2 miesiące po porodzie nie mogę schudnąć- niedoczynność tarczycy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-24, 17:56   #1
emma0201
Raczkowanie
 
Avatar emma0201
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 95

2 miesiące po porodzie nie mogę schudnąć- niedoczynność tarczycy


Witajcie, mam taki problem. 2 miesiące temu urodziłam dziecko, w ciązy przytyłam 22 kg, po powrocie ze szpitala było 10 mniej, po kilku dniach w domu jeszcze 4 mniej i waga stanęła. Mimo diety i ćwiczeń stoi w miejscu. Moja dieta wygląda mniej więcej tak, że jem na śniadanie razowe pieczywo albo z drobiową wędliną albo z twarożkiem chudym i warzywami, na drugie śniadanie jogurt naturalny z musli, obiad kurczak z warzywami gotowany, podwieczorek to różnie, zazwyczaj coś na kształt 2 śniadania i na kolacje podobnie jak na śniadanie. Owoce do 14 i to zazwyczaj jabłka lub grejfruty. Nie jem przed snem przynajmniej 3 godziny.Jeżdżę na rowerku stacjonarnym codziennie 30-40 min, robię brzuszki, przysiady, biegam co kilka dni. Mimo to waga stoi w miejscu. Choruje na niedoczynność tarczycy, ale biorę leki i moje TSH jest w normie, ponadto codziennie chodzę do wc, więc z przemianą tez OK. Zastanawiam się co jeszcze robić zeby schudnać, może jest jeszcze za wczesnie od porodu. Dodam ze nie mam jeszcze okresu.

Edytowane przez emma0201
Czas edycji: 2014-02-24 o 18:08
emma0201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 06:32   #2
emma0201
Raczkowanie
 
Avatar emma0201
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 95
Dot.: 2 miesiące po porodzie nie mogę schudnąć- niedoczynność tarczycy

Jest tu ktoś?
emma0201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 07:29   #3
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: 2 miesiące po porodzie nie mogę schudnąć- niedoczynność tarczycy

naoglądałaś się celebrytek, które w miesiąc po porodzie wyglądają, jakby nigdy nie były w ciąży
zacznij jeść, przestań się katować ćwiczeniami i nie oczekuj, że będziesz miała figurę modelki za tydzień
i jeszcze jedno przy okazji - zbadaj tarczycę to, że tsh masz w normie to nie świadczy o tym, że nie masz niedoczynności, jak się na coś choruje i to na zawsze, to warto się o tej chorobie czegoś nauczyć
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 10:04   #4
Laura_Palmer
Raczkowanie
 
Avatar Laura_Palmer
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 169
Dot.: 2 miesiące po porodzie nie mogę schudnąć- niedoczynność tarczycy

Ale ja Cie dobrze rozumiem, tyle tylko, ze ja jestem juz 8 miesiecy po porodzie i nic. Lekka zalamka ma 10 kg do zrzucenia. Cwicze na orbitreku, jem zdrowo i efektow zero, a nawet na wadze bywa kg czy dwa w gore. Nie poddaje sie, mimo ze ciezko sie zmotywowac kiedy nie widze zadnych efektow. Czekam cierpliwie i robie swoje dalej. Gdyby nie to, ze karmie piersia moja dieta bylaby bardziej restrykcjyjna i moze wsparta suplementacja, no ale narazie nie moge.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Moja córeczka
Laura_Palmer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 14:02   #5
motylek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 339
Dot.: 2 miesiące po porodzie nie mogę schudnąć- niedoczynność tarczycy

Mnie po porodzie też jest bardzo ciężko zrzucić zbędne kilogramy. Wiem, że w gazetach pokazują modelki, które mają prywatnych trenerów, dietetyków i są wspomagane "fotoszopem", ale ja bardzo bym chciała schudnąć. Ćwiczę, staram się ruszać, ale lubię jeść, zwłaszcza wieczorem mam chęć na słodycze... No i co tu robić. Silna wola nie wystarcza. Gadałam z koleżankami, mówią, że czasem warto się wspomóc jakimiś ziołowymi, naturalnymi wspomagaczami. Myślicie, że to pomoże schudnąć?
__________________
Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć

http://fotoforum.gazeta.pl/a/50296.html
motylek66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 19:46   #6
emma0201
Raczkowanie
 
Avatar emma0201
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 95
Dot.: 2 miesiące po porodzie nie mogę schudnąć- niedoczynność tarczycy

Cytat:
Napisane przez mara30 Pokaż wiadomość
naoglądałaś się celebrytek, które w miesiąc po porodzie wyglądają, jakby nigdy nie były w ciąży
zacznij jeść, przestań się katować ćwiczeniami i nie oczekuj, że będziesz miała figurę modelki za tydzień
i jeszcze jedno przy okazji - zbadaj tarczycę to, że tsh masz w normie to nie świadczy o tym, że nie masz niedoczynności, jak się na coś choruje i to na zawsze, to warto się o tej chorobie czegoś nauczyć
Hm ale co mam badać, mam stwierdzoną przez lekarza niedoczynność i biorę leki, gdybym nie brała to by tsh szalało. Jestem chora do końca życia, ale wiem że lecząc się powinno być w normie i nie powinno być problemów z tyciem. Poza tym nie naoglądałam się celebrytek, tylko przed ciążą tydzień takiej diety jak teraz i byłabym kilka kg lżejsza, już raz byłam na diecie, bo będąc nastolatką ważyłam 90 kg, schudłam 30 a moja dieta nie była tak restrykcyjna jak teraz. Chciałam uzyskać poradę, może coś robię nie tak w swojej diecie, pouczanie tego typu niestety mi nie pomoże, aczkolwiek i za tą odpowiedź dziękuje...
emma0201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 20:05   #7
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: 2 miesiące po porodzie nie mogę schudnąć- niedoczynność tarczycy

Cytat:
Napisane przez emma0201 Pokaż wiadomość
Chciałam uzyskać poradę,
no to jeszcze raz powtórzę poradę: zbadaj tarczycę
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-26, 17:25   #8
motylek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 339
Dot.: 2 miesiące po porodzie nie mogę schudnąć- niedoczynność tarczycy

Badanie tarczycy to w ogóle podstawa, ale ja mam np wszystko w normie. A i tak słodycze bym jadła i jadła... i co tu zrobić? Ostatnio mam też problemy ze spaniem, jak już mogę iść spać to nie mogę zasnąć.
__________________
Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć

http://fotoforum.gazeta.pl/a/50296.html
motylek66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 07:10   #9
Cloey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 17
Dot.: 2 miesiące po porodzie nie mogę schudnąć- niedoczynność tarczycy

BYŚ jadła i jadła czy JESZ I JESZ?
Cloey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 07:46   #10
emma0201
Raczkowanie
 
Avatar emma0201
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 95
Dot.: 2 miesiące po porodzie nie mogę schudnąć- niedoczynność tarczycy

Nie karmię już piersią, bo miałam zakażenie i musiałam brać mocny antybiotyk. Ale moja dieta jest bardziej restrykcyjna niż kiedy karmiłam. Może spróbuje tych herbatek
emma0201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-28 08:46:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.