Effaclar żel bardzo wysuszający, co innego od LRP? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-31, 11:29   #1
jedendwaosiem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2

Effaclar żel bardzo wysuszający, co innego od LRP?


Witam,

Z problemami trądzikowymi borykam sie już od ponad 7 lat. Nigdy nie analizowałem jaki mam typ skóry, ale podejrzewam, że lata bezsensownych kuracji, niezwykle wysuszyły moją cere. Nie zmienia to faktu, że twarz świeciła mi się niemiłosiernie więc kontynuowałem korzystanie z produktw do skóry tłustej. Tydzień temu kupiłem zestaw LRP effaclar żel + effaclar duo. Nie wiem czy to efekt psychologiczny spowodowany ilością dobrych opinii na tego kremu, ale on na prawde działał.
Problem w tym, że dołączony do niego żel, niezwykle mocno wysuszał mi skórę- nigdy nie miałem na twarzy czegoś takiego- czerwone placki. Bardzo szybko go odstawiłem. I postanowiłem używać czegoś do czyszczenia skóry suchej (mam nadzieje że to prawda i jak zaczną dbać o suchą crę to zniknie problem nadmiernego wydzielania sebum i świecenia się skóry) Teraz zastanawiam się nad czymś innym od LRP, ponieważ jestem niezwykle zadowolony z ich porduktu.
Biorąc pod uwagę fakt, że moja cera jest już raczej sucha , czy nie bedzie problemu jeżeli razem z effaclarem duo będę korzystał z LIPIKAR SYNDET?

Pozdrawiam
jedendwaosiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 14:28   #2
anuana
Przyczajenie
 
Avatar anuana
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 29
Dot.: Effaclar żel bardzo wysuszający, co innego od LRP?

Hej ja również używam tego zestawu co ty czyli żel effaclar oraz effaclar duo po zaleceniu przez lekarza dermatologa, do tego skinoren na strefęT, z tym ze skinoren uzywam na noc, a effaclar duo na dzień. Na początku stosowania strasznie łuszczyła mi się skóra zapewne to efekt działania skinorenu, aczkolwiek żel do mycia twarzy także wysusza skórę, jednak jestem z niego bardzo zadowolona bo bardzo dokładnie oczyszcza skórę z makijażu, uwielbiam też zapach tego żelu. Po miesiącu stosowania zauważyłam, że skóra jest bardziej nawilżona i nie jest tak przesuszona jak na początku, więc radziłabym poczekać. Z produktów LRP chwalony jest także krem nawilżający effaclar H tu możesz poczytac o nim opinie
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ffaclar-h.html
anuana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 22:21   #3
nitka20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: Effaclar żel bardzo wysuszający, co innego od LRP?

Stosowalam kiedys co prawda nie Effaclar duo a Effaklar K i mialam podobny problem - czerwone placki, niemalze poparzona skora. Jedynym preparatem jaki moglam wtedy stosowac byl Cetaphil polecony mi przez pania dermatolog - zarowno emulsja do mycia jak i krem do twarzy sa bardzo delikatne, nawilzajace ale nie zatykaja porow.

EDIT:

widze, ze zle zrozumialam pytanie! pocztakowo zrozumialam, ze chcesz cos innego od LRP tzn z innej firmy, a Ty tymczasem szukasz czegos od nich tylko do skory wrazliwej (tzn wg mnie do takiej, a nie suchej powinienes szukac). W takim razie nie moge pomoc, bo z produktow do mucia, ktore oferuje ta firma uzywalam tylko wlasnie wspomnianego przez Ciebie zelu, ale odpowiedz zostawiam - a noz Ci sie przyda!
__________________
Odkrywam piękno swoich wad

Edytowane przez nitka20
Czas edycji: 2012-02-05 o 02:03
nitka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:00.