co polecacie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-14, 21:45   #1
duchowo_mocna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 8

co polecacie?


Możecie mi polecić jakąś ciekawą książkę psychologiczną wartą przeczytania? chodzi mi o taką znalezioną w bibliotece a nie księgarni
duchowo_mocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-16, 20:53   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: co polecacie?

Cytat:
Napisane przez duchowo_mocna Pokaż wiadomość
Możecie mi polecić jakąś ciekawą książkę psychologiczną wartą przeczytania? chodzi mi o taką znalezioną w bibliotece a nie księgarni
Psychologiczną ale dokładnie jakie klimaty? Thriller psychologiczny? Ja w tych klimatach siedzę gdybyś chciała żeby podpowiedzieć Ci coś fajnego ale w Twojej bibliotece nie siedzę. U mnie są np. nowości a nie wiem jak Twoja wygląda więc ciężko tak na pstryknięcie palcami coś polecić.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 15:50   #3
duchowo_mocna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 8
Dot.: co polecacie?

chodzi mi o zyciu, problemach ale może tez byc thiller byle fajne i ciekawe
duchowo_mocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 16:19   #4
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: co polecacie?

fajne i ciekawe jest dla każdego coś innego
to ja nie pomogę bo nie trawię takich książek o problemach i zyciu, są dla mnie dziwne i przekoloryzowane aby właśnie były ciekawe, nieważne czy sztucznie
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 23:45   #5
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: co polecacie?

Książki, które można znaleźć w bibliotece są także w księgarni :P

Nie wiem jakie problemy Cie interesują
rak: chustka, ostatnie dni królika
autyzm: dlaczego podskakuję, syndrom czerwonej hulajnogi,
problem obrzezania kobiet: kwiat pustyni, safa nie okaleczajcie mnie
głeboka niepełnosprawność: drugi oddech, chłopiec - duch, chce się żyć
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-24, 01:10   #6
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: co polecacie?

Terakowska Ono, książki Kathe Koji, ale one już trochę o horrory zahaczają
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 06:29   #7
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: co polecacie?

Moze "prosektorium" Polska ksiazka i bardzo fajna

---------- Dopisano o 07:29 ---------- Poprzedni post napisano o 07:26 ----------

Cytat:
Napisane przez duchowo_mocna Pokaż wiadomość
chodzi mi o zyciu, problemach ale może tez byc thiller byle fajne i ciekawe
To moze Katarzyna bonda i jej pochłaniacz i okularnik, bo obok morderstwa sa problemy życiowe, np. Alkohol, rozwody, zdrady, homoseksualizm etc. Niebanalna lektura.
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-25, 07:59   #8
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: co polecacie?

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Moze "prosektorium" Polska ksiazka i bardzo fajna

---------- Dopisano o 07:29 ---------- Poprzedni post napisano o 07:26 ----------



To moze Katarzyna bonda i jej pochłaniacz i okularnik, bo obok morderstwa sa problemy życiowe, np. Alkohol, rozwody, zdrady, homoseksualizm etc. Niebanalna lektura.
Bondę również polecam ale tylko Pochłaniacza. Niestety Okularnik okazał się książką zbyt rozbudowaną, pisaną na siłę i zwyczajnie nudną bo kopią Pochłaniacza, który jest absolutnie świetny.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 09:35   #9
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: co polecacie?

A ja wcale nie uważam ze okularnik to kopia pochłaniacza. Przyznaje racje,ze był trochę za długi, ale jednak to bardzo fajna wciągająca ksiazka
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 09:58   #10
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: co polecacie?

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
A ja wcale nie uważam ze okularnik to kopia pochłaniacza. Przyznaje racje,ze był trochę za długi, ale jednak to bardzo fajna wciągająca ksiazka
No ja niestety po Pochłaniaczu mocno się zawiodłam i jak kolejna część cyklu będzie takim tomiskiem to się zastanowię czy znów chcę czytać kolejną ksiażkę niemal identyczną a tak rozciągniętą, że spokojnie w połowie tego by się zmieściła.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 12:21   #11
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: co polecacie?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
No ja niestety po Pochłaniaczu mocno się zawiodłam i jak kolejna część cyklu będzie takim tomiskiem to się zastanowię czy znów chcę czytać kolejną ksiażkę niemal identyczną a tak rozciągniętą, że spokojnie w połowie tego by się zmieściła.
Dla mnie Okularnik jest gorszy niż Pochłaniacz. Zbyt dużą wątków pobocznych, wtrąceń, historii o trzeciorzędnych bohaterach (historia życia kobiety, która wynajmowała mieszkanie eks bohaterki - serio?), wątek kryminalny się w tym całkowicie gubi, mam wrażenie, że go tam nie ma. Nie widzę tropienia przestępcy, toku myśliowego bohaterki. Nie. Z kimś tam pogada, oczywiście wszyscy milczeli kilkanaście lat, aby nagle otworzyć się przed obcą kobietą, nie wiadomo skąd i opowiedzieć wszystko. No ale i tak bohaterka na koniec wychodzi na środek i wyciąga królika z kapelusza. Czego nie znoszę. Wolę dochodzić z bohaterem, tropić mordercę...

Ja mam wrażenie, że Bonda nie wiedziała, czy chce napisać powieść historyczno-obyczajową, czy kryminał (bo na topie) i połączyła oba gatunki w jedno. Co jej kompletnie nie wyszło.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-10, 14:50   #12
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: co polecacie?

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Dla mnie Okularnik jest gorszy niż Pochłaniacz. Zbyt dużą wątków pobocznych, wtrąceń, historii o trzeciorzędnych bohaterach (historia życia kobiety, która wynajmowała mieszkanie eks bohaterki - serio?), wątek kryminalny się w tym całkowicie gubi, mam wrażenie, że go tam nie ma. Nie widzę tropienia przestępcy, toku myśliowego bohaterki. Nie. Z kimś tam pogada, oczywiście wszyscy milczeli kilkanaście lat, aby nagle otworzyć się przed obcą kobietą, nie wiadomo skąd i opowiedzieć wszystko. No ale i tak bohaterka na koniec wychodzi na środek i wyciąga królika z kapelusza. Czego nie znoszę. Wolę dochodzić z bohaterem, tropić mordercę...

Ja mam wrażenie, że Bonda nie wiedziała, czy chce napisać powieść historyczno-obyczajową, czy kryminał (bo na topie) i połączyła oba gatunki w jedno. Co jej kompletnie nie wyszło.
jejku, machnęłam się w poście. Miałam na myśli Okularnika a nie Pochłaniacza, co widać po moich poprzednich postach w tym wątku. Mam takie same odczucia jak Ty
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 14:54   #13
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: co polecacie?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
jejku, machnęłam się w poście. Miałam na myśli Okularnika a nie Pochłaniacza, co widać po moich poprzednich postach w tym wątku. Mam takie same odczucia jak Ty
Pochłaniacz także mi się nie podobał za bardzo, nie mój styl, ale to była sto razy lepsze niż Okularnik. Myślałam, że po pierwszej części będzie lepiej, autorka się rozwinie. A tu guzik. rozwinęła się, ale nie w tym kierunku co trzeba.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 15:02   #14
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: co polecacie?

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Pochłaniacz także mi się nie podobał za bardzo, nie mój styl, ale to była sto razy lepsze niż Okularnik. Myślałam, że po pierwszej części będzie lepiej, autorka się rozwinie. A tu guzik. rozwinęła się, ale nie w tym kierunku co trzeba.
Mi się Pochłaniacz podobał ale porównując do polskich książek w tej tematyce bo jeśli chodzi o skandynawskie to się nie umywa.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-10 16:02:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:19.