Pomóżcie w znalezieniu "moich" perfum ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-06, 15:35   #1
majkatoja
Zadomowienie
 
Avatar majkatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 242

Pomóżcie w znalezieniu "moich" perfum ;)


Witajcie
Czytałam sporo wątków, które mogłyby mi pomóc, przejrzałam też KWC, także - lekcje odrobione Poniżej opis moich ulubionych "składników" w perfumach, oraz nazwy tych, które przewinęły się przez moje ręce (szyję i nadgarstki). Jednak ze smutkiem muszę stwierdzić, że nie miałam jeszcze nigdy nic "swojego". Były perfumy, które lubiłam, są takie które lubię, cenię, mówię o nich - fajne, ale o żadnych jeszcze nie powiedziałam: to są "moje", "ukochane", czy "to jest moja druga skóra", "mój hit". Wiecie o czym piszę?
Nie wyobrażam sobie pójść do perfumerii i wąchać wszystkiego, więc piszę do Was, do ekspertek z prośbą o radę by zawęzić krąg poszukiwań.

Krótki opis siebie: mam 34 lata lubię styl luźny, sportowy, ale nie jestem dresiarą , wiecie - latem - zwiewna sukienka, tunika, balerinki, zimą - dżinsy, koszula, kardigan i a'la kowbojki, włosy - krótkie, postrzępione. Szpilki, krótka spódniczka i żakiecik - to nie dla mnie

Moje (dotychczasowe) zapachy:

Iceberg, Twice for Women
Elizabeth Arden, Green Tea EDT
Valentino, Valentino V Absolu
YSL, In Love Again EDT
Jesus del Pozo, Halloween EDT
Marc Jacobs, Daisy EDT
Nina Ricci, Nina EDT
Salvador Dali, Dalilight EDT

Jakie lubię zapachy - sama nie wiem? Świeże, owocowo-kwiatowe, ale muszą mieć słodycz, tak, żeby było w nich coś otulającego. Kiedyś, dawno temu (jakieś 15lat będzie) niuchałam All about Eve Jopp'a, ale czy teraz też by mi się podobały, pomijając mały aspekt, że niewiele perfumerii je jeszcze posiada, może tylko te internetowe?

Czego nie lubię w perfumach? Na pewno - pikanterii. Jesus del Pozo, Halloween byłby fajny, ale miał coś ostrego, duszącego, co mi absolutnie nie leżało. YSL, In Love Again był - za mdły, Marc Jacobs, Daisy - za dużo kwiatków, Elizabeth Arden, Green Tea - za zielony, z tych wszystkich zapachów najlepiej chyba wypada Nina.
Jeszcze jedna ważna rzecz. Nie chcę zapachu "na topie", nie chcę pachnieć jak pół Polski, nawet jeśli byłby to ładny zapach, wiecie o czym mówię
No cóż - łatwo nie będzie, ale z góry dziękuję za każdą wypowiedź, wierzę, że z Waszą pomocą odniosę sukces i znajdę swój HIT!
Pozdrawiam
majkatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 19:15   #2
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Pomóżcie w znalezieniu "moich" perfum ;)

Nie ma innej drogi żeby znaleźć "swój zapach"niż wąchać, wąchać , wąchać....
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 20:43   #3
MAGDA1704
Zakorzenienie
 
Avatar MAGDA1704
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: irgendwo in Polen
Wiadomości: 3 111
GG do MAGDA1704
Dot.: Pomóżcie w znalezieniu "moich" perfum ;)

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Nie ma innej drogi żeby znaleźć "swój zapach"niż wąchać, wąchać , wąchać....
Parabelka ma racjeco z tego ze kazda z nas zaproponuje Ci kilka zapachow...przeciez nie ma pewnosci ze Ci sie spodobaja...odczuwanie perfum jest kwestia subiektywna takze chyba musisz sama zaczac testowac, ostro testowac to wtedy znajdziesz "swoj" zapach.
Zreszta nie musisz kupowac calych duzych flach na zapach ktorego nie znasz, mozesz kupowac/wymieniac probki lub odlewki,sa watki rozbiorkowe-mysle ze niewielka ilosc perfum pozwoli Ci na okreslenie czy to Twoj zapach sproboj okreslic jakich nuty najbardziej Ci odpowiadaja i zacznij szukac perfum z tymi skladnikami. powodzenia w szukaniu
MAGDA1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 03:43   #4
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Pomóżcie w znalezieniu "moich" perfum ;)

Moje propozycje:
Chanel Chance lub Chance Tendre
Ange ou Demon Le Secret
Euphoria Blossom
Hugo Boss Nuit
Gucci Guilty
Lola M. Jacobs
__________________
"Wybrałam osobę, którą chcę być, i nią jestem."

Edytowane przez Małgosia791
Czas edycji: 2012-11-07 o 03:45
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 23:22   #5
magdulaaa
Rozeznanie
 
Avatar magdulaaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Misthaven
Wiadomości: 638
Dot.: Pomóżcie w znalezieniu "moich" perfum ;)

Nie chcę zakładać nowego wątku, zatem podpinam się pod ten.

Szukam zapachu dla mnie
Na perfumach nie znam się wcale. Mam 26 lat i pierwszy perfum jaki miałam to Armani Mania. Bardzo mi się podoba ten zapach. Kupiony i trafiony czystym przypadkiem. Kolejne perfumy jakie miałam to Valentino w czerwonej i białej buteleczce. Za nic w świecie nie mogę przypomnieć sobie nazwy, ale buteleczki były specyficzne właśnie w formie imitującej literę 'V' leżącą na boku. Oba zapachy były piękne. Później perfumy te wycofali i zakupiłam Valentino Gold, zapach który mi się podoba jednak nie zachwyca jak np. kolejny. A kolejnym i ostatnim perfumem historii mojego życia, który męczę odkąd tylko się pojawił na rynku, jest Carolina Herrera 212 w białym opakowaniu, ze srebrną nakrętką.
Jak już wspomniałam, nie znam się na nutach kompletnie. Przeglądałam co zawierają te perfumy i powtarza się drzewo sandałowe, piżmo, lilia, mandarynka, kwiat pomarańczy, cedr, konwalia, róża, grejpfrut, figa i ambra.
Czy któraś z wizażanek może by mi pomogła odnaleźć nowy, ale podobny zapach do tych co już posiadałam? Byłabym ogromnie wdzięczna za pomoc, lub jakieś wskazówki do poszukiwań.
__________________
Nihil fit sine causa
magdulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-02, 19:07   #6
SensualSeduction
Zadomowienie
 
Avatar SensualSeduction
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 246
Dot.: Pomóżcie w znalezieniu "moich" perfum ;)

Cytat:
Napisane przez magdulaaa Pokaż wiadomość
Nie chcę zakładać nowego wątku, zatem podpinam się pod ten.

Szukam zapachu dla mnie
Na perfumach nie znam się wcale. Mam 26 lat i pierwszy perfum jaki miałam to Armani Mania. Bardzo mi się podoba ten zapach. Kupiony i trafiony czystym przypadkiem. Kolejne perfumy jakie miałam to Valentino w czerwonej i białej buteleczce. Za nic w świecie nie mogę przypomnieć sobie nazwy, ale buteleczki były specyficzne właśnie w formie imitującej literę 'V' leżącą na boku. Oba zapachy były piękne. Później perfumy te wycofali i zakupiłam Valentino Gold, zapach który mi się podoba jednak nie zachwyca jak np. kolejny. A kolejnym i ostatnim perfumem historii mojego życia, który męczę odkąd tylko się pojawił na rynku, jest Carolina Herrera 212 w białym opakowaniu, ze srebrną nakrętką.
Jak już wspomniałam, nie znam się na nutach kompletnie. Przeglądałam co zawierają te perfumy i powtarza się drzewo sandałowe, piżmo, lilia, mandarynka, kwiat pomarańczy, cedr, konwalia, róża, grejpfrut, figa i ambra.
Czy któraś z wizażanek może by mi pomogła odnaleźć nowy, ale podobny zapach do tych co już posiadałam? Byłabym ogromnie wdzięczna za pomoc, lub jakieś wskazówki do poszukiwań.
Spróbuj Estee Lauder Sensuous, Armani She/Lei
SensualSeduction jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-02, 19:29   #7
magdulaaa
Rozeznanie
 
Avatar magdulaaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Misthaven
Wiadomości: 638
Dot.: Pomóżcie w znalezieniu "moich" perfum ;)

Dziękuję, sprawdzę!

Może ktoś jeszcze coś podpowie?
__________________
Nihil fit sine causa
magdulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-31, 15:39   #8
caeruleus
Raczkowanie
 
Avatar caeruleus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 305
Dot.: Pomóżcie w znalezieniu "moich" perfum ;)

Możemy podsyłać ci całe listy ale to ty musisz znaleźć/wywąchać swój zapach
__________________
Wizażowe odlewki szukają domu
caeruleus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-31 16:39:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:54.