;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-08, 12:35   #1
Joooanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Wiadomości: 118

;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(


z niedzieli na pon byla u mnie mini impreza ... alkohol lal sie strumieniami ... nawalilam sie konkretnie film mi sie urwal
po pewnym czasie jak sie ocknelam to poznany przezemnie pare godzin wczesniej kumpel znajomych byl ze mna w lozku i... ;( ;( ;(

niemam pojecia jak to sie stalo ..wtedy jakos bardzo nie protesowalam ale teraz mi jest tak zleeeeeeeeeeee.. niemoge przestac o tym myslec i ciagle chce mi sie ryczec
nawet nieiwme czy mial jakies zabezpiecznie ;(.. boje sie najgorszego ale do lekarza niepojde napewno (chce o tym zapomniec ) boze co ja mam robic .. jak ja mam to sprawdzic i wogole

jestem zalamanaaaaaa ;(;(;(

pisze tu bo musze to z siebie wyrzucic i wogole nieiwem co mam robic ;(;(

czytalam ostatio artykul o dziewczynie ktora stracila dziewictwo po pijadenu i nawe tego niepamieta... wtedy pomyslalam ze bieda dziewczyna ale ze mnie to napewno nie grozi i ze to jest niemozliwe


kurde dziewczyny uwazajcie na siebie ....ja tego tak strasznie zaluje ;(;(;(
__________________
''Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."


Joooanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 12:44   #2
maskotka666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Z domu xD
Wiadomości: 137
GG do maskotka666
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

Hey bardzo Ci wspolczuje ale mysle ze powinas sie przelamac i isc do lekarza rozumiem ze Ci ciezko ale to dla twojego dobra.
Ten chlopak jest starszy od Ciebie?
3maj sie jestem z toba
maskotka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 12:49   #3
Joooanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Wiadomości: 118
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

tak jets starszy ... nawet niewiem o ile .. nawet go nieznam ;(;(;(

wiem ze z lekarzem bylo by najlepiej ale nieeee... nieprzelame sie
boze jakby sie okazalo najgorsze to ja niiwem co ja zrobie ;(;(;(;(;(
__________________
''Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."


Joooanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 12:49   #4
Fioletto
Rozeznanie
 
Avatar Fioletto
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 869
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

samodzielnie możesz: nabyć test ciążowy i udać się na badania pod kątem nosicielstwa wirusa HIV oraz chorób wenerycznych (tzw, odczyn Wassermanna)


mimo wszystko polecam wizytę u lekarza i więcej rozsądku na przyszłość
__________________
..nie ma mnie, więc nie wątpię.



.... Das also war des Pudels Kern!








Fioletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 12:49   #5
dolare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 506
GG do dolare
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

Cytat:
Napisane przez Joooanna Pokaż wiadomość
z niedzieli na pon byla u mnie mini impreza ... alkohol lal sie strumieniami ... nawalilam sie konkretnie film mi sie urwal
po pewnym czasie jak sie ocknelam to poznany przezemnie pare godzin wczesniej kumpel znajomych byl ze mna w lozku i... ;( ;( ;(

niemam pojecia jak to sie stalo ..wtedy jakos bardzo nie protesowalam ale teraz mi jest tak zleeeeeeeeeeee.. niemoge przestac o tym myslec i ciagle chce mi sie ryczec
nawet nieiwme czy mial jakies zabezpiecznie ;(.. boje sie najgorszego ale do lekarza niepojde napewno (chce o tym zapomniec ) boze co ja mam robic .. jak ja mam to sprawdzic i wogole

jestem zalamanaaaaaa ;(;(;(

pisze tu bo musze to z siebie wyrzucic i wogole nieiwem co mam robic ;(;(

czytalam ostatio artykul o dziewczynie ktora stracila dziewictwo po pijadenu i nawe tego niepamieta... wtedy pomyslalam ze bieda dziewczyna ale ze mnie to napewno nie grozi i ze to jest niemozliwe


kurde dziewczyny uwazajcie na siebie ....ja tego tak strasznie zaluje ;(;(;(
post usunięty - złamanie prawa (instrukcja aborcji)

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2007-08-09 o 11:42
dolare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 12:52   #6
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

Cytat:
Napisane przez Joooanna Pokaż wiadomość
z niedzieli na pon byla u mnie mini impreza ... alkohol lal sie strumieniami ... nawalilam sie konkretnie film mi sie urwal
po pewnym czasie jak sie ocknelam to poznany przezemnie pare godzin wczesniej kumpel znajomych byl ze mna w lozku i... ;( ;( ;(

niemam pojecia jak to sie stalo ..wtedy jakos bardzo nie protesowalam ale teraz mi jest tak zleeeeeeeeeeee.. niemoge przestac o tym myslec i ciagle chce mi sie ryczec
nawet nieiwme czy mial jakies zabezpiecznie ;(.. boje sie najgorszego ale do lekarza niepojde napewno (chce o tym zapomniec ) boze co ja mam robic .. jak ja mam to sprawdzic i wogole

jestem zalamanaaaaaa ;(;(;(

pisze tu bo musze to z siebie wyrzucic i wogole nieiwem co mam robic ;(;(

czytalam ostatio artykul o dziewczynie ktora stracila dziewictwo po pijadenu i nawe tego niepamieta... wtedy pomyslalam ze bieda dziewczyna ale ze mnie to napewno nie grozi i ze to jest niemozliwe


kurde dziewczyny uwazajcie na siebie ....ja tego tak strasznie zaluje ;(;(;(
A masz jeszcze jakiś kontakt z tym chłopakiem?

Teoretycznie masz jeszcze czas na wzięcie postinoru, chociaż po takim czasie jego skuteczność jest znacznie obniżona. No i wiadomo, że to indywidualna sprawa, rożne jest podejście do tego typu tabletek.

Mimo wszystko powinnaś pojść do lekarza.
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 13:17   #7
maskotka666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Z domu xD
Wiadomości: 137
GG do maskotka666
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

Mysle ze powinnas z nim pogadac jesli masz z nim kontakt a co do lekarza to chyba lepiej chwile sie ostro wstydzic niz potem cale zycie zalowac....naprawde sluchaj mialam kolezanke w podobnej sytulacji wiec rozumiem co przezywasz
maskotka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-08, 14:34   #8
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

hmmm pierwsze co to idz i zrob badanie na hiv a kazdej przychodni prywatnie od reki ci zrobia cena okol 30-50 zl... a odnosnie ciazy hmmm mozesz zaczekac do dnia mc i zrobic test ciazowy a potem sie martwic...

szczerze to beznadziejna sytuacja
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 15:05   #9
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

Nie wiem czy lekarz 16-latce przepisze Postinor... jak to teraz jest? Pewnie zależy od lekarza. Edit.: a z niedzieli na poniedziałek to i tak już teraz za późno na Postinor...

Joooanna, a Ty nie powinnaś pić, skoro urywa Ci się film i nie pamiętasz co robiłaś To po pierwsze. Po drugie, moim zdaniem powinnaś porozmawiać z tym chłopakiem i dowiedzieć się do czego w ogóle doszło. W odpowiednim czasie powinnaś też zrobić test ciążowy.
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 16:05   #10
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

między bogiem a prawdą, to ta cała sytuacja podpada pod paragraf.
dlatego, odpowiadając na pytanie iwciunci, raczej tak. znam jedną panią dr z mojego miasta, która nigdy nie robiła z tym problemów.

rozumiem, że nie masz ochoty z nikim się dzielić tą sytuacją, ale chyba wizyta u ginekologa jest najlepszym rozwiązaniem. truć nie mam zamiaru, a ty tego nie potrzebujesz. odpukujemy w niemalowane i nie straszymy, że ciąża, że hiv, że koniec świata.
ale rozważ tą wizytę u lekarza - dla samej rozmowy, dla wyjaśnienia kilku kwestii i uspokojenia nerwów. wiem, że paru osobom bardzo to pomogło i dlatego namawiam.

trzymaj się
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam

Edytowane przez pani_smith
Czas edycji: 2007-08-08 o 16:07 Powód: uzup
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 16:40   #11
Vesnaa
Raczkowanie
 
Avatar Vesnaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: wro
Wiadomości: 115
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
hmmm pierwsze co to idz i zrob badanie na hiv a kazdej przychodni prywatnie od reki ci zrobia cena okol 30-50 zl... a odnosnie ciazy hmmm mozesz zaczekac do dnia mc i zrobic test ciazowy a potem sie martwic...

szczerze to beznadziejna sytuacja
Na test na przeciwciała hiv to raczej za wcześnie. Nic nie wykaże, gdyż okres inkubacji to minimum 4-5 tygodni do kilku lat. Najlepiej zrobić taki test po ok. 3 miesiącach.

I nie demonizujmy, że zaraz Bóg wie co.

Aczkolwiek- wizyta u ginekologa by się przydała.
Vesnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-08, 16:54   #12
malenstwo89
Raczkowanie
 
Avatar malenstwo89
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 259
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

dziewczyny napisały Ci chyba wystarczająco dużo, więc od siebie dodam tylko, że trzymam kciuki i mam nadzieje, że to co teraz czujesz to będzie jedyna nauczka- wystarczająca, jak myśle... Trzymaj sie!
__________________
jestem
w podtekście mieszkam gdzieś
w przenośni chowam się...
malenstwo89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 17:33   #13
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

Cytat:
Napisane przez Joooanna Pokaż wiadomość
z niedzieli na pon byla u mnie mini impreza ... alkohol lal sie strumieniami ... nawalilam sie konkretnie film mi sie urwal
po pewnym czasie jak sie ocknelam to poznany przezemnie pare godzin wczesniej kumpel znajomych byl ze mna w lozku i... ;( ;( ;(

niemam pojecia jak to sie stalo ..wtedy jakos bardzo nie protesowalam ale teraz mi jest tak zleeeeeeeeeeee.. niemoge przestac o tym myslec i ciagle chce mi sie ryczec
nawet nieiwme czy mial jakies zabezpiecznie ;(.. boje sie najgorszego ale do lekarza niepojde napewno (chce o tym zapomniec ) boze co ja mam robic .. jak ja mam to sprawdzic i wogole

jestem zalamanaaaaaa ;(;(;(

pisze tu bo musze to z siebie wyrzucic i wogole nieiwem co mam robic ;(;(

czytalam ostatio artykul o dziewczynie ktora stracila dziewictwo po pijadenu i nawe tego niepamieta... wtedy pomyslalam ze bieda dziewczyna ale ze mnie to napewno nie grozi i ze to jest niemozliwe


kurde dziewczyny uwazajcie na siebie ....ja tego tak strasznie zaluje ;(;(;(
Cytat:
Napisane przez Joooanna Pokaż wiadomość
tak jets starszy ... nawet niewiem o ile .. nawet go nieznam ;(;(;(

wiem ze z lekarzem bylo by najlepiej ale nieeee... nieprzelame sie
boze jakby sie okazalo najgorsze to ja niiwem co ja zrobie ;(;(;(;(;(
Pogratulować .





Polecam zastosować się do rad Fioletto:



Cytat:
Napisane przez Fioletto Pokaż wiadomość
samodzielnie możesz: nabyć test ciążowy i udać się na badania pod kątem nosicielstwa wirusa HIV oraz chorób wenerycznych (tzw, odczyn Wassermanna)


mimo wszystko polecam wizytę u lekarza i więcej rozsądku na przyszłość
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 17:41   #14
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

na testy to jeszcze za wczesnie--odczyn wassermanna tzw. WR wykrywa tylko kile- a chorob wenerycznych jest cala masa, ja proponuje zrobic jeszcze test na chlamydie -ale to dopiero za kilka tygodni podobnie na hiv. Co sie stalo to sie nie odstanie- idz do gina i pogadaj z tym chlopakiem
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 18:44   #15
Judyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 128
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

Dolare

Jeżeli Ty byłąbyś w stanie zabić dziecko
to nie polecaj tego innym.

Joooano potępiać Cię nie będe bo nie o to chodzi.
mam nadzieję, że to tylko przypuszczenia i nic się nie stało.
Róznież polecam wizyte u lekarza.

Pozdrawiam.
Judyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 19:25   #16
Ecstasy1985
Raczkowanie
 
Avatar Ecstasy1985
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 443
GG do Ecstasy1985
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

16 lat...alkohol lał się strumieniami...gratuluje
ale dobrze że żałujesz to nie zrobisz tego więcej...ehhh
mimo wszystko trzymam kciuki żebyś nie była w ciąży i żebys była zdrowa
__________________
Would you die tonight for love?




59 miech!!!!
_________________________ _________________________ ____

Misja w Zambii!! Pomóż!!

Ecstasy1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 06:57   #17
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

No dobra będę wredna .

16 lat i picie do nieprzytomności i teraz strach przed ciążą i ewentualnymi chorobami?

Ja to dziwię się, że z 5 facetami nie obudziłaś się w łóżku.

Kochanie chciałaś być dorosła, no to teraz jesteś z wszelkimi tego konsekwencjami.

A po co ja to piszę, przecież to są tak oczywiste rzeczy, każda z nas miała po 16 lat i każdej z nas przytrafiały się "wybryki lat młodzieńczych", ale wszystko ma swoje granice.
Szczerze mówiąc idąc na imprezę, gdzie alkohol pije się jak wodę, to chyba wiedziałaś czym to grozi...
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 07:19   #18
żaba28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

16 lat??

nie do wiary.

Chcesz o tym zapomnieć? Raczej Ci się nie uda jeżeli.......oby nie.

Biegiem do lekarza. Idź do kobiety jeżeli się wstydzisz. Jedź do innego miasta jeżeli nie chcesz u siebie, ale musisz to załatwić.
No niestety w tych czasach, różnych choróbsk nie brakuje.

Która to doradza Postinor??
Macie wogóle jakieś pojęcie o tej tabletce? Co może narobić w organiźmie tak młodej dziewczyny? Chyba nie.

Oby tym razem Ci się udało
Niezła nauczka na przyszłość!!
żaba28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 07:32   #19
kociak1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 19
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

Jak mialam 16 lat to moim największym szaleństwem na imprezie bylo wypicie duzego piwa... no ale czasy się zmieniają i towarzystwa też są różne.

Nie bój się wizyty u lekarza, oni widzieli bardziej skrajne i straszne przypadki. Poza tym zawsze pamiętaj o tym że lekarz jest po to by badać i leczyć a nie oceniać i komentować w razie jakichkolwiek uwag z jego strony możesz śmialo o tym przypomnieć.

Z wlasnego doświadczenia polecalabym ci jednak lekarza mezczyzne są delikatniejsi... ja zrazilam sie jedna wizyta u Pani doktor.

Zastanów się też jakimi ludzmi się otaczasz i następna impreze z taka ilością alku organizuj raczej w zaufanym gronie.

Powodzenia
kociak1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-10, 08:35   #20
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

kochana musisz się zebrać i iść do lekarza, najlepiej jakiegoś zaufanego... też bym Ci radziła pogadać mimo wszystko z tym chłopakiem, zapytać chociaż czy się zabezpieczył

na pewno jest Ci ciężko i oby wszystko dobrze się skończyło... fakt faktem - ciężko zarazić się HIV czy zajść w ciążę wbrew pozorom, ale testy zrobić warto dla świętego spokoju

proponowałabym Ci też kilka wizyt u psychoterapeutki, która, jeśli sama nie dasz sobie z tym rady, pomoże Ci podejść do tej sprawy z dystansem..

życzę Ci wszystkiego dobrego i trzymam kciuki za Ciebie... i mam nadzieję że wyciągniesz z tej sytuacji wnioski na przyszłość. jesteś bardzo młoda, całe życie przed Tobą, nie ma co przyspieszać i bawić się w "dorosłość"

pozdrawiam
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 09:27   #21
assantea
Raczkowanie
 
Avatar assantea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 199
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

" proponowałabym Ci też kilka wizyt u psychoterapeutki, która, jeśli sama nie dasz sobie z tym rady, pomoże Ci podejść do tej sprawy z dystansem.."


Co do rady Naked -czy to juz aby nie lekka przesada?
Co prawda szesnaście lat miałam juz bardzo dawno temu i jak to powiedziała jedna z dziewczyn juz wypicie piwa to było "wielkie szaleństwo" ale nie wydaje mi się zeby przypadkowa noc z facetem miała się aż tak bardzo odbić na psychice.
Idź do lekarza, za jakiś czas zrób resztę badań o których mówiły Ci dziewczyny i głowa do góry. Człowiek całe życie się uczy i to zazwyczaj na własnych błędach. Będzie dobrze.

Edytowane przez assantea
Czas edycji: 2007-08-10 o 09:30 Powód: nie zastosowałam cytatu naked i moja wypowiedź byłaby niezrozumiała
assantea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 09:43   #22
dolare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 506
GG do dolare
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

Cytat:
Napisane przez Judyla Pokaż wiadomość
Dolare

Jeżeli Ty byłąbyś w stanie zabić dziecko
to nie polecaj tego innym.

Joooano potępiać Cię nie będe bo nie o to chodzi.
mam nadzieję, że to tylko przypuszczenia i nic się nie stało.
Róznież polecam wizyte u lekarza.

Pozdrawiam.

a czy ja gdzieś to napisałam?
może weź poczytaj sobie dziewczę jeszcze raz całą moją odpowiedź a potem komentuj, bo pleciesz bzdury!
Podałam dziewczynie info co i jak- encyklopedie i internet też są źródłami wiedzy. Nie nakłaniam, nie popieram!!! I nie wiem gdzie znalazłaś choć ślad tego, że ja mogłabym to polecać??!! Nie wkkładaj mi w usta tego co by Ci wygodnie było skomentować!

Nie żyjemy w kraju ciemnoty -każdy ma prawo do świadomości... a skąd ją czerpie to już inna sprawa.
Ciekawe co Ty byś zrobiła mając 16 lat?!
Rączki do bozi?! Powiedziałam dziewczynie, że co zrobi z ta info to jej sprawa. Nie mów mi, że żyjesz złudzeniami, że podziemie aborcyjne (wczesnoporonne środki też to tego zaliczę) nie działa?
Jeżeli w to wierzysz to wierz sobie dalej i żyj w głębokiej ciemnocie.
Każdy trzyma pysk na kłódkę a co się dzieje de facto to jest inna sprawa.
Poczytaj. Poprzeglądaj. Zaciągnij się świadomością dot. tematu to Cię dopiero wiara opuści.
Moja znajoma pisała pracę na temat podziemia aborcyjnego. Wstrząsające. Stąd moja wiedza!

Wnerwiają mnie takie opinie. Temat jest kontrowersyjny. Stawka duża.

Twoje rady są naprawdę baaardzo cenne. Ile osób napisało dokładnie to samo?
Nie potępiasz?! BTW- Chyba tylko bezkrytyczny idiota by potępiał (osnuty religijnymi baśniami Ojca R.... )
dolare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 09:59   #23
alexandrine
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 84
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

gin jest wg mnie jedynym rozwiazaniem

Edytowane przez alexandrine
Czas edycji: 2007-11-19 o 21:28
alexandrine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 10:00   #24
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

Cytat:
Napisane przez dolare Pokaż wiadomość
a czy ja gdzieś to napisałam?
może weź poczytaj sobie dziewczę jeszcze raz całą moją odpowiedź a potem komentuj, bo pleciesz bzdury!
Podałam dziewczynie info co i jak- encyklopedie i internet też są źródłami wiedzy. Nie nakłaniam, nie popieram!!! I nie wiem gdzie znalazłaś choć ślad tego, że ja mogłabym to polecać??!! Nie wkkładaj mi w usta tego co by Ci wygodnie było skomentować!

Nie żyjemy w kraju ciemnoty -każdy ma prawo do świadomości... a skąd ją czerpie to już inna sprawa.
Ciekawe co Ty byś zrobiła mając 16 lat?!
Rączki do bozi?! Powiedziałam dziewczynie, że co zrobi z ta info to jej sprawa. Nie mów mi, że żyjesz złudzeniami, że podziemie aborcyjne (wczesnoporonne środki też to tego zaliczę) nie działa?
Jeżeli w to wierzysz to wierz sobie dalej i żyj w głębokiej ciemnocie.
Każdy trzyma pysk na kłódkę a co się dzieje de facto to jest inna sprawa.
Poczytaj. Poprzeglądaj. Zaciągnij się świadomością dot. tematu to Cię dopiero wiara opuści.
Moja znajoma pisała pracę na temat podziemia aborcyjnego. Wstrząsające. Stąd moja wiedza!

Wnerwiają mnie takie opinie. Temat jest kontrowersyjny. Stawka duża.

Twoje rady są naprawdę baaardzo cenne. Ile osób napisało dokładnie to samo?
Nie potępiasz?! BTW- Chyba tylko bezkrytyczny idiota by potępiał (osnuty religijnymi baśniami Ojca R.... )
Po co ten agresywny ton?

Twój poprzedni post został usunięty przez Administratora (za co dziękuję ) -zwróć uwagę na powód edycji.

Przypomnę,że aborcja w Polsce jest nielegalna,a na tym forum nie popiera się łamania prawa.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 11:15   #25
dolare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 506
GG do dolare
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

agresywny? heh- no tak- bo komuś dosadnie uświadomie jak jest na prawdę i nie pozwolę by większość forum dzięki Pani X. , która insynuuje że ja ZACHĘCAM/NAKŁANIAM/POPIERAM/BYŁABYM W STANIE myślało o tym, jako o moim zdaniu na powyższy temat i uznało mnie za wyszczutą uczuć sukę?! (tak-dobre słowo. napisałam moje zdanie. a poprzedni post wymoderowany przedstawiał tylko suche info).
To naprawdę żałosne. Jakie łamanie prawa?! Jaka aborcja?!
Postinor Duo jest zalegalizowany w PL (kraju ciemnoty i zdewociałego skrzywionego katolicyzmu btw.... ) !!! Bez obrazy za określenie.
Opis powyższych środków- ech- żałosne ma podobne działanie jak środek wyżej wymieniony.
Czy forumowiczki są aż tak mało bystre (że aż moderator usunął post dla bezpieczeństwa), że nie wpadłyby na to by znaleźć info na Tenże Kontrowersyjny Temat choćby na Google? Gdzie tu mowa o propagowaniu łamania prawa?!
Czy kampania Holenderek była za mało głośna ?
Może tak-bo jeśli to zwrócę się do nich z prośbą o większe Halo w PL......
Dla mnie to uwłaczające bystrości , inteligencji forumowiczek usuwanie suchych informacji...
Idiota by wiedział (i to naprawdę skrajny przypadek) jakie działanie na stan ciąży mają środki zawierające hormony oraz leki, które w składzie mają X, Y, Z (nie wymieniam, bo moderator usunie w trosce o Nieodpowiedzialne, Osnute Mgłą Ciemnoty...).
Po co ta nagonka na mnie? Bo mówię dziewczynie, że MA WYBÓR (Positnor to nie przestępstwo- światopoglądu Kościoła pod uwagę nie będę brała, bo niech będzie przeklęty kto łyka pigułki anty ).

Niech moderator wymoderuje mój nr gg spod avatara bo Dziewczę wpadło na pomysł by do mnie napisać....

Wybór należy do dziewczyny-zawsze w sytuacji zaistnienia kryzysu może urodzić, zamordować po porodzie, wyrzucić na śmietnik, oddać w szpitalu (bez zrzeczenia się praw do dziecka-a co tam- niech potencjalny dzidziuś nie ma prawa do rodziny), może zawsze znęcać się na dzidzią (tacy o zdewociali sąsiedzi i tak "nie będą slyszeli" i nie będą reagowali na patologiczne sytuacje), zawsze potomek może umrzeć z głodu w razie gdyby matka nie miała za co utrzymać dziecka (obowiązek szkolny do 18 roku życia...), no i oczywiście może być dobrą matką , ale i taką która na dziecko będzie patrzyła jako pamiątkę tamtego incydentu i należycie się z nim obchodziła...

Joooanna- wierzę w to, że jesteś dobrą dziewczyną i mam 100% pewność że i rozsądnym, odpowiedzialnym panienkom takie przypadki się mogą przydarzyć. Oczywiście nie sądzę, że gdybyś nawet zaszła w ciąże mogłabyś zrobić z maleństwem coś z wyżej wymienionych. Nie miej mi za złe.

Ludzie! Temat kontrowersyjny, ale przejrzyjcie na oczy! Czasem pigułka wczesnoporonna jest najlepszym wyborem! Nie mówię o skrobance, wysysance, wytruwance itp!!!!!
To jest moje zdanie! Czy ja nakłaniam kogoś by myślał tak jak ja?
Broń pani boziu!
dolare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 11:52   #26
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

Cytat:
Napisane przez assantea Pokaż wiadomość
" proponowałabym Ci też kilka wizyt u psychoterapeutki, która, jeśli sama nie dasz sobie z tym rady, pomoże Ci podejść do tej sprawy z dystansem.."


Co do rady Naked -czy to juz aby nie lekka przesada?
Co prawda szesnaście lat miałam juz bardzo dawno temu i jak to powiedziała jedna z dziewczyn juz wypicie piwa to było "wielkie szaleństwo" ale nie wydaje mi się zeby przypadkowa noc z facetem miała się aż tak bardzo odbić na psychice.
Idź do lekarza, za jakiś czas zrób resztę badań o których mówiły Ci dziewczyny i głowa do góry. Człowiek całe życie się uczy i to zazwyczaj na własnych błędach. Będzie dobrze.
nie wiem czy przesada czy nie, wszystko zależy od wrażliwości autorki wątku i umiejętnoście radzenia sobie z problemami... dla mnie sex z nieznajomym w wieku 16 lat i to pod wpływem alkoholu byłby strasznym przeżyciem i na pewno długo bym sie potem zadręczała.. tym bardziej że nie wiadomo, co z tego wyniknie....

wszystko zależy od podejścia
pozdrawiam
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 12:55   #27
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

Cytat:
Napisane przez żaba28 Pokaż wiadomość
Która to doradza Postinor??
Macie wogóle jakieś pojęcie o tej tabletce? Co może narobić w organiźmie tak młodej dziewczyny? Chyba nie.
doradzać nikt nie doradzał, była jedynie sugestia, że jeśli istnieje obawa zajścia w ciążę - o postinor można poprosić.

ta tabletka zawiera bardzo dużą dawkę hormonów i nie wolno jej traktować jako "normalnej" antykoncepcji. natomiast w sytuacjach nagłych i pod kontrolą lekarza - jest dopuszczalna.
mam zaprzyjaźnioną panią ginekolog (nie leczę się u niej), która postinor przepisywała nawet 16letnim dziewczynom. ale to się nie odbywa tak, że przychodzi taka, mówi "poproszę" i wychodzi z receptą. jest wywiad, badanie, rozmowa. nie każda osoba taki środek dostanie.

po 3 - powtórzę, bo chyba zostało przeoczone. postinor nie jest tabletką aborcyjną czyli o działaniu wczesnoporonnym. zawiera dawkę hormonów, która powoduje zagęszczenie śluzu w szyjce macicy, co utrudnia drogę plemnikom w układzie kobiety. nie zaleca się brać ich kobietom w ciąży (np. jeśli o niej nie wiedzą po czym odbyły stosunek bez zabezpieczenia), ale nie zaszkodzą tej ciąży.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 13:18   #28
dolare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 506
GG do dolare
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

Pani_smith słuszna uwaga, którą przeoczyłam- Postinor to nie pigułka wczesnoporonna a zapobiegająca zagnieżdżeniu się potencjalnego zarodka w macicy

"say my name- am I Killer?"- tu gorąco pozdrawiam te które były blisko wyzywania mnie od morderców.....
Rada: pora ukłonić się edukacji...
dolare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 13:34   #29
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
doradzać nikt nie doradzał, była jedynie sugestia, że jeśli istnieje obawa zajścia w ciążę - o postinor można poprosić.

ta tabletka zawiera bardzo dużą dawkę hormonów i nie wolno jej traktować jako "normalnej" antykoncepcji. natomiast w sytuacjach nagłych i pod kontrolą lekarza - jest dopuszczalna.
mam zaprzyjaźnioną panią ginekolog (nie leczę się u niej), która postinor przepisywała nawet 16letnim dziewczynom. ale to się nie odbywa tak, że przychodzi taka, mówi "poproszę" i wychodzi z receptą. jest wywiad, badanie, rozmowa. nie każda osoba taki środek dostanie.

po 3 - powtórzę, bo chyba zostało przeoczone. postinor nie jest tabletką aborcyjną czyli o działaniu wczesnoporonnym. zawiera dawkę hormonów, która powoduje zagęszczenie śluzu w szyjce macicy, co utrudnia drogę plemnikom w układzie kobiety. nie zaleca się brać ich kobietom w ciąży (np. jeśli o niej nie wiedzą po czym odbyły stosunek bez zabezpieczenia), ale nie zaszkodzą tej ciąży.

Zgadzam się ze wszystkim co napisałaś
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 13:39   #30
karola_xD
Raczkowanie
 
Avatar karola_xD
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Da Moon :D
Wiadomości: 63
Dot.: ;(;(;(;(.. co ja mam robicc ;(

dlatego ja nie pije w ogole na takich imprezach.....i myśle że na alkohol to ja jestem jezcze za mloda...i nie mowie ze nie pilam bo pilam ale rozsadnie i to tylko pare razy... ale nie przejmuj się wszystko bedzie dobrze i na drugi raz nie upijaj się tak..to tylko moja dobra rada
karola_xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:26.