oczyszczanie skóry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-21, 20:00   #1
zielonooka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Adligenwswil
Wiadomości: 371
Exclamation

oczyszczanie skóry


witam! mam kilka pytań dotyczącuch oczyszczania skóry. Otóż dzisiaj byłam u kosmetyczki nie wiem dokładnie jak nazywa się to oczyszczanie wyglądało to tak że wyduszała mi jakies maseczki i takie tam.. teraz wyglądam jak burak bo te wągry mam na nosie i takie grudki na czole i jestem cała czerwona ( kiedy to zniknie to czerwone? czy wogóle będe miała blizny? czym mam to smarować? prosze o szybko odpowiedź
zielonooka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 08:38   #2
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: oczyszczanie skóry

Nie rozumiem twojego postu... napisz to jakoś bardziej składnie to może coś poradzimy
A najprędzej to poszłabym do kosmetyczki która wykonała Ci zabieg i nic o nim nie powiedziała ani nie zaleciła jak dbać o skórę w domu.
Ona w trakcie zabiegu powinna ci powiedzieć co robi i dlaczego to robi (to twoje prawo wiedzieć co wykonuje się na twojej skórze). A potem wyjaśnić dokładnie jakie mogą być jeszcze problemy w domu, jak może zachowywać się skóra, jak o nią dbać itd.
A tak to z twojego opisu nic nie wynika, ani czy miałaś maskę rozpulchniająca, czy ampułkę, czy maskę ściagającą i algową, czy peeling kawitacyjny darsonwal, ile trwał zabieg, czy jest to twój pierwszy zabieg, ect.. Echhh szkoda słów.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 11:40   #3
renata ata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 24
Dot.: oczyszczanie skóry

Mam pytanie odnośnie oczyszczania skóry.Czym zmywacie wrażliwą,skłonną do podrażnień skórę? Próbowałam tylu toników,tyle kasy w błoto(siostra korzystała)....po każdym twarz piecze i robi się czerwona,czasem w plamy.Używałam tylko bezalkoholowych dla cery wrażliwej.Spróbuję Azulenu,dziewczyny pisały że dobry,tylko on też ma chyba alkohol a ten to już mi wybitnie nie służy Czytałam wczoraj wątek "japoński" i tyle tam o oczyszczaniu,tonikach a u mnie tylko mycie w przegotowanej wodzie(z mąką ziemniaczaną-taki leciuchny kisielek) i krem dla wrażliwców.A może przemywać twarz herbatą zieloną-tylko czy to coś daje?
Może już na ten temat gdzieś było,ale nie orientuję się jeszcze za bardzo,a nie mam tyle czasu żeby szukać
renata ata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 12:37   #4
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: oczyszczanie skóry

renata ja polecam proszek z firmy Janssen(firma niemiecka, kosmetyki do salonów kosmetycznych i do kupienia w detalu) albo puder Delcer (to firma wybitnie dla skór wrażliwych, szwajcarska, do kupienia w aptekach ale rzadko). Ja używałam z obydwojga firm i bardzo sobie chwalę, nie mam cery wrażliwej. Moja przyjaciółka ma atopową skórę i bardzo wrażliwą jest zachwycona Declerem. Kosmetyk drogi ale warty swojej ceny i na baaaardzo długo starsza. Z Janssena też jest bardzo dobry ma po prostu inny zapach
Niżej podaje Ci linkt do declera i Janssena:
http://www.declare.pl/products,1,1.html
http://www.janssen-beauty.pl/s_cleansing.html
Akurat nie mogę znależć na ich stronie proszku ale na pewno mają w swojj ofercie cena podobna do Declera.

Jakbyś zamawiała którąś z tych firm poproś o przesłanie ci próbek preparatów do cery wrażliwej na pewno to zrobią Od wielu lat pracuje na tych firmach i jestem z nich zadowolona i moje klientki również.
Co mogę ci powiedzieć jeszcze firmie np Janssen ma bardzo ciekawy i dobry skład kosmetyków. Niektóre składniki które są okrzyknięte hitem kosmetycznym oni mają w swoich preparatach od wieeelu lat.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2010-12-22 o 12:41
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 21:14   #5
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: oczyszczanie skóry

U mnie zwykle zaczerwienienie utrzymuje się ok. 3 dni, tzn. w trzecim dniu jest już lepiej, a po tyg. skóra jest idealnie gładka Ja nie smaruję niczym specjalnym, wręcz dostaję zakaz mycia twarzy w tym samym dni, co zabieg się odbywał.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 21:29   #6
zielonooka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Adligenwswil
Wiadomości: 371
Dot.: oczyszczanie skóry

sory że tak napisalam. to byl mój pierwszy taki zabieg kosmetyczka wlaściewie nic nie mówila oprócz tego że skóra będzie wysuszona i żeby ją cyzms smarowala. smaruję to kremem z cynkiem jest bardzo delikatny dzisiaj jest troche lepiej tylko zauważylam że ropią mi się takie ropne syfki ;/ nie wiem czy to normlane bo nie znam sie na tym a kosmetyczka nic mi nie mówila ;/ ona na początku dawala mi piling później jakis krem i na twarz jaka chusteczkę i z góry takie cieple powietrze lecialo nie mam pojęcia co to bylo kosmetyczka mówila na to "parówka" i mówila ze to zrobilo swoje ale jeszcze musisz mi powyduszac ..juz dzisiaj mam mniej czerwone ale czy te blizny zejda?
zielonooka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 23:03   #7
renata ata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 24
Dot.: oczyszczanie skóry

Lowczyni,dzięki A ten proszek Janssena to też puder? Zaraz zajrzę na stronkę jeśli mi modem zadziała Nie słyszałam o tych firmach-ale mam za parę dni urodziny,wykorzystam to
renata ata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-23, 07:50   #8
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: oczyszczanie skóry

Cytat:
Napisane przez zielonooka19 Pokaż wiadomość
sory że tak napisalam. to byl mój pierwszy taki zabieg kosmetyczka wlaściewie nic nie mówila oprócz tego że skóra będzie wysuszona i żeby ją cyzms smarowala. smaruję to kremem z cynkiem jest bardzo delikatny dzisiaj jest troche lepiej tylko zauważylam że ropią mi się takie ropne syfki ;/ nie wiem czy to normlane bo nie znam sie na tym a kosmetyczka nic mi nie mówila ;/ ona na początku dawala mi piling później jakis krem i na twarz jaka chusteczkę i z góry takie cieple powietrze lecialo nie mam pojęcia co to bylo kosmetyczka mówila na to "parówka" i mówila ze to zrobilo swoje ale jeszcze musisz mi powyduszac ..juz dzisiaj mam mniej czerwone ale czy te blizny zejda?
Ok, teraz już prawie wszsytko rozumie To że skóra się łuszczy po oczyszczaniu to normalne, że jest zaczerwieniona również (chodź jak ja stosuje 2 maski i ampułkę wtłoczoną sonoforezą - jest ono o wiele mniejsze niż gdy w salonie szefowa zmuszała mnie aby dać tylko jedną maskę), zdarza się że coś może po oczyszczaniu wyskoczyć (wszystko zależy od tego jak bardzo miałaś zanieczyszczoną skórą, czy łatwo wszystko z niej wychodziło ect). Ja zawsze proszę klientkę jeśli jest taka możliwość żeby przyszła na drugi dzień albo trzeci, wtedy mogę ocenić stan skóry. I jeśli coś się tam dzieje niedobrego, użyć darsonwal który bardzo ładnie wspomaga gojenie, podsusza lekko skórę, łagodzi stan zapalny, zabija zarazki. Oczywiście ta druga wizyta jest za darmo. Ale każda kosmetyczka ma inna politykę swojego zawodu
Co do blizny, hmmm to nie wiem czy miałaś blizny przed czy masz je zrobione przez kosmetyczkę. Na razie zachowałabym się bez paniki i spokojnie czekała na efekty. Bo może to co ty nazywasz blizną wcale nią nie jest, tylko mocnym zaczerwienienim ze strupkiem po wyciśnięciu.
Poczekaj, nawilżaj skórę, delikatnie myj i dbaj o czystość skóry, nie zapychają ją za bardzo fluidami

Cytat:
Napisane przez renata ata Pokaż wiadomość
Lowczyni,dzięki A ten proszek Janssena to też puder? Zaraz zajrzę na stronkę jeśli mi modem zadziała Nie słyszałam o tych firmach-ale mam za parę dni urodziny,wykorzystam to
To firma z wieloletnią tradycją (Janssen)ale głównie używana w salonach kosmetycznych, jako profesjonalne kosmetyki o bogatszym składzie. Żeby kupić kosmetyk w detalu to albo przez kosmetyczkę która pracuje na danej firmie albo na tej stronie którą Ci podałam. To jest główny przedstawiciel tej firmy na rynek Polski. A ten proszek Janssena ma taką samą konsystencję jak z Declera tylko inaczej firmy je nazwały. Ja uwielbiam obydwa(używam na zmianę, jak skończę jeden kupuje z drugi z drugiej firmy), mają rewelacyjne składy i są leciutkie więc jak gdzieś lecę każdy dodatkowy kg jest ważny
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 10:45   #9
Phoebee
Zakorzenienie
 
Avatar Phoebee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: oczyszczanie skóry

To ja się podepnę,żeby nie tworzyć nowego tematu.

Na pewno wiele osób słyszało o patencie Pani Liz Earle - Hot Polish Cleanser & Muslin Cloth. Informacje Tutaj

Ja niestety jeszcze tego nie próbowałam. Chciałabym wiedzieć co myślicie o mycie twarzy muślinowymi ściereczkami? Czy to rzeczywiście pomaga?

Wiem,że u nas bardziej dostępne są te z mikrofibry. Z pewnościa jednak te pierwsze są delikatniejsze. Ostatnio też znalazłam gąbeczki do mycia twarzy ( z Douglasa o ile pamiętam) i muszę powiedzieć,że skóra wygląda na b. dobrze oczyszczoną.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg muslin-cloths-x6-med.jpg (7,7 KB, 9 załadowań)
Phoebee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 11:53   #10
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: oczyszczanie skóry

Cytat:
Napisane przez Phoebee Pokaż wiadomość
Na pewno wiele osób słyszało o patencie Pani Liz Earle - Hot Polish Cleanser & Muslin Cloth. Informacje Tutaj
Ja niestety jeszcze tego nie próbowałam. Chciałabym wiedzieć co myślicie o mycie twarzy muślinowymi ściereczkami? Czy to rzeczywiście pomaga?
Wiem,że u nas bardziej dostępne są te z mikrofibry. Z pewnościa jednak te pierwsze są delikatniejsze. Ostatnio też znalazłam gąbeczki do mycia twarzy ( z Douglasa o ile pamiętam) i muszę powiedzieć,że skóra wygląda na b. dobrze oczyszczoną.
Wszystko ładnie i pięknie, ja sam używam w zabiegach chust z mikrofibry do zmywania masek itp, ale używam ich tylko raz, do jednej klientki i wyrzucam.
Gąbki o których piszesz już dawno były używane w salonach i odchodzi się od nich bo są nie higieniczne.
Wiem zaraz ktoś mi powie że przecież to będzie tylko jego gąbka/ściereczka/ chustka więc co psioczę na higienę Ale kochane dziewczyny wyobrażacie sobie żeby codzienni prać te rzeczy?gotować aby były czyste. Nie zapominajmy że wszystko się na nich osadza brud, kawałki skóry, kurz i wiele rożnych "rzeczy"nie widocznych dla naszego oka. A potem "myjąc" twarz czymś takim nakładamy, wcieramy to wszystko sobie w skórę.
Więc się zastanówcie czy na prawdę to taki fajny pomysł czy jednak nie lepiej woda i płyn/żel do mycia twarzy.
Acha koszt takich chust zabiegowych to około chyba 20 zł, jest ich około 50 sztuk. Wybór należy do każdej z nas. Jeśli ktoś jest obowiązkowy i będzie dbał o higienę tych środków to dlaczego nie
Odradzam tylko używania gąbek do skór wrażliwych,naczyniowych, działają one jak lekki peeling a do tego typu skór używa się peelingów ale enzymatycznych.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2010-12-23 o 12:08
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 16:19   #11
Phoebee
Zakorzenienie
 
Avatar Phoebee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: oczyszczanie skóry

Tak, zgadza się. Wszystko zależy od higieny i sposobu utrzymania tych ściereczek i szmateczek. Powiem tylko,że gdybyśmy się tak naprawdę przyczepiły, nie znalazłybyśmy chyba sposobu na czyszczenie twarzy bez bakterii. Bo nikt mi nie wmówi, że umycie rąk usuwa je wszystkie.
Dla mnie głównym argumentem jest stan mojej skóry. Po kilkakrotnym umyciu jej
(uprzednio przygotowaną!) gąbeczką, widzę jak jest oczyszczona. To jest mój priorytet.
Pozdrawiam!
Phoebee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-24, 20:04   #12
zielonooka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Adligenwswil
Wiadomości: 371
Dot.: oczyszczanie skóry

ja niestety nie miałam mo zliwosci pójśc kolejny raz do kosmetyczki bo to przygotowania do świąt itd ;/ moja kosmetyczka powiedziała że coś moż e mi wyjść kiedyś bo ona postara się wszystko oczyszczyć ale nie wie co przyniesie czas. Mówiła żebym, za 2 tygodnie przyszła do niej jeszcze raz ale nie będę m,iała takiej możliwosc bo wyjeżdzam za granicę;/ zauważam różnicę bo robią mi się strupki i nie mam już tak czerwonego.jednak no obeszło się bez zrobienia grzywki
zielonooka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 12:05   #13
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: oczyszczanie skóry

Phoebee masz racje co do higieny to prawda leży po środku i nigdy nie da się wszystkiego utrzymać w 100% sterylności . Ja po prostu bardziej preferuje żel, proszek do mycia twarzy a zamiast ścierania naskórka gąbką czy ściereczką regularny peeling

zielonooka19 zrobienie grzywki który chciałabyś zakryć coś na czole to najgorszy pomysł. Ogólnie po oczyszczaniu jak ktoś ma grzywkę to proszę aby ja podpinał. Na włosach gromadzą się zanieczyszczania które po ocierania się czoło zanieczyszczają skórę.
Myślę że skoro twoja buzia ładnie się goi wszystko będzie dobrze
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 20:35   #14
zielonooka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Adligenwswil
Wiadomości: 371
Dot.: oczyszczanie skóry

wszystko się ładnie zagoiło jednak muszę pójść drugi raz bo trochę tego zostało(( a tak chciałam uniknąć tej katorgi
zielonooka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 08:04   #15
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: oczyszczanie skóry

Cytat:
Napisane przez zielonooka19 Pokaż wiadomość
wszystko się ładnie zagoiło jednak muszę pójść drugi raz bo trochę tego zostało(( a tak chciałam uniknąć tej katorgi
Jak się zagoiło to ok
Nie martw się drugim razem, bo najgorszy jest pierwszy kiedy skóra doznaje tzw "szoku" bo nie jest przyzwyczajona do tego typu zabiegów. Z mojego doświadczenia wynika że drugi raz jest lepiej i mniej boli klientkę. Trzymaj się
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 09:04   #16
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: oczyszczanie skóry

Cytat:
Napisane przez breslau4 Pokaż wiadomość
dziewczyny mam do was pytanie, czy możecie mnie powiedzieć kiedy najlepiej jest udać się do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy ?? Bo gdzieś obiło mi się o uszy, że czas w którym się wybierzemy jest dość istotny.
I mniej więcej ile potrzeba czasu, żeby skóra się zagoiła po takim zabiegu??
Pierwsze słysze że jest jakiś "najlepszy"czas na oczyszczanie twarza. Na pewno nie wykonuje się tego zabiegu podczas okresu. A jeśli chodzi o czas gojenia to bardzo indywidualna sprawa, ale tez zależy jak dużo ktoś musiał twoją buzie męczyć, co użył po wyciskaniu czyli ile masek, ampułki, jakie ect
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:34.