dane z dokumentu tożsamości i pożyczki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-15, 18:24   #1
daria05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 126

dane z dokumentu tożsamości i pożyczki


cześć, mam takie pytanie, ostatnio płaciłam za pomocą blankietu w banku gotówką i pan powiedział mi że jeszcze trzeba z tyłu dopisać mój numer pesel i dowodu osobistego bo ponoć ostatnio taka ustawa wyszła że trzeba te dane podawać przy takich przelewach. Czy to prawda, czy mam się czegoś obawiać np wyłudzeń na mnie pożyczek itp? Czy rzeczywiście taka ustawa weszła?
daria05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 18:56   #2
CarycaKatarzynaI
Zawsze łakoma.
 
Avatar CarycaKatarzynaI
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 072
Dot.: dane z dokumentu tożsamości i pożyczki

Zapytałam się mojej mamy bankowca i to są jej pytania: czy miałaś tam jakieś rubryki czy czyste pole? Jaki to bank?
__________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko jest zaczarowane.
CarycaKatarzynaI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 18:58   #3
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: dane z dokumentu tożsamości i pożyczki

? Przelew placilas? Nigdy nie podawalam peselu dowod do okazania tylko.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 19:00   #4
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: dane z dokumentu tożsamości i pożyczki

Skoro płacisz gotówką na bankowym blankiecie, który zawiera konkretne pola do wypełnienia, to naprawdę nie wiem, po co komu dodatkowe dane na odwrocie. Ja poszłabym to wyjaśnić, bo coś mi tu nie pasuje.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 19:58   #5
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: dane z dokumentu tożsamości i pożyczki

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Skoro płacisz gotówką na bankowym blankiecie, który zawiera konkretne pola do wypełnienia, to naprawdę nie wiem, po co komu dodatkowe dane na odwrocie. Ja poszłabym to wyjaśnić, bo coś mi tu nie pasuje.
I to mocno.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 20:37   #6
hajo2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 11
Dot.: dane z dokumentu tożsamości i pożyczki

Ja jak wpłacałam kasę w banku na konto innej osoby, która ma konto w tym banku (nr konta miałam na zwykłej kartce i swoje dane jako wpłacającej też) to kazali mi dowód pokazać. To było obowiązkowe bo byłam zaskoczona i zapytałam "co jak nie mam" to pani na to, że nie może przyjąć wpłaty. Nie wiem o co chodzi, na poczcie mogę robić wpłatę nawet jako Kaczor Donald a w banku sprawdzają dowód (nie pamiętam czy kobieta go tylko obejrzała czy coś spisywała).
hajo2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 21:01   #7
CarycaKatarzynaI
Zawsze łakoma.
 
Avatar CarycaKatarzynaI
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 072
Dot.: dane z dokumentu tożsamości i pożyczki

Cytat:
Napisane przez hajo2 Pokaż wiadomość
Ja jak wpłacałam kasę w banku na konto innej osoby, która ma konto w tym banku (nr konta miałam na zwykłej kartce i swoje dane jako wpłacającej też) to kazali mi dowód pokazać. To było obowiązkowe bo byłam zaskoczona i zapytałam "co jak nie mam" to pani na to, że nie może przyjąć wpłaty. Nie wiem o co chodzi, na poczcie mogę robić wpłatę nawet jako Kaczor Donald a w banku sprawdzają dowód (nie pamiętam czy kobieta go tylko obejrzała czy coś spisywała).
Moja mama bankowiec mówi, że trzeba pokazać dowód tylko do wglądu.
__________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko jest zaczarowane.
CarycaKatarzynaI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-16, 07:53   #8
Michasia222
Zadomowienie
 
Avatar Michasia222
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 259
Dot.: dane z dokumentu tożsamości i pożyczki

Cytat:
Napisane przez hajo2 Pokaż wiadomość
Ja jak wpłacałam kasę w banku na konto innej osoby, która ma konto w tym banku (nr konta miałam na zwykłej kartce i swoje dane jako wpłacającej też) to kazali mi dowód pokazać. To było obowiązkowe bo byłam zaskoczona i zapytałam "co jak nie mam" to pani na to, że nie może przyjąć wpłaty. Nie wiem o co chodzi, na poczcie mogę robić wpłatę nawet jako Kaczor Donald a w banku sprawdzają dowód (nie pamiętam czy kobieta go tylko obejrzała czy coś spisywała).
w banku w którym ja pracuję trzeba okazać dowód i z niego spisywane są dane takie jak Imię Nazwisko Adres i nr dowodu, w celu identyfikacyjnym wpłacającego. Taka jest procedura i jak ktoś nie chce ,nie ma dowodu to niestety ale nie wpłaci.
__________________
brak podpisu
Michasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-16, 13:19   #9
hajo2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 11
Dot.: dane z dokumentu tożsamości i pożyczki

Cytat:
Napisane przez Michasia222 Pokaż wiadomość
w banku w którym ja pracuję trzeba okazać dowód i z niego spisywane są dane takie jak Imię Nazwisko Adres i nr dowodu, w celu identyfikacyjnym wpłacającego. Taka jest procedura i jak ktoś nie chce ,nie ma dowodu to niestety ale nie wpłaci.
Akurat wpłacałam w ING, już nie pamiętam czy coś spisywali czy nie ale pokazać dowód musiałam.

A czy to reguluje Prawo Bankowe czy pomysł banku?

Bo szczerze byłam zaskoczona ponieważ zawsze wpłacam na poczcie i nikt żadnego dowodu nie chce, tylko ten jeden raz poszłam do banku bo chciałam, żeby osoba której wpłacałam miała od razu pieniądze na koncie.
hajo2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 16:12   #10
daria05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 126
Dot.: dane z dokumentu tożsamości i pożyczki

to był bank spółdzielczy. Pytałam potem na poczcie czy rzeczywiście tak jest, ponoć od paru dni trzeba podawać te dane...
daria05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 17:01   #11
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: dane z dokumentu tożsamości i pożyczki

Zmieniło się ostatnio, ja dość regularnie robię wpłaty w pracy i od jakiegoś czasu zawsze muszę okazywać dowód, inaczej nie da się dokonać wpłaty.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-20 18:01:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.