Trądzik zaskórnikowy. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-25, 13:48   #451
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: walka z wągrami !!

JUŻ PRAWIE POZBYŁAM SIE TYCH OHYDNYCH GRUDEK, PRZEZ OSTATNI TYDZIEŃ PRAWIE WOGÓLE NIE JADŁAM SŁODYCZY, RANO I WIECZOREM MYŁAM TWARZ MYDŁEM DOVE, I RAZ DZIENNIE ROBIŁAM SOBIE PEELING MORELOWY I W CIĄGU DNIA KILKA RAZY PRZECIERAŁAM TWARZ TONIKIEM I DODATKOWO PIŁAM CZERWONĄ HERBATE BEZ CUKRU JESZCZE TYLKO KILKA DNI I NIE BEDZIE ŚLADU PO MOICH GRUDKACH
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 14:16   #452
Energia
Raczkowanie
 
Avatar Energia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Czeladź
Wiadomości: 124
Dot.: walka z wągrami !!

Cytat:
Napisane przez Paulinka675
na czole mam takie drobne grudki, to chyba są wągry
jak sie ich pozbyć ??
Grudka to zupełnie coś innego niż wągier.
Wągry to jakby krosteczki z czarną kropką, wyraźnie widoczną na skórze (ujście gruczołu). Po naciśnięciu wydobywają się z niego białoszarawe masy. Aby się ich pozbyc należy wykonać zabieg oczyszczania twarzy - wyłącznie w sprawdzonym gabinecie kosmetycznym. Najlepiej dostosować się do wskazówek specjalisty (technika usług kosmetycznych) i chodzić systematycznie na takie zabiegi, zgodnie z zaleceniami. Samemu wągrów się wyciska. Można nabawić się stanu zapalnego lub nawet "roznieść" wągry na inne miejsca twarzy.
Grudki zaś mogą mieć bardzo różny charakter. Mogą nimi być np. kaszaki, albo np. krostki z treścią ropną powstałe na skutek przegrzania.
Trudno tak zgadywać o co konkretnie Ci chodziło. A to jest najważniejsze w doborze właściwej pielęgnacji czy kuracji.
Energia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 15:41   #453
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: walka z wągrami !!

wydaje mi sie ze to wągry, były to takie grudki z małą dziurka a po wyciśnięciu wychodził taki biały stożek
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 16:50   #454
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: walka z wągrami !!

Cytat:
Napisane przez cappucino
Polecam wit.A, 3x dziennie po 3 tabl, ale pamiętaj żeby przed spożyciem skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą
Pozdrawiam
To niewiele pomoże, a prędzej zaszkodzi, bo witaminę A łatwo przedawkować (kumuluje się w organizmie). Lepiej już łykać beta-caroten (który organizm przetworzy na wit.A w ilości takiej, jakiej będzie potrzebował), nie grozi przedawkowaniem.

Cytat:
Napisane przez Martek88
Jakie ma działanie witamina A na wągry?
mam w domu taką ale w płynie
Mówiąc w skrócie: nakładanie maści / płynu z wit.A nie pomoże, trzeba by go nałożyć bardzo, bardzo dużo, w niemożliwych wręcz ilościach. Zbawienne działanie na cerę mają dopiero pochodne wit.A, jej kwasy (kwas retinowy, tretinoina, isotretinoina), które wykazują bardzo silne właściwości terapeutyczne, więc można ich stosować mniej, przy niewielkich (ewentualnych) skutkach ubocznych (typu łuszczenie czy suchość skóry).
Kwasy wit. A regulują procesy podziałów komórkowych w skórze właściwej i złuszczają naskórek, niedopuszczając do zablokowania porów skóry, czyli powstania "wągrów" i innych grudek. Zmniejszają gruczoły łojowe w skórze i regulują ich działanie. Mają też pewne właściwości antybakteryjne.
Szczegóły tu:
http://www.resmedica.pl/ffxart2009.html
http://www.luskiewnik.gower.pl/retin.html

Cytat:
Napisane przez Energia
Grudka to zupełnie coś innego niż wągier.
Wągry to jakby krosteczki z czarną kropką, wyraźnie widoczną na skórze (ujście gruczołu). Po naciśnięciu wydobywają się z niego białoszarawe masy. Aby się ich pozbyc należy wykonać zabieg oczyszczania twarzy - wyłącznie w sprawdzonym gabinecie kosmetycznym. Najlepiej dostosować się do wskazówek specjalisty (technika usług kosmetycznych) i chodzić systematycznie na takie zabiegi, zgodnie z zaleceniami. Samemu wągrów się wyciska. Można nabawić się stanu zapalnego lub nawet "roznieść" wągry na inne miejsca twarzy.
Grudki zaś mogą mieć bardzo różny charakter. Mogą nimi być np. kaszaki, albo np. krostki z treścią ropną powstałe na skutek przegrzania.
Trudno tak zgadywać o co konkretnie Ci chodziło. A to jest najważniejsze w doborze właściwej pielęgnacji czy kuracji.
Od tradycyjnego czyszczenia mechanicznego się odchodzi, a już na pewno nie polecam go jako regularnej terapii. Drażnione mechanicznie pory produkują więcej sebum a tym samym chętniej się zablokowują, poza tym ich ścianki z czasem tracą elastyczność i zostają rozszerzone na zawsze...
Grudki to często po prostu zamknięte zaskórniki. Kaszakami nie są - kaszak to otorbiona wydzielina gruczołu łojowego i obumarły naskórek. Potrafi się rozrosnąć do naprawdę imponujących rozmiarów. Trzeba go usuwać wraz z torbielą.
"Roznieść" wągrów po twarzy nie można, można natomiast przenieść bakterie odpowiedzialne za stany zapalne (klasyczne pryszcze ). Wągier to nie jest stan zapalny, dopiero piękne dla niego podłoże, dlatego naturalnie trzeba z nim walczyć, najlepiej niedopuszczając do powstania.
Preparaty z kwasem BHA (np.Lysanel) albo azaleinowy (np.Acne Derm) będą tu najlepszym rozwiązaniem, jak już pisałam. Są bez recepty.
Preparaty z kwasem retinowym są na receptę, możesz porozmawiać o nich z lekarzem, niektóre zawierają dodatkowo antybiotyki.

Preparaty oparte na nadtlenku benzoilu (Akneroxid, Benzacne i Brevoxyl) też dają dobre efekty, są jednak bardziej drażniące i nie powinno się ich stosować stale - nadtlenek może powodować wzrost poziomu wolnych rodników w skórze.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 17:05   #455
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Exclamation Dot.: walka z wągrami !!

a co zrobic zeby cera sie nie przetłuszczała?? próbowałam różnych kremów i maseczek ale to nie pomaga
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 17:15   #456
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: walka z wągrami !!

Cytat:
Napisane przez Paulinka675
a co zrobic zeby cera sie nie przetłuszczała?? próbowałam różnych kremów i maseczek ale to nie pomaga
Na to właśnie poradzić można najmniej... Typ cery jest niestety w dużym stopniu uwarunkowany genetycznie. Jeśłi jednak będziesz regularnie stosowała preparaty z kasem BHA lub azaleinowym, albo z nadtlenkiem benzoilu (przez jakiś czas), skóra będzie się tłuściła mnie.
Spróbuj tez maseczek glinkowych (np. Eris do cery tłustej - nawet codziennie, krzywdy nie będzie, bo jest łagodna). Nie stosuj żadnych drażniących toników ani kremów, które na początku list składników będą miały Alcohol Denat. (czyli krótko mówiąc denaturat). Zwróć uwagę, żeby kosmetyki były łagodne, najlepiej wybieraj te polecane do cery wrażliwej.
A zmatowisz buzię idealnie i na cały dzień zwykłą mąką ziemniaczaną - mamy tu o niej wątek, poczytaj:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=skrobia
jest bezkonkurencyjna, mówię to jako posiadaczka nieźle przetłuszczającej się cery.

Edytowane przez pixie7
Czas edycji: 2005-07-25 o 17:56
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 17:45   #457
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: walka z wągrami !!

przed wielkim wyjściem polecam maseczkę ściągającą pory Erisa efekt matu murowany
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-25, 17:55   #458
jami
Rozeznanie
 
Avatar jami
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 908
Dot.: walka z wągrami !!

i oczywiscie zadbaj o odpowiednie nawilzenie skory-nie mozna jej zbytnio przesuszac, bo bedzie jeszcze gorzej
jami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 17:30   #459
szymeen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8
Unhappy Wągry na nosie - okropność

Witam!
Błagam pomóżcie mi!!! Mam 16 lat, trądzik na całej twarzy mam od kiedy pamiętam, ale gdy zacząłem stosować Brevoxyl wszystkie krosty i inne niedoskonałości zniknęły. Zostały mi tylko teraz na nosie okropne, czarne wągry! Kompletnie niewiem jak się za nie zabrać. Czy istnieje na to jakiś środek? Nawet nie wiecie, jak bardzo będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
szymeen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 17:34   #460
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Wągry na nosie - okropność

na wągry polecam żel Akneroxid 5 - cena ok.20zł. złuszcza skórę i pomaga pozbyć się czarnych kropek
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 17:55   #461
ada53
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 93
GG do ada53
Dot.: Wągry na nosie - okropność

a gdzie mona kupic taki zel w aptece czy w jakims dobrym sklepie kosmetycznym??
__________________
"Nie ma brzydkich kobiet tylko niektóre nie wiedzą, że są piekne "






ada53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-26, 17:58   #462
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Wągry na nosie - okropność

żel można kupić w aptece, ma on kolorek biały, zastyga po jakimś czasie na skórze i ładnie ją złuszcza usuwajac przy tym wagry poleciła mi go pani dermatolog
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 18:20   #463
Ewka66994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 6
Dot.: Wągry na nosie - okropność

Brevoxyl ile on kosztuje i gdzie można go kupić
Ewka66994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 19:42   #464
kruk
Zadomowienie
 
Avatar kruk
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 206
Dot.: Wągry na nosie - okropność

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
żel można kupić w aptece, ma on kolorek biały, zastyga po jakimś czasie na skórze i ładnie ją złuszcza usuwajac przy tym wagry poleciła mi go pani dermatolog
a można go używać o tej porze roku? trzeba używać koniecznie jakichś blokerów po nim?
kruk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 20:05   #465
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Wągry na nosie - okropność

nie, on nie zawiera kwasów
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 20:23   #466
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: walka z wągrami !!

jeśli chodzi o nawilżenie to polecam maseczkę Sorayi tą nową
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 21:18   #467
dorooota
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 34
Dot.: Wągry na nosie - okropność

a ten żel to jakiś specjalny, miejscowy, czy taki do mycia do codziennego stosowania?
dorooota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 23:10   #468
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Wągry na nosie - okropność

Ja to bym proponowala wizyte u dobrego dermatologa
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 00:42   #469
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Wągry na nosie - okropność

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
na wągry polecam żel Akneroxid 5 - cena ok.20zł. złuszcza skórę i pomaga pozbyć się czarnych kropek

Nie wiem dlaczego polecasz założycielowi wątku Akneroxid - to nadtlenek benzoilu w stężeniu 5% - chłopak pisze że używał Brevoxylu a to przecież ta sama substancja (stęzenie 4%). Akneroxid i Brevoxyl, Benzacne, Benzopur - jak zwał tak zwał, przecież to ta sama substancja czynna, to samo działanie...

Do założyciela - poszukaj przez wyszukiwarkę - wpisz hasło "wągry", "zaskórniki" - pisano o tym nie raz i nie dwa, wyskoczy Ci masa postów.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-27, 00:43   #470
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Wągry na nosie - okropność

Cytat:
Napisane przez Ewka66994
Brevoxyl ile on kosztuje i gdzie można go kupić
20 zł bez recepty w aptece i tylko tam - to lek.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 08:48   #471
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Wągry na nosie - okropność

wiem że te leki mają podobne działanie, jednak na mnie Benzacne wogóle nie działa a Akneroxid 5 czyni cuda zawsze warto wypróbować
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 19:19   #472
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Wągry na nosie - okropność

a w jakiej jest cenie ten Brevoxyl ??
anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 19:39   #473
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Wągry na nosie - okropność

ok.20zł.
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 14:12   #474
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: Zaskórniki przy suchej cerze?

Sama mam cerę naczynkową, sucha (policzki) normalną strefa T. Sama dotychczas nie używalam kwasów, ale zamierzam rozpocząć kurację jesienią , więc czytam na ten temat.
znalazłam artykuł Basi K na temat kwasów PHA http://www.mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=989
i chyba spróbuję tej kuracji mi chodzi generalnie o działanie przeciwzmarszczkowe, ale jak oczyszczę skórę w strefie T to mi nie zaszkodzi

teraz zastanawiam się który krem , z jakim stężeniem wybrać....no ale do jesieni mam czas
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 23:20   #475
jinxi
Raczkowanie
 
Avatar jinxi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 98
Dot.: Zaskórniki przy suchej cerze?

Drogie Dziewczyny!
Ja również borykam się z problemem skóry naczynkowej i zaskórnikami i jedyna przemawiają



ca do mnie metoda którą

zamierzam wypróbować już jesienią

to zabieg u dermatologa estetycznego.Jest to zabieg likwidowania laserowego naczynek (na płatkach nosa) i zabieg laserowego usuwania zaskórników(ponoć raz na zawsze!)Mam nadzieje że to da rade!Dam znać o efektach a wy poszperajcie i przemyślcie sprawe!Pozdrawiam
jinxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 23:29   #476
linka88
Raczkowanie
 
Avatar linka88
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 345
Dot.: wągry

Sluchajcie dziewczyny ! nie wiem gdzie to przeczytalam ale to bylo dawno -szukalam kiedys w internecie czegos na pozbycie sie wagrow- dziewczyny pisaly o metalowym "patyczku" zakonczonym po obu stronach jakby lyzeczka podobno mozna kupic to w drogeriach za 50 zl- a uzywa sie tego podobno po przez przeciagniecie koncowka po skorze gdzie sa wagry i podobno wtedy wychodza...czy slyszalyscie kiedykolwiek o takim urzadzeniu?
linka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 23:31   #477
linka88
Raczkowanie
 
Avatar linka88
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 345
Dot.: Wągry - zmora

Sluchajcie dziewczyny ! nie wiem gdzie to przeczytalam ale to bylo dawno -szukalam kiedys w internecie czegos na pozbycie sie wagrow- dziewczyny pisaly o metalowym "patyczku" zakonczonym po obu stronach jakby lyzeczka podobno mozna kupic to w drogeriach za 50 zl- a uzywa sie tego podobno po przez przeciagniecie koncowka po skorze gdzie sa wagry i podobno wtedy wychodza...czy slyszalyscie kiedykolwiek o takim urzadzeniu?
linka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 23:32   #478
linka88
Raczkowanie
 
Avatar linka88
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 345
Dot.: Wągry na nosie - okropność

Sluchajcie dziewczyny ! nie wiem gdzie to przeczytalam ale to bylo dawno -szukalam kiedys w internecie czegos na pozbycie sie wagrow- dziewczyny pisaly o metalowym "patyczku" zakonczonym po obu stronach jakby lyzeczka podobno mozna kupic to w drogeriach za 50 zl- a uzywa sie tego podobno po przez przeciagniecie koncowka po skorze gdzie sa wagry i podobno wtedy wychodza...czy slyszalyscie kiedykolwiek o takim urzadzeniu?
linka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 23:48   #479
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Dot.: wągry

To łyżeczka Unny, stosowana w gabinetach , wymaga dość dużej wprawy, przygotowania skóry do zabiegu. Raczej nie polecam do samodzielnego stosowania. Użyta ze zbyt dużą siłą może uszkodzić naskórek lub sprawić ,że uszkodzą się naczynka.
Jeśli jednak koniecznie chcesz wypróbować tę łyżeczkę to zajrzyj do mojego sklepu -tutaj zobaczysz jak wygląda jedna z łyżeczek, mam w sprzedaży kilka rodzajów (raczej dla kosmetyczek - chociaż ostatnio widzę ,że zapanowała też moda na samowystarczalność):
http://ocean-urody.pl/catalog/produc...roducts_id=138
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 00:03   #480
paliziomka
Zadomowienie
 
Avatar paliziomka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 077
GG do paliziomka
Dot.: Wągry na nosie - okropność

Tak, ja słyszałam. Femme Banale kiedyś o takiej "łyżeczce" opowiadała.
__________________
Prowadzisz firmę? Chcesz efektywnej reklamy?

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-25 13:23:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:06.