dać, aby nie narobić sobie wstydu. Wcześniej jako dziecko zawsze szłam z rodzicami i to rodzice za mnie coś tam wkładali.
Teraz przeprowadziłam się do większego miasta, studiuję, pracuję na pół etatu i wynajmuję z TŻ mieszkanie. Z naszych wypłat starczy nam w sumie tylko na życie od 1 do 1, więc początkowo planowałam zrezygnować z wesela.

No aaaale... to jednak wesele kuzyna. I cała rodzina zapowiedziała że jeżeli nie przyjedziemy to "się obrażą".
Początkowo myślałam że damy tak żeby się mniej-więcej zwróciło na talerzyk. Problem w tym, że to wesele i innej częsci Polski, więc mamy też zapewniony nocleg. W hotelu 4 gwiazkowym, ze SPA, basenem i tak dalej. Na stronie wyczytałam że talerzyk u nich to koszt minimum 250zł. Nocleg prawie 2 razy tyle... Państwo młodzi mają raczej bogatych rodziców więc mogą sobie na coś takiego pozwolić, ale ja mam teraz prawdziwy problem

Ah, chciałam poradzić się rodziców ale mój tata jest ojcem chrzestym Pana Młodego więc on musi dać raczej tysiące a nie setki
AnetaChan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 09:49   #2
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: I ja nie wiem ile "dać" na wesele... :(

Cytat:
Napisane przez AnetaChan Pokaż wiadomość
Witajcie. Mój kuzyn zaprosił mnie i mojego TŻ na ślub i wesele. Nie wiem jednak zupełnie jakie jest minimum które powinnam dać, aby nie narobić sobie wstydu. Wcześniej jako dziecko zawsze szłam z rodzicami i to rodzice za mnie coś tam wkładali.
Teraz przeprowadziłam się do większego miasta, studiuję, pracuję na pół etatu i wynajmuję z TŻ mieszkanie. Z naszych wypłat starczy nam w sumie tylko na życie od 1 do 1, więc początkowo planowałam zrezygnować z wesela.

No aaaale... to jednak wesele kuzyna. I cała rodzina zapowiedziała że jeżeli nie przyjedziemy to "się obrażą".
Początkowo myślałam że damy tak żeby się mniej-więcej zwróciło na talerzyk. Problem w tym, że to wesele i innej częsci Polski, więc mamy też zapewniony nocleg. W hotelu 4 gwiazkowym, ze SPA, basenem i tak dalej. Na stronie wyczytałam że talerzyk u nich to koszt minimum 250zł. Nocleg prawie 2 razy tyle... Państwo młodzi mają raczej bogatych rodziców więc mogą sobie na coś takiego pozwolić, ale ja mam teraz prawdziwy problem

Ah, chciałam poradzić się rodziców ale mój tata jest ojcem chrzestym Pana Młodego więc on musi dać raczej tysiące a nie setki
daj tyle na ile Cię stać, żebyś nie musiała "wbijać" zębów w ścianę przez miesiąc bo sobie od ust odejmiesz i brać nocek w Tesco przy wykładaniu towaru żeby dorobić. Nie sugeruj się talerzykiem, ceną noclegu bo PM zależy na tym żebyś z nimi świętowała ten ważny dla nich dzień a nie żebyś im "zwróciła" za talerzyk.


a wątków na ten temat jest dużo.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 08:59   #3
Koci Pazur
Rozeznanie
 
Avatar Koci Pazur
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 823
Dot.: I ja nie wiem ile "dać" na wesele... :(

To jest sprawa i decyzja młodych za ile i jakie wesele sobie wyprawią. To jest ich impreza i ich koszty. Nie masz obowiązku ponosić dodatkowych wydatków z powodu ich fanaberii.

Stać ich - niech robią. Nie stać - niech nie robią i tyle. Daj tyle ile możesz bez bidowania potem przez dwa miesiące i tyle.
Koci Pazur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-02, 01:13   #4
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: I ja nie wiem ile "dać" na wesele... :(

Cytat:
Napisane przez Koci Pazur Pokaż wiadomość
Stać ich - niech robią. Nie stać - niech nie robią i tyle. Daj tyle ile możesz bez bidowania potem przez dwa miesiące i tyle.
Zgadzam się. Jak stać młodych na "bogate" wesele, to niech takie organizują, a Ty do koperty włóż tyle na ile Ciebie stać.
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 13:10   #5
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: I ja nie wiem ile "dać" na wesele... :(

Tyle ile tematów na forum, tyle opinii.

Poczytaj, np.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=822042
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 14:08   #6
201604261006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 18 633
Dot.: I ja nie wiem ile "dać" na wesele... :(

Daj tyle na ile Cię stać. My jak bylismy we wrześniu to daliśmy 400 albo 500zł. Nie dam nie wiadomo ile na prezent a później będę jeść piach
201604261006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-05 15:08:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:32.