Kosmetyki naturalne - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-21, 10:50   #331
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

Faith in Nature w swoich szamponach stosuje ammonium laureth sulphate i polysorbate 20. Zresztą nawet nie widzę, żeby miało jakiś uznany eko znak...Taki on naturalny jak moje mydło psor soap.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 10:55   #332
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
Faith in Nature w swoich szamponach stosuje ammonium laureth sulphate i polysorbate 20. Zresztą nawet nie widzę, żeby miało jakiś uznany eko znak...Taki on naturalny jak moje mydło psor soap.
Wow, naprawdę? A niby ma jakieś certyfikaty. W sumie coś tam vegan takie rzeczy widziałam. No tak... no to rezygnujemy. To w takim razie już nie wiem, co kupić na moje dłuuugie włosy aby mieć na prawie lub na cały miesiąc.
Dziewczyny, a może Rossmann coś ma? Bo Lavera i inne takie czuje, że starczą mi góra na 2 tygodnie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 11:05   #333
u.zymek
Raczkowanie
 
Avatar u.zymek
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 116
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Wow, naprawdę? A niby ma jakieś certyfikaty. W sumie coś tam vegan takie rzeczy widziałam. No tak... no to rezygnujemy. To w takim razie już nie wiem, co kupić na moje dłuuugie włosy aby mieć na prawie lub na cały miesiąc.
Dziewczyny, a może Rossmann coś ma? Bo Lavera i inne takie czuje, że starczą mi góra na 2 tygodnie.
W Rossmannie masz • Alterra Parfümfrei Duschgel & Shampoon
Żel pod prysznic i szampon bezzapachowy
dla skóry wrażliwej, alergicznej
u.zymek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 13:40   #334
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kosmetyki naturalne

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 14:12   #335
rybka_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 52
Dot.: Kosmetyki naturalne

Witam wszystkich

Naczytałam się dużo o kosmetykach naturalnych i ich świetnych właściwościach dla urody Mam teraz w planie kosmetyki które kończę wymienić na nowe naturalne.
I tak na początek zastanawiam się na szamponem do włosów i odżywce. Mam włosy suche i łamliwe na końcach a jednocześnie przetłuszające się u nasady.

Myślę też żelu do mycia, cera mieszana.

Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość.
rybka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 14:26   #336
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No tak, tutaj napisałam https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=319
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 14:36   #337
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Pomyślałam, że może przejadę się po Lidlach i poszukam szmaponu z Suhady. Ona ma certyfikat BDIH i o ile mi wiadomo jej jedyny minus to alkohol, który może wysuszać (Korah kiedyś o tym pisała), co o tym myślicie?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-02-21 o 14:38
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-21, 14:43   #338
okilju
Raczkowanie
 
Avatar okilju
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: teraz Wrocław, czasem inne miejsca z dolnośląskiej ziemi
Wiadomości: 101
Dot.: Kosmetyki naturalne

Prześledziłam wątek i aż mi głowa pęka od wiadomości. Mam pytanie szczególnie do tych zaawansowanych użytkowniczek kosmetyków naturalnych, czy miałyście styczność z kosmetykami BrownEarth?
okilju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 21:10   #339
tequilla78
Raczkowanie
 
Avatar tequilla78
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Pomyślałam, że może przejadę się po Lidlach i poszukam szmaponu z Suhady. Ona ma certyfikat BDIH i o ile mi wiadomo jej jedyny minus to alkohol, który może wysuszać (Korah kiedyś o tym pisała), co o tym myślicie?

Suhady nie stosowałam, ale z BDH to z tego co mi się obiło o uszy bardzo dobre składy szamponów ma Logona. Dobre opinie mają też szampony i odżywki Bentley Organic (certyfikat Soil Association więc bardzo restrykcyjny) i te drugie są stosunkowo niedrogie.
tequilla78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 22:21   #340
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez natiria Pokaż wiadomość
hej, to super temat! ja jakiś czas temu zaczęłam się interesować kosmetykami naturalnymi i jestem ich naprawdę fanką. Aż dziwne, że dopiero teraz. Mam jeszcze pozostałości starych kosmetyków, dostałam też standard - na gwiazdkę i szkoda mi ich wyrzucić, a z drugiej strony ich praktycznie nie używam (jak mi się skończy jakiś eko). Ja ostatnio kupiłam sobie mydło i szampon Alepia, trochę są takie apteczne, ale buzia mi się naprawdę poprawiła - jest dużo gładsza. Do twarzy zamiast kremu kupiłam sobie olejek z róży piżmowej i jest super! Muszę sobie tylko kupić coś do zmywania makijażu, bo to mydło nie chce zmywać i strasznie szypie w oczy :/

Ale za to przejrzałam ostatnio składniki swoich kolorowych kosmetyków i we fluidzie mam parabeny itp A jednak taki fluid online ciężko kupić.

na poprzedniej stronie jest pare informacji na temat podkladów naturalnych. Ja przymierzam się do zakupu podkladu Argile provence oraz plynu micelarnego tej samej firmy, które w ofercie ma m.in. sklep biolander.pl Co do olejków, to wlaśnie ostatnio też zakupilam mój pierwszy i polecam go, to olej konopny.

---------- Dopisano o 23:21 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Pomyślałam, że może przejadę się po Lidlach i poszukam szmaponu z Suhady. Ona ma certyfikat BDIH i o ile mi wiadomo jej jedyny minus to alkohol, który może wysuszać (Korah kiedyś o tym pisała), co o tym myślicie?

Naprawdę wydajne są te kostki Lush'a. Starcza Ci na dlużej niz miesiąc. Zawieraja SLS, ale poza tym sama natura. I tak jak dziewczyny podpowiadają, może sięgnij po naturalne tych tańszych, np Alterrę rossmanna, lub Babydream, no i wiem, ze Suhada ma fajny olejek do wlosów, bez alkoholu. W ogóle sprawdź sklady. Cetyl i cetearyl alkohol są nieszkodliwe, to emolienty. Natomiast wystrzegaj się benzyl alkoholu i alkoholu denat na pierwszych miejscach w skladzie. Mogą być, ale gdzieś w srodku lub na końcu skladu. Wtedy nie powinny wysuszac wlosów.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-02-21 o 22:16
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 22:22   #341
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Naprawdę wydajne są te kostki Lush'a. Starcza Ci na dlużej niz miesiąc. Zawieraja SLS, ale poza tym sama natura. I tak jak dziewczyny podpowiadają, może sięgnij po naturalne tych tańszych, np Alterrę rossmanna, lub Babydream, no i wiem, ze Suhada ma fajny olejek do wlosów, bez alkoholu. W ogóle sprawdź sklady. Cetyl i cetearyl alkohol są nieszkodliwe, to emolienty. Natomiast wystrzegaj się benzyl alkoholu i alkoholu denat na pierwszych miejscach w skladzie. Mogą być, ale gdzieś w srodku lub na końcu skladu. Wtedy nie powinny wysuszac wlosów.
Już sobie zapisuję i będę pamiętać.
Co do Alterry to nie wiem czy w moim Rossmannie jest. Wydaje mi się, że pomadkę do ust z tej firmy widziałam, ale nie jestem pewna, muszę się przejść i zobaczyć.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-21, 22:26   #342
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez rybka_ Pokaż wiadomość
Witam wszystkich

Naczytałam się dużo o kosmetykach naturalnych i ich świetnych właściwościach dla urody Mam teraz w planie kosmetyki które kończę wymienić na nowe naturalne.
I tak na początek zastanawiam się na szamponem do włosów i odżywce. Mam włosy suche i łamliwe na końcach a jednocześnie przetłuszające się u nasady.

Myślę też żelu do mycia, cera mieszana.

Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość.

Co do szamponów i odżywek to trzeba próbowac, bo jest ich wiele. Natomiast do mycia twarzy polecam naturalne mydla np savon du midi oraz czyste glinki. Zwlaszcza jeśli masz jakieś niedoskonalości.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 23:40   #343
tequilla78
Raczkowanie
 
Avatar tequilla78
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kosmetyki naturalne

[QUOTE=SekretnyWachlarz;25 219702]Ja go również znalazłam w wielu sklepach tylko tak jak pisałam przesyłka droga i wtedy cały szampon wychodzi drogo. Poza tym prędzej brałabym ten drugi, który wymieniłam, bo jest tylko kilka złotych droższy, a ma aż 150 ml więcej.

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------



Mi również się ten sklep baaardzo podoba.

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------



Ja też go lubię. Tutaj widziałam info w innym wątku na jego temat:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=480470
tequilla78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 08:06   #344
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kosmetyki naturalne

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 08:16   #345
rybka_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 52
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Co do szamponów i odżywek to trzeba próbowac, bo jest ich wiele. Natomiast do mycia twarzy polecam naturalne mydla np savon du midi oraz czyste glinki. Zwlaszcza jeśli masz jakieś niedoskonalości.
Dziękuję

Czy z glinek masz na myśli do mycia np zielona ? Z tego co czytałam to z glinek raczej robi się maseczki, ale może nadają się też do mycia. Czy do mycia są jakieś specjalne.

Z szamponów zastanawiam się nad Logoną.
Myślę o tym http://www.kosmetyki-natury.eu/Szamp...250ml-118.html

lub
http://www.kosmetyki-natury.eu/Szamp...250ml-119.html

Może ktoś podpowie który lepszy?
rybka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 09:02   #346
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez rybka_ Pokaż wiadomość
Dziękuję

Czy z glinek masz na myśli do mycia np zielona ? Z tego co czytałam to z glinek raczej robi się maseczki, ale może nadają się też do mycia. Czy do mycia są jakieś specjalne.

Z szamponów zastanawiam się nad Logoną.
Myślę o tym http://www.kosmetyki-natury.eu/Szamp...250ml-118.html

lub
http://www.kosmetyki-natury.eu/Szamp...250ml-119.html

Może ktoś podpowie który lepszy?
Wiem, że są takie glinki z firmy Argiletz i one służą zarówno jako maseczka do twarzy jak i maseczka do włosów + można je stosować do kąpieli. Z tego, co pamiętam biała i czerwona nadają się do włosów. Poszukam ci...
O masz, tutaj :
http://www.matique.pl/pl/argiletz-gl...mialka_39.html
http://www.matique.pl/pl/argiletz-gl...mialka_40.html
Czytałam, że na cerze sprawdzają się dobrze, natomiast nie wiem jak na włosach. ^^ Nie są drogie, więc myślę, że możesz spróbować.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 10:03   #347
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez rybka_ Pokaż wiadomość
Dziękuję

Czy z glinek masz na myśli do mycia np zielona ? Z tego co czytałam to z glinek raczej robi się maseczki, ale może nadają się też do mycia. Czy do mycia są jakieś specjalne.

Z szamponów zastanawiam się nad Logoną.
Myślę o tym http://www.kosmetyki-natury.eu/Szamp...250ml-118.html

lub
http://www.kosmetyki-natury.eu/Szamp...250ml-119.html

Może ktoś podpowie który lepszy?

Jak najbardziej można używać glinek do codziennego mycia. Kupić glinke 100% sproszkowaną i ja samemu rozrabiać, co wychodzi oszczędniej, lub tak jak pisze Sekretny Wachlarz, mozna kupić gotową pastę np argiletz lub Logony "Lavaerde". Logone mam tą bialą, kaolinową i używam codziennie. Jest jeszcze wersja brązowa. Glinki to mistrzostwo świata.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 12:07   #348
Karnite
Przyczajenie
 
Avatar Karnite
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9
Lightbulb Dot.: Kosmetyki naturalne

Witam,
pracuję nad materiałem prasowym o konsumentach kosmetyków naturalnych i/lub organicznych gotowych lub własnej roboty.Interesuje mnie to, kto je wybiera i dlaczego? Czy produkty te działają na tyle dobrze, że mogą z powodzeniem zastąpić ogólnodostępne kosmetyki zawierające składniki pochodzenia syntetycznego etc.
W związku z tym, poszukuje osób, które zechciałyby opowiedzieć mi o swoich doświadczeniach z tym związanych. Może to być, ktoś, kto w tym temacie raczkuje, ale i ktoś, kto już od kilku lat stosuje tylko takie produkty. Chodzi o krótki wywiad, który nie zajmie dużo czasu. Będę bardzo wdzięczna, jeżeli ktoś zechce podzielić się swoimi doświadczeniami z szerszą grupą osób. Proszę o kontakt przez wizaż !
Pozdrawiam

Edytowane przez Karnite
Czas edycji: 2011-03-10 o 22:11
Karnite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 12:39   #349
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Kosmetyki naturalne

ja mogę odpowiedzieć już teraz ja wybrałam samorobione kosmetyki i te naturalne z powodu alergii - po prostu 'krem' zmieszany przeze mnie na chwilę przed nałożeniem na skórę (to de facto mieszanka olei, innych emolientów i humektantów typu żel hialuronowy), złożony z kilku znanych dla mnie składników (bo przecież wybranych przeze mnie) jest BEZPIECZNY. a gdy nie chce mi się czegoś robić samej - np kremu do rąk czy mydła to kupuję je takie w wersji 'eko' bo mają skład najbliższy temu, co sama bym zrobiła ja nie potrzebuję w kosmetyku super zapachu, odrdzewiaczy do mieszalników kremu czy dużej dawki konserwantów.
a jeśli chodzi o kosmetyki 'samorobione' to jest to tańsza i o wiele skuteczniejsza alternatywa dla kosmetyków drogeryjnych, nawet tych z najwyższej półki. za niewielkie pieniądze można kupić składniki o udowodnionym już efektywnym działaniem na różne problemy skórne -np retinol, resweratrol, estrową witaminę C, kwasy hydroksylowe, kwas hialuronowy i wiele innych. i tym sposobem kompleksowo dbać o skórę
w moim przypadku wybór takiej 'Drogi' bardzo się opłacił
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-22, 14:48   #350
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jak najbardziej można używać glinek do codziennego mycia. Kupić glinke 100% sproszkowaną i ja samemu rozrabiać, co wychodzi oszczędniej, lub tak jak pisze Sekretny Wachlarz, mozna kupić gotową pastę np argiletz lub Logony "Lavaerde". Logone mam tą bialą, kaolinową i używam codziennie. Jest jeszcze wersja brązowa. Glinki to mistrzostwo świata.
Korah ja własnie zastanawiam się nad zakupem tej brazowej wiedzę ze jest tez teraz w promocji http://www.kosmetyki-natury.eu/Ziemi...200ml-241.html

mówisz ze świetna, więc chyba się skusze.
Agiletz znany i lubiany, poleciła mi kosmetyczka jakiś czas temu
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 15:27   #351
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Francuzzka, Na promocje radzę uważać, najczęsciej są to wyprzedaże z powodu konczącego się terminu wazności, a akurat ten produkt ma bardzo dużą wydajność, jeśli używa się go tylko do twarzy. starcza na 3-4 miesiące. Dlatego warto pytać sklep o daty ważności. Warto sprawdzić ofertę sklepu bionatura.pl który jest dystrybutorem logony i ma najniższe ceny, niestety w tej chwili strona jest w przebudowie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 17:10   #352
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki naturalne

Co do glinek to oprócz Argiletzu dobre są sproszkowane glinki z Fitomedu.
Zakupiłam dwie z nich kiedy w lato namiętnie robiłam zamówienia na ich kosmetyki.
Glinki niedrogo wychodzą, przysyłają je w plastikowych słoiczkach.
Mam białą i żółtą, chętnie spróbowałabym innych bo są naprawdę w porządku według mnie.
Tylko zielona w tubie z Argiletzu jeszcze się nie skończyła...

I tak sobie myślę o jakichś ziółkach, które można by dodać do maseczek samoróbek.
W Fitomedzie mają zielsko w sprzedaży i kiedyś zamierzam się skusić
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 17:41   #353
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Co do glinek to oprócz Argiletzu dobre są sproszkowane glinki z Fitomedu.
Zakupiłam dwie z nich kiedy w lato namiętnie robiłam zamówienia na ich kosmetyki.
Glinki niedrogo wychodzą, przysyłają je w plastikowych słoiczkach.
Mam białą i żółtą, chętnie spróbowałabym innych bo są naprawdę w porządku według mnie.
Tylko zielona w tubie z Argiletzu jeszcze się nie skończyła...

I tak sobie myślę o jakichś ziółkach, które można by dodać do maseczek samoróbek.
W Fitomedzie mają zielsko w sprzedaży i kiedyś zamierzam się skusić

Ostatnio zapoznalam sie z ofertą fitomedu na ich stronie i jestem zdumiona. Bardzo fajne rzeczy mają.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 17:56   #354
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ostatnio zapoznalam sie z ofertą fitomedu na ich stronie i jestem zdumiona. Bardzo fajne rzeczy mają.
Prawda?
Ja na początku skupiłam się tylko na kosmetykach, teraz bardziej interesują mnie ziółka.
W Fitomedzie przynajmniej dają próbki (czy ziółek to nie wiem) i nawet jakiś prezent można było sobie wybrać jeśli zamówienie przekroczyło jakąś tam kwotę
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 21:33   #355
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Byłam w Lidlu. Szamponu z Suhady nie dorwałam, bo teraz ich produkty (i nie tylko ich, ogólnie w Lidlu są promocje) są tańsze 16 i 20% i wszystko już znikło, super... Warto dodać, że oferta dopiero od wczoraj (tak by wynikało z gazetki).
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 09:43   #356
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Francuzzka, Na promocje radzę uważać, najczęsciej są to wyprzedaże z powodu konczącego się terminu wazności, a akurat ten produkt ma bardzo dużą wydajność, jeśli używa się go tylko do twarzy. starcza na 3-4 miesiące. Dlatego warto pytać sklep o daty ważności. Warto sprawdzić ofertę sklepu bionatura.pl który jest dystrybutorem logony i ma najniższe ceny, niestety w tej chwili strona jest w przebudowie.
Idąc za Twoją radą zapytałam o termin przydatności I promocja nie dotyczy produktów z krótkim terminem ufff

Także kupuje w Kosmetykach Natury wyjdzie mi taniej niż w bionatura.pl - strona już działa

Jeżeli starczy na 4 miesiące to faktycznie baaaaaardzo wydajna

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ostatnio zapoznalam sie z ofertą fitomedu na ich stronie i jestem zdumiona. Bardzo fajne rzeczy mają.
o muszę też obczaić co mają fajnego
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 11:30   #357
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Byłam w Lidlu. Szamponu z Suhady nie dorwałam, bo teraz ich produkty (i nie tylko ich, ogólnie w Lidlu są promocje) są tańsze 16 i 20% i wszystko już znikło, super... Warto dodać, że oferta dopiero od wczoraj (tak by wynikało z gazetki).
Ach, z tym Lidlem... trzeba jednak uważać. Wybrałam się specjalnie po serię Suhada Nature. Znalazłam cały regał i wzięłam prawie wszystko, co było
Są certyfikaty BDIH, NaTrue, ale alkohol jest wysoko w składzie. Każdy kosmetyk jest zapakowany szczelnie, tzn. na każdej tubce jest zaklejona srebrna folia, więc nie można powąchać. I tu jest pies pogrzebany... Ten zapach mnie zemdlił. Nie pachnie chemią, ani zgniłymi owocami. Chyba ten naturalny aromat oleju z pestek granatu tak na mnie działa, bo ten motyw zapachowy przewija się w całej serii. Toleruję jedynie peeling do ciała, który tego granatu nie zawiera. Jeśli chodzi o tanie serie kosmetyków naturalnych, to wygrywa dla mnie Alterra i babydream z Rossmanna.
Załączam regał sklepowy (Lidl Ursynów) i moje zakupy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Lidl 2.jpg (59,4 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP1610.jpg (145,0 KB, 37 załadowań)
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-02-23 o 11:31
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 11:33   #358
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Ach, z tym Lidlem... trzeba jednak uważać. Wybrałam się specjalnie po serię Suhada Nature. Znalazłam cały regał i wzięłam prawie wszystko, co było
Są certyfikaty BDIH, NaTrue, ale alkohol jest wysoko w składzie. Każdy kosmetyk jest zapakowany szczelnie, tzn. na każdej tubce jest zaklejona srebrna folia, więc nie można powąchać. I tu jest pies pogrzebany... Ten zapach mnie zemdlił. Nie pachnie chemią, ani zgniłymi owocami. Chyba ten naturalny aromat oleju z pestek granatu tak na mnie działa, bo ten motyw zapachowy przewija się w całej serii. Toleruję jedynie peeling do ciała, który tego granatu nie zawiera. Jeśli chodzi o tanie serie kosmetyków naturalnych, to wygrywa dla mnie Alterra i babydream z Rossmanna.
Załączam regał sklepowy (Lidl Ursynów) i moje zakupy.
Wiem, że jest jakaś jeszcze druga seria ryż i bambus czy jakoś tak. No, a co do tego, że zapach cię zemdlił no to każdy ma swoje gusta i guściki, wiadomo. Zazdroszczę ci szamponu, właśnie na niego poluję! Nie chcesz oddać? :P
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-02-23 o 11:35
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 11:53   #359
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Wiem, że jest jakaś jeszcze druga seria ryż i bambus czy jakoś tak. No, a co do tego, że zapach cię zemdlił no to każdy ma swoje gusta i guściki, wiadomo. Zazdroszczę ci szamponu, właśnie na niego poluję! Nie chcesz oddać? :P
Może ta druga seria jest jakaś bardziej przyjazna zapachowo
Szampon akurat zniosę, bo go spłukuję, a póki co (po dwóch razach) jest w porządku do mycia. Resztę już rozdysponowałam po rodzince
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 12:02   #360
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość

o muszę też obczaić co mają fajnego
Opakowania

Fajny jest lipowy płyn do kąpieli.
To nic, że z wody robi ciecz w kolorze pomyj, a TŻ patrzy ze zgrozą na to zjawisko.... uwielbiam go
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2011-02-23 o 12:07
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:11.