Wzięłam tabletkę ,,PO" - pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-13, 15:56   #1
Novella1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 24

Wzięłam tabletkę ,,PO" - pomocy


Cześć, czytam was od pewnego czasu ale nigdy nie odważyłam się napisać - aż do teraz.
Potrzebuję rady i opinii. Kochałam się z chłopakiem około 3-4 w nocy i pękła nam prezerwatywa w czasie wytrysku w środku. Od razu udaliśmy się do szpitala po tabletkę ,,po", jednak tam powiedzieli nam że musimy zaczekać na otwarcie apteki i tam kupić ją bez recepty (nie mieszkamy w Polsce). Apteka otwarta była od 10 rano i wtedy też od razu kupiłam tabletkę ,,po" NorLevo 1,5mg Orifar. Była to jedna sztuka. Ekspedientka powiedziała mi, że jeśli nie wystąpią wymioty, to ta jedna tabletka wystarczy i że ma największą skuteczność do 12 godzin po stosunku, zatem ja wzięłam swoją ok. 6 godzin po wpadce.
Jeśli chodzi o mój cykl, to czasami nieznacznie się zmieniał, ale w zeszłym miesiącu miałam okres właśnie około 13 maja i oczekiwałam, że wkrótce powinnam go dostać w tym miesiącu. Poczytałam trochę w internecie na temat tych tabletek i wiem, że mogą rozregulować cykl...
W każdym razie nie wiem niestety nic na temat ich skuteczności. Czy wzięcie jej po takim czasie gwarantuje większą szansę na zastopowanie zapłodnienia? Czy ktoś ma doświadczenie z tą firmą tabletek? Czy powinnam po jakimś czasie wykonać test ciążowy dla pewności, czy nie?
Nigdy przedtem nie zdarzyła mi się taka sytuacja i nigdy przedtem nie pękła mi prezerwatywa, dlatego panikuję... Będę wdzięczna za każdą informację.

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Powinnam się martwić?
Novella1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-13, 16:24   #2
blambardziala
Raczkowanie
 
Avatar blambardziala
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 34
Dot.: Wzięłam tabletkę ,,PO" - pomocy

Wzięcie jej po takim czasie gwarantuje wysoką skuteczność, najwyższa jest w ciągu ok. 12 godzin od wpadki. Zresztą co ja będę ci tu gadać, możesz sobie poczytać w internecie na temat tabletek "po" bardziej rzetelne informacje niż ci tu wypiszę
Test ciążowy po tak krótkim czasie nie będzie miarodajny, na twoim miejscu pewnie za jakieś dwa tygodnie czy półtorej zrobiłabym go sobie. Raczej nie powinnaś się martwić.
blambardziala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-13, 16:39   #3
Novella1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 24
Dot.: Wzięłam tabletkę ,,PO" - pomocy

Cytat:
Napisane przez blambardziala Pokaż wiadomość
Wzięcie jej po takim czasie gwarantuje wysoką skuteczność, najwyższa jest w ciągu ok. 12 godzin od wpadki. Zresztą co ja będę ci tu gadać, możesz sobie poczytać w internecie na temat tabletek "po" bardziej rzetelne informacje niż ci tu wypiszę
Test ciążowy po tak krótkim czasie nie będzie miarodajny, na twoim miejscu pewnie za jakieś dwa tygodnie czy półtorej zrobiłabym go sobie. Raczej nie powinnaś się martwić.
Dziękuję za odpowiedź! Naczytałam się właśnie chyba za dużo, wszędzie na forach pojawiają się wpisy na temat ciąż pomimo zażycia tabletek i zaczynam się stresować.
Z jednej strony wiem, że był to dość krótki odstęp czasowy, a z drugiej tak jak pisałam - nigdy taka sytuacja mi się nie przydarzyła. Zwłaszcza, że oczekiwałam, że okres pojawi się właśnie jakoś w okolicy 13go czerwca i panikuję, że mi się poprzesuwa lub nie pojawi.
Chłopak powiedział, że wolałby się wstrzymać z seksem aż do jego pojawienia się - ale czy to ma jakiś sens?
Novella1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-13, 16:47   #4
ninus112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 278
Dot.: Wzięłam tabletkę ,,PO" - pomocy

Tabletka ,,po" to duza ilosc hormonów plus stres zwiazany z ciaza sprawia ,ze okres na pewno Ci sie spozni.Nie masz sie co martwic i rezygnowanie z seksu nic nie da bo na pewno potrzebujecie bliskosci oby dwoje.
ninus112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-13, 16:54   #5
Novella1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 24
Dot.: Wzięłam tabletkę ,,PO" - pomocy

Cytat:
Napisane przez ninus112 Pokaż wiadomość
Tabletka ,,po" to duza ilosc hormonów plus stres zwiazany z ciaza sprawia ,ze okres na pewno Ci sie spozni.Nie masz sie co martwic i rezygnowanie z seksu nic nie da bo na pewno potrzebujecie bliskosci oby dwoje.
Też tak myślę, że raczej spóźnienie gwarantowane... Staram się nie nakręcać niepotrzebnie, ale to dość trudne. Na szczęście chłopak zachował się świetnie, poszedł ze mną, porozmawiał na spokojnie, poczytał dużo na ten temat. Mimo wszystko wiem, że tabletka nie daje 100% pewności i to mnie martwi.
Tabletkę wzięłam rano i do tej pory nie miałam żadnych objawów jeśli chodzi o jej przyjęcie. Nie wiem, czy powinnam czuć jakiś ból, czy raczej lepiej jak nic się nie dzieje?
Novella1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-13, 17:16   #6
201605051021
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 115
Dot.: Wzięłam tabletkę ,,PO" - pomocy

Jak nic sie nie dzieje to dobrze. Tabletke wzielas bardzo szybko, swoja droga gratulacje, ze udalo Ci sie trafic na lekarza 'bez sumienia' A 100% pewnosci daje i tak tylko szklanka wody zamiast, wiec nie martw sie na zapas, bedzie dobrze
201605051021 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-13, 17:18   #7
Novella1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 24
Dot.: Wzięłam tabletkę ,,PO" - pomocy

Cytat:
Napisane przez eevone Pokaż wiadomość
Jak nic sie nie dzieje to dobrze. Tabletke wzielas bardzo szybko, swoja droga gratulacje, ze udalo Ci sie trafic na lekarza 'bez sumienia' A 100% pewnosci daje i tak tylko szklanka wody zamiast, wiec nie martw sie na zapas, bedzie dobrze
Nie mieszkamy w Polsce, dlatego tutaj te tabletki dostaje się w aptece bez recepty- chwała im za to! Do szpitala wybrałam się, ponieważ nie wiedziałam że działa to inaczej niż w Polsce. Tam po prostu poradzili mi, bym zaczekała na otwarcie apteki rano.
Masz rację, postaram się trochę wyluzować. Dziękuję za odpowiedź!
Novella1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-13, 18:49   #8
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Wzięłam tabletkę ,,PO" - pomocy

Cytat:
Napisane przez eevone Pokaż wiadomość
Jak nic sie nie dzieje to dobrze. Tabletke wzielas bardzo szybko, swoja droga gratulacje, ze udalo Ci sie trafic na lekarza 'bez sumienia' A 100% pewnosci daje i tak tylko szklanka wody zamiast, wiec nie martw sie na zapas, bedzie dobrze
W Polsce Ellaone tez jest juz bez recepty.
A watek zamykam, bo od takich pytan jest przypiety zbiorczy "czy mogę być w ciąży".
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017

Edytowane przez Mojwa
Czas edycji: 2015-06-13 o 18:50
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-13 19:49:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:26.