Odżywka/maska wygładzająca - efekt jak prosto od fryzjera :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-08, 12:06   #1
desiree83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 23

Odżywka/maska wygładzająca - efekt jak prosto od fryzjera :)


Dziewczyny, polećcie proszę jakąś odżywkę lub maskę do włosów taką mega wygładzającą. Chodzi mi o to, żeby był efekt jak od fryzjera - włosy są wtedy zawsze gładkie, lejące się, przyjemne w dotyku i lśniące. Przy czym kiedyś skusiłam się i zakupiłam na wizycie produkt, który rzekomo miałam wcześniej na włosach i efekt niestety nie był ten sam... Dlatego szukam czegoś do użytku domowego, co da taki sam efekt - gładkie włosy, lśniące, żeby się nie puszyły a końcówki nie uciekały na wszystkie strony.
W składzie mogą być nawet same silikony, nie robi mi różnicy To ma być preparat stosowany tylko od czasu do czasu, więc nie ma mieć właściwości stricte odżywczych, tylko właśnie wpływać na wygląd włosów po użyciu.
Dodam jeszcze, że włosy mam zdrowe, dbam o nie, regularnie podcinam i generalnie są ok. Po prostu mają tendencję do puszczenia się, a dodatkowo są bardzo cienkie, w związku z tym lekkie, więc końcówki żyją własnym życiem
Podrzucicie jakieś konkretne produkty?
desiree83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-08, 14:36   #2
aniszonekk
Psiejsko czarodziejsko :)
 
Avatar aniszonekk
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 708
Dot.: Odżywka/maska wygładzająca - efekt jak prosto od fryzjera :)

Hej. Nie jestem specjalistką od fryzjerstwa, ale obawiam się, że efekt, o którym piszesz, to nie kwestia odżywki a modelowania po myciu.
Miałam podobne rozkminki jeśli chodzi o wygląd włosów po wizycie u fryzjera i po samodzielnym myciu. Używałam różnych odżywek , jedwabiów itd. Efekt nigdy nie był nawet zbliżony do tego pofryzjerskiego.
Dopiero kiedy zaczęłam suszyć włosy suszarką (tzn suszyć po kilka pasm i wyprostowywać je szczotką) a potem jeszcze podprostowywać je przy pomocy prostownicy, uzyskałam efekt zbliżony do oczekiwanego.
__________________
wymianka zapachowa, kolorowa, pielęgnacyjna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1288132
aniszonekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-09, 07:58   #3
desiree83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 23
Dot.: Odżywka/maska wygładzająca - efekt jak prosto od fryzjera :)

Być może, chociaż modeluję włosy wydaje mi się tak samo. Prostownicy nigdy nie używam, ale nie pozwalam też na to fryzjerce. Tak czy inaczej kosmetyki też nie są bez znaczenia, dlatego chętnie dowiedziałabym się, co przetestować
desiree83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-09, 08:42   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Odżywka/maska wygładzająca - efekt jak prosto od fryzjera :)

To jest kwestia przede wszystkim stylizacji i produktów użytych na tym etapie. O czym najlepiej świadczy to, że kupiłaś tę samą maskę, którą położono Ci w salonie i efektu nie było.
Trzeba po prostu ćwiczyć modelowanie tak jak robią to fryzjerzy i używać produktów do stylizacji, które utrzyma kształt nadawany włosom przez ruchy szczotki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-09, 21:04   #5
desiree83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 23
Dot.: Odżywka/maska wygładzająca - efekt jak prosto od fryzjera :)

No i ok Niech to będą spraye, atomizery, pianki czy cokolwiek innego do stylizacji, whatever - tylko co konkretnie?
desiree83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-16, 16:20   #6
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Odżywka/maska wygładzająca - efekt jak prosto od fryzjera :)

A ja słyszałam i z doświadczenia wiem, że kosmetyki które używają fryzjerzy zawierają dużo keratyny-protein. Sama kiedyś zakupiłam szampon i odżywkę z firmy Farouk CHI . Po paru użyciach miałam włosy w gorszej kondycji niż przed użyciem. Odstawiłam i musiałam zacząć olejować. U fryzjera po takiej jednej wizycie i nałożeniu takiej dawki składników wygładzających jest ok ale nie na dłuższą mete, nie w domu.
Polecam od siebie zakupić kilka pół produktów z ZSK.pl z emolientów, humektantów i protein i próbować samemu dodawać do masek ,olejować z pół produktami i obserwować-notować jak dane składniki w jakiej ilości działają na włosy. Równowaga między powyższymi pół produktami musi być zachowana aby włosy doszły do stanu jak po wyjściu od fryzjera
Pół produkty do dbania włosów i jej równowagi znajdziecie pewnie w swojej kuchni również
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-18, 10:51   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Odżywka/maska wygładzająca - efekt jak prosto od fryzjera :)

Cytat:
Napisane przez desiree83 Pokaż wiadomość
No i ok Niech to będą spraye, atomizery, pianki czy cokolwiek innego do stylizacji, whatever - tylko co konkretnie?
To samo, czego użyto w salonie do stylizacji Twoich włosów, patrzeć, jak robi to fryzjer i nauczyć się układać włosy w taki sam sposób jak on. Jakość używanych sprzętów też ma znaczenie, najtańsza suszarka i kiepsko wykończona szczotka też dadzą inny efekt niż profesjonalne narzędzia. Nie muszą być one najdroższe, ale jednak szczotka z Rossmana nie umywa się do profesjonalnej choćby Joanny czy Olivia Garden. Miałam szczotki wymienionych marek i rossmanowa poleciała do kosza po miesiącu, bo się rozszczelniła i szarpała mi włosy.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-03-18 o 10:53
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-04, 13:21   #8
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Odżywka/maska wygładzająca - efekt jak prosto od fryzjera :)

Krem odżywczy Novex keratin recharge daje cudowny efekt. Lejące się, piękne włosy. Używam raz na dziesięć dni niewielką ilość na wilgotne włosy po myciu i modeluję.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-31, 21:58   #9
bordo91
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 13
Dot.: Odżywka/maska wygładzająca - efekt jak prosto od fryzjera :)

Taki efekt jak po wyjsciu od fryzjera mialam po maseczke doctor, seria rekonstrukcyjna. Przy okazji dobrze nawilza i wlosy mialam wzmocnione. Ten efekt gladkosci utrzymuje sie na dlugo, zwlaszcza gdy regularnie nakladasz maseczke.
bordo91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 18:48   #10
pannalandau
Przyczajenie
 
Avatar pannalandau
 
Zarejestrowany: 2018-05
Lokalizacja: Zakład Karny w Sztumie
Wiadomości: 27
Dot.: Odżywka/maska wygładzająca - efekt jak prosto od fryzjera :)

Mi kiedyś taką robotę robił keratynowy krem do laminowania z Joanny. Nawet używany bez prostownicy i wczesywania. A z takich, które polecam na teraz (już 3 raz dziś to piszę XD) - maska Garnier Botanic Therapy Olejek rycynowy & migdał.
__________________
Włosomaniaczka od listopada 2017.
Hennomaniaczka od kwietnia 2018 (2x).
Średnioporowate i niech tak zostanie.
Zapuszczam od zawsze i zapuścić nie mogę, 17 cm do celu.
Dajcie mi wszystkie oleje, jestem olejową matką.
pannalandau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 14:42   #11
Patas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 15
Dot.: Odżywka/maska wygładzająca - efekt jak prosto od fryzjera :)

Polecam odżywkę yves rocher lissage.Włosy są po niej wygładzone, lejące i łatwo się rozczesują


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Patas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-23, 22:48   #12
EileenSmith
Przyczajenie
 
Avatar EileenSmith
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 6
Dot.: Odżywka/maska wygładzająca - efekt jak prosto od fryzjera :)

Cytat:
Napisane przez desiree83 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, polećcie proszę jakąś odżywkę lub maskę do włosów taką mega wygładzającą. Chodzi mi o to, żeby był efekt jak od fryzjera - włosy są wtedy zawsze gładkie, lejące się, przyjemne w dotyku i lśniące. Przy czym kiedyś skusiłam się i zakupiłam na wizycie produkt, który rzekomo miałam wcześniej na włosach i efekt niestety nie był ten sam... Dlatego szukam czegoś do użytku domowego, co da taki sam efekt - gładkie włosy, lśniące, żeby się nie puszyły a końcówki nie uciekały na wszystkie strony.
W składzie mogą być nawet same silikony, nie robi mi różnicy To ma być preparat stosowany tylko od czasu do czasu, więc nie ma mieć właściwości stricte odżywczych, tylko właśnie wpływać na wygląd włosów po użyciu.
Dodam jeszcze, że włosy mam zdrowe, dbam o nie, regularnie podcinam i generalnie są ok. Po prostu mają tendencję do puszczenia się, a dodatkowo są bardzo cienkie, w związku z tym lekkie, więc końcówki żyją własnym życiem
Podrzucicie jakieś konkretne produkty?
Polecam maskę Biotin z Kallosa oraz odżywkę Pantene Aqua Light.
W moim przypadku sprawdzają się najlepiej.
EileenSmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-23 23:48:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:34.