Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-31, 13:50   #4591
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez xxee Pokaż wiadomość
Przy stosowaniu takiego serum pamiętaj o wysokich filtrach, bo w przeciwnym wypadku łatwo o przebarwienia słoneczne
Przy serum z witaminą C stosowanie filtrów nie jest konieczne, to nie kwas, nie uwrażliwia skóry, a wręcz przeciwnie, działa antyoksydacyjnie i wspomaga działanie filtrów
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 15:34   #4592
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Przy serum z witaminą C stosowanie filtrów nie jest konieczne, to nie kwas, nie uwrażliwia skóry, a wręcz przeciwnie, działa antyoksydacyjnie i wspomaga działanie filtrów
Też tak słyszałam, ale i tak używam filtrów więc wszystko mi jedno. No i wolę nie ryzykować
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 16:28   #4593
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Też tak słyszałam, ale i tak używam filtrów więc wszystko mi jedno. No i wolę nie ryzykować
Wiem, wiem, odniosłam się do postu xxee, żeby obalić nieprawdziwe informacje, bo później szerzą się na forum takie bzdury.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 16:29   #4594
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Wiem, wiem, odniosłam się do postu xxee, żeby obalić nieprawdziwe informacje, bo później szerzą się na forum takie bzdury.
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 16:44   #4595
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Przy serum z witaminą C stosowanie filtrów nie jest konieczne, to nie kwas, nie uwrażliwia skóry, a wręcz przeciwnie, działa antyoksydacyjnie i wspomaga działanie filtrów
Serio?
W takim razie przepraszam za nieprawdziwe info i dziękuję za poprawienie mnie
Gdzieś kiedyś wyczytałam, że wszystkie kosmetyki zawierające wit. C powodują zwiększenie wrażliwości skóry na działanie promieni słonecznych. Dobrze wiedzieć, że to nieprawda
xxee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 16:55   #4596
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez xxee Pokaż wiadomość
Serio?
W takim razie przepraszam za nieprawdziwe info i dziękuję za poprawienie mnie
Gdzieś kiedyś wyczytałam, że wszystkie kosmetyki zawierające wit. C powodują zwiększenie wrażliwości skóry na działanie promieni słonecznych. Dobrze wiedzieć, że to nieprawda
Nic się nie stało, wszędzie tyle informacji, że każdej z nas zdarza się zgubić i przeczytać jakieś poprzekręcane fakty ja sama niby wiem, że powinno być ok, a i tak bez filtra się boję... pomijając już nawet nadwrażliwość
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 18:46   #4597
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Kurcze, nie mogę znaleźć mojego ostatniego wpisu, a chyba coś pisałam o peelingu kwasem azealinowym?
Jak do tej pory odpukać, Skinoren się u mnie sprawdzał, faktycznie rozjaśnia, trochę ściąga niedoskonałości i nie podrażnia. Może spróbować jakiegoś peelingu na jesień z tym kwasem w tej sytacji? Chyba, że jest co,s z większym procentem tego kwasu do smarowania w domu? Na samodzielne peelingi kwasowe w domu raczej się nie skuszę, bo trochę się obawiam, mam wrażliwą skórę.
dodatku nie wiem co z moim nosem dalej... Nawet Colorstay z niego złazi i nie kryje dobrze. Nie pomaga baza, puder, po prostu momentalnie odsłania się czerwona skóra z wągrami. Skinoren trochę pomaga,a le nie do końca. Chyba taki czerwony nos już mi zostanie.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-01, 20:34   #4598
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Może spróbować jakiegoś peelingu na jesień z tym kwasem w tej sytacji? Chyba, że jest co,s z większym procentem tego kwasu do smarowania w domu?
Najwyższe dostępne stężenie kwasu azelainowego w produktach aptecznych to 20% (Acne Derm, Skinoren krem, Hascoderm krem) i są to jedyne powszechnie dostępne w aptekach preparaty z tym kwasem w wyższym stężeniu. Na rynku są też produkty profesjonalne, które można czasami dostać bez konieczności okazywania odpowiednich uprawień, jednak wszystkie, które do tej pory udało mi się znaleźć są niestety bardzo drogie (jeżeli jesteś zainteresowana to przeglądnij wątek o gotowcach, wrzucałam tam wszystkie ciekawe produkty). Jedyną rozsądną opcją w przypadku akurat tego kwasu wydają mi się peelingi domowe, krzywdy raczej nie można sobie nimi zrobić, gdyż zalecane maksymalne stężenie kwasu w peelingach nie powinno przekraczać 25%, a więc tylko 5% więcej niż w aptecznych kremach, a sam kwas też nie powoduje łuszczenia.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-02, 02:13   #4599
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

ja pewnie jesienią się skuszę na peeling azelainowy Od ok. 2 miesięcy stosuję tonik z azeloglicyną (pochodną kwasu azelainowego) i glukonolaktonem jako jedyny "aktywny" kosmetyk na trądzik. I jestem szczerze zadowolona Sama azeloglicyna z tego co wyczytałam nie ma jako-takiego działania złuszczającego/oczyszczającego, dlatego dobrze jest ją połączyć z jakimś lekkim kwasem. Ten prościutki tonik w miarę trzyma w ryzach moją twarz bez łuszczenia i podrażnień. Zaskórniki do przeżycia, przebarwienia pozapalne nieco rozjaśnione, skóra nawilżona. Większe syfy wyskakują mi na okres/owulację/po jedzeniu słodyczy czy innego badziewia Więc pewnie jesienią sięgnę zarówno po peeling aelainowy jak i salicylowy/LHA. W dodatku ginekolog-endokrynolog przepisała mi tabletki anty i jakieś badania hormonalne, czekam na wyniki, zobaczymy co z tego będzie.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 08:35   #4600
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

26 mam wizytę na fundusz do dermatologa wreszcie poszłam po skierowanie i się zapisalam ciekawe jakie leki mi przepisze
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-13, 08:25   #4601
katarina619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 48
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny
Na forum wypowiadałam się jakies pare miesiecy temu gdzie to po Świętach Bożego Narodzenia wysypało mnie na całej buzi. Otóż jestem obecnie po 3 miesięcznej terapii Tetracycliną i WSZYSTKO mi zniknęło. Pozostało tylko parę głębszych blizn, które planuję za miesiąc usunąć laserem frakcyjnym. W każdym razie od miesiąca nie biorę antybiotyku i nie mi nie wyskakiwało. Moja pielęgnacja: Buzię myję cethapilem, następnie tonik z bielendy z kwasami oraz krem caudalie matujący na dzień. Na noc krem z bielendy(na dzien za ciężki).
Niestety od wczoraj pojawiły mi się miejsca z bolącymi gulkami, w prawdzie są małe i jest 2-3 ale cholera są. Nie jestem przed okresem, raczej mam płodne. Kurcze nie wiem co robic...czy juz panikowac ze na mojej buzi beda nastepne blizny czy czekac??? Moze zaczac brac pigułki ?? No ale czy to hormony skoro antybiotyk na bakterie pomogl?
Wspomne tez ze wczoraj jadlam czipsy i czekolade a to mi dzis rano wyskoczylo. Moj grzech..aaaa!!!! Juz sama nie wiem, poradźcie, pomóżcie proszę!
I jeszcze jedno-pod koniec kuracji Tetra miałam krostki na dekolcie, które zniknely gdy wyszło słonko i wystawiłan na nie dekolt, natomiast pojawily sie na plecach, nieco większe. Te na dekolcie to byl taki mak , niektory z płynem w srodku, taka ropką niby. Te sa większe , wygladaja jak pryszcze. Mam ich z 10. Najwięcej na łopatkach...pozdrawiam Kasia
katarina619 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-13, 08:56   #4602
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez katarina619 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Na forum wypowiadałam się jakies pare miesiecy temu gdzie to po Świętach Bożego Narodzenia wysypało mnie na całej buzi. Otóż jestem obecnie po 3 miesięcznej terapii Tetracycliną i WSZYSTKO mi zniknęło. Pozostało tylko parę głębszych blizn, które planuję za miesiąc usunąć laserem frakcyjnym. W każdym razie od miesiąca nie biorę antybiotyku i nie mi nie wyskakiwało. Moja pielęgnacja: Buzię myję cethapilem, następnie tonik z bielendy z kwasami oraz krem caudalie matujący na dzień. Na noc krem z bielendy(na dzien za ciężki).
Niestety od wczoraj pojawiły mi się miejsca z bolącymi gulkami, w prawdzie są małe i jest 2-3 ale cholera są. Nie jestem przed okresem, raczej mam płodne. Kurcze nie wiem co robic...czy juz panikowac ze na mojej buzi beda nastepne blizny czy czekac??? Moze zaczac brac pigułki ?? No ale czy to hormony skoro antybiotyk na bakterie pomogl?
Wspomne tez ze wczoraj jadlam czipsy i czekolade a to mi dzis rano wyskoczylo. Moj grzech..aaaa!!!! Juz sama nie wiem, poradźcie, pomóżcie proszę!
I jeszcze jedno-pod koniec kuracji Tetra miałam krostki na dekolcie, które zniknely gdy wyszło słonko i wystawiłan na nie dekolt, natomiast pojawily sie na plecach, nieco większe. Te na dekolcie to byl taki mak , niektory z płynem w srodku, taka ropką niby. Te sa większe , wygladaja jak pryszcze. Mam ich z 10. Najwięcej na łopatkach...pozdrawiam Kasia
Możesz napisać cos więcej o tej kuracji? Jak długo ją stosowałaś? Co konkretnie stosowałaś?
Tutaj masz wątek o tetra https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=181832 Ja najbardziej obawiałabym się nawrotu po odstawieniu i skutków na wątrobie jak byłam dzieciakiem to bralam curacne i zzzz... zapomniałam nazwy hardcore był, ale fakt - buzia na pewien czas się uspokoiła
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 15:01   #4603
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

U mnie cały nos w czarne kropki
Znacie może jakieś skuteczne sposoby na zaskórniki?
xxee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 16:09   #4604
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez xxee Pokaż wiadomość
U mnie cały nos w czarne kropki
Znacie może jakieś skuteczne sposoby na zaskórniki?
ha, mam ten sam problem Tzn. wągry zawsze miałam, ale ostatnio jakoś bardziej dają mi się we znaki, są bardziej widoczne. I o ile na zaskórniki zamknięte pomagał mi kwas salicylowy i LHA (tak, że te zaskórniki znikały), to zaskórniki otwarte mogą stać się co najwyżej mniej widoczne.
Kiedyś szczotkowałam nos miękką szczoteczką do twarzy, chyba znowu w nią zainwestuję, bo mam wrażenie, że w przypadku wągrów się sprawdza lepiej niż inne metody złuszczania naskórka. Maseczki z glinki też pomagają. Ale to dziadostwo nigdy nie znika, tylko staje się mniej widoczne
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 16:32   #4605
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja miałam dosłownie kilka i to tak raz były, raz ich nie było - generalnie mi nie przeszkadzały

Ale od ponad miesiąca stosuję Acnelec (odpowiednik Differinu). Do tego Physiogel nawilżający + filtry i chyba od tego ilość zaskórników otwartych drastycznie wzrosła
Maseczki robię ze spiruliny, ale nie zauważyłam, żeby na to pomagały, muszę spróbować z glinką (tylko jaką?)
Czytałam też o jakichś specjalnych maseczkach (peel off), które zasychają i odrywa się je (razem z zaskórnikami), ale opinie są różne, u większości nie pomagają
xxee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 18:50   #4606
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez xxee Pokaż wiadomość
Ja miałam dosłownie kilka i to tak raz były, raz ich nie było - generalnie mi nie przeszkadzały

Ale od ponad miesiąca stosuję Acnelec (odpowiednik Differinu). Do tego Physiogel nawilżający + filtry i chyba od tego ilość zaskórników otwartych drastycznie wzrosła
Maseczki robię ze spiruliny, ale nie zauważyłam, żeby na to pomagały, muszę spróbować z glinką (tylko jaką?)
Czytałam też o jakichś specjalnych maseczkach (peel off), które zasychają i odrywa się je (razem z zaskórnikami), ale opinie są różne, u większości nie pomagają
Możliwe, że to przez filtry/kremy powstało więcej zaskórników Ale jeśli tak jest, może porządne oczyszczanie i regularne złuszczanie może rozwiązać problem
Z tych glinek, które stosowałam, zielona najlepiej oczyszcza - jeśli nie jest bardzo mokra, można powiedzieć, że pochłania wierzchnią część tego, co w tym porze siedzi.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-22, 14:16   #4607
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja w środę dermatolog juz nie mogę się doczekać
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-26, 06:44   #4608
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ta....musze iść w deszcz na piechotę i to bez makijażu tyle drogi! Masakra.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-26, 11:19   #4609
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Byłam i przepisał mi tonik samorobiony o taki:
Detreomycini 2,0 (antybiotyk, więc weź to pod uwagę)
Resorcini 2,0
Hydrocortisoni 0,5
Aq. desd. 10,0
70% Spir Vini
ad 100,0
M. f. sol
Używał ktoś?

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

Skopiowalam to ze strony bo znalazłam na necie, że ktoś też o to pytał*
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-26, 11:25   #4610
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Mi to nic nie mowi, ale czasow jak sie leczylam u dermatologa, to najbardziej pomagaly mi wlasnie samorobione toniki.
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-26, 11:29   #4611
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
Mi to nic nie mowi, ale czasow jak sie leczylam u dermatologa, to najbardziej pomagaly mi wlasnie samorobione toniki.
No oby pomogło
Dziś idę do apteki bo to pewnie najpierw muszą zrobić itp.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-26, 11:43   #4612
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Też to miałam Trochę podrażniało.
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-26, 11:45   #4613
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Też to miałam Trochę podrażniało.
A jak efekty? chociaż ja mam taką kaszkę na czole i pojedyncze gule podskórne.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-26, 11:48   #4614
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Byłam i przepisał mi tonik samorobiony o taki:
Detreomycini 2,0 (antybiotyk, więc weź to pod uwagę)
Resorcini 2,0
Hydrocortisoni 0,5
Aq. desd. 10,0
70% Spir Vini
ad 100,0
M. f. sol
Używał ktoś?
Za wiele to Ci ten dermatolog nie pomógł, nie dostałaś nic więcej? Ten płyn to standard, który przepisywany jest przez wszystkich dermatologów nastolatkom na wypryski, żeby nie wypuszczać ich z gabinetu z "pustymi rękami". U mnie świetnie sprawdzał się na plecach, gdzie skóra jest grubsza, na twarzy robił masakrę - trzeba obserwować i nawilżać skórę, bo potrafi zrobić ogromny przesusz.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-26, 11:51   #4615
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Za wiele to Ci ten dermatolog nie pomógł, nie dostałaś nic więcej? Ten płyn to standard, który przepisywany jest przez wszystkich dermatologów nastolatkom na wypryski, żeby nie wypuszczać ich z gabinetu z "pustymi rękami". U mnie świetnie sprawdzał się na plecach, gdzie skóra jest grubsza, na twarzy robił masakrę - trzeba obserwować i nawilżać skórę, bo potrafi zrobić ogromny przesusz.
Nic właśnie -_-
Joj to będę uważała i nakładałam punktowo oczywiście.
Powiedział, że jeśli po miesiącu poprawy nie będzie mam się u niego pokazać.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-26, 11:55   #4616
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
A jak efekty? chociaż ja mam taką kaszkę na czole i pojedyncze gule podskórne.
Mocnego trądziku to to nie wyleczy A samo to już wcale.
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-26, 11:57   #4617
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Nic właśnie -_-
Joj to będę uważała i nakładałam punktowo oczywiście.
Powiedział, że jeśli po miesiącu poprawy nie będzie mam się u niego pokazać.
Możliwości są 2, albo Twój problem jest na tyle nieduży, że lekarz przepisał najprostsze mazidło, albo wybrałaś kiepskiego lekarza. Ile masz lat?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-26, 12:01   #4618
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Mocnego trądziku to to nie wyleczy A samo to już wcale.






Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Możliwości są 2, albo Twój problem jest na tyle nieduży, że lekarz przepisał najprostsze mazidło, albo wybrałaś kiepskiego lekarza. Ile masz lat?
Zrobiłam fotki na szybko trochę nie widać tej kaszki na czole, ale perfekcyjnie cery to ja nie mam no i też dużego problemu.
19 mam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1440586959190.jpg (27,9 KB, 87 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1440586967889.jpg (25,7 KB, 84 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1440586975191.jpg (25,7 KB, 81 załadowań)
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-26, 12:23   #4619
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Yyy powiem tak. Zazdroszczę cery.
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-26, 15:23   #4620
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Zrobiłam fotki na szybko trochę nie widać tej kaszki na czole, ale perfekcyjnie cery to ja nie mam no i też dużego problemu.
19 mam.
Masz ładną cerę, drobne niedoskonałości są normalne Stosuj płyn przepisany przed dermatologa (recepta jest ważna tylko przez tydzień - antybiotyk) i nawilżaj skórę.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:06.