Dbanie o suche partie skóry przy trądziku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-05, 13:12   #1
airdrop
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 58

Dbanie o suche partie skóry przy trądziku


Mam cerę trądzikową i choć problem w tym momencie nie jest duży, tak jednak muszę uważać co stosuję. Wydaje mi się, że mam cerę mieszaną, ponieważ raz, raczej bardzo rzadko wyskakiwało mi coś na policzkach, dwa: mam je raczej suchsze w porównaniu do reszty twarzy. Problem jest tego rodzaju, że skórę na policzkach mam dość mocno zniszczoną , a przy uśmiechaniu się pojawiają się głębokie zmarszczki. Zastanawiam się, czy nie wysuszam zbytnio skóry, bo stosuję kremy nawilżająco-matujące kontrolujące wydzielanie sebum, ale boję się, że w przypadku policzków ta kontrola może doprowadzić do zbytniego odtłuszczenia. I sam nie wiem, co zrobić z tymi częściami twarzy. Bo jeśli zastosuję zwykły krem nawilżający na policzki, to i tak wszystko się przeniesie podczas nocy na inne części twarzy . Poza tym, policzki, jakkolwiek suchsze, też nie są całkowicie "antytrądzikowe&quot ;. I nie wiem już, czym mam bezpiecznie nawilżyć te policzki.

Edytowane przez airdrop
Czas edycji: 2011-08-05 o 13:15
airdrop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 08:24   #2
martuniaa2007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 8
Dot.: Dbanie o suche partie skóry przy trądziku

Powinnaś używać kremu nawilżającego do cery trądzikowej.
martuniaa2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 17:39   #3
Asiek 90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7
Dot.: Dbanie o suche partie skóry przy trądziku

Polecam Cetaphil: płyn micelarny + balsam. Oba preparaty wyciągnęły mnie z ogromnych kłopotów z cerą. Swego czasu, kiedy miałam wręcz spaloną skórę od maści i tym podobnych, używałam: najpierw wyżej wymienionego płynu micelarnego do mycia twarzy, następnie tego kremu, a po mniej więcej 15 minutach wklepywałam krem Avene do cery trądzikowej, nawilżający i łagodzący podrażnienia. Jak dla mnie to niezawodny zestaw. Wszystkie te kosmetyki są dość drogie, ale bardzo wydajne, wystarczają na kilka miesięcy.
Asiek 90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 23:53   #4
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Dbanie o suche partie skóry przy trądziku

Ja bym poleciła krem regenerująco-kojący zinalfat. Jest dobry zarówno do skóry trądzikowej jaki i każdej innej-podrażnionej. Sprawdź sobie opinie na KWC.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:13.