Znacie domowe sposoby na peeling do twarzy? :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-02, 15:43   #1
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498

Znacie domowe sposoby na peeling do twarzy? :)


Jesli znacie jakies domowe sposoby na peeling do twarzy to prosze napiszcie skladniki i w jakich proporcjach, czy uzywacie i jak czesto? no i oczywiscie jakie efekty Jesli byl juz taki watek to z gory bardzo przepraszam
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 16:05   #2
Anja15
Raczkowanie
 
Avatar Anja15
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Glasgow
Wiadomości: 464
Dot.: Znacie domowe sposoby na peeling do twarzy? :)

Ja używam do twarzy słynnego na wizażu peelingu kawowego i jak dla mnie bomba.Do delikatniejszej skóry można kawę najpierw zaparzyć.
Poszukaj wątku o peelingu kawowym, tam są wszystkie informacje
__________________

You already have everything you need to be happy, right here and right now
Anja15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 17:41   #3
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Znacie domowe sposoby na peeling do twarzy? :)

Też używam do twarzy peelingu kawowego.Zalewam kawe wrzątkiem, czekam az wystygnie i odrobine tej kawy dodaje do żelu do twarzy.
Jak dla mnie całkiem ok.ale ja mam normalną i niezbyt wrażliwą skóre.
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 17:53   #4
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Znacie domowe sposoby na peeling do twarzy? :)

ja ten peeling robie wlasnie na posladki i uda (na cellulitis) ale czy do twarzy on nie jest zbyt "twardy".... hmm sprobuje
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 18:15   #5
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Znacie domowe sposoby na peeling do twarzy? :)

Jeśli masz delikatna albo suchą skóre to lepiej nie rób.
U mnie sprawdza się dobrze.Zresztą zauważyłam, że ten kawowy jest bardziej delikatny od innych, które miałam do twarzy
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 18:27   #6
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Znacie domowe sposoby na peeling do twarzy? :)

Cytat:
Napisane przez kuki9
Jeśli masz delikatna albo suchą skóre to lepiej nie rób.
U mnie sprawdza się dobrze.Zresztą zauważyłam, że ten kawowy jest bardziej delikatny od innych, które miałam do twarzy
moja cera jest raczej tłusta a czy delikatna to nie wiem
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 21:11   #7
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: Znacie domowe sposoby na peeling do twarzy? :)

kawowy jest najlepszy
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-03, 10:32   #8
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Znacie domowe sposoby na peeling do twarzy? :)

z kawowym bym uwazala

peeling migdalowo-miodowy
dwie lyzeczki migdalow
dwie lyzeczki mleka
pol lyzeczki miodu
pol lyzeczki maki

zmiksowac wszystko na papke (w blenderze albo mikserze) i wcierac w skore buzi. Zmyc ciepla woda i tonikiem

albo peeling owsiano-miodowy
pol filizanki platkow owsianych
lyzeczka miodu
lyzeczka octu jablkowego
lyzeczka migdalkow ziemnych
wymieszac

zmoczyc buzie ciepla szmatka i nalozyc miksture, poczekac do wyschniecia zmyc ciepla namoczona szmatka - jak kazdy specyfik z platkami owsianymi ciezko sie zmywa

Ocet jablkowy jest swietnym tonikiem w polaczeniu z woda destylowana
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 16:25   #9
Maggiczna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 295
GG do Maggiczna
Dot.: Znacie domowe sposoby na peeling do twarzy? :)

Domowy peeling do twarzy można zrobić z papai albo ananasa. Oczywiście jest to peeling enzymatyczny, a nie mechaniczny
Maggiczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 14:52   #10
fantazja__
Raczkowanie
 
Avatar fantazja__
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 116
Dot.: Znacie domowe sposoby na peeling do twarzy? :)

a czy któraś z Was robiła peeling z oleju wymieszanego z cukrem ?
koleżanka mi poleciła taki
fantazja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 10:12   #11
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Znacie domowe sposoby na peeling do twarzy? :)

Ja swego czasu codziennie mylam buzie platkami owsianymi, ale nie takimi zwyklymi, tylko hmm nie wiem jak sie one po polsku nazywaja - blyskawiczne? Kupilam je w Rossmannie( w innym sklepach tez moze u mnie je dostac) , stoja na polkach z kaszkami dla niemowlat, sa to czyste platki, ale bardzo delikatne, jak sie je zgniecie w dloni to sie rozpadaja na drobno. Z dodatkiej wody robi sie delikatna papka, wiec nie musze ich wczesniej mielic, bardzo fajna uspokajajaca maseczka z nich jest, albo wlasnie pocierajac mozna dodatkowo delikatnie wypelingowac cere. Niestety jesienia jak zaczelo robic sie zimno, codzienne takie mycie spowodowalo ze cera sie zaczela przesuszac, wiec odstawilam i robie czasami jako maseczke i dodaje do kapieli. POzniej kupilam czarne mydlo Savon Noir i je uzywam jako peeling enzymatyczny.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-12, 11:26   #12
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Znacie domowe sposoby na peeling do twarzy? :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ja swego czasu codziennie mylam buzie platkami owsianymi, ale nie takimi zwyklymi, tylko hmm nie wiem jak sie one po polsku nazywaja - blyskawiczne? Kupilam je w Rossmannie( w innym sklepach tez moze u mnie je dostac) , stoja na polkach z kaszkami dla niemowlat, sa to czyste platki, ale bardzo delikatne, jak sie je zgniecie w dloni to sie rozpadaja na drobno. Z dodatkiej wody robi sie delikatna papka, wiec nie musze ich wczesniej mielic, bardzo fajna uspokajajaca maseczka z nich jest, albo wlasnie pocierajac mozna dodatkowo delikatnie wypelingowac cere. Niestety jesienia jak zaczelo robic sie zimno, codzienne takie mycie spowodowalo ze cera sie zaczela przesuszac, wiec odstawilam i robie czasami jako maseczke i dodaje do kapieli. POzniej kupilam czarne mydlo Savon Noir i je uzywam jako peeling enzymatyczny.
Używałam płatków owsianych jako maseczki - peelingu enzymatycznego i wrażenia po były bardzo pozytywne. Skóra ukojona, miękka, suchych skórek mniej. Problem miałam tylko z konsystencją. Nigdy nie umiałam zrobić z płatków jednolitej masy, zawsze się to rozwarstwiało, zbijało w grudy, które spadały z twarzy na ubranie, za dekolt i wszędzie indziej. Nałożenie tej papki to był wyczyn wymagający sporej dawki cierpliwości, trzeba było to robić prawie na półleżąco a potem leżeć bez ruchu. Nie dla mnie takie cyrki i maseczki już dawno nie robiłam.

Teraz mam Savon Noir, ale nie wiem, co o nim myśleć, chociaż zużyłam prawie pół puszki. Przede wszystkim przy mojej skórze zmaltretowanej przez Glyco-A mydło zwiększa podrażnienie i piecze. Płatki były pod tym względem idealne, bo rzadko spotyka się coś, co usuwa skórki i jednocześnie pielęgnuje bez wysuszenia. O Savon Noir tego niestety powiedzieć nie mogę.

Z innych metod stosowałam:
-peeling kawowy - głównie na ciało, ale jeśli akurat kawa jest drobno zmielona, to zahaczam też o lico, ale trę o wiele łagodniej i krócej niż normalnie. Kawa też daje efekt napiętej, nawilżonej, wygładzonej i natłuszczonej skóry.
-ananas czyli bromelaina - lekko podrażniał, ale nic nie robił. Gotowa bromelaina nie podrażniała i też nic nie robiła.
-maska żelatynowa - czyli peel-off w wersji hardcore. Liczyłam na wyciągnięcie zaskórników, ale nic takiego się nie stało, za to skórki maska ściąga perfekcyjnie a przy nieuważnym nakładaniu wyrwie też brwi i różne inne włoski. Niestety w tym momencie jest dla mnie za mocna.
-ściereczki muślinowe i z mikrofibry - przecieranie twarzy pomaga usuwać suche skórki na tyle na ile to jest możliwe. Mam ściereczki The Body Shop, używam ich już dłuuugo. W sumie to mój podstawowy sposób pozbywania się suchych skórek, ale wymaga wprawy, bo taka niepozorna ściereczka, która wygląda jak tetrowa pielucha potrafi naprawdę zrobić krzywdę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 13:24   #13
Nylony
Raczkowanie
 
Avatar Nylony
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 42
Dot.: Znacie domowe sposoby na peeling do twarzy? :)

Ja polecam solno - miodowy. Jak nazwa wskazuje mieszam sól i miód i taką papką masuję buzię.
Nylony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 15:08   #14
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Znacie domowe sposoby na peeling do twarzy? :)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Używałam płatków owsianych jako maseczki - peelingu enzymatycznego i wrażenia po były bardzo pozytywne. Skóra ukojona, miękka, suchych skórek mniej. Problem miałam tylko z konsystencją. Nigdy nie umiałam zrobić z płatków jednolitej masy, zawsze się to rozwarstwiało, zbijało w grudy, które spadały z twarzy na ubranie, za dekolt i wszędzie indziej. Nałożenie tej papki to był wyczyn wymagający sporej dawki cierpliwości, trzeba było to robić prawie na półleżąco a potem leżeć bez ruchu. Nie dla mnie takie cyrki i maseczki już dawno nie robiłam.

Teraz mam Savon Noir, ale nie wiem, co o nim myśleć, chociaż zużyłam prawie pół puszki. Przede wszystkim przy mojej skórze zmaltretowanej przez Glyco-A mydło zwiększa podrażnienie i piecze. Płatki były pod tym względem idealne, bo rzadko spotyka się coś, co usuwa skórki i jednocześnie pielęgnuje bez wysuszenia. O Savon Noir tego niestety powiedzieć nie mogę.

Z innych metod stosowałam:
-peeling kawowy - głównie na ciało, ale jeśli akurat kawa jest drobno zmielona, to zahaczam też o lico, ale trę o wiele łagodniej i krócej niż normalnie. Kawa też daje efekt napiętej, nawilżonej, wygładzonej i natłuszczonej skóry.
-ananas czyli bromelaina - lekko podrażniał, ale nic nie robił. Gotowa bromelaina nie podrażniała i też nic nie robiła.
-maska żelatynowa - czyli peel-off w wersji hardcore. Liczyłam na wyciągnięcie zaskórników, ale nic takiego się nie stało, za to skórki maska ściąga perfekcyjnie a przy nieuważnym nakładaniu wyrwie też brwi i różne inne włoski. Niestety w tym momencie jest dla mnie za mocna.
-ściereczki muślinowe i z mikrofibry - przecieranie twarzy pomaga usuwać suche skórki na tyle na ile to jest możliwe. Mam ściereczki The Body Shop, używam ich już dłuuugo. W sumie to mój podstawowy sposób pozbywania się suchych skórek, ale wymaga wprawy, bo taka niepozorna ściereczka, która wygląda jak tetrowa pielucha potrafi naprawdę zrobić krzywdę.
zwykle platki fakt moga sie tak zachowywac jak piszesz, ale moje sa drobiniutkie i po zgnieceniu w dloni zmieniaja sie w pyl. ja uzywam tych

http://www.koelln.de/produkte/2/18/index.html

biore garsc tych platkow zaciskam piesc i od gory od strony kciuka podkladam piesc pod kran z plynaca woda tak ze powoli woda dostaje sie do piesci. nie zaciskam mocno zeby woda moga wleciec do srodka. Co jakis czas ogladam czy juz jest ok, czesto nakraplam druga dlonia troche wody tak ze zrobi sie ladna papka i mleczko owsiane. Rozprowadzam to w dloniach i na buzie i maska gotowa. Nic sie w grudki nie zbiera bo jak pisalam platki te sa bardzo delikatne i juz suche w dloni sie rozpadaja na pyl. takie zwykle lepiej jednak zmielic. Lubie tez dodawac pare garsci do kapieli. woda robi sie przyjemnie miekka i skora na ciele jest lagodzona. Raz sie z synkiem wykapalam w tych platkach. maly na poczatrku sceptyczny byl, ze mama wode zabrudzila, bo farfocle w niej plywaly, a jak wlazl do woda, to wywal z siebie blogie jekniecie i mine tez mial bloga. Poinformowala mnie, ze bardzo fajna kapiel zrobilam i woda taka mila w dotyku i skora przestala go swedziec, ze czuje taka blogosc na ciele ;o)

Ja polecam poszukac dakich delikatnych platkow dla niemowlat bez dodatku cukru, to i nie bedzie problemow z naniesiemiem papki na twarz i nic sie w grudki zbijac nie bedzie.

Fakt Savon Noir troche wysusza, akora az piszczy.

Ze sciereczek muslin tylko jak sie chce wypelingowac cere. Dla mnie ta sciereczka jest za ostra, za to mikrofaza z Tchibo... swietne sciereczki, bardzo delikatne. Uzywam codziennie do mycia, rano uzywam z sama woda, a wieczorem lubie zmyc mydlo czy olejek myjacy, ale czasami sobie daruje i zmywam normalnie woda, a sciereczke uzywam rano z sama woda.
Niestety sciereczka sciereczce nie rowna, tak samo jak nasze cery sa rozne. Moja pierwsza to byla mikrofaza z Rossmanna i bardzo bardzo odtluszczajaca i przesuszajaca, miala tez wlasciwosci pelingujace, na codzien bylo mi to za duzo, a i maseczki zmywala tak ze efekt po masce znikal. Scierke zuzylam do pucowania mieszkania i zarzeklam sie ze nigdy wiecej, ale ze niemki zachwycaly sie sciereczkami z Tchibo, to sie zeszlego lata skusilam i doznalam eureki. Jak teraz w zimie byl kolejny rzut to zakupilam na zapas( kolory mi sie podobaly ;o) w Pl tez byly, moze idzie je jeszcze dostac ) i uzywam codziennie. W miedzy czasie na roznych polskich forach czytalam o muslinowych sciereczkach i jakis czas temu dostalam miniaturke kremu do mycia buzi z ta sciereczka i kolejny szok, ale niepozytywny. Scierka ktora wyglada jak pielucha, ale po zmoczeniu jest strasznie ostra, nic do codziennego uzywania dla wrazliwej cery. Dla mnie to scierka jak chce szybki peeling zrobic. na codzien tylko mikrofaza z Tchibo ;o)

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2013-03-14 o 15:14
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 20:45   #15
Naturalna2016
słodka
 
Avatar Naturalna2016
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3
Dot.: Znacie domowe sposoby na peeling do twarzy? :)

Ja stosowałam płatki owsiane z oliwą i miodem, fajnie wygładzają cerę. Obecnie używam naturalnego peelingu do twarzy od Trawiastych. Trochę trudno się go nakłada bo się "sypie"i trzeba wprawy lub małej gąbeczki do twarzy żeby wykonać go dobrze ale efekt jest super! Po użyciu pozostaje na twarzy regenerujący i nawilżający fluid.(http://trawiastenaturalni.wixsite.com)

Raz w tygodniu używam też kamienia peelingującego do twarzy Pierre de Plaisir (www.pierredeplaisir.com), który nasączam mydłem hipoalergicznym i efekty są bardzo dobre o ile nie trze się twarzy zbyt mocno. Kamień jest z naturalnej gliny i nie zużywa się, fajnie masuje twarz przy okazji peelingu. Są też dostępne kamienie do peelingu całego ciała. Naprawdę polecam te dwa produkty
Naturalna2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 07:57   #16
katarzyna6785
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 114
Dot.: Znacie domowe sposoby na peeling do twarzy? :)

U mnie sprawdza się kawowy, mam mieszaną cerę.
katarzyna6785 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-13 08:57:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:36.