Wypadające włosy cz. V - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-29, 16:44   #1
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384

Wypadające włosy cz. V


Poprzedni wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=618711

Aby subskrybować wątek wystarczy kliknąć opcję Narzędzia na fioletowym pasku na samym początku wątku, następnie wybrać "włącz subskrypcję wątku"

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2013-06-30 o 12:47
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 17:16   #2
nettinete
Raczkowanie
 
Avatar nettinete
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 58
Odp: Wypadające włosy cz. V

Tak się wlasnie zastanawialam Kiedy powstanie kolejna część

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
nettinete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 18:46   #3
Figlak
Zadomowienie
 
Avatar Figlak
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cześć dziewczyny.

Można dołączyć?

Problem z wypadaniem włosów mam chyba od 2 lat. U mnie to już tragedia. Kiedyś narzekałam, ze mam mega gęste włosy, których niczym nie można spiąć, które są niesforne i rozpuszczone wyglądają jak jakiś busz.
No to teraz mam, cienka kitka, warkocza nawet nie robię bo wstyd tyle włosów zaplatać.

Mam włosy długie, za łopatki, ale jest ich malutko. Stosowałam różne waxy przez około 1,5 roku, nic to nie pomogło. Obecnie od 2 miesięcy zażywam Vitapil również żadnej poprawy nie widzę, piłam przez chwilę pokrzywę i skrzypovite łykałam również nic to nie dało. Vitapil łykam nadal licząc, ze może za krótko go stosuję, używam tez wcierki jantar, kończe 2 buteleczkę, ale poprawy nie widać:/

Robiłam morfologie, badałam TSH, mocz, wszystkie wyniki idealne. Byłam u dermatologa powiedział ze to na pewno stres i odesłał do domu.
Fakt stresu mam sporo, praktycznie codziennie chodze podenerwowana gdy jestem na uczelni, ale w okresie wakacyjnym przecież się nie denerwuję a włosy ciągle wypadają. Z dietą tez u mnie raczej ok, staram się jeść zdrowo i regularnie. Kiedyś łykałam tabletki anty, ale odstawiłam je rok temu, więc nawet gdyby wypadanie było nimi spowodowane chyba by już ustało...

Jedynie pocieszające jest to, że rośnie mi mnóstwo nowych włosów, nie mogę zrobić kucyka beż użycia gumy czy żelu bo pełno włosów odstaje, więc może łysa nie będę, ale co z moimi pięknymi długimi włosami??

Nie wiem już co robić, wątpie czy cokolwiek może mi pomóc
Figlak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 18:53   #4
Aishinette
Zadomowienie
 
Avatar Aishinette
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 646
Dot.: Wypadające włosy cz. V

sub.
__________________
"Absurdem jest dzielić ludzi na dobrych lub złych.
Ludzie są albo czarujący, albo nudni."
Aishinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 18:58   #5
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez nettinete Pokaż wiadomość
Tak się wlasnie zastanawialam Kiedy powstanie kolejna część

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
Zagapiłam się

Cytat:
Napisane przez Aishinette Pokaż wiadomość
sub.
Na przyszłość- nie trzeba się odzywać w wątku, który chce się subskrybować, wystarczy kliknąć w wybranym wątku zakładkę Narzędzia (na górze) i wybrać opcję subskrybowania
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 21:18   #6
noemi82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 173
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Synek ma już 4 lata, pamiętam że jakieś 6 mieś. po porodzie też mi włosy wypadały...ale jakoś same przetały. Euthyrox miałam brac do konca stycznia, pózniej skończyły mi sie leki i Pani endokrynolog niemiała terminu żeby mnie zapisać, na tel. nie chciała dać recepty więc byłam bez, miesiąc temu mi szanownie wypisała i dlatego miałam przerwe. Wogóle u mnie w miescie niema dobrego endo dlatego myśle poszukać pogoś w Matce Polce w Łodzi, skierowanie juz mam...niechce przez niekompetencje lekarki rozwalić sobie tarczycy i całych hormonów...
Wykluczam po kolei wszytsko i oprócz tej tarczycy i ewent. farby Olia to niema raczej innych przyczyn wypadania.
Co do objawów niedoczynności to ciągle mi zimno, ręce mam zimne, jestem często śpiąca, sucha skóra, wypadające włosy...
Jak w grudniu miałam robione badania to TSH wyszło mi podwyższone, ale FT3 i 4 były w normie...oczywiście niewiem co to oznaczało ponieważ Pani endo nie raczyła mnie poinformować
noemi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 00:05   #7
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Noemi tak jak pisałam - znalezienie kompetentnego lekarza to ważna sprawa, ale moim zdaniem przede wszystkim powinnaś brać euthyrox i kontrolować tsh, a na pewno nastąpi poprawa. Na wszystko niestety potrzeba czasu. Zdaję sobie sprawę, że ciężko w to wierzyć, gdy wszędzie widzi się swoje kłaki, a na głowie robią się prześwity, bo sama byłam jeszcze niedawno kompletnie załamana.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-30, 10:24   #8
nextPage
Rozeznanie
 
Avatar nextPage
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 702
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Nie znam się za bardzo na wynikach badań, ale są tam podane normy i jakoś tragicznie nie odbiegały od nich. Pani doktor jedynie powiedziała mi, że "podszlifujemy" je troche i będzie ok. To było jakieś 2 miesiące temu..

Parametry, które wychodziły poza normę to:

Erytrocyty miałam 3,82 a norma to 4.0-5.50
MCV miałam 100.3 a norma to 82.0-99.0
MCH miałam 34.3 a norma to 27.0-34.0

Wydawałoby się, że nie trzeba dużo czasu, na poprawe, a jednak dalej coś jest nie tak, bo włosy wypadają i wypadają

Edytowane przez nextPage
Czas edycji: 2013-06-30 o 10:50
nextPage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 11:27   #9
noemi82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 173
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Dziewczyny a czy Wy tez tak macie, że włosy przy skroniach są takie jakby zadsze, krótsze i jakby ch było mniej? czy mi poprostu juz zakola sie robią???? do tego włosy mam czarne z 2-3 cm siwymi odrostami więc na bokach te siwo, brązowe odrosty sprawiaja wraznie łysych plackówa moze juz mam łyse placki
noemi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 12:23   #10
empressofshadows
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 347
Dot.: Wypadające włosy cz. V

noemi
Ja mam wrażenie ,że po prawej stronie mam bardziej rzadkie włosy nad skronią,niż z lewej,ale nie wiem czy od zawsze z tej jednej strony tak nie miałam a teraz po prostu bardziej w oczy mi się rzuca.
empressofshadows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 12:24   #11
Catacomb_Kitten
Rozeznanie
 
Avatar Catacomb_Kitten
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 513
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez noemi82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy Wy tez tak macie, że włosy przy skroniach są takie jakby zadsze, krótsze i jakby ch było mniej? czy mi poprostu juz zakola sie robią???? do tego włosy mam czarne z 2-3 cm siwymi odrostami więc na bokach te siwo, brązowe odrosty sprawiaja wraznie łysych plackówa moze juz mam łyse placki
Ja na szczęście na skroniach mam włosy, i to całkiem przyzwoite, dużo bejbików. Myślę ze to zasługa tych wszystkich ziół, drożdży i tabletek które łykam, a także wcierania kozieradki. Dzięki temu wszystkiemu zakola które miałam ładnie zarosły
__________________
Naturalne włosy od 14.02.2013 
Catacomb_Kitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-30, 12:27   #12
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Kurde.. Przez 3 tyg. myłam głowe co 2-3dni ( a zawsze myłam codziennie ) i wypadało włosów do 50. jak nie mniej.
Od 4 dni zazywam anty i znowu włosów leci ponad 100... Nie wiem czy zażywać je dalej czy co zrobić?
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 12:31   #13
empressofshadows
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 347
Dot.: Wypadające włosy cz. V

dzamatasi
Ja właśnie pod koniec lipca będę rozstawać się z antykami,bo jak twierdzi moja pani dermatolog,oraz mój lekarz rodzinny to jest główna przyczyna moich problemów z włosami.
empressofshadows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 12:49   #14
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez empressofshadows Pokaż wiadomość
dzamatasi
Ja właśnie pod koniec lipca będę rozstawać się z antykami,bo jak twierdzi moja pani dermatolog,oraz mój lekarz rodzinny to jest główna przyczyna moich problemów z włosami.

Czyli Tobie zaczęły wypadać podczas brania anty?

U mnie nie wiem czy nie za wcześnie ,żeby spodziewać się jakieś poprawy. ae najgorsze boje się ze one podobno podwyższają prolaktynę ,a ja ja mialam ieco podwyższoną i od tego teraz moga znowu leciec klaki...
A zmierzyć prolaktyne kazala mi za 3 mesiace
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 15:03   #15
empressofshadows
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 347
Dot.: Wypadające włosy cz. V

dzamatasi
Ja antyki biorę od ponad półtora roku,może troszkę więcej , a włosy zaczęły mi lecieć włosy po pół roku od ich brania,ale w między czasie schudłam po porodzie,miałam ogromny stres związany z odejściem bliskiej osoby itp.rzeczy.

Edytowane przez empressofshadows
Czas edycji: 2013-06-30 o 15:04
empressofshadows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 17:34   #16
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 146
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cześć Dołączam do wątku, ponieważ też zmagam się z wypadaniem włosów. Trwa to już ponad 2 lata, raz jest lepiej raz gorzej, ale przez ten czas moje włosy przerzedziły się i teraz są o połowę cieńsze Obecnie wypada mi ich ok. 100, czasem więcej, czasem mniej. Dbam o nie, stosuję różne wcierki, suplementy itp., ostatnio seboradin lotion- nawet działa Włosów wypadało o połowę mniej. Niedawno robiłam badania- morfologię, żelazo i TSH. Jak myślicie, czy takie wyniki są dobre: żelazo-94(50-150), TSH- 1,907(0,5-4,5)? Niby wszystko w normie, ale już nie wiem co myśleć.
Też mam rzadsze włosy na skroniach
Siempretalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 18:48   #17
tetyda_p
Przyczajenie
 
Avatar tetyda_p
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 15
Dot.: Wypadające włosy cz. V

U mnie ostatnio jakby trochę lepiej, około 50 włosów na dzień to jak na mnie super wynik. A i tak najbardziej mnie cieszą bejbiki, zwłaszcza cała masa na zakolach, które się ładnie zaokrągliły, na całej głowie też można wyczuć nowe kłujące włoski Wszystko zasługa radicala, jestem w trakcie 2 opakowania i od czasu do czasu zestaw biowaxu. Stres mnie trochę teraz dobija i boję się, że koszmar zacznie się od nowa, ale póki co się cieszę
tetyda_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 19:47   #18
noemi82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 173
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez Siempretalia Pokaż wiadomość
Cześć Dołączam do wątku, ponieważ też zmagam się z wypadaniem włosów. Trwa to już ponad 2 lata, raz jest lepiej raz gorzej, ale przez ten czas moje włosy przerzedziły się i teraz są o połowę cieńsze Obecnie wypada mi ich ok. 100, czasem więcej, czasem mniej. Dbam o nie, stosuję różne wcierki, suplementy itp., ostatnio seboradin lotion- nawet działa Włosów wypadało o połowę mniej. Niedawno robiłam badania- morfologię, żelazo i TSH. Jak myślicie, czy takie wyniki są dobre: żelazo-94(50-150), TSH- 1,907(0,5-4,5)? Niby wszystko w normie, ale już nie wiem co myśleć.
Też mam rzadsze włosy na skroniach
Niewiem ile masz lat i czy masz dzieci ale dla mnie czyli 31 lat, po ciązy i po prodzie max.TSH poinno wynosić 1,5 a mam 2,08 i już dostałam ponowne skierownie do endo...normy na wynikach są podane ogólnie dla dzieci, dorosłych, starców...tak mi powiedziała Pani dr
Mi w sumie włosy wypadają całe życie ale w normalnych ilościach, nigdy nie widziałam utraty na objętości, mam dużo, grubych włosów i nawet dermatolog mówiła że jest z czego wypadać no ale teraz jest koszmar...zakola i boki to mam ledwo co zakrywa skóre serio, jutro tez kupie te seboradin neril czy jakos tako bo dziś czytałam i ma dobre opinie
noemi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 20:49   #19
Catacomb_Kitten
Rozeznanie
 
Avatar Catacomb_Kitten
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 513
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez noemi82 Pokaż wiadomość
Niewiem ile masz lat i czy masz dzieci ale dla mnie czyli 31 lat, po ciązy i po prodzie max.TSH poinno wynosić 1,5 a mam 2,08 i już dostałam ponowne skierownie do endo...normy na wynikach są podane ogólnie dla dzieci, dorosłych, starców...tak mi powiedziała Pani dr
Mi w sumie włosy wypadają całe życie ale w normalnych ilościach, nigdy nie widziałam utraty na objętości, mam dużo, grubych włosów i nawet dermatolog mówiła że jest z czego wypadać no ale teraz jest koszmar...zakola i boki to mam ledwo co zakrywa skóre serio, jutro tez kupie te seboradin neril czy jakos tako bo dziś czytałam i ma dobre opinie
Neril szampon i Neril ( z Garniera) toniki używałam, szampon był całkiem niezły. Chociaż szamponu właśnie używałam pewnie jakieś 8 lat temu, kiedy moje wypadanie było jedynie typowo sezonowe, ot takie jakie każdemu się zdarza, wtedy pomagał. A tonik Neril do wcierania jak to wcierka - przy wcieraniu niestety wychodziła masa włosów ale wydaje mi się że ładnie przysłużył sie jesli chodzi o porost bejbików więc chyba było warto
Seboradin Niger zaś stosowałam ale krótko bo u mnie niestety nic nie dał
__________________
Naturalne włosy od 14.02.2013 

Edytowane przez Catacomb_Kitten
Czas edycji: 2013-06-30 o 20:50
Catacomb_Kitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-01, 05:36   #20
empressofshadows
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 347
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Ja również stosowałam Seboradin Niger i nie widziałam poprawy,ale ja miałam tylko lotion z tej seriiPo Nerilu też zerowe efektyAle trzeba wypróbować,bo może akurat podpasuje
empressofshadows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 10:42   #21
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 146
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez noemi82 Pokaż wiadomość
Niewiem ile masz lat i czy masz dzieci ale dla mnie czyli 31 lat, po ciązy i po prodzie max.TSH poinno wynosić 1,5 a mam 2,08 i już dostałam ponowne skierownie do endo...normy na wynikach są podane ogólnie dla dzieci, dorosłych, starców...tak mi powiedziała Pani dr
Mi w sumie włosy wypadają całe życie ale w normalnych ilościach, nigdy nie widziałam utraty na objętości, mam dużo, grubych włosów i nawet dermatolog mówiła że jest z czego wypadać no ale teraz jest koszmar...zakola i boki to mam ledwo co zakrywa skóre serio, jutro tez kupie te seboradin neril czy jakos tako bo dziś czytałam i ma dobre opinie
Mam 20 lat, dzieci nie mam, więc z tego, co napisałaś wynika, że mogę mieć niedoczynność tarczycy? Zrobić jeszcze dodatkowe badania? Dodam, że rok temu miałam TSH 3,378, było to po maturze, więc może stres miał na to wpływ?
Też stosowałam neril tonik, ale mi nie pomógł, za to np. eliksir ziołowy przeciw wypadaniu z Rossmanna przyniósł poprawę, ale tylko na krótko Podobno ampuki Seboradin te czerwone są dobre, jak skończę lotion zamierzam je przetestować
Siempretalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 12:29   #22
twojmotyl
Raczkowanie
 
Avatar twojmotyl
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: EL
Wiadomości: 185
Dot.: Wypadające włosy cz. V

W końcu się zmusiłam i dzisiaj idę powalczyć o skierowanie na badania - muszę się wziąć za diagnozę, bo bez przyczyny nie opanuje tego wypadania.
twojmotyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 10:19   #23
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomości: 1 272
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Ja też idę jutro zapisać się do rodzinnego. Zastanawiam się jaką historię stworzyć i to wiarygodną, żeby dostać skierowanie na badania które mnie interesują. Bo jak powiem, że tylko mi lecą tylko włosy, to może łaskawie dostanę na samą morfologię. Planuję być mdlejąca, wiecznie śpiącą...i jeszcze muszę doczytać jakie powinnam mieć objawy. Wiecie co, to jest straszne, że trzeba tak kombinować. Płaci się składki a nic z tego się nie ma
mastiff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 10:35   #24
Catacomb_Kitten
Rozeznanie
 
Avatar Catacomb_Kitten
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 513
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez mastiff Pokaż wiadomość
Ja też idę jutro zapisać się do rodzinnego. Zastanawiam się jaką historię stworzyć i to wiarygodną, żeby dostać skierowanie na badania które mnie interesują. Bo jak powiem, że tylko mi lecą tylko włosy, to może łaskawie dostanę na samą morfologię. Planuję być mdlejąca, wiecznie śpiącą...i jeszcze muszę doczytać jakie powinnam mieć objawy. Wiecie co, to jest straszne, że trzeba tak kombinować. Płaci się składki a nic z tego się nie ma
Mam podobny plan, jak już zakończę wszystkie sprawy edukacyjne (a będzie to zapewne w tym tygodniu) idę do rodzinnego Nie wiem co uda mi się osiągnąć, zważywszy ze morfologię robiłam w październiku (jedyne mimalne uchybienie to ciut za wysoka ilość białych krwinek) a TSH rok temu, i było w normie, więc sądzę że z bólem pani doktor da mi skierowanie na TSH, z morfologią nie wiadomo jak będzie Dodatkowo zrobie sobie ferrytyne, ale to rzecz jasna prywatnie bo na fudnusz nie mam co liczyć Mam nadzieję że znajdę w sobie siłe psychiczną zeby się do tego lekarza wybrać, bo jak wiem że musze iść, liczyć na ich łaskę i słyszeć że wszyscy są bezradni wobec wypadających włosów to wolę dać sobie spokój, przynajmniej nerwów oszczędzam

mastiff, widze po Twoim podpisie że bierzesz cp, ile łykasz dziennie tabletek? Ja właśnie zamówiłam i się zastanawiam nad dawkowaniem, czytam ze max to 6 na dzień. Ale u siebie chyba muszę trosze zmniejszyc co by nie przedobrzyć bo zażywam już Humavit N i kompleks witamin który dostarcza już 100% dziennego zapotrzebowania na kwas pantotenowy
__________________
Naturalne włosy od 14.02.2013 

Edytowane przez Catacomb_Kitten
Czas edycji: 2013-07-02 o 10:38
Catacomb_Kitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 11:19   #25
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020
Dot.: Wypadające włosy cz. V

A jak ja rzeczywiście jestem wiecznie śpiąca i zmęczona, wypadają mi kłaki, to jest prawdopodobieństwo tej tarczycy? ;
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 11:39   #26
Fluy
Raczkowanie
 
Avatar Fluy
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 91
GG do Fluy
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Najlepiej wyprosić skierowanie jeszcze na TSH i Fe. To wykluczy problemy z tarczycą czy ewentualną anemię.
__________________
Per aspera ad astra...
------------------------------------------------
Moja str: http://www.fluy.republika.pl/
Fluy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 12:41   #27
zumek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: podbeskidzie
Wiadomości: 14
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Dziewczyny a jakie badania, jeszcze warto zrobić. Morfologia super, tsh w normie, a włosy lecą na potęgę. Z resztą nie tylko lecą, ale też są coraz cieńsze. Anty nie biorę, zdrowo się odżywiam. Od stycznia porzadnie się wziełąm za dbanie o włosy. Farbuje już tylko henną, olejuje ok. 2-3 razy w tygodniu (na skalp olej rycynowy, na resztę lniany, albo oliwa z oliwek), myję szamponem babydream, nakładam żel lniany zamiast pianki, nie suszę suszarką, nie prostuje itd. A włosy jak leciały tak lecą ...
jakieś pomysły?
zumek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 13:58   #28
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomości: 1 272
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez Catacomb_Kitten Pokaż wiadomość

mastiff, widze po Twoim podpisie że bierzesz cp, ile łykasz dziennie tabletek? Ja właśnie zamówiłam i się zastanawiam nad dawkowaniem, czytam ze max to 6 na dzień. Ale u siebie chyba muszę trosze zmniejszyc co by nie przedobrzyć bo zażywam już Humavit N i kompleks witamin który dostarcza już 100% dziennego zapotrzebowania na kwas pantotenowy
Teraz mam tak 2 tygodni przerwy, dobrze że napisałaś, przypomniało mi się, że muszę kupić. Brałam 2 rano i 2 wieczorem, ale dopiero jedno opakowanie, także właściwie to jest nic.
mastiff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 16:05   #29
twojmotyl
Raczkowanie
 
Avatar twojmotyl
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: EL
Wiadomości: 185
Dot.: Wypadające włosy cz. V

A ja poszłam do internisty z listą badań wypisanych na kartce. Powiedziałam, że wypadają mi na potęgę włosy gdzieś od 1.5 roku czasu. Powiedziałam też, że listę badań mam z forum gdzie dany łączy kobiety i ich doświadczenia i że chcę wykluczyć chodzenie na badania po 10 razy.
Lekarz zrobił duże oczy i przystąpił do studiowania listy badań, którą tutaj mi polecono.
Co prawda miał swoje zdanie i niektóre pominął a inne dodał.
Oto co uzgodniliśmy:

- morfologia z rozmazem
- mocz na ogólne
- hormony TSH FT3 FT4
- testosteron i prolaktyna
- ASPAT, ALAT, bilirubina
- proteinogram

- usg tarczycy z podejrzeniem niedoczynności

Teraz czekam na wyniki. Mam nadzieję, że do czwartku się uporają. Jeśli tak to wyląduję na wizycie u dermatologa.
twojmotyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 16:48   #30
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomości: 1 272
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Motylku! pełen szacun. Pytanie czy lekarz na tyle się zgodził bo go zamurowało, czy faktycznie jakiś bardziej otwarty miał umysł.
mastiff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-20 13:09:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:45.